pirat pon 30.6.2014 17:09
Milka30 kaže...

Moram priznati ceco da mi baš i nisi pomogao,što se tiće rendanja,ali ok,još jednom hvala na trudu,sam sam nešta izguglo(jedva) i čini se OK!

 

 

  No,sada imam drugi problem,još nisam naišao na ovakvo što!

-Dakle,svaki video je sniman sa FRAPS-om-dakle isti format,kvaliteta....

-U samome editoru Vegasa(Vievew-u) izgleda OK!

-Nisu korišteni nikakvi video efekti!

 

   Više od pola filma,je savršeno,no pri kraju se pojavljuju problemi u pojedinim segmentima filmića:

1-Sl.  segment isječka pojedinoga filma,varira iz čiste slike u ovo što se vidi na slici(stalno "mjenja pixele")

2-Sl. prvi gornji video na trenutke treperi i pokaziva ove ružne crte,dok drugi gornji video mjenja se iz crnine u čisti video!

 

Hmmm???

 

Imao sam taj problem ...

Spremi projekt i resetiraj vegas,nakon toga rendaj i trebalo bi biti dobro.

Milka30 pon 30.6.2014 20:43

Rješeno!

 

   Ok da jednom i svagda rješimo taj problem,verovatno ce nekome nekada pomoći!

 

Render as:

-Odaberite Main concept AVC/AAC(mp4,avc)

-Odaberite Internet HD 720p,klik na Customize template!

-Preimenujte u ime koje želite

-Klik na two pass

-Maximum bps promjenite u 14.000.000

-Average bps promjenite u  14.000.000

-Encode mode promjenite u Render using CPU only

 

Da bi izbjegli ovo što je mene patilo,morate staviti kvačicu na Two pass

Da bi izbjegli freezanje rendanja u opcijama morate staviti Turn off GPU acceleration i u rendanju odabrati Render using CPU only!

ceco22 pon 30.6.2014 20:46
Milka30 kaže...

Moram priznati ceco da mi baš i nisi pomogao,što se tiće rendanja,ali ok,još jednom hvala na trudu,sam sam nešta izguglo(jedva) i čini se OK!

 

 

  No,sada imam drugi problem,još nisam naišao na ovakvo što!

-Dakle,svaki video je sniman sa FRAPS-om-dakle isti format,kvaliteta....

-U samome editoru Vegasa(Vievew-u) izgleda OK!

-Nisu korišteni nikakvi video efekti!

 

   Više od pola filma,je savršeno,no pri kraju se pojavljuju problemi u pojedinim segmentima filmića:

1-Sl.  segment isječka pojedinoga filma,varira iz čiste slike u ovo što se vidi na slici(stalno "mjenja pixele")

2-Sl. prvi gornji video na trenutke treperi i pokaziva ove ružne crte,dok drugi gornji video mjenja se iz crnine u čisti video!

 

Hmmm???

 

Akani se FRAPS govfna ;P

Meni je radio slicne probleme i ne radim vise nista sa njim. Ali ne znam do cega bi tocno bilo.

EDIT: vidim da si i sam nasao iako ja stavljam u 1080.

Milka30 pon 30.6.2014 23:08
ceco22 kaže...

Akani se FRAPS govfna ;P

Meni je radio slicne probleme i ne radim vise nista sa njim. Ali ne znam do cega bi tocno bilo.

EDIT: vidim da si i sam nasao iako ja stavljam u 1080.

1080 ili 720 manje-više svejedno u kvaliteti na YT,ali je 720 puno manji file za upload!

 

Fraps mi je sasvim OK program,jednostavan,kvalitetan...jedino što pravi ogromne fileove,ali ok je!

Probao sam Taxi,Bandicam(mislim da se tako zove),BSR screen recorder....svi oni po mome mišljenju nisu niti do koljena Frapsu!

mrxa1 uto 1.7.2014 15:01
Milka30 kaže...

....

 

   Više od pola filma,je savršeno,no pri kraju se pojavljuju problemi u pojedinim segmentima filmića:

1-Sl.  segment isječka pojedinoga filma,varira iz čiste slike u ovo što se vidi na slici(stalno "mjenja pixele")

2-Sl. prvi gornji video na trenutke treperi i pokaziva ove ružne crte,dok drugi gornji video mjenja se iz crnine u čisti video!

 

Hmmm???

 

 

Što se tiče prvog problema, zvuči mi kao nestabilan bitrate tj. prevelika razlika između minimalnog i max.

Nisam nikad radio u Vegasu ali svi takvi programi bi trebali imati kontrolu min. i max. bitrate-a...to se onda nebi trebalo događati.

Svakako, dosta je bitan i format snimanja kao i render format. Najbolje je .h264 ako ga vegas podržava, što bi trebao.

 

EDIT: ups, sad tek vidio da ima i druga stranica i da se to spominje, bravo ja ;)

 

 

CyberDemonVZ pon 7.7.2014 15:21
Komunist Izet kaže...

Nakon ovoga samo mi se zaustavi renderanje. Ovo mi je prvi put. BTW, zna li tko koje postavke su za 60FPS-a?

Tutorial prije koju poruku, spominje se da se ugasi GPU renderiranje i stavi na CPU, jer su mogući problemi.

Isprobao si to?

Komunist Izet pon 7.7.2014 15:25
CyberDemonVZ kaže...
Komunist Izet kaže...

Nakon ovoga samo mi se zaustavi renderanje. Ovo mi je prvi put. BTW, zna li tko koje postavke su za 60FPS-a?

Tutorial prije koju poruku, spominje se da se ugasi GPU renderiranje i stavi na CPU, jer su mogući problemi.

Isprobao si to?

Yup, opet isto.

mrxa1 pon 7.7.2014 15:27
Komunist Izet kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Komunist Izet kaže...

Nakon ovoga samo mi se zaustavi renderanje. Ovo mi je prvi put. BTW, zna li tko koje postavke su za 60FPS-a?

Tutorial prije koju poruku, spominje se da se ugasi GPU renderiranje i stavi na CPU, jer su mogući problemi.

Isprobao si to?

Yup, opet isto.

 

Premiere Pro, vrlo jednostavan odgovor ;)

ceco22 pon 7.7.2014 17:06
CyberDemonVZ kaže...
Komunist Izet kaže...

Nakon ovoga samo mi se zaustavi renderanje. Ovo mi je prvi put. BTW, zna li tko koje postavke su za 60FPS-a?

Tutorial prije koju poruku, spominje se da se ugasi GPU renderiranje i stavi na CPU, jer su mogući problemi.

Isprobao si to?

ja uvijek koritim CUDA za render skoro duplo manje vremena treba.

Komunist Izet pon 7.7.2014 18:34

Eh, jedan problem riješen, drugi iskrsnuo. Sad sam primjetio da mi je na svim video klipovima primjenjen nekakav Color Corection, iako u pod Video FX nema niša osim Sharpen, koji sam sam postavio. Mislim, sve mi je žarke boje, a sve ono što bi trebalo biti sivo/plavo je crno, ništa se ne vidi. Zna li tko u čemu je problem?

 

@ceco22 OpenCL je za AMD grafe(mislim) pa sam time pokušavao(uvijek je i radilo), a CUDA je za nVidine kartice, pa nisam ni pokušavao. Inaće sa CPU Only trebalo mi je 1h 30min za 4min dug video (1080p @60FPS)<-predugo.

mrxa1 sri 9.7.2014 08:07
Komunist Izet kaže...

Eh, jedan problem riješen, drugi iskrsnuo. Sad sam primjetio da mi je na svim video klipovima primjenjen nekakav Color Corection, iako u pod Video FX nema niša osim Sharpen, koji sam sam postavio. Mislim, sve mi je žarke boje, a sve ono što bi trebalo biti sivo/plavo je crno, ništa se ne vidi. Zna li tko u čemu je problem?

 

@ceco22 OpenCL je za AMD grafe(mislim) pa sam time pokušavao(uvijek je i radilo), a CUDA je za nVidine kartice, pa nisam ni pokušavao. Inaće sa CPU Only trebalo mi je 1h 30min za 4min dug video (1080p @60FPS)<-predugo.

 

Provjeri gamma postavke u programu, neki standard je 2.2...

Ali isto može biti problem do monitora ako nije ili ako je krivo kalibriran, može biti velikih odstupanja.

Ili do codeca za render-out koji koristiš jer i oni mogu biti svakakvi. Nisam nikada upalio Vegas ali to mi zvuče kao mogući razlozi.

 

A i vrijeme rendanja je dosta dugo, jasno sve ovisi o formatu u koji si rendao, načinu kompresije,...

Inače da, zadnji video je izgledao poprilično šaroliko ;)

Strider-X ned 20.7.2014 19:51

Pozdrav,

 

Da ne pretrazujem temu/teme moze li mi netko, ako zna pomoci u vezi GPU rendera. Kada idem po custom setting-system- check GPU kaze CUDA is available. E sad kako to koristiti? U preferences-video imam GPU alleleration upaljen. Sad kad idem renderat video ako pod encode mode stavim  Render using GPU if available, pri pokretanju rendera dolazio do errora. Grafa je Nvidia. Hvala na pomoci

Milka30 uto 22.7.2014 13:25
Strider-X kaže...

Pozdrav,

 

Da ne pretrazujem temu/teme moze li mi netko, ako zna pomoci u vezi GPU rendera. Kada idem po custom setting-system- check GPU kaze CUDA is available. E sad kako to koristiti? U preferences-video imam GPU alleleration upaljen. Sad kad idem renderat video ako pod encode mode stavim  Render using GPU if available, pri pokretanju rendera dolazio do errora. Grafa je Nvidia. Hvala na pomoci

GPU akceleraciju ugasi i rendaj using CPU!

Isto imam omogučenu CUDU,ali izgleda u SV to ne radi!

 

mrxa1 uto 22.7.2014 15:36
Strider-X kaže...

Hvala, ali znam za to. To i koristim, ali koliko cujem GPU render dosta smanji vrijeme rendera pa pitam... Negdje sam cak procitao da gpu render neradi za nvidiu... ah...

 

U tehničkim specifikacijama se ne spominje iako bi bilo čudno da nema, ipak je najpopularniji amaterski video editor.

Neki lik je obavio testiranje, evo njegovih rezultata (2011. godina):

 

"Here are my render results for the $120 ($60 in my case) NVIDIA GTS 450 from EVGA. (Driver 280.26). Intel Q9450 on P45 chipset, 6GB DDR2.

Source Video 3 Min. 59 Sec. of MPEG-2 ~ 14 mbps 1280x720-59.94p 
Rendered to Sony AVC 1280x720-59.94, 10 mbps High Profile with custom template


Sony Vegas Pro 11

CUDA = ON - 8 Min. 32 Sec.
CUDA = Off - 9 Min. 42 Sec.

Sony Vegas Pro 10

CUDA = ON - 15 Min. 16 Sec.
CUDA = Off - 10 Min. 09 Sec.


Then I rendered the same video with MainConcept AVC using the Internet HD 720p template

Sony Vegas Pro 11

CUDA = ON - 6 Min. 23 Sec.
CUDA = Off - 14 Min. 46 Sec."
CyberDemonVZ sri 20.8.2014 02:34

Vegas 13.

Moje postavke za 16:10 (1680:1050) monitor, snimano sa Shadowplayem:

    

Rezolucija renderiranja je smanjena na 720p, a da ostane u 16:10 omjeru.

Vi si podesite rezoluciju prema vašim željama.

 

Imam Nvidia karticu. CUDA se uredno prepoznaje na kartici System pod Custom settings.

Ako niste zadovoljni kvalitetom, povećajte Average i Maximum bps.

 

Podaci su uzeti sa ove stranice:

https://support.google.com/youtube/answer/1722171

Ako netko primjeti da nešto ne paše prema ovima podacima, nek javi!

 

 

 

P.S. Skoro nema razlike između 720p i 1050p, a fajl je duplo manji!!

https://www.youtube.com/watch?v=AarTDDub2Ls

https://www.youtube.com/watch?v=TsltnE7NEsw

Edit: dodano u 1080p

https://www.youtube.com/watch?v=R4ND24xcBwA

 

720p Max bps 9.000, Average 5.000

1050 Max bps 14.000, Average 10.000

1080 Max bps 14.000, Average 10.000

 

P.P.S. Sa opcijom Two pass se dobiju malo manji videji, veća kvaliteta, ali i puno dulje renderiranje.

 

P.P.P.S. Pripazite na Frame rate na screenshotu ako snimate sa Shadowplayem i niste mjenjali defaultne postavke Shadowplaya! Sve ostale vrijednosti daju blur na konačnoj snimci.

Et_Tu_Brute? sri 20.8.2014 16:02
CyberDemonVZ kaže...

Vegas 13.

Moje postavke za 16:10 (1680:1050) monitor, snimano sa Shadowplayem:

    

Rezolucija renderiranja je smanjena na 720p, a da ostane u 16:10 omjeru.

Vi si podesite rezoluciju prema vašim željama.

 

Imam Nvidia karticu. CUDA se uredno prepoznaje na kartici System pod Custom settings.

Ako niste zadovoljni kvalitetom, povećajte Average i Maximum bps.

 

Podaci su uzeti sa ove stranice:

https://support.google.com/youtube/answer/1722171

Ako netko primjeti da nešto ne paše prema ovima podacima, nek javi!

 

 

 

P.S. Skoro nema razlike između 720p i 1050p, a fajl je duplo manji!!

https://www.youtube.com/watch?v=AarTDDub2Ls

https://www.youtube.com/watch?v=TsltnE7NEsw

Edit: dodano u 1080p

https://www.youtube.com/watch?v=R4ND24xcBwA

 

720p Max bps 9.000, Average 5.000

1050 Max bps 14.000, Average 10.000

1080 Max bps 14.000, Average 10.000

 

P.P.S. Sa opcijom Two pass se dobiju malo manji videji, veća kvaliteta, ali i puno dulje renderiranje.

 

P.P.P.S. Pripazite na Frame rate na screenshotu ako snimate sa Shadowplayem i niste mjenjali defaultne postavke Shadowplaya! Sve ostale vrijednosti daju blur na konačnoj snimci.

Zasto u 60 fpsa snimas i rendas? Ako planiras samo na youtube stavljat onda je i 30 dobro...

CyberDemonVZ sri 20.8.2014 21:54
Et_Tu_Brute? kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

 

P.P.P.S. Pripazite na Frame rate na screenshotu ako snimate sa Shadowplayem i niste mjenjali defaultne postavke Shadowplaya! Sve ostale vrijednosti daju blur na konačnoj snimci.

Zasto u 60 fpsa snimas i rendas? Ako planiras samo na youtube stavljat onda je i 30 dobro...

Kao prvo, jer sam zaboravio da je 60 :))))

A kao drugo, jer mi je nekoliko puta jako dobro doslo kad sam radio slow motion ;)

 

P.S. Volume, jesi rjesio link?

CyberDemonVZ sri 20.8.2014 22:49
Cromaki kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dobre postavke, samo prije nego što drugi put budeš renderao video na videu klikni na Event pan/crop i makni maintain aspect ratio da ti se maknu ove crne margine sa strane.

 

Hvala.

Ali nemam crnih crta.

CyberDemonVZ sri 20.8.2014 23:39
Cromaki kaže...

Bome ja ih vidim sa strane

{#}

Pa sam napisao da renderiram u 16:10, a ne 16:9 {#}

Na mom monitoru ih nema.

 

A ne želim razvlačiti sliku, samo zato da bi na 16:9 monitorima bilo bez crta.

 

Ali hvala, za ovo stvarno nisam znao.
I uskoro ide 16:9 monitor, pa onda neće biti crnih crta :)