Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

Blackcastle ned 23.6.2019 01:50

Ma bit ce jos takvih lista....ja mislim da ako netko zeli na balkanu dignut vise ljestvicu mora se debelo potruditi....ovo je kao da ja koji se ne kuzi toliko u iptv idem nesto slagati....kad se prvi takav pojavi dam mu prvi dobar glas...al ovo je sve ono cega ima u izobilje

sibica ned 23.6.2019 07:10
Filip100able kaže...

Balkan 4k iptv..Od 4K nema NIJEDNOG kanala..oni koji pisu 4K ili UHD su svi 720p ili FHD..HRT 1-4, RTS,Nova,Doma,History,National G su u FHD-u super slika..

Od domacih sportskih..HR Arena..Rezolucija 1600x900p slika dok stoji super..cim ima pokreta uzas..losa teska kompresija oko 2.5 mbps..

Srb Arena 1 je FHD odlicna slika Bitrate oko 5-6 mbps..Ali ostale su sve SD 720x576i..

SK HR/SRB 1,2,3 su 720p 50FPS slika je okej srednja nije super ali okej gledljivo prema arenama HR..

Planeta Sport a slicno kao i HR Arena FHD je ali bitrate oko 3.5 mbps onako slika..

Ima jos i hrpu stranih programa Talijani,Njemci Arapski svi uglavnom okej slika (ovi poznatiji kanali)..
Rekli su da nisu reseleri mada nebih rekao..jer kod par drugih lista sam nasao za odredene kanale da su isti bitrate i rez i sve...

A za 9 Eura..a nez..vidjet cemo mozda bude bilo bolje tako da vidjet cemo novi su :D

Ali za sada Preferiram Tvviet i RD ( njihova Arena 1 SRB je bolja od Tvviet-a i Red Devilsa..Ali ostale su koma tako...) Par kanala bolje izgleda kod njih ostali ne..

Biblija je..Ali to su moji neki utisci..Ajde i vi ostali koji ste testirali njihovu uslugu podjelite misljenje :D  Da poprave te Sportske da su im u FHD i dobar bitrate vec bi puno bolje bilo..

 Slažem se sa svime što si napisao.Također,kod mene je umjesto srpskog sportkluba išao hr sportklub.To znam po tome jer Sportklub SR prenosi F1,a naš ne prenosi.Naše Arene imaju dosta visoku rezoluciju,ali kad je bio prijenos vaterpola,bilo je negledljivo jer je slika izgledala kao da je naslikana vodenim bojicama.Isto tako,kad neki kanal radi 45 min,sat vremena,krene buffering pa treba onda minutu,dvije prebaciti na neki drugi i opet se vratiti.Meni ima prevelik broj nepotrebnih kanala pa sam si onda složio u Smrters iptv aplikaciji jer mi onda tamo budu posebno tv kanali,a posebno serije i filmovi pa je preglednije.

Meni popis kanala jako sliči geni iptv-u i resellerima poput cableguya,pa ako ostanu na cijeni od 9€ radije uzmem Cableguy koji ima često akciju gdje su 10€ 3 mj.

cesnjovka ned 23.6.2019 08:38

Evo da i ja javim svoje dojmove o toj novoj usluzi.

Kao što je kolega gore iznad već rekao iako imaju u nazivu 4K nemaju ama baš nijedan 4K kanal, smiješno malo al aj dobro.

Raznovrsnost kanala i sličnost same liste me podsjećaju na neke već viđene tipa cableguy ili drugih.

Imaju dobar EPG to im je plus i kvaliteta kanala pogoto sportskih bi im mogla bit malo bolja za cijenu koju traže.Ovi neki naši filmski tipa HBO i Cinemax su im u HD a ne FullHD kao kod tvvieta ili RedDevila.

Neke dokumentarne koje ja pratim su im većinom HD a samo manji dio FullHD.

Ja osobno ostajem do daljnjeg kod tvvieta a ovo da je cijena kao kod cableguy 5 eura mjesec moglo bi se uzet jedino iz razloga većeg broja kanala i postojanja videoteke. Kao neka backup lista i da je 5eura.

Moja ocijena za ovu listu je 6/10

 

Grisha ned 23.6.2019 22:44
dmanz kaže...
Grisha kaže...
Cableguy opet pao

 Da, ovo je malo previše problema u zadnje vrijeme. Šteta da ne postoji neka alternativa dostojna cableguyu po broju i kvaliteti programa.

 Meni je ovaj Balkan 4K IPTV vrlo dobar. Ok to što programi nisu 4K, taman da je HD meni je dovoljno. Jedino to što im je na SK 1 RS hrvatska verzija pa sam morao gledati F1 na našoj Areni, tj. više sam gledao reklame nego F1, to je jedini problem.

Blackcastle pon 24.6.2019 11:38

To su sve resseleri....evo tu se javljaju cak i malo...na jednom drugom forumu kad sam vidio koliko ih ima iznanadio sam se...očito je veliko trziste za iptv...
Zalosno je da zapravo mozda njih par ima vlastite streamove jer ovo se čini kao roba iz ne znam koje ruke...tipicno balkanska igra uzmi i preprodaj...dok got ce se takvim tipovima davati lova do tad ce se mnoziti ko zna s kojim brojem....šteta da ljudi ne prepoznaju sto je kvalitetan stream...

kameni_zg pon 24.6.2019 17:53
Blackcastle kaže...
Ok....što je vama koji koristite cablegay najbolje u toj listi a što recimo kod drugih nema...?

Ma ljudima se svidja to kaj je jeftino...nema tu prvise mudrolija zna se zasto se to kupuje. Citam malo na njihovoj web stranici, cijelu pricu su objavili, i ono, nema im se tu kaj ne vjerovat u njihovoj prici, ipak su reseller. Nadam se samo da neko nije popusio velike novce, al to je i lekcija za kupce, platis onoliko koliko si spreman popusiti.

bumbumzvonko pon 24.6.2019 18:09

Ništa posebno osim cijene. Brdo kanala, najviše sam je uzeo zbog HNL, lige prvaka, uefa lige i lige petica, sve to ima i ako zeza npr. planet sport prešaltaš na bein i piči.
Uzeo za 20 eura 6 mjeseci, stvarno jeftino. E sad sam popušio 2 mjeseca ali ajd, preživi ću nekako ali sumnjam da ću više produžavati.
Ali to je rizik kod tih iptv providera, nikad ne znaš kad će neko kleknuti.

cesnjovka pon 24.6.2019 18:22

Zato ja imam uvik stabilan iptv uza se i šljaka u 95% slučajeva ko singerica.

Onih drugih 5% i on zna ponekad zajebavt ali bože moj,nisu ti iptv-iji imuni na bezgrešnost.

A ove jeftinjare su za usput, kao rezerva neka.

bezimeni pon 24.6.2019 18:43

Jučer gledao Formulu 1 na RTL UHD kanalu preko Rapid IPTV. Kanal ne emitira stalno nego povremeno najčešće prenosi Formulu 1. Na sreću je kodiran u HEVC-u pa se može gledat sa mojih skromnih 33 megabita i nije bilo nikakvih problema. Kanal ide sa 50 fps ali neznam koji bitrate. Budem provjerio kad bude idući prijenos za vikend.

Inače u ponudi imaju i Planet Earth 2 4k. on nažalost nije u hevc kodiran pa meni svako malo buffer-ira. Gledat dokumentarac u 4k je stvarno fantastično. 

 

Gospodo lokalni IPTV provideri razmislite o ubacivanju pokojeg 4k kanal naravnu u HEVC-u da i mi sa slabijim netom možemo gledat. :)

D1001 pon 24.6.2019 20:29
Blackcastle kaže...
To su sve resseleri....evo tu se javljaju cak i malo...na jednom drugom forumu kad sam vidio koliko ih ima iznanadio sam se...očito je veliko trziste za iptv...
Zalosno je da zapravo mozda njih par ima vlastite streamove jer ovo se čini kao roba iz ne znam koje ruke...tipicno balkanska igra uzmi i preprodaj...dok got ce se takvim tipovima davati lova do tad ce se mnoziti ko zna s kojim brojem....šteta da ljudi ne prepoznaju sto je kvalitetan stream...

 Kako prepoznati tko je reseller iptv-a, a tko nije?

lucluc pon 24.6.2019 20:54

Ima vise termina... resselleri, restreameri, streameri...

 

Resseller moze prodavati uslugu od nekog provajdera, te dobija discount... Tu moze biti puno varijacija... Recimo ima 20-30% popust, to mu je ok i prodaje po cijeni koliko i prodaje taj ponudjac... Medjutim moze prodati i duplo skuplje, pa na taj nacin korisnik placa bespotrebno duplo skuplje istu uslugu... Resseller moze preprodavati i dobru, a i losu uslugu... sve zavisi na koga naletite...

 

Restreamer je netko tko nadje, kupi i slicno gotove linkove, stavi na neki panel i pruza uslugu... I tu ima jako puno varijacija... moze da nema nikakvog znanja i da napravi uslugu od bilo kaakvih linkova. Takvih je 90%... Pune se kanalimaa i korisnicima do odredjene granice... Isto kao balon koji se puse dok ne pukne... U trenutku pucanja, nema spasa...

 

Streamer ulaze u opremu, infrastrukturu, kanale ili barem najbitnije kanale ima iz vlastite produkcije...

 

Recimo po meni je bolje imati manje kanala koji su sto kvalitetniji i stabilniji, te imati kvalitetnu infrastrukturu da se moze to sve isporuciti vecem broju ljudi pri sto visem bitrate... Ljudima omoguciti gledanje na raznim platformama... Pri tome najvise mislim na vlastiti software... Ova varijanta koju sam naveo izgleda kao dobitna kombinacija i jako jednostavan recept... A ako se pitate zasto 99% provajdera nije zapravo takvo, to je zato sto je ta opcija najskuplja i najzahtjevnija sa vise aspekata... Puno je lakse pripremiti 1000 kanala i poslati korisniku m3u listu nego raditi na ovaj nacin kao tvviet i jos nekoliko drugih...

cesnjovka pon 24.6.2019 22:10
lucluc kaže...

Recimo po meni je bolje imati manje kanala koji su sto kvalitetniji i stabilniji, te imati kvalitetnu infrastrukturu da se moze to sve isporuciti vecem broju ljudi pri sto visem bitrate... Ljudima omoguciti gledanje na raznim platformama... Pri tome najvise mislim na vlastiti software... Ova varijanta koju sam naveo izgleda kao dobitna kombinacija i jako jednostavan recept... A ako se pitate zasto 99% provajdera nije zapravo takvo, to je zato sto je ta opcija najskuplja i najzahtjevnija sa vise aspekata... Puno je lakse pripremiti 1000 kanala i poslati korisniku m3u listu nego raditi na ovaj nacin kao tvviet i jos nekoliko drugih...

 Slažem se kolega lucluc u potpunosti sa vama.

Zadovoljan sam sa vašom uslugom već dugo dugo i nemslim je minjat sa ovim "jeftinjarama" od iptv listi! 

dmanz uto 25.6.2019 00:02

Sve to stoji, ali jedini razlog zašto sam koristio cableguy umjesto tvviet je to što je cableguy imao programe tipa ESPN, BT sports, UHD kanale, i sl.

 

Uglavnom, za gledanje najgledanijih sportskih događaja kao što su npr. liga prvaka, formula 1, motogp... postojale su alternative našim kanalima (planet sport, arene, sportklubovi) koje su slikom i sadržajem (bez reklama) daleko napredniji i kvalitetniji.

 

Recimo slika na ESPN za gledati F1 bila je daleko bolja od one na SK1 i Arena sport 2 HR. (na cableguy gdje je arena sport 2 bila HD u 25fps, a SK1 full hd u 25fps)

 

Ovo je samo moje mišljenje, da tvviet ima full hd ili bar hd sliku s dobrim bitrateom i više sličica u sekundi, pa makar to bilo samo za vrijeme gore navedenih događaja, ne bih niti razmišljao oko uzimanja liste.

Jer, nakon gledanja u 60fps, ja formulu ne mogu viditi u 25fps. Al to je samo moje mišljenje. Doduše, ne znam kako je sada kod tvviet, davno sam uzeo test. Možda može netko napisati tko prati F1 i motogp jesu li slike na SK1,2 i na areni dobre?

alfi uto 25.6.2019 12:11

Pozz

Molio bih nekoga da mi pošalje kontakt od red devil  iptv na pm.

Uzeo bih test listu a najvjerojatnije i plaćenu samo da vidim s čim raspolažu.

Cableguy je riknuo pa sad nemam nikakvu

lp

kameni_zg uto 25.6.2019 12:26

Ljudi opcenito koriste IPTV radi cijene, al sad da se je cable guy koristio samo radi cijene, i ne bih rekao. Ima jos providera sa slicnim, a sad i boljim cijenama od cable guya.

Treba uzeti u obzir da cijene s kojima je cable guy krenuo nisu vise iste. Uzeo sam 6mj za 20 eura i ajde oke. Racunamo znaci da sam mjesec platio 3.33 eura. Sad su im cijene za 3 mjeseca 26 eura, mjesecno 10 eura, 6mj bilo 20 eura sad je 50 eura, sto doslovno NOVA IPTV trenutno stavlja u najisplatljiviju listu za uzeti, bilo kao main lista ili kao sekundarna lista, mjesec im je 5 eura, 3 mjeseca 15 eura, znaci nikakav popust za 3 mj al takve liste se placaju na mjesecnoj bazi. Za 5 eura stvarno nema se kaj razmisljat, odlicna cijena za backup/sekundarnu listu.

 

Evo odma usput mala preporuka za sve koji traze providera - uzmite 2 liste. Uvijek jedna od stabilnih usluga kao main koju mislite koristit a druga lista neka jeftina koja ima masu programa + VPN obavezno. Kad sve stavite na papir, opet je jeftnije 50+ kn od MaxTv-a i slicnih usluga a imate tisuce programa.

dmanz uto 25.6.2019 13:34
kameni_zg kaže...

Ljudi opcenito koriste IPTV radi cijene, al sad da se je cable guy koristio samo radi cijene, i ne bih rekao. Ima jos providera sa slicnim, a sad i boljim cijenama od cable guya.

Treba uzeti u obzir da cijene s kojima je cable guy krenuo nisu vise iste. Uzeo sam 6mj za 20 eura i ajde oke. Racunamo znaci da sam mjesec platio 3.33 eura. Sad su im cijene za 3 mjeseca 26 eura, mjesecno 10 eura, 6mj bilo 20 eura sad je 50 eura, sto doslovno NOVA IPTV trenutno stavlja u najisplatljiviju listu za uzeti, bilo kao main lista ili kao sekundarna lista, mjesec im je 5 eura, 3 mjeseca 15 eura, znaci nikakav popust za 3 mj al takve liste se placaju na mjesecnoj bazi. Za 5 eura stvarno nema se kaj razmisljat, odlicna cijena za backup/sekundarnu listu.

 

Evo odma usput mala preporuka za sve koji traze providera - uzmite 2 liste. Uvijek jedna od stabilnih usluga kao main koju mislite koristit a druga lista neka jeftina koja ima masu programa + VPN obavezno. Kad sve stavite na papir, opet je jeftnije 50+ kn od MaxTv-a i slicnih usluga a imate tisuce programa.

 Pa u slučaju cableguya definitivno je bilo isplativo uzet 3 mjeseca za 10 eura.

 

Ali npr. A1 TV top paket (planetsport, arene, sk, sve) košta 60kn mjesečno a ima listu programa sličnu tvvietu, tako da ne znam zašto bi se isplatilo plaćati 10 eura mjesečno za iptv u odnosu na ovo

Pasjiskot uto 25.6.2019 13:43

Za cableguy-a sve je jasno. Reselleri su za genip.tv. Uvjeti od geniptv-a su da reselleri moraju držati preporučenu cijenu prikazanu na njihovoj stranici. Popusti koji su bili označeni na stranici cg-a kose se sa uvjetima, nakon čega je uslijedio ban. Je li ban privremen ili zrajan, vrijeme će pokazati.