whisper2311 uto 5.2.2013 15:21

Dakle imam Opti tv.(uređaj Albis)i snimalicu 30h.. Nisam do sad koristila ali bi počela sa tim kada bi znala kako,dakle- zanima me kako snimljeni materijal prebaciti na hard(gdje se sprema snimljeni materijal i kako doći do njega).

 

Ako mi trebaju koji programi -koji su to programi i u kojem formatu se snimaju emisije?

 

Snimalica na sebi ima SATA ulaz,USB ulaz i HDMI ulaz

Krešo91 sri 6.2.2013 04:36

Jedini način da to "skineš" je preko capture kartice koja će video direktno sa STB-a snimat na komp i onda poslje convertiraš/rendaš u neki normalni format tipa .avi ili .mp4

 

Imaj na umu da je to ulaganje od cca. 500 kn za samu capture karticu i opet moraš potrefit neku dobru karticu jer većina imaju syeban softver ili imaju slabe drivere pa windows crasha kao s black magic karticama, ali one idu od soma kuna pa nadalje...

 

Svakako ako hoćeš preko capture kartice treba gledat da ima dobar analogni ili digitalni input a da nije preagresivna što se tiče enkodiranja jer može totalno smrdat video i nakon toga je škart.

whisper2311 sri 6.2.2013 08:19

Ok znači ipak je to "tamo negdje" i ne da se na lak nečin isčupati..pa sumnjala sam na to a opet reko možda netko zna način,proguglat ću o tim karticama,convertiranje mi nije problem to znam programe imam samo taj sadržaj..dali možda noviji TV-i i maju tako nešto u sebi??da spojim tv na komp??ebo snimalicu..ako se tako nemože??

 

 

mario.L_hr sri 6.2.2013 11:28

Snimalica ti je samo usluga. Ti zapravo ništa ne snimaš na neki server već si samo postaviš link na neki sadržaj koji je pospremljen negdje kod davatelja usluga (barem sam ja dobio takvu informaciju).

 

Kad sam se ja zezao s MaxTV-om nisam uspio snimiti sadržaj preko TV kartice s mogućnošću snimanja, ako se dobro sjećam to je bilo zbog zaštite autorskih prava i primjenjenog sustava zaštite od T-Coma.

rooswelt1991 sri 6.2.2013 11:34
mario.L_hr kaže...

Snimalica ti je samo usluga. Ti zapravo ništa ne snimaš na neki server već si samo postaviš link na neki sadržaj koji je pospremljen negdje kod davatelja usluga (barem sam ja dobio takvu informaciju).

 

Kad sam se ja zezao s MaxTV-om nisam uspio snimiti sadržaj preko TV kartice s mogućnošću snimanja, ako se dobro sjećam to je bilo zbog zaštite autorskih prava i primjenjenog sustava zaštite od T-Coma.

Točno, praktički samo dobiješ "ovlasti" da koristiš određeni "link" koji se nalazi na internoj mreži HT-a...

rooswelt1991 sri 6.2.2013 11:42

Da, komlikacije na sve strane {#}

 

I da, ono što ti je mario rekao, da kupiš Video capture karticu, i sve da radi savršeno, neznam koliko bi ti bilo korisno.

Zato što one rade na način da prikazuju sve što se događa na ekranu, dakle ti bi u tom trenutku to morala gledati, da bi ga snimila.

A pretpostavljam da bi snimala nešto što nemožeš iz nekih razloga pogledati {#}

Dakle, mario opet odmaže {#}

ihush sri 6.2.2013 11:47
whisper2311 kaže...

Bzvze,,mažu ti oči,najbolje kupiti VHS i ko prije hahaha...kompliciraju mi život {#}

 

 

 

 

 -običan dvb-t koji ima PVR funkciju (USB+rec) je snimalica...

-možeš snimati smao program koji je free (nekriptiran, tj nije ti onemogućeno snimanje programa).

-korisnik (po zakonu, ZAMP) ima pravo snimati za osobnu upotrebu, sve. ... problem, jer to mu davatelj usluge želi prodati. Tako da na uređaju kojeg dobiješ od providera, najvjerojatnje ne možeš snimati (instaliran njihov firmware), mada to inače uređaj može podržavati.

- snimalica (koju ti oni daju tj prodaju, zato se tako naziva, ne PVR) je usluga.. 'tamo negdje', ne kod tebe. -> ne možeš ništa s tim.

- ... pružatelj usluige to nebi smio raditi.. ali to je druga priča.

 

Za test, ako imaš neki dvb-t s tom opcijom (PVR), probaj snimit tv program. U većini USB mora biti formatiran kao FAT32 (ponekad može ext3, NTFS..) ako može na NTFS, rješavaš problem veličine filea +4GB...

 

whisper2311 sri 6.2.2013 12:04
ihush kaže...
whisper2311 kaže...

Bzvze,,mažu ti oči,najbolje kupiti VHS i ko prije hahaha...kompliciraju mi život {#}

 

 

 

 

 -običan dvb-t koji ima PVR funkciju (USB+rec) je snimalica...

-možeš snimati smao program koji je free (nekriptiran, tj nije ti onemogućeno snimanje programa).

-korisnik (po zakonu, ZAMP) ima pravo snimati za osobnu upotrebu, sve. ... problem, jer to mu davatelj usluge želi prodati. Tako da na uređaju kojeg dobiješ od providera, najvjerojatnje ne možeš snimati (instaliran njihov firmware), mada to inače uređaj može podržavati.

- snimalica (koju ti oni daju tj prodaju, zato se tako naziva, ne PVR) je usluga.. 'tamo negdje', ne kod tebe. -> ne možeš ništa s tim.

- ... pružatelj usluige to nebi smio raditi.. ali to je druga priča.

 

Za test, ako imaš neki dvb-t s tom opcijom (PVR), probaj snimit tv program. U većini USB mora biti formatiran kao FAT32 (ponekad može ext3, NTFS..) ako može na NTFS, rješavaš problem veličine filea +4GB...

 

ovo su već informacije...ok znači ja ima tv i to jako star,planiram kupiti novi tv ,neki led pojma nemam još..sa novijim tv bi to mogla naravno ako ima tu funkciju snimanja,ma u pitanju su uglavnom crtići sinkronirani

 

imam usb hard disk sa 500gb a format mogu lako promjeniti moj tv je prestar da bi imao opciju za to pa nemogu isprobati..na žalost..

ihush sri 6.2.2013 12:29
whisper2311 kaže...
..

ovo su već informacije...ok znači ja ima tv i to jako star,planiram kupiti novi tv ,neki led pojma nemam još..sa novijim tv bi to mogla naravno ako ima tu funkciju snimanja,ma u pitanju su uglavnom crtići sinkronirani

 

imam usb hard disk sa 500gb a format mogu lako promjeniti moj tv je prestar da bi imao opciju za to pa nemogu isprobati..na žalost..

- TV koji ima dvb-t prijamnik, ako ima USB možda ima i PVR funkciju.

- kod TVa (i svih prijemnika) treba pripaziti koji standard. mpeg2, mpeg4.. HR je na mpeg2, dok su HD kanali i npr SLO na mpeg4. .. prijemnik za mpg4 je cca dvostruko skuplji.

-praktično je nabaviti dvb-t prijamnik (kutijicu) pogotovo ako imaš stari analogni TV.. cijene od 70-250kn, recimo 150-200kn bi moralo biti neki s PVR funkcijom. Spojiš i to je sve (scart na stari TV, antenu u prijamnik, USB disk u ...) ma sve znaš :)

- skuplji za mpeg4 su 300-400 pa naviše. npr može biti s ugrađenim HDDom i sl. Tad su to TV-playeri, settopboxovi.. ili 'kutijica' za TV. Cijene recimo od 500-700 pa naviše, recimo WD i Asusovi, npr s LAN priključkom (pa možeš direktno gledati YT bez kopiranja..) itd..

 

edit2: .. svatko tko razmišlja o nekom 'MaxTVu' (ugovor...) i kupnji uređaja, nek provjeri evotv (Pošta), jako zgodna kominacija, povoljno...

mario.L_hr sri 6.2.2013 12:30
ihush kaže...

 -običan dvb-t koji ima PVR funkciju (USB+rec) je snimalica...

-možeš snimati smao program koji je free (nekriptiran, tj nije ti onemogućeno snimanje programa).

-korisnik (po zakonu, ZAMP) ima pravo snimati za osobnu upotrebu, sve. ... problem, jer to mu davatelj usluge želi prodati. Tako da na uređaju kojeg dobiješ od providera, najvjerojatnje ne možeš snimati (instaliran njihov firmware), mada to inače uređaj može podržavati.

- snimalica (koju ti oni daju tj prodaju, zato se tako naziva, ne PVR) je usluga.. 'tamo negdje', ne kod tebe. -> ne možeš ništa s tim.

- ... pružatelj usluige to nebi smio raditi.. ali to je druga priča.

 

Za test, ako imaš neki dvb-t s tom opcijom (PVR), probaj snimit tv program. U većini USB mora biti formatiran kao FAT32 (ponekad može ext3, NTFS..) ako može na NTFS, rješavaš problem veličine filea +4GB...

 

whisper2311 kaže...

ovo su već informacije...ok znači ja ima tv i to jako star,planiram kupiti novi tv ,neki led pojma nemam još..sa novijim tv bi to mogla naravno ako ima tu funkciju snimanja,ma u pitanju su uglavnom crtići sinkronirani

 

imam usb hard disk sa 500gb a format mogu lako promjeniti moj tv je prestar da bi imao opciju za to pa nemogu isprobati..na žalost..

Ja sma do sada promijenio T-Com, Iskon i B.net (uskoro ističe ugovor a žena pritišće pa se opet možda preselim kod nekog drugog). T-Com i Iskon su ti 0 bodova što se tiče snimanja kod tebe doma (ja  nisam uspio ništa napraviti sa sa snimanjem). Kod B.Neta ti je malo bolja situacija jer kod njih kabelom uvijek dobijaš i analogni signal. Bez obzira koji paket imaš ti uvijek možeš gledati programe iz osnovnog paketa preko antenskog priključka (ulaz koaksijalnog kabela u TV). Koliko ja znam (nisam provjeravao trenutni status već govorim prema prijašnjim iskustvima) takav analogni signal bez beda možeš snimati ali je kvaka da moraš imati uređaj koji ima analogni tuner (moja TV kartica ima upravo takav tuner ali je neprepoznata i nepodržana od bilo kojeg trenutno aktuelnog OS-a).

whisper2311 sri 6.2.2013 13:26

čist sumnjam da ova kutijetina ima neš takvog,bitno da ima satelitski reciver a star ko..bolje da šutim,muž ga ne da baciti veli nema tv koji ima ovakvu sliku ko grunding green ville,,kužim sve,,pogledat ću te kartice i skombinirati nešto nadam se

tnx ihush puno {#}

mario i tebi isto na domaganju,kvalitetno si to obavio{#}

 

danas ću poganjati te kartice pa vam javim,možda još nekog ovo muči..