Kolacic ned 6.10.2019 15:30

Imam 4 zvucnika ugradena u strop. Jedan je u kupaoni tri su u sobi. Imam dvije uticnice po 2x2 crni i bijeli cinch. Znaci normalan audio ulaz.

Ono sto mene zanima je koje kablove sad trebam,kupim 4 komada? Zelim da mi sve ide na jedan izlaz,trebam li adapter ili postoji kabe? Trebam li pojacalo? 

 

Ajar ned 6.10.2019 15:35
Kolacic kaže...

Imam 4 zvucnika ugradena u strop. Jedan je u kupaoni tri su u sobi. Imam dvije uticnice po 2x2 crni i bijeli cinch. Znaci normalan audio ulaz.

Ono sto mene zanima je koje kablove sad trebam,kupim 4 komada? Zelim da mi sve ide na jedan izlaz,trebam li adapter ili postoji kabe? Trebam li pojacalo? 

 

 je li to ovo ili ovo

Kolacic ned 6.10.2019 15:46

eh 

moglo bi biti obadvoje nemam pojma. 

Koliko sam skuzio treba mi taj adapter ako zelim koristiti sva 4 zvucnika na jedan izlaz(linija). 

Ovo su sheme kako treba sloziti,u mom slucaju je to vec slozeno. Nisam siguran da dobro prenosim informacije. 

Ajar ned 6.10.2019 17:19
Kolacic kaže...

eh 

moglo bi biti obadvoje nemam pojma. 

Koliko sam skuzio treba mi taj adapter ako zelim koristiti sva 4 zvucnika na jedan izlaz(linija). 

Ovo su sheme kako treba sloziti,u mom slucaju je to vec slozeno. Nisam siguran da dobro prenosim informacije. 

 nisam ni ja pa sam ti naveo poveznice na oba načina (serijski i paralelno; pretpostavka je da su tvoji u zidovima spojeni paraleno) a tamo ti piše što se kojim postiže. žice? malo deblje, pletene i različitih boja izolacije (da znaš razlikovati + i -). na pojačalu činč, u zid gole žice (ima kvačice). očito je razdvajanje već obavljeno instalacijom. pretpostavljam da je dovoljno samo jedan par zvučničkih izlaza. kemijaj, ne možeš baš puno pogriješti (samo pazi na + i -). 

fer-de-lance pon 7.10.2019 10:31

Lijeve kanale spoji skupa, desne skupa, i to je to.

 

 Edit: aha, da, ne znaš koji je koji, onda eksperimentiraj, kak ti paše.

Po dva zvučnika spoji zajedno na jedan izlaz pojačala, isto i druga dva, samo na drugi izlaz, pa ak vidiš da nije dobar raspored (pusti nekaj kaj ima jasno odvojene stereo kanale, ili prebaci balans malo skroz na lijevo, pa malo skroz na desno da vidiš kak je zvuk raspoređen, ak ti se ne sviđa, prespoji drugačije.