A1

A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Valentin17 sub 21.3.2020 15:52
Rocki kaže...
internet.a1.hr

Hvala, probao upisati, napraviti i restart rutera, ali neće se spojiti i dalje.

Zvao sam VIP i pristali su mi poslati novi ruter isti kakav imam sada.

Po meni ovom nema pomoći osim pronaći firmware od VIPa ili orginalni

i fleshati njega ponovno iako ne znam jel bi htio raditi na VIP mreži sa orginalnim firmwareom,

iako ne bi trebalo ni tu biti problema.

Valentin17 sub 21.3.2020 17:45
Rocki kaže...
Jesi probao restart rutera sa čačkalicom. Vidi da slučajno nisi krivo stavio karticu u ruter, i to se događa.

Ma probao sam i to, nije pomoglo. Podrška kaže da je po njima ruter spojen na internet, ja u postavkama vidim 4G LTE, 

ali mi onaj globus koji kao pokazuje status veze ima X preko sebe, a karticu sam stavio kako sam je i izvadio.

Valentin17 ned 22.3.2020 08:35
Rocki kaže...

A ja normalno ulazim u postavke rutera, wifi radi kao sat, ruter nema vezu sa internetom i to vidim u postavkama. APN sam mijenjao prvo od auto pa data.a1.hr i carnet,

sada ima data.vip.hr i to isto vidim na mobitel.

Valentin17 ned 22.3.2020 14:02
Rocki kaže...
Malo mi čudno - WiFi radi ko sat a ruter nema veze sa internetom. To je kontradiktorno. APN je internet.a1.hr

A probao sam i taj APN, nema pomoći. Tražio sam u google i svugdje navodi data.vip.hr i taj APN ruter navodi kad ga vratim na tvorničke postavke,

flash ga je sje... i moram čekati novi, kad god stigao.

okinjo sri 8.4.2020 09:51

Pozdrav,

U A1 su ubacilli ovu opciju 1 Tb, dobili smo dodatni 100 gb, pa poslije toga brzina od 5 Mb.
Dakle inicijalnih 100 plus dodatnih 100 je 200.
Problem je što kažu da se nakon potrošenih 200 gb više ne može nadoplatiti za dodatnih 100 ako trebaš

Corto_1973 sri 8.4.2020 17:20
okinjo kaže...

Problem je što kažu da se nakon potrošenih 200 gb više ne može nadoplatiti za dodatnih 100 ako trebaš

 Potvrđujem ovo iz prve ruke. Imam stalno uključenu opciju extra 100GB, ali nakon potrošenih 200GB moguće je samo uzimati pakete po 20GB (10 kn)... a kako imam 2 školarca plus što radim od doma, nema teorije da ne probijem 200GB...

Corto_1973 sri 15.4.2020 09:54

Ako već imaš aktiviran extra paket od 100GB po full brzini... piši propalo... ako nemaš možeš birati - ili 100GB po full brzini ili 1TB po "većim brzinama".

Ma ne znaju ni sami što žele, prva dva dana od uvođenja opcije mi je stajala i ta opcija u mjesečnim opcijama, potom su ju maknuli... pa pretpostavljam da je ovako kako sam naveo...

Filip720 ned 19.4.2020 13:28

Pozdrav,

 

Zanima me imate li kakve kombinacije "extendera" ili ovih fora sa pristupnim točkama tj. access pointovima, što je bolje za izabrat? 

 

Mislim prekinut ugovor sa T-com-om jer im je jako loša brzina dowlnoad i upload na žici, a puno je skuplje od A1 Homebox-a.

 

Trenutni setup je tcom preko žice i ja mislim da je jedan extender tj. router neki tp link za donja dva apartmana, pa me zanima koju bi novu varijantu mogao napraviti da je pokrivenost poprilično bolja?

 

Možda kupit nešto poput ovakvog extendera TP-Link ili ić na soluciju poput dva Ubiquiti AC pointa 2 komada, iako ne znam kako bi ih priključio na napajanje od PoE jer mislim da nemam proveden ethernet dolje u apartmane.

 

Eto ako netko ima kakav prijedlog ili soluciju iz prve ruke bio bi zahvalan, čisto neki brainstorm.

 

Hvala lijepo i lijep pozdrav

 

Clockwork pet 24.4.2020 10:45

Moze mozda netko dati odgovor kakva je kvaliteta interneta preko A1 Homeboxa kad su losiji vremenski uvjeti? Npr Kisa, snijeg, magla... htio bih prijeci na Homebox pa me zanima hocu li se kajati u zimskim mjesecima :D...

Ako dode do neke degradacije brzije, to mi je jos ok. Glavno da je internet stabilan i da ne prekida.

Memphis pet 24.4.2020 16:52

Sve ovisi gdje si. Ja imam na viksi bogu iza nogu di nema signala na telefonu ali homebox sam digo na potkrovlje i fata 3G. Brzina je kad je super vrijeme 15mbita kad je kiša ili nevrijeme u najgorem slučaju nije ispod 6-7 mb. S time da imam još "stari" Huawei E5172.

dimax pon 27.4.2020 21:12

Nadam se da sam u dobar topic postavio pitanje, ako nisam sorry, danas mi ističe ugovor sa A1 za Homebox Telefon pa bi htio ugasiti uslugu pošto mi više nije potrebna, pa me zanima koji je postupak za to.

09jer90 ned 10.5.2020 19:29

postovanje,nakon skoro znaci "skoro" dvije godine muke jezeve sa A1 htio bih prisilno raskinuti ugovor sa njihovom mrezom i vratiti svu opremu,razlog, pa brzine nisu postojane,zapravo su vecinom 20% brze od parice a 2-3 sata oko ponoci imam nekih 6 megabajta download i 790 kilobajta upload... stim da se to kombinira sa ovim jadnim limitom od 100 gigbajta,dovoljno je upaliti 4 popodneva neki radio stream na youtube i ode cijeli promet.

znaci za skoro jedan megabajt brzine koju imam 15 dana u mjesecu sa aktiviranim dodatnim tarifama nije neka opcija posebno kad to nakon spadne na 200 kilobita... onda se najradije sve pogasi...

Kakav je postupak pri gasenju sad da ne cekam kraj 10 mjeseca kad istice ovaj njihov ugovor... nema smisla ovaj vip vise...

Outtiee pon 1.6.2020 16:53

Pozdrav,

Pretpostavljam da imas homebox shodno temi tako da te moram razocarat i reci ti da router ostaje tebi. Sto se tice raskida, ako jesi spreman platit penale, najlakse i najbrze ces to napraviti na prodajnom mjestu posto putem maila zna bit tlaka ak nije verificiran, a na službi pola ljudi zna da se moze raskinuti, pola ne, po iskustvu sa mojeg prodajnog mjesta. Sve sto trebas je osobno. Za ostala pitanja stojim na raspolaganju. 

creat1n pon 8.6.2020 23:55
Corto_1973 kaže...
okinjo kaže...

Problem je što kažu da se nakon potrošenih 200 gb više ne može nadoplatiti za dodatnih 100 ako trebaš

 Potvrđujem ovo iz prve ruke. Imam stalno uključenu opciju extra 100GB, ali nakon potrošenih 200GB moguće je samo uzimati pakete po 20GB (10 kn)... a kako imam 2 školarca plus što radim od doma, nema teorije da ne probijem 200GB...

Prije par dana chatao s jednim agentom i kaze da se ove tarife od po 100 gb mogu kombinirati i zbrajati.

Znaci potrosis 100 gb iz paketa, uzmes za 30 kn jos 100 gb, pa nakon toga jos 100 gb full brzine iz onog paketa od 1 tb.

 

Imam cijeli transcript snimljen

 

Corto_1973 uto 9.6.2020 14:06

Je, dodali su još prije mjesec dana opciju za 1TB u aplikaciji (naravno, nakon što si potrošio osnovnih 100GB i extra 100GB)...

Ali sam se neugodno iznenadio s t-comom na svojoj lokaciji - testirao njihov Gigabox i ubitačna veza (rijetko preko 30Mb/s, najčešće 11-15Mb/s), a a1 je pustio 4G na 2600, tako da je izbor jednostavan...

jojo_surf čet 11.6.2020 13:07

574 kn = zte mf286r u A1. Jednokratno 399 kn i mjesec dana pretplata (175 kn) bez ugovora. Nakon toga raskines ugovor i router ti ostaje. Provjereno. Jucer su mi rekli da moze tako.
U tele2 je 600 kn router ako potpises na 24 mjeseca, a 900 kn sam uredaj. Kod A1 uredaj 399 kn i jos dobijes mjesec dana njihove usluge za 574 kn. A1 win :D

Luuka pon 27.7.2020 22:14

Bok ekipa. Kak ste zadovoljni sa Homeboxom?

Uskoro mi ističe Optima na kojoj imam 12mbps downloada i 0.6 uploada, zvao sam ih i kažu da na mojoj adresi mogu dobiti nešto više (oko 40ak downloada), a Homebox izgleda dosta jače od toga, ali više mi je pitanje stabilnosti veze, brzine, i paketa.

Živim na zapadu Zagreba, na brijegu, pretpostavljam da to može imat veze oko jačine signala.

Ima kakve razlike između ponude od A1 i B.net?

Hvala