Audio i video uređaji

Koji Blu Ray Player preporučujete ?

BruteElectric ned 21.10.2018 00:41

Koji blu ray player imate, preporučujete i zadovoljni ste s njim?

 

Tražim neki koji ima:
x264/H264 - MP4 (da može pokretati konventirani x264, na LG-BD660 nije htjelo a na TVu da)
x265 (poželjno ali ne mora)
MKV
FLV
Xvid
WiFi (za YT npr vidjeh da imaju)
USB sprijeda
Video i audio izlaz na cinch (poželjno ali ne mora)
HDMI
I da nema bugova, opčenito nekih problema, neki navodno imaju.
Rekao mi rođak da uzmem sa x265 al su vj preskupi pošto je to nova gen, gledam uzeti neki za oko 400-600kn korišten možda, osim ako bu novih na ebayu u tom rangu cijene.

 

Marti čet 25.10.2018 09:46

Zanima me jer blu-rey player mora imati dolby atmos kako bi mogao isporučiti taj zvuk gledajuci filmove preko njega sa usb-a il cd-a ili je dovoljno imati av receiver koji podržava dolby atmos a običan blue ray?

Nemogu to nigdje na netu pronač, pa eto ako netko zna odgovor, hvala.

 

Ovaj model od panasonica mi se čini kao odličan izbor iako nije baš jeftin i jedino šta nema taj odličan dolby atmos za zvuk.

https://edigital.hr/blu-ray-uredjaji/panasonic-dp-ub420-uhd-blu-ray-player-p563651

Ili je možda bolji izbor ovaj sony, on ima dolby atmos i dolby x kolko vidim a ujedno je i jeftiniji

 https://www.sancta-domenica.hr/blu-ray-disc-player-4k-sony-ubp-x700-b.aspx?gclid=Cj0KCQjw08XeBRC0ARIsAP_gaQCY78_iyWGDrpQHKCypBgR_pUAv5N9MCcfthZpfjLVM9N3YLnXZlAcaAhFSEALw_wcB

 

Stari blu ray samsung mi je krepao, otišla kao matična i ne isplati se slagat, a slika gledajuči filmove preko njega je bila puno puno bolja nego gledajuci izvor sa telke, to bi čak skužio i onaj ko se ne kuži u to, nevjerojatno.

 

Nema baš pretjerano pitanja i rasprava vezano za blu-ray player-e, neznam zašto a nezaobilazan su dio svakog boljeg kučnog kina, slika koju pružaju je zaista perfektna.

BruteElectric uto 1.1.2019 22:19

A gle kad već imam na DVDima stvari kaj bi sad i za njih išao kupovati hard i prebacivati ih, gubiti vrijeme i da još moram voditi evidenciju šta mi je na kojem po folderima i stalno kupovati hardove. A ovako mogao bi puno više HD epizoda i filmića zapržiti po jednom BD disku 25-50GB a onda ne moram ni tako često mijenjati disk.
LGjevi vjerojatno imaju neku zaštitu za x264 spominjah to da isprobah na LG-BD660 i ne čita a na LG telki pokreće fajl normalno, ne znam koji bi drugi razlog bio, a player ima H264. (a_videmuxom konventiram, ne znam jel do njega, pokušao sam svakakve varijante, a savršen mi je za masovno editiranje, pa zato zelim kupit neki drugi brand koji nema zaštite i sve radi...) Zato LGjeve izbjegavam, i LG tv ima kod snimanja na usb hdd kriptiranje snimke pa je možeš samo na tvu to gledati.... a i taj LED TV mi rikao poslije garancije i nikako da ga popravim trajno, uvijek postoji kvaka...

A i taj koji predlažeš mi je preskupo dati za taj dizajn koji mi se ne sviđa.... osim daljinskog, jedino mi on super u usporedbi ostalih BD playera, mogli su tipke još manje napraviti da stanu na ključeve pa da onda u mraku tipkam napamet.
A ne znam dal se može sa ovim kineskim univerzalcima sa learn funkcijom BD playeri upariti to bi bilo super, za stari Quadro sam sve tipke uspio.

Father_Dougal uto 1.1.2019 22:32

Ovako, bez obzira kaj bi ti htio, stvarno ti preporučam da te novce usmjeriš u kupovinu nekog manjeg jeftinijeg računala na koje možeš instalirati Kodi, pojednostavit ćeš si život.
Optički uređaji su nespretni i spori. Kodi + bežična tipkovnica/daljinski je daleko superiornija kombinacija za sva medijska rješenja. Nadogradivno, za razliku od hardvera, plus toga što podržava ama baš sve AV formate.

No - tvoj novac, tvoje brijice.

BruteElectric uto 1.1.2019 22:33

ZGamer

"Sony UBP-X700...dobra opcija za do 200€"

Idući put to bolje istraži prije nego preporučuješ ljudima govna za te smiješne pare. Uvijek me nasmiju ti što govore u eurima.
Iskustava drugih Sony UBP-X700: "freezing" "buggy" "defect" itd... (izvor yt i gg pa provjerite)

ZGamer ned 6.1.2019 17:59
BruteElectric kaže...

ZGamer

"Sony UBP-X700...dobra opcija za do 200€"

Idući put to bolje istraži prije nego preporučuješ ljudima govna za te smiješne pare. Uvijek me nasmiju ti što govore u eurima.
Iskustava drugih Sony UBP-X700: "freezing" "buggy" "defect" itd... (izvor yt i gg pa provjerite)

 Bravo jazavac...sjedi 1...i gledaj You tube.

BlackMoon pon 7.1.2019 03:23
Father_Dougal kaže...

Ovako, bez obzira kaj bi ti htio, stvarno ti preporučam da te novce usmjeriš u kupovinu nekog manjeg jeftinijeg računala na koje možeš instalirati Kodi, pojednostavit ćeš si život.
Optički uređaji su nespretni i spori. Kodi + bežična tipkovnica/daljinski je daleko superiornija kombinacija za sva medijska rješenja. Nadogradivno, za razliku od hardvera, plus toga što podržava ama baš sve AV formate.

No - tvoj novac, tvoje brijice.

 Pa naravno...

Luuka pon 23.9.2019 19:25

Bok ekipa.

 

4K telku imam (Sony Bravia KD55XE9005) i volio bih maximalno iskoristiti njezin potencijal. Još taman kad si mislim što bi mogo gledat Marvel objavi da izdaje box sa svih 23 filma. Dakle - akcija :)

 

Što bi preporučili?

Pretražujući Internet vidim da je dosta hvale za Sony UBP-X700, kao kvalitetnu opciju za ne previše para.

Ima li neka bolja opcija?

Blu-ray player spojen na staro desktop računalo? Raspberry Pi varijanta? Nešto deseto?

Neki gamer nisam, imam samo Nintendo Switch, tako da mi XBox/PS nisu neke opcije samo za to.

 

Hvala