Audio i video alati

Kako spržiti 3 epizode serije na 1 DVD?

Paolo Maldini pon 4.12.2017 08:55

Preimenuj datoteke na način:

 

SerijaS01E01      - serija

SerijaS01E01.srt     - titl

 

SerijaS02E02      - serija

SerijaS01E01.srt     - titl

 

SerijaS02E02     - serija

SerijaS01E01.srt     - titl

 

Svi fajlovi mogu u isti direktorij. Ako ti TV podržava titlove, na ovaj način će ih automatski učitati.

boxer pon 4.12.2017 09:41
Jurassic Park kaže...
Pozdrav svima,

trebao bi pomoć vezano uz naslov gore.
Naime,zanima me kako se prže 2,3 ili više epizoda na jedan DVD,a da se titlovi ne izgube?
Ako netko ima vremena pa da me kratko uputi,bio bi mu jako zahvalan.

 Ukratko naziv titla mora biti identičan nazivu serije, dakle ne sličan, nego isti. Forumaš gore ti je fino objasnio.

 

Jednostavno kopiraš naziv epizode, klikneš na titl da ga preimenuješ i zaljepiš naziv i snimiš i onda će se automatski učitavati titl prilikom pokretanja epizode.

Jurassic Park pon 4.12.2017 16:44

Puno hvala na savjetu.

Probao sam nazvati seriju

midsomermurdersS02E01

i isto tako titlove.

Onda sam ubacio drugu epizodu nazvavši je

midsomermurdersS02E02

i titlove također.

Onda sam ubacio obje epizode i oba prijevoda u ConvertXtoDVD4 i probao spržiti,ali spržila mi se samo prva (jedna) epizoda,znate li zašto?

crankshaft pon 4.12.2017 16:55

Zato što moraš napravit u opcijama izbornik da ti prikazuje koju epizodu ćeš gledati (mislim da postoji opcija za tri serije) i kad to označiš , prilikom pokretanja dvd-a ćeš dobiti izbornik za prikaz di odabereš jednu od tri serije za gledanje.

Jurassic Park pon 4.12.2017 19:35
crankshaft kaže...

Zato što moraš napravit u opcijama izbornik da ti prikazuje koju epizodu ćeš gledati (mislim da postoji opcija za tri serije) i kad to označiš , prilikom pokretanja dvd-a ćeš dobiti izbornik za prikaz di odabereš jednu od tri serije za gledanje.

 Puno hvala kolega,uspio sam.

boxer pon 4.12.2017 23:16
Jurassic Park kaže...
crankshaft kaže...

Zato što moraš napravit u opcijama izbornik da ti prikazuje koju epizodu ćeš gledati (mislim da postoji opcija za tri serije) i kad to označiš , prilikom pokretanja dvd-a ćeš dobiti izbornik za prikaz di odabereš jednu od tri serije za gledanje.

 Puno hvala kolega,uspio sam.

 Ili samo spržiš kao data DVD ako ti uređaj može čitati razne formate tipa xvid, divx i sl.

ihush pon 4.12.2017 23:28
Jurassic Park kaže...

..

Onda sam ubacio obje epizode i oba prijevoda u ConvertXtoDVD4 i probao spržiti,ali spržila mi se samo prva (jedna) epizoda,znate li zašto?

 -jer brkaš standarde i nazive.. snimiti na DVD (medij) kao na usb ili bilo što, odnosno, napraviti DVD-Video (pal/ntsc) i sl.

-ako radiš kao medij, tad je dvd/cd/usb/disk.. samo medij i snimaš kao običan (data) file.

-ako želiš 'pravi' video dvd, tad je to standard, tad sve što radiš (nekim editorom) konvertiraš u npr VOBove, menije, jezik, audio.. i tad to radi na normalnom DVD playeru uz ograničenja npr rezolucije.. dok bi BR standard dozvoljavao i više.