Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Mahjongg ned 26.1.2020 18:50
Miki_16 kaže...

Pozdrav,

 

da li mogu nekako maknuti da kad kliknem da neki link da mi u browse od xiaomi automatski ne otvara nego chrome? 

 

Hvala!

 postavke-aplikacije-upravljaj aplikacijama-pa tri tockice u gornjem desnom kutu-zadane aplikacije-preglednik-odaberi chrome

zed444 uto 28.1.2020 11:39

Naletio sam na video na youtubeu gdje testiraju xiaomi note 8 pro na vodu! bacaju ga po akvariju, potapaju i slično i mob radi uredno. da li je to baš tako? Kako sam stalno po moru to mi je dosta bitno, ali naravno nije uvjet.

https://www.youtube.com/watch?v=LUIyLRWXgJs

 

Kupio bih redmi note 8 pro, zanima me gdje je na kraju najpovoljnije?

za sada sam našao ov: 

https://www.ekupi.hr/Xiaomi-Redmi-Note-8-PRO-6GB64GB-zelena-mobitel-1437364.aspx

 

Hvala!

zed444 uto 28.1.2020 14:44
GSP kaže...

Jel ima gdje kakva akcija kod nas za cca 1400 kn...koliko su cijene u kineza?

Redmi note 8 pro, na aliexpress ima za nekih 1550 hrk s dhl dostavom. povoljnije nisam našao. u htvatskoj najpovoljnije što sam našao 1699 na ekupi.

protest431 uto 28.1.2020 15:12

Blokada ti je super i moćnija od ostalih jer ima puno lista za blokiranje, DNS se može staviti od adguarda i svašta , a ne treba root. Radi na principu tunnela , napravi si kao "fake" VPN:

 

https://blokada.org/

 

 

Ovo vam je možda najbolja solucija za debloatanje Xiaomija: 

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools/releases/tag/6.9

 

Treba javu, ako nešto koristite ostavite kod debloatanja(tipa google, možda koju od xiaomi apk-ova), one xiaomi tracking tipa MSA ili kako se zovu sve je odlično maknuti. Isto se može maknuti skroz ona glupost s lijeve strane od home screena. Nakon debloatanja hard reset ili update opet enable-a sve te aplikacije , a s ovom apk se čak i mogu enableati natrag ako ste nešto zabunom maknuli.

 

Netko je pitao za razliku za EU na amazonu, EU verzija ima eu rom samo , harverski nikakve razlike mislim da nema između eu i global. EU je još na miui 10 koji možda ima manje bugova pa eto. Isto tako EU rom prati neke GDPR smjernice pa nema themes mi se čini i možda još pokoje stvari.  Inače se EU rom može staviti na global isto mislim. Ja bi uzeo onoga koji je jeftiniji. 

 

zed444 kaže...
GSP kaže...

Jel ima gdje kakva akcija kod nas za cca 1400 kn...koliko su cijene u kineza?

Redmi note 8 pro, na aliexpress ima za nekih 1550 hrk s dhl dostavom. povoljnije nisam našao. u htvatskoj najpovoljnije što sam našao 1699 na ekupi.

 Gearbest ti sad na mail newsletteru ima plavoga 64+6 global za 214 dolara + priority line nekih 3-4 dolara.

Alfredo nr.2 uto 28.1.2020 16:03
protest431 kaže...

Blokada ti je super i moćnija od ostalih jer ima puno lista za blokiranje, DNS se može staviti od adguarda i svašta , a ne treba root. Radi na principu tunnela , napravi si kao "fake" VPN:

 

https://blokada.org/

 

 

Ovo vam je možda najbolja solucija za debloatanje Xiaomija: 

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools/releases/tag/6.9

 

Treba javu, ako nešto koristite ostavite kod debloatanja(tipa google, možda koju od xiaomi apk-ova), one xiaomi tracking tipa MSA ili kako se zovu sve je odlično maknuti. Isto se može maknuti skroz ona glupost s lijeve strane od home screena. Nakon debloatanja hard reset ili update opet enable-a sve te aplikacije , a s ovom apk se čak i mogu enableati natrag ako ste nešto zabunom maknuli.

 

 

Da, super je taj program. Maknuo sam Googleove i Xiaomijeve app. Zanima me ovo za tracking MSA i što još mogu maknut?

Blokada super radi. Hvala na preporuci.Ja sam je samo instalirao i pustio da radi. Treba li nešto podesiti ili da pustim ovako?

protest431 uto 28.1.2020 16:50

Ako si zadovoljan kako radi ne trebaš ništa posebno namještati. Samo ju zaključaj pod recent apps i ugasi batery saver za nju da ju ne gasi miui battery saver.  Imaš tamo pod settings ad blocking pa se možeš igrati s hosts lists ako nešto ne blocka dobro ili eventualno nekoj hoćeš dati reklame i sl. 

 

U teoriji možeš maknuti sve s one liste , ali onda će si trebati instalirati npr. video player  i tako. Ja si ostavim galery obično i notes. Za ostale stvari imam programe koje koristim ,a da nisu njihovi pa mičem sve. Tipa za video vlc player, muzika aimp  , file explorer neki ne znam točno , za daljinski anymote i tako... onaj browser njihov je isto ok maknuti jer je smeće po meni,ono nešto za SIM i tako. Ne znam sad stvarno napamet jer više manje maknem sve obično.

Alfredo nr.2 sri 29.1.2020 06:29
protest431 kaže...

Ako si zadovoljan kako radi ne trebaš ništa posebno namještati. Samo ju zaključaj pod recent apps i ugasi batery saver za nju da ju ne gasi miui battery saver.  Imaš tamo pod settings ad blocking pa se možeš igrati s hosts lists ako nešto ne blocka dobro ili eventualno nekoj hoćeš dati reklame i sl. 

 

U teoriji možeš maknuti sve s one liste , ali onda će si trebati instalirati npr. video player  i tako. Ja si ostavim galery obično i notes. Za ostale stvari imam programe koje koristim ,a da nisu njihovi pa mičem sve. Tipa za video vlc player, muzika aimp  , file explorer neki ne znam točno , za daljinski anymote i tako... onaj browser njihov je isto ok maknuti jer je smeće po meni,ono nešto za SIM i tako. Ne znam sad stvarno napamet jer više manje maknem sve obično.

 Hvala na pomoći. Maknuo sam skoro sve :)

Alfredo nr.2 sri 29.1.2020 21:43

Imam problem s novim Xiaomi Redmi Note 8. Naime kad uključim internet radi bez problema minutu, dvije i onda stane. Pa zaključam i otključam telefon i onda dalje radi bez problema. Nije neki veliki problem ali me zanima u čemu je stvar.

zed444 čet 30.1.2020 22:50
protest431 kaže...

Blokada ti je super i moćnija od ostalih jer ima puno lista za blokiranje, DNS se može staviti od adguarda i svašta , a ne treba root. Radi na principu tunnela , napravi si kao "fake" VPN:

 

https://blokada.org/

 

 

Ovo vam je možda najbolja solucija za debloatanje Xiaomija: 

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools/releases/tag/6.9

 

Treba javu, ako nešto koristite ostavite kod debloatanja(tipa google, možda koju od xiaomi apk-ova), one xiaomi tracking tipa MSA ili kako se zovu sve je odlično maknuti. Isto se može maknuti skroz ona glupost s lijeve strane od home screena. Nakon debloatanja hard reset ili update opet enable-a sve te aplikacije , a s ovom apk se čak i mogu enableati natrag ako ste nešto zabunom maknuli.

 

Netko je pitao za razliku za EU na amazonu, EU verzija ima eu rom samo , harverski nikakve razlike mislim da nema između eu i global. EU je još na miui 10 koji možda ima manje bugova pa eto. Isto tako EU rom prati neke GDPR smjernice pa nema themes mi se čini i možda još pokoje stvari.  Inače se EU rom može staviti na global isto mislim. Ja bi uzeo onoga koji je jeftiniji. 

 

zed444 kaže...
GSP kaže...

Jel ima gdje kakva akcija kod nas za cca 1400 kn...koliko su cijene u kineza?

Redmi note 8 pro, na aliexpress ima za nekih 1550 hrk s dhl dostavom. povoljnije nisam našao. u htvatskoj najpovoljnije što sam našao 1699 na ekupi.

 Gearbest ti sad na mail newsletteru ima plavoga 64+6 global za 214 dolara + priority line nekih 3-4 dolara.

 To je odlična opcij. Možeš li mi molim te poslati link, ne uspjevam nikako pronaći!

hvala

16OR pet 31.1.2020 15:11

hm...mislim da ne postoji u posavkama, da ''tipke'' budu stalno prisutne, jel ti to samo na yt?

 

probaj prebacit na geste, pa vratiti na tipke

 

ubiti, zasto ne koristi geste odmah, prvi put kad sam proba geste, dole na tipke se ne vracam, nezgrapno i komplicirano korstiti i lomiti palac, povlacenje gestama po ekranu je zakon

darkborg pet 31.1.2020 15:26

Trebalo bi se automatski sakriti, jesi pokušao dodirnuti sam video?

U svakom slučaju, preporučam ti da probaš youtube vanced aplikaciju, ja ga koristim već neko vrijeme i preporodio sam se bez svih onih silnih oglasa i reklama.

memulica pet 31.1.2020 19:41
16OR kaže...

hm...mislim da ne postoji u posavkama, da ''tipke'' budu stalno prisutne, jel ti to samo na yt?

 

probaj prebacit na geste, pa vratiti na tipke

 

ubiti, zasto ne koristi geste odmah, prvi put kad sam proba geste, dole na tipke se ne vracam, nezgrapno i komplicirano korstiti i lomiti palac, povlacenje gestama po ekranu je zakon

 Ma problem je onaj 'overlay' na samom YT videu, a ne MIUI tipke koje mi nestanu nakon par sekundi.

darkborg kaže...
Trebalo bi se automatski sakriti, jesi pokušao dodirnuti sam video?

U svakom slučaju, preporučam ti da probaš youtube vanced aplikaciju, ja ga koristim već neko vrijeme i preporodio sam se bez svih onih silnih oglasa i reklama.

Evo skinu san New Pipe, a YT apk ide u smeće.

memulica pet 31.1.2020 19:48

Inače nakon par sati korištenja mogu reć da kod razgovora imam tiši/lošiji zvuk, a kad priključim slušalice moram ih pojačat na max da nešto čujem. Ovo govorim u odnosu na Redmi 2 koji sam imao dosad.

protest431 sub 1.2.2020 05:05

Je stock sve ili si dirao nešto? Odi pod settings i postavi default app za video. Skini vlc player ili mx player sa storea i njega stavi i vidi da li ima promjene.

Po ovome mi zvuči da si maknu mi video player možda?

memulica sub 1.2.2020 11:36

Sve je stock, osim što sam digao MIUI sa 10 na 11. Mi Video je prisutan i probao sam VLC i nije pomoglo.
U Chrome i YT Vanced isti simptomi. U Mi pregledniku i YT New Pipe radi bez problema. Ovo u životu nisam vidio. Jedino mi preostaje da napravim vraćanje na tvorničke postavke.

protest431 pon 3.2.2020 01:21

Probaj pod settings-advanced settings "use alternate ir commands". Trebalo bi raditi nakon.

 

Čini mi se da sam negdje čitao da na 11.4.0. ne radi remote opće . Uglavnom, ako ne pomogne ovo s alternate probaj s playa skinuti njihov remote (Xiaomi jev)