Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Neuk sri 13.11.2019 09:06
myroman kaže...

I kaj sad s tim updateom?

Neki ga dobili ali nema nikakvih komentara, a neki ga nisu dobili...

Ja još uvijek čekam... I jedno i drugo... 

 
Ni meni nije jasno zašto ne dolazi... A možda je i bolje, ako ne donosi nikakva poboljšanja 

dpanijan uto 3.12.2019 12:50

MIUI 11, instalacija prošla glatko.

 

Problemčina je što nakon 11-ice ne radi dobro dual SIM, odnosno, ako sam u pozivu - na drugi broj javlja "nedostupnost". Neovisno pričam li na prvu ili drugu SIMicu. nakon prekida poziva dolazi SMS da imam propušteni poziv... Prije updatea je bilo "bip-bip" ako je netko zvao na drugu liniju.

 

Jedan broj je bonbon, a drugi a1 (službeni, u VPN-u, bez data prometa). Igrao sam se sa "dual VoLTE" postavkama, preferiranim tipom mreže (3g, 4g) bez uspjeha. 

 

Iskustva ?

 

 

Edit: googlam i koliko nalazim, RN5 je dual standby (potoje i dual active telefoni), dakle, ne može zvoniti drugi broj ako si u pozivu ?! Kladio bih se da je bilo "bip-bip" ako je bio drugi poziv, može li netko potvrdtiti/demantirati ?

protest431 uto 3.12.2019 22:14

Ja ne kužim zašto si opće stavljate te velike updateove dok bar 2-3 verzije novije ne puste da ispoliraju rom malo. Pa svaki put ista priča i testiraju na korisnicima ,a ništa pametno ne dobivate s tom 11-icom.

mali.ivica87 sri 4.12.2019 13:45
protest431 kaže...

Ja ne kužim zašto si opće stavljate te velike updateove dok bar 2-3 verzije novije ne puste da ispoliraju rom malo. Pa svaki put ista priča i testiraju na korisnicima ,a ništa pametno ne dobivate s tom 11-icom.

Meni je ona prošla bila problematična.

MIUI 11 mi radi odlično za sada.

Mob ko da se preporodio sa ovom novom verzijom.

 

exer1234 pet 20.12.2019 12:28

uzimam uskoro redmi note 8, ali zanima me-

 

dakle jos sam na miui10 i nemam update..skinio sam neki ali kaze da ce mi obrisati sve podatke, znaci nije cisti update sto mi se ne svidja..

 

da li se isplati staviti ili ne?

Neuk pet 20.12.2019 13:18

Meni je MIUI 11 dobro legao samo mi se zblesao MIUI Browser  (stalno crashira) pa ga ne koristim vise.

Nego... ima li itko iskustva sa drugim ROM-ovima? Probao bih nesto drugo osim MIUI-a.
Koji su dobri i stabilni. Čuo sam da ljudi hvale MIUI EU ROM. Ima li mana ?

Neuk pet 20.12.2019 13:22
exer1234 kaže...

uzimam uskoro redmi note 8, ali zanima me-

 

dakle jos sam na miui10 i nemam update..skinio sam neki ali kaze da ce mi obrisati sve podatke, znaci nije cisti update sto mi se ne svidja..

 

da li se isplati staviti ili ne?

 

Ma mozes pokusati, ali sve te nadogradnje MIUI-a su manje više kozmetičke naravi. Malo promijenili ikonice, zvukove, izgled izbornika i dodali ono čudo da možeš vidjeti koliko dnevno vremena provedeš na kojim aplikacijama... Ako ti sve radi OK na MIUI 10, nemaš neke velike potrebe prelaziti.

šaki01 pet 20.12.2019 15:56
Neuk kaže...

Meni je MIUI 11 dobro legao samo mi se zblesao MIUI Browser  (stalno crashira) pa ga ne koristim vise.

Nego... ima li itko iskustva sa drugim ROM-ovima? Probao bih nesto drugo osim MIUI-a.
Koji su dobri i stabilni. Čuo sam da ljudi hvale MIUI EU ROM. Ima li mana ?

 Probaj Resurrection Remix. Ja ga koristim već više od godinu i super mi je

Neuk uto 21.1.2020 08:38
Nac9 kaže...

Pozdrav!

 

Da li se može na Xiaomi redmi 5 staviti hrvatski jezik?  U postavkama mi nudi samo eng i kineske.

 vjerojatno ti je instaliran kineski operativni sustav na mobitelu.  Na globalnom ROM-u imas sve jezike. 

Neuk sri 22.1.2020 12:48
Nac9 kaže...

Mogu li na njega skinuti globalni ROM?  

Nisam stručnjak za mobitele pa sorry ako je glupo pitanje...

Dosad sam samo Samsung koristio pa mi je sad ovo sve novo

 Možeš, samo bi bilo preporučljivo da to dadneš nekome tko zna da uradi.