Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

Pixonium sub 28.3.2020 16:55

Da li je moguce da se optereti server u ovoj situaciji kad su svi doma ispred tv-a , bez obzira o kojoj listi se radi ?

Par dana navecer nakon 9 bude problema sa videotekom. Tocnije, jucer i prekjucer sam imao stekanja filmova nakon 9 navecer. 

 

the.shano sub 28.3.2020 19:24
stipest kaže...
the.shano kaže...
filip47 kaže...
Pozdrav ljudi!
Uskoro ću kupit Android TV od Philipsa, i kako nemam žica, antena i slično,a u 21. smo stoljeću, te mislim da mi i ne trebaju, uzeti ću Pokućni interent preko Tele 2, koji mi se čini vrlo ok, sa velikim paketom.
Ali o IPTV-u pojma nemam. :)
Čitam malo ovu temu i par stvari me zanima:
1. Da li mi treba još jedan box za gledanje ili je dovoljan samo Smart TV i aplikacija preko njega?
2. Da li isto funkcionira IPTV preko TV-a koji je na Androidu, kao npr na LG-ovom WebOS-u?? Androim mi se čini stabilnijim i ipak mi je poznat kao sustav...ima li razlike?
3. Ne razumijem baš koji je legalan, koji nije, ali me svakako zanima najpouzdaniji. Cjenovno vidim svi isto koštaju.
Postoji li kakva lista, preporuka, bilo što - Google ih izbaci 40, a meni su svi špansko selo. Ovdje nema reklama - ali kako da znam koji je po vašem iskustvu dobar?

Eto, nadam se da ćete mi pomoći jer ja pojma nemam.
Može i link na neke liste pa da ja to proučim/tutoriale/uputstva.
Hvala puno!

  Ja imam Philipsov Android TV vec skoro 3 godine i mogu reci da sve radi perfektno.

Sto se tice iptv-a netrebas nikakav box kupovati jer imas integriran Play Store mozes sve poznatije Iptv player-e instalirati bez po muke.

Ja sam veliku vecinu player-a isprobao ali stalno se vratim na Smart IPTV app jer mi najbolje odgovara i najjednostavnija je, dok jos koristim i od Tvvieta AKIPTV app jedino ako nesto zelim on demand pogledati. 
Vezano za internet providera u to nezelim ulaziti jer neznam ponudu, samo nemoj ds fali brzine, a sto se tice 21st. i zica moja preporuka ti je iako na TV-u wifi radi bez greske ipak je bolje ga spojiti ethernet kablom jer ako je los router zna wifi da puca i onda se desi da stopa slika

 Sve ok, ali mogao si mu napisati da se Smart IPTV app plaća. Jednokratno, ali se plaća.

 
Kao da je to bitna stavka u njegovom upitu. Ima aplikacija na izbor, a  ako je 5€ dozivotno mnogo za jedan app nakon 7 dana free onda....

 

Pixonium sub 28.3.2020 21:38
Pixonium kaže...

Da li je moguce da se optereti server u ovoj situaciji kad su svi doma ispred tv-a , bez obzira o kojoj listi se radi ?

Par dana navecer nakon 9 bude problema sa videotekom. Tocnije, jucer i prekjucer sam imao stekanja filmova nakon 9 navecer. 

 

 Veceras opet ista stvar a cijeli dan sve super !

Fabijan sub 28.3.2020 23:23

Vi koji gledate sadržaj preko videoteke pitanje.

 

Kako uskladiti frekvenciju videa s TVom a da slika ne štuca?

 

Kad skinem neki Torrent video preko playera recimo Kodi uskladi osvježavanje slike pa je ista fino fluidna.

 

A kod ovih videoteka nije tako. Pokušavao sam na android postavkama mijenjati 50, 60 ili 24hz ali uvijek isto. Možda lose kodiraju sadržaj pa su video datoteke već unaprijed degradirane? Možda većina to uopće ne primjeti ali meni smeta.

I nitko ne može baciti bar DD5.1 zvuk? Stereo vise nije u trendu kod filmova kod bilo kojih official streaming servisa.

 

dado16 ned 29.3.2020 00:19
Fabijan kaže...

Vi koji gledate sadržaj preko videoteke pitanje.

 

Kako uskladiti frekvenciju videa s TVom a da slika ne štuca?

 

Kad skinem neki Torrent video preko playera recimo Kodi uskladi osvježavanje slike pa je ista fino fluidna.

 

A kod ovih videoteka nije tako. Pokušavao sam na android postavkama mijenjati 50, 60 ili 24hz ali uvijek isto. Možda lose kodiraju sadržaj pa su video datoteke već unaprijed degradirane? Možda većina to uopće ne primjeti ali meni smeta.

I nitko ne može baciti bar DD5.1 zvuk? Stereo vise nije u trendu kod filmova kod bilo kojih official streaming servisa.

 

 neznam, meni to poprilicno isto izgleda i na kodiju i na nativnom playeru od tv-a...ionak su filmovi snimani do 30 fpsa, sta ne? pa bilo 50 60 itd isto je....

filip47 ned 29.3.2020 00:43
the.shano kaže...
filip47 kaže...
Pozdrav ljudi!
Uskoro ću kupit Android TV od Philipsa, i kako nemam žica, antena i slično,a u 21. smo stoljeću, te mislim da mi i ne trebaju, uzeti ću Pokućni interent preko Tele 2, koji mi se čini vrlo ok, sa velikim paketom.
Ali o IPTV-u pojma nemam. :)
Čitam malo ovu temu i par stvari me zanima:
1. Da li mi treba još jedan box za gledanje ili je dovoljan samo Smart TV i aplikacija preko njega?
2. Da li isto funkcionira IPTV preko TV-a koji je na Androidu, kao npr na LG-ovom WebOS-u?? Androim mi se čini stabilnijim i ipak mi je poznat kao sustav...ima li razlike?
3. Ne razumijem baš koji je legalan, koji nije, ali me svakako zanima najpouzdaniji. Cjenovno vidim svi isto koštaju.
Postoji li kakva lista, preporuka, bilo što - Google ih izbaci 40, a meni su svi špansko selo. Ovdje nema reklama - ali kako da znam koji je po vašem iskustvu dobar?

Eto, nadam se da ćete mi pomoći jer ja pojma nemam.
Može i link na neke liste pa da ja to proučim/tutoriale/uputstva.
Hvala puno!

  Ja imam Philipsov Android TV vec skoro 3 godine i mogu reci da sve radi perfektno.

Sto se tice iptv-a netrebas nikakav box kupovati jer imas integriran Play Store mozes sve poznatije Iptv player-e instalirati bez po muke.

Ja sam veliku vecinu player-a isprobao ali stalno se vratim na Smart IPTV app jer mi najbolje odgovara i najjednostavnija je, dok jos koristim i od Tvvieta AKIPTV app jedino ako nesto zelim on demand pogledati. 
Vezano za internet providera u to nezelim ulaziti jer neznam ponudu, samo nemoj ds fali brzine, a sto se tice 21st. i zica moja preporuka ti je iako na TV-u wifi radi bez greske ipak je bolje ga spojiti ethernet kablom jer ako je los router zna wifi da puca i onda se desi da stopa slika

koji tv imaš? baš me zanima.

ma nije problem spojiti router i tv kabelom. veći je problem ako je veza na router drek.

 

 

@dado16 - što točno ti gledaš sada preko fire stick-a? Kažeš da imaš IPTV. što je meni dovoljno.

Znači, televizori na androidu su kao i mobiteli, nakrcani za nekiliko godina samim update-ima?

Se Tinzen u Samsungu update-a? Nema krcanja ?

 

dadotb ned 29.3.2020 09:11

amazon firestik i IPTV liste su naaaj izbor, najprostije da se nastima, radi savrseno, koristim na android boxu dobrom IPTV, ali je komplikovanije, nekako je sve brze na firestiku, lete kanali, slika odlicna

dado16 ned 29.3.2020 10:02
filip47 kaže...
the.shano kaže...
filip47 kaže...
Pozdrav ljudi!
Uskoro ću kupit Android TV od Philipsa, i kako nemam žica, antena i slično,a u 21. smo stoljeću, te mislim da mi i ne trebaju, uzeti ću Pokućni interent preko Tele 2, koji mi se čini vrlo ok, sa velikim paketom.
Ali o IPTV-u pojma nemam. :)
Čitam malo ovu temu i par stvari me zanima:
1. Da li mi treba još jedan box za gledanje ili je dovoljan samo Smart TV i aplikacija preko njega?
2. Da li isto funkcionira IPTV preko TV-a koji je na Androidu, kao npr na LG-ovom WebOS-u?? Androim mi se čini stabilnijim i ipak mi je poznat kao sustav...ima li razlike?
3. Ne razumijem baš koji je legalan, koji nije, ali me svakako zanima najpouzdaniji. Cjenovno vidim svi isto koštaju.
Postoji li kakva lista, preporuka, bilo što - Google ih izbaci 40, a meni su svi špansko selo. Ovdje nema reklama - ali kako da znam koji je po vašem iskustvu dobar?

Eto, nadam se da ćete mi pomoći jer ja pojma nemam.
Može i link na neke liste pa da ja to proučim/tutoriale/uputstva.
Hvala puno!

  Ja imam Philipsov Android TV vec skoro 3 godine i mogu reci da sve radi perfektno.

Sto se tice iptv-a netrebas nikakav box kupovati jer imas integriran Play Store mozes sve poznatije Iptv player-e instalirati bez po muke.

Ja sam veliku vecinu player-a isprobao ali stalno se vratim na Smart IPTV app jer mi najbolje odgovara i najjednostavnija je, dok jos koristim i od Tvvieta AKIPTV app jedino ako nesto zelim on demand pogledati. 
Vezano za internet providera u to nezelim ulaziti jer neznam ponudu, samo nemoj ds fali brzine, a sto se tice 21st. i zica moja preporuka ti je iako na TV-u wifi radi bez greske ipak je bolje ga spojiti ethernet kablom jer ako je los router zna wifi da puca i onda se desi da stopa slika

koji tv imaš? baš me zanima.

ma nije problem spojiti router i tv kabelom. veći je problem ako je veza na router drek.

 

 

@dado16 - što točno ti gledaš sada preko fire stick-a? Kažeš da imaš IPTV. što je meni dovoljno.

Znači, televizori na androidu su kao i mobiteli, nakrcani za nekiliko godina samim update-ima?

Se Tinzen u Samsungu update-a? Nema krcanja ?

 

 upravo to, nakon godinu dve vec pocinju problemi, netflix mi na philips tvu ocitava sigurno izmedu 2 do 5 min, dok na samsungu je doslovno instant...ja na firetvsticku gledam kodi(filmove i serije), ponekad americki netflix, amazon, imdb tv itd jer na firetvsticku funkcionira vpn kak treba pa mogu gledat americke sadržaje...na samsungu od kad sam kupio nemam pojma jel bio update,nisam primjetio a sve radi savršeno od iptva do netflixa amazon prime-a i hbo go-a...

Blackcastle ned 29.3.2020 13:33

ja imam dva philipsa i mogu reći da mi iptv radi i zion ko urica.....čak sam kupio neki kineski tv vox u pevecu za 700 kn i ima android i sve radi super.Gledam na perfectplayeru na sva tri tv-a....

 

kodi sam imao davno instaliran i znam da je on dosta "težak" za hardware....za njega je najbolje imati neki dobar pc ....

 

Recimo instalirao sam STB emu pro on je dosta teži i zna se srušiti često....tako da nije isto na čemu se gleda....

 

 

tomy92 ned 29.3.2020 15:01

Ne znam kakvo je stanje sa videotekom, ali sam vec negdi prije po forumu to takodjer slicno komentirao. Kod Tvvieta na odredjenim filmskim kanalima i to samo na FHD verziji frame rate nije odgovarao. Kao da ima micro stuttering ili dropped frames. Ja mislim da je i trenutno takvo stanje, ne mogu sto posto potvrditi jer nisam u mogucnosti trenutno pogledati, tako da je moguće da je slican slucaj i sa videotekom. I da napomenem, testirano je na vise uredja da se eliminira mogucnost greske
P.S- brzinski sam pogleda to su Cinemax FHD kanali i Fox FHD kanali

dado16 ned 29.3.2020 17:43
Blackcastle kaže...

ja imam dva philipsa i mogu reći da mi iptv radi i zion ko urica.....čak sam kupio neki kineski tv vox u pevecu za 700 kn i ima android i sve radi super.Gledam na perfectplayeru na sva tri tv-a....

 

kodi sam imao davno instaliran i znam da je on dosta "težak" za hardware....za njega je najbolje imati neki dobar pc ....

 

Recimo instalirao sam STB emu pro on je dosta teži i zna se srušiti često....tako da nije isto na čemu se gleda....

 

 

 a nije potreban pc,eto dovoljno je firetv stick koji kosta 300 kn...za te pare neces nabavit pc....firetv stick žvače bez problema 4k sadržaj, jedino mi zao sto mi je tv 120hz a to trenutno jos uvijek ne podrzava cini mi se firetv

steelman pon 30.3.2020 13:16

Meni stekaju tviet i reddevil. Ponekad samo neki kanali. Navecer oko dnevnika je negledljivo. Imam optiku 200/100. Twitch livestream mi isto steka navecer ali VODove ili youtube mogu gledati normalno. Kaj da radim?

Dan1234567890 pon 30.3.2020 13:54
steelman kaže...

Meni stekaju tviet i reddevil. Ponekad samo neki kanali. Navecer oko dnevnika je negledljivo. Imam optiku 200/100. Twitch livestream mi isto steka navecer ali VODove ili youtube mogu gledati normalno. Kaj da radim?

 javi im se korisničkoj podršci kad ćes imati problema.

Blackcastle pon 30.3.2020 17:25
steelman kaže...

Meni stekaju tviet i reddevil. Ponekad samo neki kanali. Navecer oko dnevnika je negledljivo. Imam optiku 200/100. Twitch livestream mi isto steka navecer ali VODove ili youtube mogu gledati normalno. Kaj da radim?

 Navodno T-com jeb.... šteka .....ja sam na vip-u (bivši bnet) i klinac i tri telke i IPTV i posao od žene ide za sada ko po špagi......jedino skidanje igrara s PS stora je osjetno sporije ali to je napravljeno na nivou sonija od zamolbe Eurpske komisije vezano za zagušenost interneta....to je napravio i netflix i youtube usporavaju.....

 

Edit: ajde vi sad koji imate pretplatu na Netflix....dali iskreno vidite taj manji bitrate u odnosu na prije???? jel uvijek se govorilo po različitim forumima kao vidi se manji bitrate i ostale gluposti....pa me jako zanima odgovor vas koji imate pretplate na Netflix...

JackIsBack pon 30.3.2020 18:19

Ja vidim razliku. Poceo Ozark trecu sezonu gledati i prvo sto sam primjetio da je slika mrvicu mutnija iako je jos uvijek odlicna. Jos mi nije bilo jasno zbog cega tek poslije sam se sjetio da su smanjili kvalitetu. Inace gledam na 65" tv-u, vjerovatno se na manjoj dijagonali teze primjeti razlika.

Blackcastle pon 30.3.2020 18:26

Ok ja isto gledam na 65" al nemam Netflix ali da i sam uzmem možda ne bih kužio razliku.. al zanima me jel to baš recimo jako vidljivo ili je vidljivo toliko da se moraš zapitati nečim izazvan da si negdje čuo ili pročitao u medijima ili sl?

hostgator pon 30.3.2020 19:43
mučenik Al Akse kaže...

Jeli ovo došlo do nekih promjena na Amazaon.de? Koliko vidin sad je moguća direktna dostava u Hrvatsku (€9.11 shipping).

Inače za item piše :Temporarily out of stock. Order now and we'll deliver when available.

 Meni stoji ovo "This item does not ship to Croatia", ako misliš na Fire stick.

BTW uvijek možeš preko mailbox.de naručiti..

Zvrko pon 30.3.2020 20:40

Mislim da za ovo što šteka kriv T-com ne drži vodu ako se odnosi na korisnika jer liju od istog provajdera koristim ja, frend u susjedstvu na Vip-u i frend u jednoj skandinavskoj zemlji, i kad šteka, šteka svima..i ovome u skandinaviji. Tako je bilo nekada i sa CS-om. Kad je štekalo u jednoj državi, štekalo je diljem Europe. E sad, opet se sve svodi na provajdera jer nisu svi za to, a ušli su u taj biznis. Treba i uložiti biti brz i ažuran kada dođe do poteškoća da bi korisnici bili zadovoljni bez obzira na cijenu usluge. Da ne spominjem loše povratne info na upit gdje je problem..zašto šteka ili uopće ne radi.

shilev pon 30.3.2020 22:31

meni netflix steka vec 3 mjeseca...nevjerojatan peh imam da je moja ruta negdje zagusena, problem ne moze rijesiti ni netlfix ni moj provider pro ping, jer je zagusenje negdje na dijelu trase izmedju HT-DT prema netflix serveru u frankfurtu..lud sam od borbe s tim..jedino vpn pomaze.

 

lucluc, planiraju li se mozda filmovi u tvojoj aplikaciji sortirati po zanrovima?

Cela uto 31.3.2020 03:15

Pozdrav svima, zanima me da li kod reddevil liste, što se tiče filmskih programa i srpski i hrvatski programi, odnosno srpski i hrvatski prijevodi, jer kod tvvieta vecina programa je sa srpskim prijevodima, koristio sam i jednu i drugu listu samo se ne mogu sjetiti što se tiče reddevila ti gilmski programi što se tiče prijevoda?

I da li možda imate neku drugu preporuku 

rookica19 uto 31.3.2020 16:39

Evo jedan tip pa ako pomogne bar jednom super. Spominja san da mi na tele2 pokucnom steka iptv i da su brzine male, posli toga san postavke rutera pribacia da vata samo 3g i brzina na bandwidth place se digla za desetak mb i evo zasad radi savrseno. Proslo je tek nekoliko sati ali inace bi to vec puklo bar 10 puta

the.shano uto 31.3.2020 19:17
pejak84 kaže...
nije doživotno nego samo za taj mac tj tv id na tom tv, znači ak tv krepa za dva dana, krepal ti je i račun, iako nije to puno, smart iptv je meni super tj najbolja app za iptv...

 Ajmo sad cjepidlaciti

Blackcastle uto 31.3.2020 19:43
Cela kaže...

Pozdrav svima, zanima me da li kod reddevil liste, što se tiče filmskih programa i srpski i hrvatski programi, odnosno srpski i hrvatski prijevodi, jer kod tvvieta vecina programa je sa srpskim prijevodima, koristio sam i jednu i drugu listu samo se ne mogu sjetiti što se tiče reddevila ti gilmski programi što se tiče prijevoda?

I da li možda imate neku drugu preporuku 

 Red devil ima super foru ima odabir na većini kanala s titlom kao odabir (srpski,hrvatski,slovenski i mislim makedonski na ćirilici) ..... e sad ja na perfectplayeru mogu reći da tek od nedavno kad sam pisao autoru aplikacije je sredio stvar s najnovijim updejtom....znači sam dekoder na aplikaciji može biti podešen na HW+ i sve radi super kod odabira....s tim da se može staviti HW+ i na svakom pojedinom kanalu a ne u općenitim postavkama....ja kad gledam sport brijem da mi je slika svijetlija a žena mi kaže da to uvijek kažem kad popijem previše chardonea od Tomca  

 

I još nešto videoteka s nadopunom novih filmova mu je nenadjebi.....

Bilo je dosta oko videoteke pa rezolicije pa ovo ono......niti jedan stream mi nije blaži od 720p i to je to klikni i rokaj....a sve mi se čini da je to danas ljudima najbitnije....

 

Ono prije slkidaj pa traži film , pa je fejk, pa čekaj pa stik pa telka ne će, pa kupi box skini app pa opet sere.... to je prošlost.....danas se sve svodi na show price and quality and go!!!!