Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

mrvica12 sub 17.8.2019 11:03

To sam i ja mislio dok nisam uzeo ovaj iptv. Slika vrhunska na nivou cs-a. Govorim o paketu stranih kanala naravno,jer to me jedino i zanima. Za kvalitetne arenasportove sam morao uzeti drugu liniju(tu sam se nagledao testova dok nisam našao pravu) . Sve u svemu sam jako zadovoljan. Inače koristim  CS dugo godina i tek sada mogu reći da je iptv strašno napredovao. 

lucluc sub 17.8.2019 12:06

Da, to jeste... ali kako pustiti 32mbps za full hd i slicno... Ono hocu reci, 95% ljudi ne moze gledati takav stream sto zbog isp, sto zbog interne mreze... Zatim tu je racunica i samog streamovanja od pocetka, pa do distribucije ka korisniku... takodjer i lossless transcodiranje je opet malo loss po pitanju kasnjenja i slicno :-))

Red Devils IPTV sub 17.8.2019 12:12

A koji to kanali idu u 32mbps? Mislim jeste veliki bitrejt imaju nekompresovani kanali (kad se poredi sa mizernih 2-3 na kojih mnogi kompresuju), ali nije to sad nesto preterano, naravno zavisi od kanala do kanala, neki imaju nizi neki manju. 

Ali opet danas ljudi imaju po 50, 100+mbps interneta pa za njih nije problem. Naravno kao sto kazes, tu su i oni sa 10ak mbps i manje pa za njih jednostavno moraju kanali da se kompresuju.

cesnjovka sub 17.8.2019 13:38
Red Devils IPTV kaže...

A koji to kanali idu u 32mbps? Mislim jeste veliki bitrejt imaju nekompresovani kanali (kad se poredi sa mizernih 2-3 na kojih mnogi kompresuju), ali nije to sad nesto preterano, naravno zavisi od kanala do kanala, neki imaju nizi neki manju. 

Ali opet danas ljudi imaju po 50, 100+mbps interneta pa za njih nije problem. Naravno kao sto kazes, tu su i oni sa 10ak mbps i manje pa za njih jednostavno moraju kanali da se kompresuju.

 Vjeruj mi jakooo puno još ljudi ima mizerne brzine interneta.

Tu mislim na skore sve zemlje ex-yu.

Ipak pomalo se kreće na bolje to ne negiram grade se ti razni kabineti bliže krajnjim korisnicima ali brate mili sve nekako sporo posebno u ruralnim područjima.

U gradovima je to malo bolje ali i tamo kako gdje.

Blackcastle sub 17.8.2019 16:10

Ja mislim da FHD u 6-8 mbs-a sasvim zadovoljavajuci za bilo koji kanal a naročito za sport...pa eto Red d ima sk hr kanale u varijabilnom streamu od 6-8 i vjerujete mi od svih listi koje sam probao niti jednu nisam vidio u toj kvaliteti...tvviet ne racunam jer ga nisam probao...a nisam jer nema neke kanale koje volim...

mariclius sub 17.8.2019 16:19

Da pohvalim nova iptv. Odlična cijena i veliki izbor programa. Nema štekanja. Nogomet pratim na stranim programima i tu mi je sport tv tortugal najbolji. Za sada ostajem kod njih. Susretljivi i brzo odgovaraju. 

lucluc sub 17.8.2019 18:28
Red Devils IPTV kaže...

A koji to kanali idu u 32mbps? Mislim jeste veliki bitrejt imaju nekompresovani kanali (kad se poredi sa mizernih 2-3 na kojih mnogi kompresuju), ali nije to sad nesto preterano, naravno zavisi od kanala do kanala, neki imaju nizi neki manju. 

Ali opet danas ljudi imaju po 50, 100+mbps interneta pa za njih nije problem. Naravno kao sto kazes, tu su i oni sa 10ak mbps i manje pa za njih jednostavno moraju kanali da se kompresuju.

 Sky de hd sport kanali su radili u 16mbps, a nedavno kad sam gledao, u 32mbps su. Mislim da svi strani idu  - ovi jaci hd kanali u 32mbps od sada.

 

Problem je i 16mbps vecini takodjer. Vecinaa uredjaja je spojena preko wifi i udaljeno od routera... Recimo covjek placa 50mbps, ima konekciju ka vecini udaljenih mjesta 30mbps, onda mu preko wifi pada jos nekih 5mbps zbog daljine ili losih uredjaja i slicno... Ono hocu reci da nije neizvodljivo streamovati sa tolikim bitrate, ali je jos uvijek tehnicki skoro pa nedostizno da se grabi ka tome... Ja sam furao pricu sa visokim bitrate odavno... Pustao sam po 8mbps premium kanale prije 4-5 godina i tada je bila prica bas kao ovo sada. Doduse, za par godina sam siguran da ce lossless stream biti "ziv" i to ce biti faantazija. Mada ne smijemo zaboraviti koliko je pomama za streamom opteretila bandwidth na globalnom nivou... Prije nekoliko godina ni jedan isp nije imao potrebu da smanjuje brzine i slicno...

 

mi cemo uskoro pustiti adaptive bitrate i za test aktivirati jedan ili dva lossless kanala. Recimo neki sportski i docu kanal sa 32 ili 16mbps... bas kao sto je u originalu na satelitu... Tko ima dovoljnu brzinu, neka uziva... Tko nema, sistem ce prepoznati koju brzinu trenutno ima i pustiti u pola nizi bitrate... idem eto u tom pravcu da se pusta visok kvalitet, a da ne stetim vecini koji to ne mogu koristiti

cesnjovka sub 17.8.2019 18:57

Meni ja MAG uvijek spojen lan kablom tako će bit ako Bog da i ovaj novi MAG 425A ipak taj glavni box koji je spojen na TV mora vuć žičano 

Jedino šta mi nije spojeno na lan su mobilni devicesi, a laptop je povremeno na wifi.

joozza sub 17.8.2019 19:06
cesnjovka kaže...

Sve sam bliže odluci da nabavim ovaj najnoviji Infomirov MAG 425A https://www.infomir.eu/eng/products/android-stb/mag425A/

Nekako sam godinama vjeran MAG box-evima počevši tamo od mog prvog MAG 250 pa 254 tako da bi ovo bio treći.

Da ga se nabavit za oko 100 EUR-a.

 Ja sam svoj mag322 spremio u kutiju... tvviet sam npr. isprobao što na magu, ministri, sip iptv, android appu, firestick appu ali najfluidnije radi preko kodi addona i tu ostajem.... od maga sam odustao niš posebno 

lucluc sub 17.8.2019 19:06
x18x05x kaže...

@lucluc Ovo testiraš NBA TV na TV KISS?

 Da, bezveze pustio nesto dok ne pripremim HD verziju

Red Devils IPTV kaže...

Nije, 16mbps su i dalje. Nisam video za sad 32.
Za IPTV jednostavno mora LAN, kakav Wifi. 
Za ostalo se slazem.

 Da, analizirat cu stream ponovo da vidim tacno. mozda se potrefilo na kanalima koje sam testirao - da su i oni nesto testirali :-))

 

Da, lan kabal je jedini siguran. Samo eto navodim da vecina ljudi spaja sa wifi ili preko onih "uticnica" pa kazu na lan-u... Ono, vecina placa recimo 50mbps i na kraju na uredjaju preko kojeg gledaju imaju ispod 16mbps... poenta je u tome da se moraju imati idealni uvjeti da bi se zapravo streamovalo sa 16 i vise mbps... nazalost takva je situacija sada, ali naravno promijenit ce se i to :-))

x18x05x sub 17.8.2019 19:43
lucluc kaže...
x18x05x kaže...

@lucluc Ovo testiraš NBA TV na TV KISS?

 Da, bezveze pustio nesto dok ne pripremim HD verziju

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Super izgleda. 

Blackcastle sub 17.8.2019 20:00

Za moj primjer recimo....150 mbs bnet internet wi fi na tri uređaja gledam iptv bez ikakvog problema...sama konekcija je razlika dali se spaja na 2 ili 5 ghz mrezu ...5 ghz puno jaca i brza...ovisi o sobama ide 90 pa 60 pa 45 mbs sto je doboljno za iptv...navodno brzine s docsis 3.1 koji krece na jesen idu na 1-2 gigabita
Tako da ekipo red devil i tvviet ima nas dosta s brzim netom

kameni_zg sub 17.8.2019 20:34
Blackcastle kaže...
Za moj primjer recimo....150 mbs bnet internet wi fi na tri uređaja gledam iptv bez ikakvog problema...sama konekcija je razlika dali se spaja na 2 ili 5 ghz mrezu ...5 ghz puno jaca i brza...ovisi o sobama ide 90 pa 60 pa 45 mbs sto je doboljno za iptv...navodno brzine s docsis 3.1 koji krece na jesen idu na 1-2 gigabita
Tako da ekipo red devil i tvviet ima nas dosta s brzim netom

 mkay

lucluc sub 17.8.2019 21:30
bezimeni kaže...

Ja imam na listi koju gledam RTL UHD u hevc-u i radi mi bez problema a veza mi je tek 32Mbit/s. Tak da gospodo izvadite zmiju iz džepa i počnite ulagat u hevc. :)

 RTL UHD je naziv. Pitanje je koliki je bitrate. To bi trebao provjeriti u nekom playeru kad gledas, mada to na stranu, hevc ne kosta nista - naravno... Problem je samo sto ipak jako malo uredjaja podrzava. Ja obecavam ovo: uskoro cu pustiti 3 kanala. Jedan ce biti sportski lossless, drugi recimo docu lossless (ova dva sa adaptive bitrate) i treci nebitno tematika, ali u hevc - vjerovatno neki od ova dva, ali u duplo nizem bitrate i trebala bi biti ista slika, pa da se malo ima o cemu diskutirati, testirati, uporedjivati i slicno...

bezimeni sub 17.8.2019 21:49
lucluc kaže...
bezimeni kaže...

Ja imam na listi koju gledam RTL UHD u hevc-u i radi mi bez problema a veza mi je tek 32Mbit/s. Tak da gospodo izvadite zmiju iz džepa i počnite ulagat u hevc. :)

 RTL UHD je naziv. Pitanje je koliki je bitrate. To bi trebao provjeriti u nekom playeru kad gledas, mada to na stranu, hevc ne kosta nista - naravno... Problem je samo sto ipak jako malo uredjaja podrzava. Ja obecavam ovo: uskoro cu pustiti 3 kanala. Jedan ce biti sportski lossless, drugi recimo docu lossless (ova dva sa adaptive bitrate) i treci nebitno tematika, ali u hevc - vjerovatno neki od ova dva, ali u duplo nizem bitrate i trebala bi biti ista slika, pa da se malo ima o cemu diskutirati, testirati, uporedjivati i slicno...

 Istina nisam gledo koliko je bitrate ali mogu reć da čak i amater kao ja vidi da je slika daleko bolja od bilo kojeg FHD programa pa taman bio i niski bitrate. Inače program mogu gledat i na satelitu prek CS-a tak da čisto od oka reko bih da je pušten u orginalu kak je na satelitu. Na netu sam inače pronašao da ide na satelitu sa tek 2 mbita. Neznam dali to može bit točno ili je to zato što većinom stoji samo statična slika? Program uglavnom prenosi samo F1 u 4k i neku seriju. 

torpedooo sub 17.8.2019 22:47

Da se umješam u diskusiju. Imam sve uslove, od neta preko sjajnog tv-a do nvidia shilda. Uz sve to  isprobao sam sve moguće liste i UHD kanale. Nisam vidio nikakve drastične razlike u kvaliteti i ni u jednoj listi nisu radili besprekorno. Uz sve to kanali su totalno neinteresantni - bar meni. Kod vieta mi se sviđa što ima kvalitet a ne kvantitet. Ako sve radi dobro kad je udarni sportski termin to je to - nema dalje. 

cesnjovka ned 18.8.2019 07:34

Jako stabilan kvalitetan stream na Fight Channelu preko Tvviet iptv, nijednom mi nije trznuo stream, ali zato je trzala jadna jetra Daniela Cormiera kad ga je propuhala šaka našeg Stipe 

Ubio ga je ko beba zvečku!

Antonio3003 ned 18.8.2019 15:15
joozza kaže...
cesnjovka kaže...

Sve sam bliže odluci da nabavim ovaj najnoviji Infomirov MAG 425A https://www.infomir.eu/eng/products/android-stb/mag425A/

Nekako sam godinama vjeran MAG box-evima počevši tamo od mog prvog MAG 250 pa 254 tako da bi ovo bio treći.

Da ga se nabavit za oko 100 EUR-a.

 Ja sam svoj mag322 spremio u kutiju... tvviet sam npr. isprobao što na magu, ministri, sip iptv, android appu, firestick appu ali najfluidnije radi preko kodi addona i tu ostajem.... od maga sam odustao niš posebno 

 Koji kodi add-on?

cesnjovka ned 18.8.2019 15:20
Antonio3003 kaže...
joozza kaže...
cesnjovka kaže...

Sve sam bliže odluci da nabavim ovaj najnoviji Infomirov MAG 425A https://www.infomir.eu/eng/products/android-stb/mag425A/

Nekako sam godinama vjeran MAG box-evima počevši tamo od mog prvog MAG 250 pa 254 tako da bi ovo bio treći.

Da ga se nabavit za oko 100 EUR-a.

 Ja sam svoj mag322 spremio u kutiju... tvviet sam npr. isprobao što na magu, ministri, sip iptv, android appu, firestick appu ali najfluidnije radi preko kodi addona i tu ostajem.... od maga sam odustao niš posebno 

 Koji kodi add-on?

 Imaš na tvviet web stranici taj kodi add-on......