Swifty ned 20.11.2016 10:06

Pozdrav, nasao sam ovo auto radio i ne znam isplati li mi se uzet. Ne razumim se bas, pa trebam vas savjet http://www.gearbest.com/fm-transmitters-players/pp_330400.html 
Trenutno je na dobrom popustu. Koliko je dobro ovo 4x45w?

fer-de-lance ned 20.11.2016 17:03
Swifty kaže...

Pozdrav, nasao sam ovo auto radio i ne znam isplati li mi se uzet. Ne razumim se bas, pa trebam vas savjet http://www.gearbest.com/fm-transmitters-players/pp_330400.html 
Trenutno je na dobrom popustu. Koliko je dobro ovo 4x45w?

 Isplati se, definitivno.

Ima sve potrebne funkcije, i poprilično dobar display.

A ovih 4x45w ne doživljavaj ozbiljno (zapravo je 2x20W, pa razdvojeno na dva puta po dva zvučnika, ili 4x10W), ali te brojke su ti nebitne ukoliko imaš normalne (bar donekle kvalitetne) zvučnike (dobre osjetljivosti).

Ni velike marke nisu imune na to, pa navode RMS snagu (s argumentima za i protiv).

boxer pon 21.11.2016 11:56

Imam jedan problem sa auto radiom marke Telefunken, uzeo ga na popustu čisto da mi repredukuje mp3 sa USB sticka, dok je na starom otkazao kotačić za volume pa ga nisam mogao popraviti.

 

Od samog početka ne pamti bilo koje postavke nakon gašenja, niti memorisane radio stanice, niti nastavi reprodukciju pjesama nego svaki puta iz početka sve kada ga upalim. 

 

Imao sam nekih problema sa strujom na autu, mjenjao akumulator i autoelektričar je pronašao krivo spojeni radio kao izvor trošenja akumulatora, nešto je prespajao pa sumnjam da nije do toga. 

 

 

KaeR pon 21.11.2016 12:01
boxer kaže...

(...) Od samog početka ne pamti bilo koje postavke nakon gašenja, niti memorisane radio stanice, niti nastavi reprodukciju pjesama nego svaki puta iz početka sve kada ga upalim. 

 

Imao sam nekih problema sa strujom na autu, mjenjao akumulator i autoelektričar je pronašao krivo spojeni radio kao izvor trošenja akumulatora, nešto je prespajao pa sumnjam da nije do toga. 

 

 

 Moguće je da sad nije spojena žica za +12 V neprekidno napajanje memorije autoradija (tipično je žica žute boje).

boxer pon 21.11.2016 12:48
KaeR kaže...
boxer kaže...

(...) Od samog početka ne pamti bilo koje postavke nakon gašenja, niti memorisane radio stanice, niti nastavi reprodukciju pjesama nego svaki puta iz početka sve kada ga upalim. 

 

Imao sam nekih problema sa strujom na autu, mjenjao akumulator i autoelektričar je pronašao krivo spojeni radio kao izvor trošenja akumulatora, nešto je prespajao pa sumnjam da nije do toga. 

 

 

 Moguće je da sad nije spojena žica za +12 V neprekidno napajanje memorije autoradija (tipično je žica žute boje).

 Znači to bi mogao biti problem, vjerojatno ju je isključio kako bi izbacio auto radio kao krivca trošenja akumulatora. 

Morat ću viditi sa njime da se to sredi jer auto radio nebi trebao praviti probleme ako je ustanovio da je punjenje OK. 

ja_mujic čet 25.1.2018 13:45

Pozdrav,

Imam auto radio, neki je kineski i sve radi ok. Eh ja taj radio nebi koristio u vozilu, nego u garaži i priključio bi ga na punjač od 9v npr.

problem nastane kad punjač isklopim sa napona, radio zaboravi sačuvane stanice.

dali postoji mogućnost da se ugradi neka baterija slično kao što ima na računaru koja bi sačuvala te podatke.

fer-de-lance čet 25.1.2018 18:29

Da, spojiš tu bateriju i jednu diodu serijski s njom na žicu koja služi za "stalni plus", imaš označeno koja ide na bravu a koja na direktni plus, crvena ili žuta, a minus je vjerovatno crna i tu spoji i minus baterije.

fer-de-lance uto 30.1.2018 16:23

Da, tak kak si nacrtao.

A diodu možeš stavit bilo kakvu, a ako imaš stavi schottkyevu (jer ima mali pad napona).

A kaj se baterije tiče, morao budeš probavati koji je minimalni napon koji mora biti da bi radio pamtio stanice (vjerovatno oko 6,25 V ili malo manje, ovisi kakav je daljnji regulator napona unutra) pa onda staviš prikladnu bateriju.

 

 

 

 

ja_mujic uto 30.1.2018 16:34

Super hvala još jednom,

ma imam nekih stari uređaja koji su davno prestali raditi, pa mi upravo služe za ekperimente.

Nadam se samo da neće brzo prazniti tu bateriju! U ostalom nije na odmet probati,

Pozz

stipee98 pon 19.2.2018 18:44

Uzeo neki dan novi auto radio( pioneer mvh-s100ubg) i sve radi normalno al uvijek poslije paljenja bude zvuk pojacan previse,na 25 otprilike. Ima neko ideju zasto je to tako? Ne vjerujem da ima neka opcija za to

stipee98 pon 19.2.2018 19:35

Pamti to sve normalno ali isto tako uvijek kad ga upalim moram stisnut source i broj 1-6 da otvori memoriranu frekvenciju jer nece sam krenut. Da probam zamijenit zice da vidim sta ce onda bit?

EDIT: rijeseno tocno tako. Zahvaljujem

i7 extreme sub 10.3.2018 17:30
mijanB kaže...

Bok, imam starog pola iz 2005., i htio bih ga malo modernizirat 2din radiom. Klasično radio sa touchscreenom, usb, bluetooth, ne treba mi video i to ostalo.. zasad nasao ovako nesto pa molim prijedloge il komentare. Hvala

 

https://www.svijet-medija.hr/art/auto-radio-kenwood-dmx-110bt/84681

https://www.svijet-medija.hr/art/auto-radio-pioneer-mvh-av290bt/78741

 Ima mi frend ovog Pionera i sasvim dobro obavlja svoj posa, neces pogrijesit. Jos ako zelis dobru muziku, obavezno svih 8 zvucnika stavi (neke malo kvalitetnije) i nema neke potrebe za pojačalom jedino ako zelis da ti bunker skace onda sub haha

mijanB ned 11.3.2018 07:24

Hvala na savjetima, bude onda pioneer al sad malo razmisljam.. vidim da uz radio idu usb i microphone kabeli dok su sve uticnice na straznjem dijelu radia pa tako i za usb i za mikrofon za bluetooth, sad mi nije jasno kako bi ja npr trebao ukljucit usb u radio? Provlacit negdje taj usb kabel van? Gdje, kako, kuda? ista stvar je i za bt microphone

marinn95 čet 5.7.2018 14:36

Ekipa, dobar dan i poštovanje, ispričavam se što upadam u temu kao padobranac.

 

Imam Fiestu mk6 2007. godište, te bih htio promjeniti ovo čudo, tj. zamjeniti ga za nešto što ujedno eliminira fm transmitter.

 

Naletio sam guglajući na ovaj Pioneer ,koji zadovoljava sve moje low budget kriterije (AUX,SD,USB), te i više.

 

Ako imate kakvu preporuku za nekakav bolji, pristupačniji, kvalitetniji 2din, preporučite.

 

Also, ima li netko iskustva sa komandama na volanu, tj. kako ih konfigurirati da rade na npr. gore spomenutom?

 

Hvala. LP.

crazy_luđak sri 20.2.2019 19:04

Tražim auto radio do 1 000 kn koji ima Bluetooth i podržava glasovne pozive dok vozim. Na što da obratim pozornost prilikom kupnje? Većina radija u tom rangu ima 4x50W, je li to dovoljno (što god to značilo)? Imam stariji citroen koji ima komande na upravljaču za glasnoću, stanice i sl., hoće li to raditi s novim radijem i treba li imati radio neku posebnu specifikaciju da bi to radilo?

 

Hvala

Dardevil sri 20.2.2019 19:08

4x50W je sasvim dovoljno, u biti to je postao kao nekakav standard. Što se tiče komandi na volanu, trebati ćeš adapter, a to nekad zna koštati više od samog radija, ali treba istražiti, jer ovisi o dosta toga.