Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

memulica čet 5.3.2020 19:35
Stric_Jura kaže...
memulica kaže...

Konačno došao update 11.0.5.0, a koji donosi 2020.1.1 sigurnosnu zakrpu i pokušaj popravka smeća zvanog MiUI 11.

Sad je malo manje trzanja/blokiranja touchscreena i animacija sučelja, pa mogu reć da je sad mobitel donekle upotrebljiv.

 

 

 xiaomi.eu ili origigi?

 

xiaomi.eu - sve radi glatko od početka

 EU rom i veće smeće od sučelja nisam vidio. Nisam jedini, jer dosta ljudi pita kako se vratitit na MiUI 10. J*beni Redmi 2 sa MiUI 7 mi radi bez ikakvih štucanja i fluidnije, nego Redmi Note 8. 

Stric_Jura pet 6.3.2020 08:57

ne znam što te muči, meni radi savršeno... jedino sam primijetio da pri zakretanju ekrana neke aplikacije se samo "presjeku" i prikažu poravnate na lijevo, a desna polovica ekrana je crna, sekundicu, pa se ispravi prikaz...

 

jedino što u sučelju zeza...

 

jesi resetirao uređaj (naravno nakon backupa svih podataka)? ako si na stocku, otpada "prljavo" flešanje kao uzrok, ali malo mi je čudno da te toliko zeza, nisi nevježa oko mobova izgleda....

 

neki ljudi na XDA forumima se žale na lošiji rad ako imaju lošije SD kartice i sve preusmjere na njih - ali to mi ima smisla za aplikacije, a sam OS i ne...

memulica pet 6.3.2020 15:17

Napravljen i 'factory reset' i 'clear cache'.

 

 

Neke aplikacije su potpuno neupotrebljive poput čitača knjiga ili bilo koja koja uptrebljava rubove ekrana. Animacije kasne i po nekoliko sekundi. Skorlanje je usporeno/trazavo i na momente ekran uopće ne reagira. Premještanje ikona po ekranu je urnebesno iskustvo. Ono ikona kasni par sekundi za moji pokretima po ekranu.

 

Doduše ovom zadnjom 'zakrpom' je sve to sad malo manje izraženo, ali je prisutno. Youtube aplikacija i dalje neupotrebljiva. Sve u svemu više ne kupujem mobitele sa MiUI bloatwareom.

D3lBoy ned 8.3.2020 22:13

Meni jucer stigao novi MIUI 11 + Android 10 na Note 8 Pro. Nisam primjetio neke vece razlike osim ocitih kockastih ikona. Inace volim vise kockaste no neke ne izgledaju tako dobro posto imaju bijeli ne potrebni okvir

imaiden322 sri 18.3.2020 16:53

na kojem ste rom-u? kod mene global stable a u zagradi EU pa mi nije jasno

dal je moguce downgrejdati na miui 10 bez brickanja?

adb fastboot getvar anti = 1
adb fastboot product = begonia

bootloader zakljucan 168h

ova verzija zdere bateriju nenormalno dok na miui 10 drzala dva dana bez punjenja. ako downgrade nije moguc, koji miui11 da instaliram? dal je moguce instalirati putem fastboota sa mi flash bez unlockanja bootloadera?

tunazg čet 26.3.2020 10:36

Nista sad ne narucuj, kolko ja vidim sad u drzavu puštaju samo kamione sa prehrambenom robom i medicinskim proizvodima...mi vecinom kd honorbuy-a dobivamo uređaje sa talijanskog skladišta i ne vjerujem da bi ti stiglo, a dok stigne iz Alija hr do tada moze zavrsiti u karanteni....strpi se malondok ovo sve popusti....

dv14 ned 29.3.2020 20:08

Gdje najjeftinije naći Note 8 Pro? Našao sam na ExtremeDigital i AloAlo za nekih 1750kn, ima li gdje povoljnije? Vidim da se na Njuškalu mogu naći novi, zapakirani za 1500-1600kn, samo koliko se isplati kad se u dućanu nađu za 100ak kn više.

 

I da, nisam ga vidio uživo, nekako me privlači bijela boja, iako sam do sada uglavnom imao crne mobitele, kako to izgleda? 

zzXXy pet 3.4.2020 10:08

e imam jedan sitan problem s note 8 pro jel se ko susreo s greskom kad je ekran ugasen a prst stavis na rupu od slusalica on upali ekran i javi na ekranu obavjest da se to nesmije radit???? prvi put sam se stim susreo i pitanje zasto se nesmije stavit prst na rupu???? jel zna ko kak tu obavjest ugasit? frendica ima isti note 8 pro i kod nje se nis nejavlja moz prst ugurat al nikakva obavjest nedolazi! hm

Miki_16 pet 3.4.2020 10:49

Pozdrav ekipa,

 

imam generacijama već Xiaomi Note seriju, i jedino što me kod ovog mobitela jako živcira je imenik..

Namjestim u postavke da želim samo da mi se sim kontakti vide i to tako drži neko vrijeme i onda se pojavu svi kontakti duplo, pa opet to namjestim i opet nakon nekog vremena ista stvar i tako u krug...zašto? Pomoć?

 

Inaće na emailu i na mobu ili već gdje nemam spremljene kontakte pa da ih ubacuje, izbjegavam imati imenik na više mjesta...

zzXXy pet 3.4.2020 11:43
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imam generacijama već Xiaomi Note seriju, i jedino što me kod ovog mobitela jako živcira je imenik..

Namjestim u postavke da želim samo da mi se sim kontakti vide i to tako drži neko vrijeme i onda se pojavu svi kontakti duplo, pa opet to namjestim i opet nakon nekog vremena ista stvar i tako u krug...zašto? Pomoć?

 

Inaće na emailu i na mobu ili već gdje nemam spremljene kontakte pa da ih ubacuje, izbjegavam imati imenik na više mjesta...

 ugasi sim kontakte i ostavi samo google i onak je to najbolje rijesenje kad mjenjas mobitel cim ukucas email povuce ti sve kontakte u mob! tako da sim kontakte mozes slobodno obrisati sve. Uz to sim kontakti su ograniceni s unosom i detaljima o kontaktima.

 

edit:

i da imas ih duplo zato sto se google acunt sinhronizira i onda dobivas duple kontakte!

zzXXy pet 3.4.2020 11:56

onda kupi obicni mob i imas samo sim kontakte haha

iskreno mislim da nemozes ugasiti google kontake na smartphoneima bar ev gledam kod mene na xiaomi note 8 pro nema tu mogusnost samo google kontakti

kiki_b pet 3.4.2020 13:25
Miki_16 kaže...

Ma još najbolje da si obični mob kupim..hahahaha

 

Nema veze, neka onda dupli budu..hvala ti svejedno  :-)

Hm...
A jesi probao isključiti u postavkama google računa da ne sinkronizira kontakte?
Settings - other accounts - google - odabereš račun i isključiš sync kontakte.

Kao i kod Mi Clouda, on isto zna raditi sync kontakte.

Možda ti se zato javljaju dupli uvijek.

 

A kad odeš na:
settings - system apps - conntacts - display preferences - configure contacts lists
(ja sam na Miui 8, pa su možda malo drukčije stavili redoslijed na novijem MIUIu)
Ondje je lista svih kontakata koju biraš, da li ondje vidiš da neki račun osim sim kartice ima spremljene kontakte?

Stric_Jura pet 3.4.2020 15:56

Ljudi - My Phone Explorer, radi sa svim Androidima, samo  mu dajte USB developer mode prava...

 

i radite si beckupe kontakata, kalendara, poruka (iako od Aadroida 9 ima problema s SMSima, ali treba koristiti stariju inačivu MPE-a)

 

 

kiki_b pet 3.4.2020 16:20
Miki_16 kaže...

Žensko sam :D

 

Budem pokusala veceras kad doma dodem, radim sada pa javim :-)

Isprika

Stric_Jura kaže...

Ljudi - My Phone Explorer, radi sa svim Androidima, samo  mu dajte USB developer mode prava...

 

i radite si beckupe kontakata, kalendara, poruka (iako od Aadroida 9 ima problema s SMSima, ali treba koristiti stariju inačivu MPE-a)

 

 

Lako za backup, nju muči što joj dupla kontakte i želi ih imati samo na sim kartici (ako se tvoj odgovor odnosio na to :) Vjerojatno joj ih povlači od nekuda onda.
Hvala na preporuci. Ja koristim email za kontakte plus exportani fajl lokalno kao backup ako slučajno nestanu sa emaila.