Izzy sub 3.7.2010 17:06

Kada gledaš film na DVD playeru ili sa USB memory sticka na DVB-T prijemniku? Ako je tako to bi mogao riješiti nadogradnjom firmwarea. Vjerujem da je kada gledaš na računalu sve dobro.

marik7 uto 6.7.2010 19:28

ma najednostavnije je imati ili winavi video converter ili Convertxtodvd4, oni sve praktički rade sami sa titlovima. Samo je bitno da su dodani pod istim nazivom i nema frke-stisneš par gumba i konvertiraš. I to sve za mximano 45-50 minuta za film od 90 minuta, a sat do sat i pol za filmove preko 120 minuta. I slika odlična.

logic uto 6.7.2010 19:38
joze kaže...

samo šta  mi neće č i ć da prikazuje

Format factory prilikom instalacije podesis da ti je hrvatski defaultni jezik apčlikacije i kodnu stranicu stavis da ti je 1250 i radi 100%. Provjereno mnogo puta.I stavi font titla na calibri recimo.

Cro.Renger50 čet 5.8.2010 12:39

Ja imam problema s filmom ustvari skinuo sam mrak film 3 i to je orginal nikako nemogu naći titlove da bar pomaknem titlove

molim vas ako tko zna titlovi mi nonstop kasnije sve idu

ovaj kaže ok a ono izbaci šta piše za 2 minute

bar neki program ako ima

hvala unaprijed

Bugofil sub 14.8.2010 13:21
logic kaže...

Format factory prilikom instalacije podesis da ti je hrvatski defaultni jezik apčlikacije i kodnu stranicu stavis da ti je 1250 i radi 100%. Provjereno mnogo puta.I stavi font titla na calibri recimo.

evo pitao bih doktora za Format Factory !

 

do prije par dana sam konverzije radio na XP-u i sve je funkcioniralo.

 

(pomogao si mi s onim 1250), e sad ?!

 

počeo ja kolegi raditi konverziju na Win7, kad ono, ne pokazuje niti jedan dijakriktički znak makar sam sve podesio kao kod mene i kod mene radi sve super !?

 

pomislim onda, ma to je titl nešto poremećen kad ono probao još s pet filmova i uvijek isto.

 

gdje treba biti č,đ,š,ć,ž stoji samo_ ,....................   dakle tekst ide ovako ; po_eli_ li nekad ne_to drugo osim tih ispraznih stvari, _ekam ve_ sto godina da me poljubi_

 

to je bilo prije instalacije bilo kakvih kodeka.

poslije sam instalirao K-Lite codec pack i jopet isto.

 

DR.format. factory pomagajte !!

logic sub 14.8.2010 20:35

Sto se tice titlvoa u format factoriu situacija je jednostavna. 3 stvari su bitne i to jezik programa na hrvatski, kodna stranica 1250 i font titla neki koji ima naše znakove. Preporučujem calibri koji dolazi uz office 2007 kojeg vjerovatno imas pa i font calibri. AKo ti je tako podeseno mora raditi. Kod mene i mase drugih ljudi tako je pdoeseno i uredno radi. 

 

EDIT: samo da napomene font tila u format factoriju a ne u notepadu ili sl. 

Bugofil sub 14.8.2010 20:42

sad ću staviti i taj calibri pa ću javiti kad napravi titl.

 

inače, radim i s ultra video converterom i bez problema radi i na XP-u i na Win7, al mi je format factory kvalitetniji jer ultra video converter zna malo degradirati sliku bez obzira na moje podešavanje, dok FF radi besprijekorno a besplatan je.

 

evo stavio sam film Centurion ..............

 

 

dodatak:

 

nećeeeeee....izgleda da moram imat instaliran office 2007 jer mu nedostaje neki kód iz njega, izgleda.

 

to je kao kad instaliram sinu igru na win7 pa mu nedostaje dll od directx-a 9, što je u biti smiješno, jer je igra directx 11.

 

idem sad i to obaviti pa javim.

 

evo i slika

Bugofil sub 14.8.2010 22:18

ma, instalirao i office 2007, mislio sam da mu fali koji dll ili nešto slično, no jopet isto.

 

dijakriktičke znakove ne puši ni pod razno, a u firmi na XPSP3 sve radi kao podmazano. Vičehttp://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif

 

j*ebem ti wiše i windowse i sve u piz** pop*** sam više s tim.

 

ne zna nitko na cijelom Webu koji se kujac događa. !!!???????????????? Viče

 

muhaqeri ned 15.8.2010 00:13

što se tiče FF i čćšč ja sam to sredio na način da sam u opcijama stavio calibri a datoteku calibri sam kopirao na način da otvorite control panel pa onda fonts i tu u fontsu nađete calibri,kopira te calibri bilo gdje npr u C kao što sam ja,u opcijama obavezno namjestite prečac do mjesta gdje ste ga kopirali,evo slika dolje

Bugofil ned 15.8.2010 00:21
GigaGirl kaže...

Možda je problem u samim Windowsima. Ne znam koliko će ti pomoći, ali pogledaj malo link.

 

I don't worry Namigiva

ma znam za ta podešavanja i nije u tome caka.

Regional and Language, tipkovnica itd sve je podešeno na Croatian itd...

 

hvala svejedno na pokušaju.

 

 

Bugofil ned 15.8.2010 00:29
muhaqeri kaže...

što se tiče FF i čćšč ja sam to sredio na način da sam u opcijama stavio calibri a datoteku calibri sam kopirao na način da otvorite control panel pa onda fonts i tu u fontsu nađete calibri,kopira te calibri bilo gdje npr u C kao što sam ja,u opcijama obavezno namjestite prečac do mjesta gdje ste ga kopirali,evo slika dolje

E MAJSTORE SVAKA TI ČAST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

NAPRAVIH KAKO SI REKAO I USPJELO JE.........

 

UH...IPAK ĆU NOĆAS ZASPATI.... 

Smijeh

http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gifSmijehOsmijeh