struić sri 21.6.2023 14:52

kupio sam kineski auto android, solidnih karakteristika (barem tako mislim): 64-bitni Cortex 2* A75 + 6* A55/ 8 jezgri/ 2000MHz,4gige rama,64 gige roma, 4G mobilna mreža preko micro sim kartice, 2,4 GHz i 5,0 GHz dvopojasno WiFi umrežavanje, podrška za WiFi Hotspot,rezolucija: 1280*720 na IPS ekranu, bezžično povezivanje AA,instalirani android 12,satelitska navigacija sa kartica (offline) i preko wifija (online) e sad kako to najjednostavnije iskonfigurirati da nema čuda toga na ekranu, tj. da se jednostavno a efikasno koriste funkcije preko bluetootha i wifia, može li se u HT netu dobiti klon kartica pa da se stavi u sam radio, radi se o ERISIN 89.. seriji (kažu kinezi da je osnovni soft u svim serijama erisin 89.. isti),

ima tko kakva iskustva sa erisinom, svaka pomoč je dobrodošla

om-prat sri 21.6.2023 15:33

Android auto, ako nema po defaultu mos skinit headunit reloaded. Sta se tice sucelja van AA ja na svom koristim agama car launcher.
Sta se tice sima nikad to nisam osposobio jer ne vidim neke potrebe ili hotspot s moba ili koristim AA.

Softwer sri 21.6.2023 15:55
struić kaže...
Softwer kaže...

Jesmo li normalni....... 

 jesmo, itekako, i zbog toga ne razumijem tvoju reakciju, znaš li nešto o pomoči ili ovim upisom iznosiš svoje mišljenje za koje nitko nije ni pitao

 Ovo je forum i svatko ima pravo da iznese svoje mišljenje. A to je li me netko pitao ili nije to nije tvoj problem.  Tako da molim te Relax.

struić sri 21.6.2023 16:05
om-prat kaže...
Android auto, ako nema po defaultu mos skinit headunit reloaded. Sta se tice sucelja van AA ja na svom koristim agama car launcher.
Sta se tice sima nikad to nisam osposobio jer ne vidim neke potrebe ili hotspot s moba ili koristim AA.

 ovaj kinez ima: bluetooth postavke+wifi postavke+obične radio postavke+4G sim postavke+ svega što mi treba i ne treba postavki, dakle nije riječ o original AA  od samog automobila, da li je barem netko ugradio onaj kineski  jeftikaner sa njuškala a da je od erisina (ovakvoga kojeg sam ja ugradio ali drugi proizvođač legalna ugradnja u Zagrebu i u par gradova Hrvatske u nekakvim svojim "medija salonu/zaboravio pravo ime onoga tko nudi usluge" sa 1.godinom garancije je cca.500tinjak eura)

struić sri 21.6.2023 16:13
Softwer kaže...
struić kaže...
Softwer kaže...

Jesmo li normalni....... 

 jesmo, itekako, i zbog toga ne razumijem tvoju reakciju, znaš li nešto o pomoči ili ovim upisom iznosiš svoje mišljenje za koje nitko nije ni pitao

 Ovo je forum i svatko ima pravo da iznese svoje mišljenje. A to je li me netko pitao ili nije to nije tvoj problem.  Tako da molim te Relax.

 da i ja sam nekad vozio beemvea i sa njim sam vozio tadašnju curu i to sa skretanjem u Udbinama prije Velebita pa preko cijele Dalamtinske zagore ( s druge strane Biokova/Makarske) spustio se u deltu Neretve pa u Dubrovnik na ljetovanje i bilo mi je super, si skužil, ak se ne znaš držati teme ne želim da pišeš u ovim postovima teme. " Ovo je forum i svatko ima pravo da iznese svoje mišljenje. A to je li me netko pitao ili nije to nije tvoj problem.  Tako da molim te Relax."

om-prat sri 21.6.2023 17:26

Misas android HU i android auto.
U mene je isto kineski HU ugradia sam ga za 5 min a ima je i plastike za vent itd jer je 10.1 krojen za odreden model auta.
Zeninoj sestri su ga ugradili u STu za 200 kn(ne mogu se sitit di tocno) .

Bitno se spojit na Bluetooth, mreza ti ne triba ako ces koristit Android Auto(googlaj), a ako nes uvik ga mos spojit na hotspot moba pa cak i slozit automatiku da ga mob pali kad se spoji na BT Android HU-a da pali i hotspot.
Agama je meni o.k za launcher jer je ekran pregledan, dosta ekipe koristi i FS.
Na kraju ces od svih mogucnosti koristit Bluetooth za pozive, radio ili kakav streaming servis i navigaciju.
Ako nemas kontrole na volanu moj savjet je to uopce ne ugradivat...

struić sri 21.6.2023 23:04

I moj je namjenski  radio kinez sa android auto mogučnošču, imam upravljanje na volanu i ono radi,shvatio sam da ok google asistent ne zna pričati hrvatski, ali mislim da ne zna ni siri hrvatski, sa waze navigacijom se lako sporazumijem na hrvatski ali samo ako je spojena preko wifia,pisane poruke još nisam shvatio jer google asistent priča hrvatski ko navaho indijanac poslje 2 litre vatrene vode, radio radi sa rdsom odlično, pišu imena a ne frekvencije radio postaja,ali,ali ima 3 ekrana puna prozorčića plus naslovni ekran a.a. koji se upali kad uđem u auto ss mobom, ma ta količina me iritira a nisam baš informatički toliko pismen da si znam složiti jedan ekran sa svime potrebnim

Spiridon sub 24.6.2023 10:06
Zaporožac kaže...
Spiridon kaže...

struić , odakle ti Micro sim kartica? Čisto me zanima jer je Nano sim već godinama u svim mobitelima...

sačuvao je adapter sa starijih kartica. 

 Imam adaptere ali npr. staviti Nano sim u Lumie 520 i 535 je pravi podvig...

Znam, znam to su antikni mobiteli ali samo njih imam kao pričuvu... 

struić ned 25.6.2023 22:43
Zaporožac kaže...
Spiridon kaže...

struić , odakle ti Micro sim kartica? Čisto me zanima jer je Nano sim već godinama u svim mobitelima...

sačuvao je adapter sa starijih kartica. 

 

 čitajte sa razumijevanjem, nigdje se ne spominje mobitel, a i kakve veze ima veličina gsm kartice sa onim što sam ja pitao, ili znate ili ne znate pomoči, jedan se pokril sa škrneclom po glavi a drugi mu se smije,postoji jedna prigorska poslovica da ne postoje glupa pitanja ali postoje glupi odgovori, dečki ovo je forum o audio i video uređajima, nego da pitam još: ona podatkovna kartiva u hibridnom ruteru da li bi se mogla staviti u kineski  auto radio sa androidom koji ima mogučnost gsm komunikacije u 4G mreži, ako da, kako to pokrenuti

Cryogenic pon 26.6.2023 00:58
struić kaže...
Zaporožac kaže...
Spiridon kaže...

struić , odakle ti Micro sim kartica? Čisto me zanima jer je Nano sim već godinama u svim mobitelima...

sačuvao je adapter sa starijih kartica. 

 

 čitajte sa razumijevanjem, nigdje se ne spominje mobitel, a i kakve veze ima veličina gsm kartice sa onim što sam ja pitao, ili znate ili ne znate pomoči, jedan se pokril sa škrneclom po glavi a drugi mu se smije,postoji jedna prigorska poslovica da ne postoje glupa pitanja ali postoje glupi odgovori, dečki ovo je forum o audio i video uređajima, nego da pitam još: ona podatkovna kartiva u hibridnom ruteru da li bi se mogla staviti u kineski  auto radio sa androidom koji ima mogučnost gsm komunikacije u 4G mreži, ako da, kako to pokrenuti

 Tebi treba internet na tom uredjaju, ili preko hotspota odnosno bluetootha/wifi sa mobitela, dal uredjaj ima utor za sim to samo ti znaš, ako nema probaj i sa 4g usb sim adapterom, sim kartica u 4g sim modem adapter pa u taj uredjaj ako ima usb ulaz.

Zaporožac pon 26.6.2023 05:26
struić kaže...
čitajte sa razumijevanjem, nigdje se ne spominje mobitel, a i kakve veze ima veličina gsm kartice sa onim što sam ja pitao, ili znate ili ne znate pomoči, jedan se pokril sa škrneclom po glavi a drugi mu se smije,postoji jedna prigorska poslovica da ne postoje glupa pitanja ali postoje glupi odgovori, dečki ovo je forum o audio i video uređajima, nego da pitam još: ona podatkovna kartiva u hibridnom ruteru da li bi se mogla staviti u kineski  auto radio sa androidom koji ima mogučnost gsm komunikacije u 4G mreži, ako da, kako to pokrenuti

Ma, tvoj post je nebitan, referirao sam se na Spiridonov post, jer mi je šaljiv. 

Nebitan si u konverzaciji...

struić pon 26.6.2023 09:45

da, neovisni internet kineskog radia, ima svoj slot za karticu+gsm antenu+mogučnost 4G mreže, zanimam me da li mogu za tu mogučnost iskoristiti podatkovnu karticu iz hibridnog rutera kojeg koristim, uz to bi koristio bluetooth povezivanje, u ht kažu da podatkovna kartica s prometom od pola gige mjesečno bi me koštao cca. 10 eura, to mi puno samo za podatke pa mi ostaje wifi + bluetooth i punjenje moba tijekom dana

struić pon 26.6.2023 09:50
Zaporožac kaže...
struić kaže...
čitajte sa razumijevanjem, nigdje se ne spominje mobitel, a i kakve veze ima veličina gsm kartice sa onim što sam ja pitao, ili znate ili ne znate pomoči, jedan se pokril sa škrneclom po glavi a drugi mu se smije,postoji jedna prigorska poslovica da ne postoje glupa pitanja ali postoje glupi odgovori, dečki ovo je forum o audio i video uređajima, nego da pitam još: ona podatkovna kartiva u hibridnom ruteru da li bi se mogla staviti u kineski  auto radio sa androidom koji ima mogučnost gsm komunikacije u 4G mreži, ako da, kako to pokrenuti

Ma, tvoj post je nebitan, referirao sam se na Spiridonov post, jer mi je šaljiv. 

Nebitan si u konverzaciji...

 sory ali ovo nije šaljiva stranica več Bug forum sa temom audio i video uređaji i podtemom kineski auto anroid, tako da ako se ne želiš držati teme totalno si nebitan u konverzaciji i samo zagađuješ temu, uključi se u konverzaciju tematike  tj.decidirano postavljenih pitanja za pomoč,hvala!

Ivan35 pon 26.6.2023 10:23
struić kaže...

da, neovisni internet kineskog radia, ima svoj slot za karticu+gsm antenu+mogučnost 4G mreže, zanimam me da li mogu za tu mogučnost iskoristiti podatkovnu karticu iz hibridnog rutera kojeg koristim, uz to bi koristio bluetooth povezivanje, u ht kažu da podatkovna kartica s prometom od pola gige mjesečno bi me koštao cca. 10 eura, to mi puno samo za podatke pa mi ostaje wifi + bluetooth i punjenje moba tijekom dana

 nešto si krivo shvatio, za 10€ imaš 80GB, ht internet posvuda

struić pon 26.6.2023 14:38

Izgleda da sam žensku preko telefona loše shvatio, ma nije mi znala ništa objasniti kad sam pitao za karticu samo za prijenos podataka, znaš li da li bi mogao u slotu od radia koristiti podatkovnu iz hibridnog rutera kojeg imam doma, ili je ona strogo vazana za ruter, ako mogu možeš li mi opisati postupak,hvala

Cryogenic pon 26.6.2023 16:26
struić kaže...

Izgleda da sam žensku preko telefona loše shvatio, ma nije mi znala ništa objasniti kad sam pitao za karticu samo za prijenos podataka, znaš li da li bi mogao u slotu od radia koristiti podatkovnu iz hibridnog rutera kojeg imam doma, ili je ona strogo vazana za ruter, ako mogu možeš li mi opisati postupak,hvala

 Nema tu postupka, ubacis karticu u sim slot i to je to.

struić ned 23.7.2023 17:35

mali kratki rezime nakon mjesec dana korištenja kineskog android radija/android centralne jedinice sa AA mogučnošću:

- centralna jedinica koju pokreće os android 12 i koja rasploaže sa: 4/64 memorije+8 jezgreni procesor 64 bita i 2000MHZ (benchmark scores preko 200,000) kod prvog paljenja/pokretanja koje traje cca.minutuipol a svako sljedeće paljenje/pokretanje je trenutno, spajenje preko BT i WiFI sa mobitelom vozača obavlja se u par sekundi po ulasku u auto, centralna jedinica sa HD IPS ekranom rezolucije 1280x720 pixela veličine od 8" bez problema vrti na sebi instaliran waze (npr. kažeš glasno ime kafića i njegovo mjesto a waze ti ponudi rute do traženoga)+google maps (on se baš i ne snalazi sa Hrvatskim jezikom u realnom vremenu) pa je bolje napisati traženu adresu, maps.me sa kartom Hrvatske preko satelita (trenutno je ona u korištenju pa ako ima tko iskustva sa here we go ili koju drugu sa korištenjem preko satelita na istom ili sličnom uređaju neka iznese svoje iskustvo )+cd/dvd player+čitać memorijskih kartica+usb priključak +nekakav jeftini klon bluetooth elm327 obdll (u meniu mu piše da je v.1.5 i da je kao klon u nečemu ograničen) spojen preko bt vrti Torque Pro koji je bio predinstaliran normalno+youtobe+google crom+rf radio kojem sam ugradio dodatno aktivno antensko pojačalo (radio kaj mora svirati i u garaži)+rikvrerc kamera rezolucije 1280*720 sa veličinom blende f1,8 i 170* prikaza širine+bt handsfree sa telefonskim imenikom i prikazom svih poziva+prikaz parking senzora+regulacija sa volana, sve navedeno za centralnu android jedinicu djeluje superiorno naspram mogućnosti postavljene dodatne mogućnosti zasebne AA aplikacije, po defaultu centralne android jedinice aplikacija AA na njoj ima mogućnost spajana bezžićno i žićno, o radu AA aplikacije na centralnoj android jedinici ne bi pričao ništa jer mi se pokazala totalno nepotrebna/preslabih mogućnosti... i ne znam što su je kinezi uopće stavili kao dodatnu mogućnost na android centralnu jedinicu koja može sve i još puno više nego ona, samo korištenje android centralne jedinice preko bt i wifi sa mobitela vozača puno manje troši bateriju mobitela nego korištenjem AA aplikacije sa njezinim mogućnostima na istoj, nisam nikad koristio original AA centralnu jedinicu pa ne znam razlike između nje i ove kineske centralne android jedinice koju koristim, za sada sam sa njezinim mogućnostima jako zadovoljan