tnakir sri 27.12.2017 08:17

Dakle, treba mi "nešto", pretpostavljam da se to zove AV reciever (nemojte mi se smijati, za ovo područje sam totalni idiot).

 

Uvjeti:

- mora imati FM reciever

- min. 2.1 sustav 

- mora podržavati streaming mjuze sa mobitela (BT, WiFi, bmk)

- bilo bi super kada bi mogao playati internet radio

- bilo bi super kada bih mogao streamati muziku sa NAS-a (synology, podržava AirPlay, Upnp i sve te neke djidje)

- snaga mi nije toliko bitna jer bi se sustav nalazio u dnevnom boravku. Ne mora imati ni super-uber-hifi zvuk jer nemam dovoljno sofisticirane uši za usvirane kabele, ali očekujem da ima pristojan zvuk

 

Uz to "nešto" bi mi trebao i par zvučnika. Zvučnici bi se nalazili na komodi ili na podu od komode (znam da je usrana pozicija, ali jebiga, kako je - tako je)

Također, ne bi bilo loše dodati i neki subwoofer.

 

Napominjem, snaga mi nije bitna, ne mogu raspalit muziku jer će mi susjedi doći sa vilama i bakljama (živim u stanu), preferiram bolji zvuk.

 

Za dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

Unaprijed hvala. 

geronimo4661 sri 27.12.2017 14:58
tnakir kaže...

Dakle, treba mi "nešto", pretpostavljam da se to zove AV reciever (nemojte mi se smijati, za ovo područje sam totalni idiot).

 

Uvjeti:

- mora imati FM reciever

- min. 2.1 sustav 

- mora podržavati streaming mjuze sa mobitela (BT, WiFi, bmk)

- bilo bi super kada bi mogao playati internet radio

- bilo bi super kada bih mogao streamati muziku sa NAS-a (synology, podržava AirPlay, Upnp i sve te neke djidje)

- snaga mi nije toliko bitna jer bi se sustav nalazio u dnevnom boravku. Ne mora imati ni super-uber-hifi zvuk jer nemam dovoljno sofisticirane uši za usvirane kabele, ali očekujem da ima pristojan zvuk

 

Uz to "nešto" bi mi trebao i par zvučnika. Zvučnici bi se nalazili na komodi ili na podu od komode (znam da je usrana pozicija, ali jebiga, kako je - tako je)

Također, ne bi bilo loše dodati i neki subwoofer.

 

Napominjem, snaga mi nije bitna, ne mogu raspalit muziku jer će mi susjedi doći sa vilama i bakljama (živim u stanu), preferiram bolji zvuk.

 

Za dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

Unaprijed hvala. 

 

Ja sam relativno nedavno bio u slicnoj nedoumici ko i ti.Na kraju sam uzeo Yamaha rx 383 av reciever,ali njihov jaci model rx v483 bi trebao imati sve sto  si nabrojao.

Reciever sam upario sa Q acoustics 3020 bookshelf zvucnicima jer mi je falilo prostora da stavim floorstandere.A prije par tjedana sam i uzeo polovni B&W ASW608 subwoofer da malo podebljam zvuk i stvarno pomogne,cak i u glazbi a ne samo filmovima.

Ako te  nista vise od 2.1 ne zanima,mozda je bolje  uzeti kvalitetno  stereo pojacalo,i na to uvijek mozes dodati sub,a glazba ce ti biti dosta bolja nego preko av receivera.Ja sam se tu isto dvoumio ali na kraju sam uzeo reciever jer planiram polako kompletirati 5.1,jer sam ipak vise fokusiran na filmove nego glazbu.

 

Uglavnom,ja sam i vise  zadovoljan,ali doduse ja nisam neki hardcore audiofil,tako da ovdje ima puno iskusnije ekipe koja ti moze bolje pomoci.Jedino ti preporucam ako mozes da poslusas zvucnike i pojacalo prije kupnje.

 

 

Mirko935 sri 27.12.2017 16:37

Denon je sad na popustu u Sonus Artu, ako se ne varam.

X1400 pogledaj, upari s nekim floorstanderom (Wharfedale 10.5, Provox 3800 kn koliko se sjećam, da hvalim svog konja haha) i eto ti veselja :D

Sorry kaj ne stavljam linkove, na mobu sam u birtiji. :D

 

Naravno, ima 500 drugih mogućnosti i kombinacija, razmisli malo o budžetu pa onda dalje. Bez ograničenja ti ne možemo puno pametnog reći. 

blackalbum sri 27.12.2017 22:10

pokušaj sa onkyo reciverima,njihovi reciveri imaju sve što si nabrojio i više,plus onkyo ima odličan zvuk,reciver bi te došao negdje oko 3900 kn,nemoj jeftinije jer nemaju puno funkcija,možeš još i denon i marantz,izbjegavaj yamahu jer ima najlošiji zvuk od svih tih firmi(znam jer sam imao njihova pojačala)

Mirko935 čet 28.12.2017 12:23
tnakir kaže...

Denon vs Yamaha? Budget cca 3-5k za sve ok?

Pa... Ono kaj sam ti ja napisao u prošlom postu ti je oko 7...

Denon AVR-X1400H AV Receiver

Wharfedale Diamond 10.5 - Provox

 

Kao što i drugi kažu, kod jeftinijih receivera bi ti mogli faliti razni fičri, što se tiče mogućnosti spajanja, internet radia, w/e, ili nemaju Audyssey/YPAO/MCACC advanced ili nešto slično za kalibraciju zvučnika po akustici sobe, a moje je mišljenje da te stvari jako dobro dođu. Osim ako imaš pošteno akustički tretiranu sobu za slušanje/kućno kino, što vjerojatno nemaš A čak i u tom slučaju navodno dobro dođe. Ne bih znao, nisam bogat pa si ne mogu to priuštiti

 

Uz par floorstandera vjerojatno nećeš ni imati neku potrebu za subwooferom, a oni su cijenama od dvije do mnogo hiljada kn pa IMO ako imaš mjesta za njih bolje da uzmeš par floorstandera nego bookshelfe + woofer.

 

Ako se ne možeš/ne želiš toliko protegnuti, imaš i drugih opcija od aktivnih monitora koje uvijek promovira kolega djigibao  do polovnih kombinacija kojima bi eventualno mogao nekakav Android i sl. media player dodati da ne plaćaš koliko Hi-Fi gospoda vole naplaćivati te mogućnosti itd. Ili jednostavno, unutar ovih tvojih 3-5 , ovaj (ili neki ekvivalentan) receiver za 3 i bookshelfe za 2 pa kasnije dodaš woofer-dva ako te to veseli. Kao što možeš i stražnje dodati. Ili bookshelfe prebaciš da su za surround a za naprijed si kupiš u nekom futuru floorstandere. Jel... Obvijusli, imaš mnogo kombinacija tako da htio-ne htio morat ćeš malo razmisliti šta ćeš i kako.

 

I provjeri si dobro šta koji podržava od streaming servisa ako su ti pitni, Deezeri i p* materne; npr. Denon podržava Deezer samo od nekog dosta "higher-enda", Yamaha ga ima i u jeftinijim uređajima. No oni ne podržavaju druge stvari pa ono... Muka Isusova, sretan sam što imam receiver star 10 godina koji vrlo jednostavno nema ništa od toga pa nemam tih problema

Provincija čet 28.12.2017 13:00

Moje iskustvo-vec nekoliko godina.

Yamaha 575+ Dali Zensor 3, ako ti ne treba preglasan zvuk. Zensor 3 je osjetljiv na pozicioniranje, ni kod mene nije idealno...

Ako fali vokala (filmovi) dodas samo centar. I to je jedino sto me smeta, kad iskljucim centar on se ponovno ukljuci kada AVR ide iz stand bya.

Kaze kolega da Yamaha ima los zvuk,..ja recimo drzim iskljucene sve *enchancemente i virtuale* i picim samo direct ili straight za glazbu, ne znam da li je kolega probao tako ili sa ukljucenim djidjama.

 

575 je stariji model ali ima net radio, 4k passtrugh i spaja se uredno na NAS (2komada), ima lan nema wifi,  daljinski izvrstan i koristim ga za TV, RPI2 i AVR.

 

Mislim da bi bilo koji nasljednik serije 5 trebao biti dobar, a Zensori 3 su za preporuciti, mozda ti sub ni ne treba, probaj ih poslusati u Bojama Zvuka ili Sonusu, ja sam prvo htio uzeti nesto drugo dok nisam poslusao ovo.

I naravno, ja nemam slusni kanal od kristalziranih ociju planinske vjeverice, i kupio sam si ono za sta sam u tom trenutku imao novaca i sto je meni odgovaralo.

 

Ovoje naravno, samo moje skromno misljenje

 

ps: evo sad sam malo pogledao EISA best home theater receiver award 2017/18-Yamaha MusicCast RX-V483 i ispravljam se, dakle ocito je nova serija 4 puuuno bolja nego moja stara serija 5.

u. Navigator čet 28.12.2017 14:49

Pozdrav,

 

Prije 9 mjeseci kupio sam AV receiver Marantz NR-1506 (review) u kombinaciji sa Monitor Audio Bronze 2 (review).

Za stream glazbe većinom koristim Chromecast 2 preko kojeg sam slušao Deezer (Marantz ima ugrađenu podršku za Spotify koji nije u HR dostupan) ili uglavnom Youtube.

Na žalost ovaj setup je overkill za slušanje FM radija kojeg najčešće slušam jer mi je to najjednostavnija akcija za pokrenut...

Za filmove i serije je OK, nema surround zvuka u stereo sustavu ali realno ne znam za bolje ;)

Malo sam nadobudan pa sam nabavio kabele QED XT40 te zvučničke stalke STAV24.

Ovdje su neke gotove kombinacije zvučnika koje idu uz Marantza.

Inače, to mi je drugi hi-fi sustav, nakon Pioneer stereo linije.

 

 

 

Novij model AV recivera i zvučnika Marantz NR1508 & BRONZE-2-BLACK imaš na akciju u Ronisu  za 6k kn!

Nadam se kako sam pomogao :)

 

 

 

tnakir čet 28.12.2017 15:49

Dečki, hvala na pomoći :)

 

Iskreno, ne treba mi bogzna kakav zvuk jer nisam nekakav audiofil nit su mi uši osjetljive.

 

Sada za sve (FM radio, fimovi, tv, mjuza sa nasa) koristim TV (nekakav Samsung LED, daleko je to od pristojnog zvuka al eto) + RPi.

 

Ide mi na živce palit TV ako želim slušat samo FM radio ili pustit nekakav flac (mrzim tišinu, treba mi nekakv šum i dok gnjilim i dok radim). Zato sam htio to malo upgradeat, a kad već upgradeam da ne bude neka minigovnasta linija nego nešto poštenjkasto. Da mi se lupaju nekakvi ozbiljni novci u to, ne lupaju, ali bih volio uzeti nešto nivo iznad usrane mini-linije.

 

Autoadjustment zvuka mi je apsolutno nebitan, nekakav superdolby također jer to nikada neće biti 5.1 sustav (žena bi me ispalila da joj iza kauča stavim 2 zvučnika), multiroom također ne trebam. Još neke kratice vidim da se spominju a nemam pojma što znače :)

 

Floorstanderi su pretpostavljam oni toweri od zvučnika? Overkill u mom slučaju. Dnevni boravak je cca 25 kvadrata, nastavlja se na kuhinju i blagovaonu od 15 kvadrata, pretpostavljam da je akustika živi užas, ali to me i ne brine, ne može biti gore od ovoga, a ovo mi nije toliko loše 

 

 

EDIT: u uži izbor su ušli Yamaxa RX-V483 i Denon X1400H. Kažu da je Denon "mekan" po pitanju filmova, da je više "za muziku" (iako su mi to pizdarije, ako je passthrough zvuk, što on tu ima mijenjati)?

 

geronimo4661 pet 29.12.2017 09:46

Ako ti ne treba surround,onda bolje nemoj bacat novce na 5.1 i 7.1 recievere,bolje idi na stereo opciju,recimo ONKYO TX-8130.Mislim da on ima sve sto si nabrojao da ti je bitno.Koliko sam ja slusao,ovi multikanalni receiveri ne mogu doci ni blizu stereo pojacalima,kad je u pitanju 2.0  zvuk.Ili ako mozes naci  i neki jeftiniji stereo reciever.

 

Onda fino na to dodas neke bookshelf zvucnike,po meni ne bi bilo lose da malo provjeris oglasnik,zna se naci odlicnih ponuda a zvucnici nisu lako kvarljiva roba i ekipa najcesce pazi na njih.I onda  kasnije mozes dodati neki sub,jer dosta pomogne kad su bokshelf zvucnici u pitanju.

Provincija pet 29.12.2017 10:44

Ako se ne varam taj onkili nema hdmi, cisti stereo?

Znaci nema ni CEC za kontrolu RPI?

 

A sto se tice kvalitete zvuka 2.0 ili 9.2 to si potpuno u pravu, samo mi se cini da covjek nije taj tip (slusni kanali od mjeseceve sjene ohladene na -123.3).

 

Mislim da mu treba solidan Allrounder.

Provincija pet 29.12.2017 11:17

Pozdrav,

 

 

 

1. Marantz NR1508 & BRONZE-2-BLACK imaš na akciju u Ronisu  za 6k kn

2. Yamaha RX-V483 i DALI ZENSOR 3=4990kn

3. Pa... Ono kaj sam ti ja napisao u prošlom postu ti je oko 7...

Denon AVR-X1400H AV Receiver

Wharfedale Diamond 10.5 - Provox

 

Bilo koji od ovih AVR da uzmes neces se prevariti, ali za zvucnike ja ne bih uzeo ove zadnje-ne zbog kvalitete nego prostora (88cm visine).

 

E sad znam da ce me ljuti audiofili popljuvati ali---sve ove i puuuno drugih kombinacija za te novce rade i rade dobro za ono za sto su ih ljudi uzeli.

Obavezno prije kupnje poslusaj sistem uzivo, ako je moguce sa glazbom koju ti slusas, sa svog sticka. Za te novce ce svi imati pola sata vremena za tebe, ako nemaju-mijenjaj trgovinu.

Mozda ti se na kraju svidi nesto sasvim deseto.

 

To je kao i sa sastavljanjem PCa (samo puno skuplja igra, pogledaj malo po forumima pa da vidis pacijenata) ono: sad jos dodam SSD od 1TB ali bolji mi je NVME od 512, pa kuciste se nikad ne kupuje ispod 1800kn al' je meni najbolje ono od 7200kn, susjed ima monitor fhd od 24 pa meni naravno treba najmanje 32 QHD, a treba mi za sve ACAD, programiranje, hardcore gaming i 98%FB!

Kupujes sebi i obitelji a ne da pokazes drugima sta imas.

 

Pozdrav i sretno.

 

Tallahassee pet 29.12.2017 11:24

.....pogledaj si od Nad-a c338, vrlo zanimljiva stvarcica nakrcana mogucnostima.

 

EDIT: gledao sam malo ponude na njuskalu, da mi treba nekaj kvalitetnije za malo para, bez beda bi uzeo ovo (ako nista drugo prilika ti je za ove zvucnike za ovu cijenu jer ces ih tesko povoljnije naci, a vrhunski su... pa poslije vidi za pojacalo/receiver ak ti ovaj ne pase) - https://www.njuskalo.hr/zvucnici/q-acoustics-2020i-oglas-24344092 + https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/yamaha-r-s700-oglas-24342499

Mirko935 pet 29.12.2017 13:30
tnakir kaže...

Dečki, hvala na pomoći :)

 

Iskreno, ne treba mi bogzna kakav zvuk jer nisam nekakav audiofil nit su mi uši osjetljive.

 

Sada za sve (FM radio, fimovi, tv, mjuza sa nasa) koristim TV (nekakav Samsung LED, daleko je to od pristojnog zvuka al eto) + RPi.

 

Ide mi na živce palit TV ako želim slušat samo FM radio ili pustit nekakav flac (mrzim tišinu, treba mi nekakv šum i dok gnjilim i dok radim). Zato sam htio to malo upgradeat, a kad već upgradeam da ne bude neka minigovnasta linija nego nešto poštenjkasto. Da mi se lupaju nekakvi ozbiljni novci u to, ne lupaju, ali bih volio uzeti nešto nivo iznad usrane mini-linije.

 

Autoadjustment zvuka mi je apsolutno nebitan, nekakav superdolby također jer to nikada neće biti 5.1 sustav (žena bi me ispalila da joj iza kauča stavim 2 zvučnika), multiroom također ne trebam. Još neke kratice vidim da se spominju a nemam pojma što znače :)

 

Floorstanderi su pretpostavljam oni toweri od zvučnika? Overkill u mom slučaju. Dnevni boravak je cca 25 kvadrata, nastavlja se na kuhinju i blagovaonu od 15 kvadrata, pretpostavljam da je akustika živi užas, ali to me i ne brine, ne može biti gore od ovoga, a ovo mi nije toliko loše 

 

 

EDIT: u uži izbor su ušli Yamaxa RX-V483 i Denon X1400H. Kažu da je Denon "mekan" po pitanju filmova, da je više "za muziku" (iako su mi to pizdarije, ako je passthrough zvuk, što on tu ima mijenjati)?

Ja držim da ti je veća korist od Audysseya nego od razlike stereo vs. multichannel pojačalo. Razliku između kalibriranih i nekalibriranih zvučnika ćeš čuti sigurno, za ovo drugo se ne bih kladio. Nažalost, unatoč logici stereo pojačala su sva skuplja i imaju daleko manje mogućnosti, u prvom redu HDMI koji će ti sigurno dobro doći, od spajanja na TV pa svega ostalog.

 

Što se tiče floorstandera, rekao si u prvom postu da "ne bi bilo loše dodati i neki subwoofer", zato sam ti i predložio to jer ti s floorstanderima neće trebati woofer. A, kako rekoh ranije, bookshelf od 2 + woofer od 2 ti dođe na isto kao floorstander za 4, s tim da floorstander daleko bolje izgleda a ima i drugih benefita što se tiče zvuka, stojnih valova blabla, zato se danas sve više ide na woofere u parovima i kombinacije. No nebitno, pogotovo tebi, čini mi se.  Daleko od toga da bookshelfi koje preporučuje ekipa ovdje nisu odlični, ali manjak basa ćeš također sigurno čuti, 25+15 kvadrata je već dosta velik prostor i moglo bi ga biti premalo ako bi imao samo bookshelfe. IMO, ne moraš se složiti Čisto da bude spomenuto, moji Diamondi 10.5 žive svoj život u prostoru vrlo slične veličine tvojem i ne bih nikako rekao da su overkill.

 

Mekan, svilenkast zvuk, "više za muziku"... Ne bih ulazio u takve rasprave danas

 

Pogledaj si npr. ovo: https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/denon-avr-x2100w-7.1-wireless-4k-eco-oglas-20887790 (ekvivalent ovogodišnjem X2400, druga brojka je dženerejšn; čini mi se da ima dosta modernih ovih mrežnih điđa)

Zvučnika od kojih 2-2.5 k nešto slabo trenutno nalazim na njuškalu (osim Zensora po istim cijenama kao u dućanima, ne znam kaj ta ekipa glumi...), ali ovo mi se čini fajn, recimo https://www.njuskalo.hr/zvucnici/wharfedale-dimond-9.4-oglas-24176423

Ispadne te jeftinije nego novo, nije prestaro, i mislim da bi i ti i tvoj novčanik mogli biti sasvim sretni.

 

Mora da je super kad tražiš savjet i od 10 ljudi svatko ti priča sasvim drugačiju priču

Mirko935 sub 30.12.2017 10:11
tnakir kaže...

To je kao da pitam koji ću auto kupit, pa jedni naginju na japance, jedni na švabe, treći na francuze :)

 

Ali puno sam pametniji nakon svih ovih postova...

Tako nekako...

 

I šta si nakon opamećivanja odlučio?

tnakir pon 1.1.2018 20:42

Mislim da ću ići na Yamahu, nema mi smisla plaćati 1000kn više za feature kojeg nikad neću koristit.

 

Još moram vidit što ću sa zvučnicima. Floorstanderi su mi malo too much za u dnevni boravak. To cu jos vidit. 

geronimo4661 uto 2.1.2018 00:17
tnakir kaže...

Mislim da ću ići na Yamahu, nema mi smisla plaćati 1000kn više za feature kojeg nikad neću koristit.

 

Još moram vidit što ću sa zvučnicima. Floorstanderi su mi malo too much za u dnevni boravak. To cu jos vidit. 

 

 

Par bookshelf zvucnika+sub i problem rijesen.

Mirko935 uto 2.1.2018 11:57
tnakir kaže...

Mislim da ću ići na Yamahu, nema mi smisla plaćati 1000kn više za feature kojeg nikad neću koristit.

 

Još moram vidit što ću sa zvučnicima. Floorstanderi su mi malo too much za u dnevni boravak. To cu jos vidit. 

Pa šta nije Yamaha skuplja? Ja se pogubio, bit će 

 

Ja i dalje navijam za floorstandere

dadotb pet 5.1.2018 10:00

da ne otvaram temu, slicno pitanje

moze li pomoc prijatelja ??? uzeo bi novo ili polovno pojacalo/risiver, imam 2 zvucnika jako dobra Bower and Vilkins, e sad pored slusanja radija bi volio da spojim TV sa pojacalom, valjda optickim kablom, komp ne bi spajao...sjajno bi bilo da ima ugradjen BT za strimanje sa mobitela, ali ne i nuzno, molim preporuke, da cijena ne premasi 400 eur  

Mirko935 pet 5.1.2018 10:52
dadotb kaže...

da ne otvaram temu, slicno pitanje

moze li pomoc prijatelja ??? uzeo bi novo ili polovno pojacalo/risiver, imam 2 zvucnika jako dobra Bower and Vilkins, e sad pored slusanja radija bi volio da spojim TV sa pojacalom, valjda optickim kablom, komp ne bi spajao...sjajno bi bilo da ima ugradjen BT za strimanje sa mobitela, ali ne i nuzno, molim preporuke, da cijena ne premasi 400 eur  

Isto kao i kolegi... X1400 je taman 400 €, a možeš i onaj polovni X2100 za 2100 kn. Oba imaju BT.

Ako ti je TV dovoljno nov da ima HDMI ARC, ne treba ti ni odvojeno optički kabel nego zvuk ide preko HDMI-a.

brada09 sub 17.2.2018 10:15

kaj je tak velika razlika u zvuku izmedu recievera i obicnog stereo pojacala slicnog ranga?

 

ima neko pristupacno stereo pojacalo sa bluetoothom / airplay i to, jos ako ima i wifi super ?

reciever mi prakticki ni nebi trebao zbog kanala vec komfora koristenja.. a kako to krene , prvo sam poceo razmisljat o onom denon malom multiroom zvucniku pa reko idem radije sporije graditi posten sistem. cijeli zivot koristim studijske monitore jer mi je trebao taj analiticki zvuk za miksanja i snimanja ,ali posto vise nisam u tome sada mi vise pase "zabavniji" karakter.

 

dal bi ovi entry level recieveri tipa denon / yamaha bili los izbor za zvucnike tipa dali zensor 3 ili b&w 685 s2 (ovisno sta prvo naleti u oglasniku za dobru cijenu:) ?

 

namjena je prvenstveno mjuza (rock/metal) iako ce sluziti i za filmove. u slucaju recievera bi dodao i nekakav sredisnji zvucnik za filmove, ali i obican stereo mi je ok za tu namjenu.

 

 

 

 

ovo mi je recimo kul iako malo preskupo (radije bi nesto iz oglasnika hehehe) https://sonusart.hr/stereo/mini-stereo/denon-rcd-n9-bowers-wilkins-685-s2.html

jel taj denon u stanju uopce iskoristiti potencijal tih b&w?