žeto čet 8.4.2010 14:08

Smijem li spojiti laptop na pojačalo hi-fi linije oko 200 W, a bez posljedica za zvučnu karticu? Jer, želja mi je kvalitetno slušati glazbu, a tko će sve stavljati na CD-ove. Ustvari, na liniji mi još samo i radi pojačalo. Dakle.. shinc-ovi sa aux-in linije na komp.Može li ?

Mirko935 čet 8.4.2010 14:14
žeto kaže...

Smijem li spojiti laptop na pojačalo hi-fi linije oko 200 W, a bez posljedica za zvučnu karticu? Jer, želja mi je kvalitetno slušati glazbu, a tko će sve stavljati na CD-ove. Ustvari, na liniji mi još samo i radi pojačalo. Dakle.. shinc-ovi sa aux-in linije na komp.Može li ?

Kakvih bi posljedica bilo? Naravno da možeš. Samo trebaš 3.5mm > 2xRCA (cinch je, a ne shinc Osmijeh) adapter i to na aux-in spojiš

 

kopex uto 8.1.2013 10:45

Ja bih htio da spojim laptop na pojačalo.
Evo podataka sa pojačala na slikama.
Da li je nešto specifično potrebno imati na laptopu......a kakva je situacija za kućni računar da li na njemu mora nešto da se ima ili odradi  ???
Izvinjavam se zbog ovakvih izraza ali ja sam laik o ovoj oblasti.

Molim za jasne i proste izraze.....šta znači  3.5mm > 2xRCA  cinch je, a ne shinc ???Može slika od toga što si opisao?

 

tonik sri 16.1.2013 16:53

Molim pomoć! Frend mi želi u lokalu liniju koja drži 8 zvučnika, spojit na komp tako da se pušta muzika sa kompa, ili radio interneta.

Linija ima AUX1 i AUX 2, znači 2 opcije, nabavio je kabel sa dva činća (crveni i bijeli) i spojio je to na liniju i drugu stranu 3,5mm je spojio na Plavi ulaz (line in) ali zvuka nema. Stavio je na Zeleni za zvučnike i sve radi kako treb, ali uz to čuje se sve što radi na kompu (prima facebook poruku, potvrđuje u windowsima ili neka obavijest kad skoči). On želi da se u lokalu čuje Muzika ali da se ne čuje i događanja na kompu, uz uvjet znači da ne gasi zvučne obavijesti na kompu. Ima li kako način da se to izbjegne? Drugim riječima da li Line In može se koristit za reprodukciju Muzike i INternet radia, ili baš mora sve bit spojeno preko Zvučnika?

Medoo_Bosna pon 8.4.2013 14:00

Pozdrav decki,pisem u ovaj topic jer imam isti problem stim sto meni ne treba stereo kabal 3,5mm imam ga vec radi se o tome da nemam aux izlaza pa sam ustekao kabal u utor za slusalice i normalno drugi dio u utor za slusalice zvucnike...(u pc) radi se o tome da odem u volume control upalim record mixer i pustim muziku,dok je upaljena linija slabije se cuje dok je ugasena bolje se cuje ali ne kako bi se trebalo cuti jer nisam kabal ustekao do kraja.Kad kabal ustekam do kraja nista se ne desava,jel mi mozete kako pomoci ili ipak moram imat aux izlaz?

Gigabyte091 uto 9.4.2013 19:16

@tonik

 

Kolko ja znam nemože tak nekaj napraviti, a da ne stiša te zvukove u sound manageru, svi zvukovi, znači muzika, i zvukovi od facebooka se reproduciraju na tom izlazu od zvučne kartice i jedini način da se ne čuju je da ih stiša. Drugog načina nema.

 

@Medoo_Bosna

 

Kaj si ti napravio ?? 

 

Ti si izlaz za slušalice spojio na izlaz za zvučnike na zvučnoj ?? Spojio si dva IZLAZA, i neće ti to raditi, tebi treba AUX ULAZ na liniji.

del4nec uto 16.4.2013 01:58
tonik kaže...

Molim pomoć! Frend mi želi u lokalu liniju koja drži 8 zvučnika, spojit na komp tako da se pušta muzika sa kompa, ili radio interneta.

Linija ima AUX1 i AUX 2, znači 2 opcije, nabavio je kabel sa dva činća (crveni i bijeli) i spojio je to na liniju i drugu stranu 3,5mm je spojio na Plavi ulaz (line in) ali zvuka nema. Stavio je na Zeleni za zvučnike i sve radi kako treb, ali uz to čuje se sve što radi na kompu (prima facebook poruku, potvrđuje u windowsima ili neka obavijest kad skoči). On želi da se u lokalu čuje Muzika ali da se ne čuje i događanja na kompu, uz uvjet znači da ne gasi zvučne obavijesti na kompu. Ima li kako način da se to izbjegne? Drugim riječima da li Line In može se koristit za reprodukciju Muzike i INternet radia, ili baš mora sve bit spojeno preko Zvučnika?

Ako za izlaz u playeru stavi WASAPI ili ASIO i omogućen je exclusive control na zvučnoj kartici čut će se samo glazba koju svira player.

tonik uto 7.5.2013 16:23

Da ne otvaram novu temu a vezano je uz spajanje. Imamo doma tv Schneider CRT 55 cm koji ima sa boka tri činća i za slušalice ulaz. A sa stražnje strane ima dva scarta.

I imam staro pojačalo Akai aa-1050 receiver. Stavio sam slike odozada kako izgleda. I imam kabel sa činčevima sa jedne i druge strane ali sa tri činća (žuti, crveni, bijeli). Spojio sam lijevi i desni (crveni i bijeli) audio činć i metnuo ga u receiver pod Aux. upalio tv i stavio Receiver na AUX ali ne dobivam zvuk. Gdje sam pogriješio?

Htijeo bi spojiti kao ozvučenje sa tv-a ako je to moguće.

Father_Dougal sub 17.8.2019 14:47
jankas7 kaže...

Zdravo!

 

Imam CD player Pioneer X-HM11 i na njega spojene zvučnike. Mogu li na njega spojiti laptop tako da se zvuk čuje u zvučnicima, i ako mogu, kako?

Sa stražnje strane CD playera imaš line in ulaze. Treba ti kabel koji na jednoj strani ima stereo bananicu a na drugoj dva cinch konektora, doljine od računala do playera. Bananicu ukopčaš u line out, cincheve u line in playera, na njemu odaberi AUX (ili kako se već taj ulaz zove) i slušaj.