A1

Vip - internet za studente, đake i profesore

AirLive ned 21.6.2015 14:47

 Vidim da nema baš neka tema za ovo što me zanima pa otvaram novu, možda ona još nekome ubuduće posluži. Ako ima nešto što nisam vidio, neka me neko preusmjeri.

Ugl. planiram uzeti opciju tarife iz naslova teme i to opciju L. Sad tu ima ova mogućnost vip TV za van, zanima me što ja sve dobivam sa njom, tj da mi neko to ukratko objasni.

I još me zanima pošto imam ovaj usb stick, postoji li neka mogućnost nekakvog pojačavanja signala sa nekom antenicom ili nečim drugim. Uglavnom sam zadovoljan sa signalom, ali se zna dogoditi da ga izgubi na koju min ili manje dok se ne vrati na staro.

 

Marko :D ned 21.6.2015 14:52
AirLive kaže...

 Vidim da nema baš neka tema za ovo što me zanima pa otvaram novu, možda ona još nekome ubuduće posluži. Ako ima nešto što nisam vidio, neka me neko preusmjeri.

Ugl. planiram uzeti opciju tarife iz naslova teme i to opciju L. Sad tu ima ova mogućnost vip TV za van, zanima me što ja sve dobivam sa njom, tj da mi neko to ukratko objasni.

I još me zanima pošto imam ovaj usb stick, postoji li neka mogućnost nekakvog pojačavanja signala sa nekom antenicom ili nečim drugim. Uglavnom sam zadovoljan sa signalom, ali se zna dogoditi da ga izgubi na koju min ili manje dok se ne vrati na staro.

Pozdrav. Vip TV za Van je usluga koja omogućuje gledanje TV kanala na računalima, mobitelima i tabletima. Znači možeš gledati televiziju bilo kada i bilo gdje preko interneta (treba pripaziti na potrošnju prometa jer gledanje streamova uzima puno MB). Popis kanala dostupnih za gledanje nalazi se ovdje.

U vezi pojačanja signala, možeš pokušati sa malim trikom kako je to forumaš Nello napravio.

bruno11 ned 21.6.2015 15:11

Mislim da bi ti bilo bolje uzet t mobile net, ako imaš manje od 28 godina za 149kn/mj imaš 25 GB na 4g mrezi i mogućnost odabira između ovih opcija besplatno:

  • MaxTV To Go Sportski Plus 75 kn0 kn
  • Deezer 35 kn0 kn
  • Navigacija 19 kn0 kn
  • Pomoć na cesti u Hrvatskoj 19 kn0 kn
  • Pomoć na cesti u Europi 33 kn0 kn

 

 

Velika je prednost što maxtv to go ne troši promet iz paketa, dok kod vipa troši.

 

Marko :D ned 21.6.2015 15:24
bruno11 kaže...

Mislim da bi ti bilo bolje uzet t mobile net, ako imaš manje od 28 godina za 149kn/mj imaš 25 GB na 4g mrezi i mogućnost odabira između ovih opcija besplatno:

  • MaxTV To Go Sportski Plus 75 kn0 kn
  • Deezer 35 kn0 kn
  • Navigacija 19 kn0 kn
  • Pomoć na cesti u Hrvatskoj 19 kn0 kn
  • Pomoć na cesti u Europi 33 kn0 kn

 

 

Velika je prednost što maxtv to go ne troši promet iz paketa, dok kod vipa troši.

Osim toga, HT ima brži internet od Vipneta. (120 Mb/s)

titko ned 21.6.2015 15:55

Ja imam ovu vip tarifu , brzina 25/20 , tv za van mi je dobro došao radi sk 1/3 i la lige ( utakmica uzme oko 1,5gb) kad nije radila lista od ekipe sa foruma ; a i ne zaboravite na noćnu opciju- flat dl pri punoj brzini od 00-08 h.

AirLive ned 21.6.2015 23:53

Odgovorit ću sve u jednoj poruci da ne citiram sad sve.

Ugl. hvala svima na odgovorima. Taj tv za van mi nije toliko bitan, ali ako me volja nešto pogledati izgleda da će dobro doći i sviđa mi se, čak ima dosta više programa za razliku od 8 koliko ih ja imam dostupno na tv-u. Koliko vidim 4g signal je samo u blizini većih gradova dostupan, to nije moje područje, tako da 4g - 0 bodova :D. Što se tiče vip vs t-mobile, vip mi ima prednost radi te noćne opcije (vidi se da je u L tarifi uklučena na slici u mom 1. postu) kada mogu neograničeno surfati po punoj brzini 00-08 ujutro, bez da mi to skida od onih 25 gb u ponudi. Pošto većinu posla na internetu koji troši dosta prometa obavljam u vrijeme te noćne opcije to mi je ogroman +, tako da se ovo što mi ostane viška 25gb (ako ostane) ću moći potrošit na npr. taj tv za van.

Vezano za onu "antenu" koliko vidim samo je spojeno na usb kabel i zakačeno na malo veću visinu. Mogu ja onda što se tiče toga samo spojiti na usb kabel pa ga namještati di mi bolje paše za signal, tj. mobilniji sam bez tog "stalka". Ili je pametnije neki stalak napravit tj. namjestiti da usb stick stoji vodoravno? Odnosno jeli bolji signal u vodoravnom položaju?

 

@titko

Jeli treba baš dobra veza (signal) za taj tv za van, tj. jeli ti se događa da šteka i ako da kolika ti je tada brzina (otprilike)? Kakva je slika, kao na tv-u ili lošija, jeli u fhd-u (barem za one programe koji emitiraju u fhd)?

titko pon 22.6.2015 00:27

Šteka vrlo rijetko i to u vidu da samo izbaci iz gledanog programa, pa moraš ponovo ulaziti i nekad treba više puta kliknuti da se pokrene program. Slika je televizijska,  znači ok, na mojoj hd ready plazmi. U vezi brzine,  mogu sutra probati sa sporijim stickom, kako se ponaša. 

Marko :D pon 22.6.2015 00:36

Stick bi ti trebao biti na povišenom, zapravo što više to bolje. Isti je najbolje držati u vodoravnom položaju. U vezi stalka, sam odluči. Moja preporuka ti je da koristiš stalak jer bi ovako trebao držati stick u ruci i cijelo vrijeme mahati s njime da uhvati signal. 

 

U vezi Vip TV-a za Van, kvaliteta slike ti se bira automatski. Sve ovisi o tvojoj brzini interneta.

AirLive pon 22.6.2015 02:53
titko kaže...

Šteka vrlo rijetko i to u vidu da samo izbaci iz gledanog programa, pa moraš ponovo ulaziti i nekad treba više puta kliknuti da se pokrene program. Slika je televizijska,  znači ok, na mojoj hd ready plazmi. U vezi brzine,  mogu sutra probati sa sporijim stickom, kako se ponaša. 

 Super onda. Meni je to za laptop 15.6'' fhd... Pa ono nije baš da mi treba neki feedback u vezi toga jer ću ionako za koji dan sam srediti tu opciju, ali ako ti je taj sporiji usb pri ruci i ako to testiraš, nije da ću se buniti ako napišeš riječ dvije o tome :D. I što ti točno znači "sporiji" stick, tj. koliko sporiji i u odnosu na koji stick sporiji?

titko pon 22.6.2015 11:32

Evo probao sam sa "sporijim" stickom ( imam dva , jedan 3g, a drugi 4g) i pri brzini 4,7/0,1 nema štekanja osim što je kvaliteta slike lošija ,vide se kockice, s tim da je slika puno lošija na monitoru (vidi sliku) nego na plazmi .

BMT pon 22.6.2015 13:57

Ja upravo koristim ovu tarifu i što se tiče interneta, zadovoljan sam. Pogotovo sad kad mi je 4G dostupan skoro svugdje gdje boravim u Hrvatskoj. Nisam zadovoljan s VIP TV za van jer mi ne radi ni na računalu ni na pločici - ili neće da mi se intalira onaj dodatak ili se instalira pa svejedno ne radi (naravno, aktivirao sam opciju, da netko ne bi postavio to pitanje).

AirLive sri 24.6.2015 23:44

Evo uzeo sam tarifu o kojoj sam pričao, tako da sad imam par pitanja.

Zanima me kako da pogledam stanje potrošnje, može li se to nekako na stranici vipneta (znam da se prije moglo, samo sam sad zaboravio kako to ide) ili se možda mora ono klasično da pošaljem poruku tog i tog sadržaja na taj i taj broj? I sad svaki put kad ukopčam stick pita me za pin od sim kartice, lani kad sam imao neku drugu tarifu isto studentski paket neki vip-ov (mislim da je bilo 17gb) nisam trebao nikakav pin upisivati, nego sam se odmah spajao kad bi sim bio učitan. To je nešto novo ili...?

Nadalje vezano za ovu noćnu opciju, jeli trebam šta disconnect/connect nakon ponoći da to prepozna ili može on to i automatski :D.

I za kraj ono najvažnije je vezano uz vip tv za van. Naime ta opcija mi ili ne radi ili ja ne znam kako da mi proradi. Pretpostavljam da imam isti ili slični problem kao kolega BMT. Tu na slici imam sve usluge koje su mi ugovorom aktivirane i sad ili ja tu opciju ne vidim tu ili je nema... Također sam probao instalirati i plugin koji mi je predložen na ovoj stranici, ali i dalje mi ne radi...

 

Marko :D čet 25.6.2015 10:41
AirLive kaže...

Evo uzeo sam tarifu o kojoj sam pričao, tako da sad imam par pitanja.

Zanima me kako da pogledam stanje potrošnje, može li se to nekako na stranici vipneta (znam da se prije moglo, samo sam sad zaboravio kako to ide) ili se možda mora ono klasično da pošaljem poruku tog i tog sadržaja na taj i taj broj? I sad svaki put kad ukopčam stick pita me za pin od sim kartice, lani kad sam imao neku drugu tarifu isto studentski paket neki vip-ov (mislim da je bilo 17gb) nisam trebao nikakav pin upisivati, nego sam se odmah spajao kad bi sim bio učitan. To je nešto novo ili...?

Nadalje vezano za ovu noćnu opciju, jeli trebam šta disconnect/connect nakon ponoći da to prepozna ili može on to i automatski :D.

I za kraj ono najvažnije je vezano uz vip tv za van. Naime ta opcija mi ili ne radi ili ja ne znam kako da mi proradi. Pretpostavljam da imam isti ili slični problem kao kolega BMT. Tu na slici imam sve usluge koje su mi ugovorom aktivirane i sad ili ja tu opciju ne vidim tu ili je nema... Također sam probao instalirati i plugin koji mi je predložen na ovoj stranici, ali i dalje mi ne radi...

Za provjeru potrošnje probaj poslati poruku sadržaja ? na 13222.

Moj savjet ti je da se registriraš na Moj Vip i tamo će ti biti prikazano stanje računa, potrošnja i još mnogo toga. Za noćni opciju nisam siguran, nisam expert za Vip.

U vezi Vip TV-a za Van, javi mi se u PP. Ako hoćeš ja ti to mogu probati složiti preko TeamViewera. Jesi probao instalirati Vip TV za Van na mobitelu ili tabletu?

breader čet 25.6.2015 10:59
Marko :D kaže...
AirLive kaže...

Evo uzeo sam tarifu o kojoj sam pričao, tako da sad imam par pitanja.

Zanima me kako da pogledam stanje potrošnje, može li se to nekako na stranici vipneta (znam da se prije moglo, samo sam sad zaboravio kako to ide) ili se možda mora ono klasično da pošaljem poruku tog i tog sadržaja na taj i taj broj? I sad svaki put kad ukopčam stick pita me za pin od sim kartice, lani kad sam imao neku drugu tarifu isto studentski paket neki vip-ov (mislim da je bilo 17gb) nisam trebao nikakav pin upisivati, nego sam se odmah spajao kad bi sim bio učitan. To je nešto novo ili...?

Nadalje vezano za ovu noćnu opciju, jeli trebam šta disconnect/connect nakon ponoći da to prepozna ili može on to i automatski :D.

I za kraj ono najvažnije je vezano uz vip tv za van. Naime ta opcija mi ili ne radi ili ja ne znam kako da mi proradi. Pretpostavljam da imam isti ili slični problem kao kolega BMT. Tu na slici imam sve usluge koje su mi ugovorom aktivirane i sad ili ja tu opciju ne vidim tu ili je nema... Također sam probao instalirati i plugin koji mi je predložen na ovoj stranici, ali i dalje mi ne radi...

Za provjeru potrošnje probaj poslati poruku sadržaja ? na 13222.

Moj savjet ti je da se registriraš na Moj Vip i tamo će ti biti prikazano stanje računa, potrošnja i još mnogo toga. Za noćni opciju nisam siguran, nisam expert za Vip.

U vezi Vip TV-a za Van, javi mi se u PP. Ako hoćeš ja ti to mogu probati složiti preko TeamViewera. Jesi probao instalirati Vip TV za Van na mobitelu ili tabletu?

 Za pregled potrošnje može otić i na ovu stranicu http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/data a noćna opcija se automatski pali kada nastupi ponoć i gasi u osam ujutro.

AirLive čet 25.6.2015 20:55
Marko :D kaže...

Za provjeru potrošnje probaj poslati poruku sadržaja ? na 13222.

Moj savjet ti je da se registriraš na Moj Vip i tamo će ti biti prikazano stanje računa, potrošnja i još mnogo toga. Za noćni opciju nisam siguran, nisam expert za Vip.

U vezi Vip TV-a za Van, javi mi se u PP. Ako hoćeš ja ti to mogu probati složiti preko TeamViewera. Jesi probao instalirati Vip TV za Van na mobitelu ili tabletu?

 Probao sam to sa ? na 13222 i radi, ali mi je praktičnije ovo što mi je preporučio kolega ispod. Što se tiče vip tv za van, imaš možda neki savješ da nešto sam probam? Sad sam tu pisao, ali mogu i u pp, ako ti je tako zgodnije. Teamviewer mi nije baš previše privlačno jer nisam fan toga da mi nepoznati ljudi čačkaju po računalu, bez uvrede naravno. Nemam nikakav tablet ili smartphone, samo klasični mobitel koji nije baš pametan :D. Tako da 0 bodova po tom pitanju.

 

EDIT: Sad vidim kod uvjeta korištenja točku 13:

13. Usluga „Vip TV za van" može se aktivirati i koristiti samo uz pomoć posebnog korisničkog imena i lozinke, a koje će korisnik dobiti na Vip pismu dobrodošlice ili SMS poruci.

Znači po ovome ja ovo trebam aktivirati ovim postupkom? Žao mi je ako zvuči glupo, ali ovo mi je 1. put tako da ne zamjerite :D.

breader kaže...

 Za pregled potrošnje može otić i na ovu stranicu http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/data a noćna opcija se automatski pali kada nastupi ponoć i gasi u osam ujutro.

 E na to sam mislio, hvala.

AirLive čet 25.6.2015 23:03

Problem je riješen. 

I tu ću se zahvaliti kolegi Marku na savjetima.

Za sve ostale koji imaju ili će ubuduće imati problema sa vip tv za van uslugom, treba pratiti ovu točku uvjeta korištenja:

12. Korisnik Vip mobilnih usluga (Vipme prepaid korisnici i Vip pretplatnici) za uključenje usluge „Vip TV za van" treba poslati SMS poruku sadržaja "TV" na broj 13231.

To ja npr. nisam napravio :D. A vezano za onu grešku i problemima sa pluginom za ovu uslugu, nije mi radilo ni na chrome, ni na IE, već samo na mozilli.

BMT pet 26.6.2015 12:38
AirLive kaže...

 A vezano za onu grešku i problemima sa pluginom za ovu uslugu, nije mi radilo ni na chrome, ni na IE, već samo na mozilli.

Znači ne radi na Chromu kako treba, ne radi na IE-u kako treba, ne radi aplikacija za Android kako treba. Samo Mozilla radi. Prekrasno su to napravili.

Marko :D pet 26.6.2015 13:18
BMT kaže...
AirLive kaže...

 A vezano za onu grešku i problemima sa pluginom za ovu uslugu, nije mi radilo ni na chrome, ni na IE, već samo na mozilli.

Znači ne radi na Chromu kako treba, ne radi na IE-u kako treba, ne radi aplikacija za Android kako treba. Samo Mozilla radi. Prekrasno su to napravili.

Kod mene ne radi na Operi i Chromeu, na ostalim preglednicima radi. Čak mi radi i Android aplikacija.

AirLive pet 26.6.2015 22:52
BMT kaže...

Znači ne radi na Chromu kako treba, ne radi na IE-u kako treba, ne radi aplikacija za Android kako treba. Samo Mozilla radi. Prekrasno su to napravili.

 Znači proradilo je i tebi na mozilli?

Marko :D kaže...

Kod mene ne radi na Operi i Chromeu, na ostalim preglednicima radi. Čak mi radi i Android aplikacija.

Izgleda da treba samo ubosti odgovarajući preglednik.