Audio i video uređaji

Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomalo

lol24 pet 31.5.2013 18:26

pozdrav ljudi malo cu vas sad umorit s pitanjima pa budite ljubazni :P

 

nadogradio sam malo komp i led tv a sad mi treba nadogradnja kucnog kina.

 

e sad imam komp na kojem gledam bluray ripove (mkv fajlove od 1080p) i to je spojeno na samsung led tv s hdmiom preko

graficke, zvuk mi ide preko sony dvd playera al dobijam samo stereo zvuk i sad bih htio kupiti novo bluray kucno kino da dobijem

hd zvuk.

imam ovo kucno kino koje ima

Surround Sound - Dolby Digital®• DTS®• Dolby Pro Logic II

evo malo o njemu:

http://www.sony.hr/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-dz110/tehnicke-specifikacije#tab

 

htio bih kupiti ovo:

http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-audio-video/home-theatre/blu-ray-home-theater/HT-E6750W/ZN

ima: 7.1 zvuk i dolbi digital, dolby digital plus, dolby pro logic II, dolby true hd, dts, dts hd

 

imam ovu maticnu na kojoj imam 7.1 CH HD Audio i Premium Blu-ray audio support i hdmi izlaz i 1 Optical SPDIF Out

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=Specifications&Model=H77%20Pro4-M

 

e sad na novom bluray playeru cu imati 2 hdmi in i 1 hdmi out i 1 Optical SPDIF in

pitanja su:

1. ja bih spojio kako je sada slika iz graficke u led tv, a zvuk iz maticne s hdmi out u bluray player hdmi in, oce li to radit kako treba

ili trebam drukcije spojiti?

2. jel bolje spojiti zvuk iz maticne s hdmiom ili iz maticne s optical toslink kabelom?

3. koliko ce ucinka imat taj true hd 7.1 zvuk ako gledam samo bluray ripove koji u sebi imaju samo DTS 5.1 zvuk?

imam jos par pitanja ovisno o tome sto mi odgovorite, hvala puno!

 

toxic pet 31.5.2013 18:37

ja ti imam ovako.

 

kucno kino koje reproducira dts

 

bluray sam spojio hdmi-om na tv i spdifom na kino.

 

eksterni disk od 500gb na kojeg stavljam filmove i kada hocu gledat ustekam u bluray player preko usb kabla

 

Stvar funkcionira perfektno.

 

btw true hd je way 2 go.. dakle ako imas moguncosti uzet kino sa bluray playerom koji reproducira true hd odlicno i gledaj da ima usb utor tako da mozes gledat filmove na nacin na koji i ja gledam, bez da ustekavas komp sa tv-om ili kinom (cim manje kabla) tim bolje.

 

Brrip zaboravi sa true hd, 7.1 ti nece radit. Moraš skidat filmove sa true hd zvukom inace zali boze takvog kucnog kina i playera

lol24 pet 31.5.2013 19:54

hvala na odgovoru!

 

imam i ja kucno kino i reproducira dts al problem je sta ga ne mogu reproducirat s pca jer na njemu nema niti coaxial niti spdif niti hdmi,

zato zelim nadogradnju pa se malo dvoumim izmedu ovoga 7.1 ili cak ovoga 5.1

http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-audio-video/home-theatre/blu-ray-home-theater/HT-E5550K/ZN

 

sve karakteristike su im iste osim sto je ovaj 5.1 a ovaj 7.1 i sto 7.1 u playeru ima neku vacuum tubu za vjerojatno bolji bas ili nesto..

 

pa sad neznam jel velika ili mala razlika u 5.1 i 7.1 jer bih kupio za dugi niz godina a vidim da sad i full bluray dvdeovi uvode samo 7.1 zvuk

pa ce vjerojatno kad tad poceti i na ripovima 7.1 zvuk ili se varam.

 

a sta se tice toga externog hard diska i gledanja filmova preko usb, to trenutno koristim za 3d filmove, ustekam direktno u led tv usb i gledam 3d.

volegradele pet 31.5.2013 21:48

Najbolja opcija bih bila da imaš Av reciver koji mam sve navedene dekodere,iz kompa spajaš s hdmi u reciver i iz recivera u TV!5.1 satelit sa subwoferom i na konju si! Znam da izgleda skupo ali pomalo,budi strpljiv idi postepeno i ubrzo imaš pravu stvar!!

Možeš u SH nać pristojan reciver za male pare,DTS je sasvim dovoljan za uživanje u filmovim s navedenom kombinacijom!

lol24 ned 2.6.2013 20:23

aha a reci mi ovako, ako spojim iz maticne s hdmi u av reciver zvuk,

jel mogu ikako spojit ove od sonya zvucnike sta imam u av reciver (pogledaj u linku gore

u prvom postu koje kucno kino imam) i hocu li tako dobiti dts 5.1 zvuk da ne kupujem sad

cijeli bluray player itd.?

volegradele ned 2.6.2013 23:01

Znači ovako ide,da bih mogao uživat u potpunosti u BR ripovima i HD audio formatima moraš imat deklarirani reciver koji sve to može dekodirat! Znači iz grafike ide HDMi kabel u reciver koji potom dekodira zvuk u 5.1 DD,DTS DTS HD... i šalje dalje sliku u LCD!Na reciver možeš spojit bilo koje 5.1 satelit zvučnike samo trebaš pazit da u audio opcijama recivera podesiš na small,tako reciver radi rez na satelitima i niže frekvencije šalje posebno LFE kanalom u subwofer(5.1,ovaj podboldani 1. je taj kanal).Naravno prije ovog svega trebaš na kompjutoru u audio opcijama namjesti HDMi output!