Audio i video uređaji

Konvertiranje kazetara u aux port

Toni2000 sri 15.1.2014 09:44

Davno sam tako nesto radio i koliko se sjecam magnetna glava od kazetara ima 3 zice a to su L R i masa, znaci klasika, mozes to prespojit na mali jack ili rca cinch, samo je taj ulaz dosta osjetljiv (nesto kao phono) pa moras imas dosta slabi siglal (smanjit od kud pustas zvuk) jer inace odma clip-a.

Sad neznam od kazetara do kazetara mozda ces morat stisnut play znaci da on vrti da bi TAPE ulaz bio u funkciji.

 

Ne ocekuj neku kvalitetu od svega toga.

KaeR sri 15.1.2014 12:14

Svaka čast na trudu, ali mislim da se ne isplati zezati, jer adapteri su stvarno jeftini: link, ostaje samo smisliti kako provući žicu da se ne vidi, a ujedno kazetofon ostaje funkcionalan ako baš zatreba.

4L4N sri 15.1.2014 12:46
KaeR kaže...

Svaka čast na trudu, ali mislim da se ne isplati zezati, jer adapteri su stvarno jeftini: link, ostaje samo smisliti kako provući žicu da se ne vidi, a ujedno kazetofon ostaje funkcionalan ako baš zatreba.

citao sam da se jako gubi kvaliteta zvuka preko te kazete, odlicna je stvar ne kazem nista protiv, al bi volio direktno to spojit :)  

4L4N sri 15.1.2014 12:47
4L4N kaže...
KaeR kaže...

Svaka čast na trudu, ali mislim da se ne isplati zezati, jer adapteri su stvarno jeftini: link, ostaje samo smisliti kako provući žicu da se ne vidi, a ujedno kazetofon ostaje funkcionalan ako baš zatreba.

citao sam da se jako gubi kvaliteta zvuka preko te kazete, odlicna je stvar ne kazem nista protiv, al bi volio direktno to spojit :)  

kazetar ne radi kako treba na njemu btw

Toni2000 pet 17.1.2014 17:24

ti gledas zice od tipki, ali trebju ti od izvora zvuka tj magnetne glave, koja bi trebala imat 3 zice, bijelu ua lijevi kanal, crvenu za desni i neka deblja tj omotana u zici oko njih i to je masa za oba 2 kanala.

 

ako spajas na mali jack, bijela ide na onaj vrh jacka, spic, crvena ide na onaj prsten u sredini, a masa gnd ide na onaj zadnji prsten najblize drsci.

4L4N pet 17.1.2014 17:31
Toni2000 kaže...

ti gledas zice od tipki, ali trebju ti od izvora zvuka tj magnetne glave, koja bi trebala imat 3 zice, bijelu ua lijevi kanal, crvenu za desni i neka deblja tj omotana u zici oko njih i to je masa za oba 2 kanala.

 

ako spajas na mali jack, bijela ide na onaj vrh jacka, spic, crvena ide na onaj prsten u sredini, a masa gnd ide na onaj zadnji prsten najblize drsci.

hvala ti puno, pokusat cu to pospajat kad stignem pa javim kako je proslo. Pozz!