Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Aceruser ned 2.6.2019 14:02

Zna li netko sto nam je sve android 9 novo donio? Ovako na prvo koliko sam vidio novo je samo tamni nacin rada i zanimljiva animacija kada se mob prikljuci na punjac. Ovo drugo sve manje vise je isto kao i na 8 tako da nekakve vece razlike i nema. 

Hornet_93 ned 2.6.2019 14:22

Naravno da nema... Meni je android isti od 6-ice, samo mjenjaju ikonice statusa, ikonice appova i font. Sigurnos i patchevi, ono kaj zapravo dobrodoslo, ali se ne vidi u obicbom radu, isti su za sve verzije trenutno podrzanih verzija androida

Streetpunk pon 3.6.2019 12:22

Evo sve promjene u 9.0 Pie sa wikipedije

 

  • New user interface for the quick settings menu[237]
  • The clock has moved to the left of the notification bar.[238]
  • The "dock" now has a semi-transparent background.[238]
  • Battery saver no longer shows an orange overlay on the notification and status bars.[237]
  • A "screenshot" button has been added to the power options.[238]
  • A new "Lockdown" mode which disables biometric authentication once activated
  • Rounded corners across the UI
  • New transitions for switching between apps, or activities within apps
  • Richer messaging notifications, where a full conversation can be had within a notification, full scale images, and smart replies akin to Google's new app, Reply
  • Support for display cutouts
  • Redesigned volume slider
  • Battery percentage now shown in Always-On Display
  • Lock screen security changes include the possible return of an improved NFC Unlock.
  • Experimental features (which are currently hidden within a menu called Feature Flags) such as a redesigned About Phone page in settings, and automatic Bluetooth enabling while driving
  • DNS over TLS[239]
  • A new optional gesture-based system interface, allowing users to navigate the OS using swipes more often than the traditional UI
  • Redesigned multitask app switcher with Google search bar and app drawer built in.
  • Android Dashboard, which tells the user how much time you're spending on your device and in apps, and allows the user to set time limits on apps
  • "Shush", an enhanced version of Do Not Disturb mode activated by placing the phone face down, which mutes standard notifications
  • "Adaptive Battery" prediction, which makes use of Doze to hibernate user apps the OS determines the user will not use
  • Auto Brightness feature modifies screen brightness based on user habits
  • Wind Down option lets Android users set a specific bed time that enables Do Not Disturb and turns the entire phone's interface gray to discourage further use at night
  • Vulkan 1.1 support
Neuk uto 4.6.2019 18:44

Kako ne radi link?
Mozda je za mobitele prilagođen.
A nema veze, ima na još mjesta na internetu naći. Našao sam i na XDA forumu.
Samo što nikad prije nisam tako radio update pa ne znam koliko je to pozeljno na takav nacin radit update.

A na stranu to što mi nije jasno da ovi reklamiraju MIUI 10.3.1 kao Pie , a u mene ista ta oznaka Oreo....
Sad, ne znam jel se treba strpiti ili ovako skinuti pa instalirati...

dar01 uto 4.6.2019 19:38
Neuk kaže...
Kako ne radi link?
Mozda je za mobitele prilagođen.

Radi link. Bio mi je VPN uključen. Ne mogu instalirati jer nemam tu opciju na svome global romu 10.3.1.0. Sjećam se da sam prije imao tu opciju instaliranja roma iz unutarnje pohrane

fromcelltohell sri 5.6.2019 12:35

Eto ga, maloprije je Android pita sjela na moj Redmi Note 5 Pro. Sama instalacija je prošla bez ikakvih problema ali i začuđujuće brzo. Progres se malčice vukao od 0-10% pa je bio nagli preskok sve do 35% pa opet od 35-55% išlo malo sporije i onda munjevito do 100 %. Već sam pomislio da je nešto krenulo po zlu, srećom pa nije 🙂

 

Aha, sad vidim da su dark mode ubacili.

Meni je to baš fora 👍

dar01 sri 5.6.2019 18:53
Neuk kaže...
Nema ni u mene naznaka za Pie.
Zna li itko je li pametno skinuti fajl sa interneta pa instalirati?


 evo danas sam na poslu prčkao po mobu i sinula mi ideja da sam nešto sam zbrčkao pa ne dobivam update na android 9.

Otvorio sam download i skužio da sam nakon što mi je propao download 9etke počeo skidati opet stari 8.1 android ali sam ga prekinuo i tako je ostalo pauzirano u download.

Ja sam ručno obrisao taj download znači stisneš taj fajl 2 sekunde i onda dobiješ opciju koša za smeće.

Kada sam obrisao taj fajl kliknuo sam na ažuriranje i odmah mi se pojavila android 9 zakrpa.

 

Evo nadam se da će nekome pomoći ovako.

myroman čet 6.6.2019 12:07

Ja sam opet primjetio da mi prilikom switchanja sa wifi-a na 4G padne brzina, odnosno zacvika se nešto pa uopće nema mobilnih podataka. Onda par puta airplane-mode pa proradi stvar.

Sad se spremam na tvornicki reset ali imam problema sa mi cloudom. Kako mi je ovaj free cloud pun, kupio bih za 36 HK$ 20 GB ali mi ne prolazi plaćanje paypalom.

Zna netko u čemu je problem i kako nadoplatiti mi account?

lei čet 6.6.2019 12:54

Pozdrav,

 

došao mi je danas update na Pie, sve divno krasno, dođe do sto posto, kad ono pojavi mi se Mi Recovery, opcije reboot, wipe data i Connetct with MIAssisant, i ispod piše "This MIUI version can't be installed on this device".

Kad probam Reboot vrati me opet na isto, kad probam connect with MIAssisant komp mi ne prepoznaje uređaj. Ima li tko rješenje? Inače je kineska verzija s globalnim romom, s alija...

 

Hvala puno.

Neuk čet 6.6.2019 13:16
myroman kaže...

Ja sam opet primjetio da mi prilikom switchanja sa wifi-a na 4G padne brzina, odnosno zacvika se nešto pa uopće nema mobilnih podataka. Onda par puta airplane-mode pa proradi stvar.

Sad se spremam na tvornicki reset ali imam problema sa mi cloudom. Kako mi je ovaj free cloud pun, kupio bih za 36 HK$ 20 GB ali mi ne prolazi plaćanje paypalom.

Zna netko u čemu je problem i kako nadoplatiti mi account?

 

Ja sam isto mislio napraviti tvornički reset ali mi muka spašavati podatke.
Kontakte, Viber i Whatsapp mogu spasiti na Google Disk, ali za sve ostalo ne znam...  

Šta spašava uopće taj Mi cloud? vidim da ima dosta malen besplatni prostor pohrane. Šta se može backupirati kada bi se platilo tih 36 dolara? (mada mi je to bezobrazno puno)


Neuk čet 6.6.2019 13:21

I još jedno pitanje za one koji znaju..

Primjetio sam da kada pobrišem neku sliku sa Google Photos da se pobriše i na mobitelovoj galeriji (ili je bilo obrnuto..)  Uglavnom imam dosta slika, sve se sinkroniziraju sa mobitela na Google Photos, ali neke mi ne trebaju na oba mjesta pa bih neke pobrisao sa Googla a ostavio na mobitelu, i obrnutom neke bih ostavio na Googleu a pobrisao sa mobitela.

Postoji li neka fora da se sve slike uredno sinkroniziraju i upladiraju na Google Photos, ali da nije i obrnuta sinkronizacija kada se pobriše jer bih volio imati kontrolu nad slikama koje brišem a ne da mi se ako pobrišem sliku sa mobitela automatski poriše i sa Google Photosa...

Jel itko još imao takvih glavobolja?



P.S. i ako sada napravim tvornički reset što će se dogoditi sa svim slikama? Hoće li ostati na Google Photos?

myroman čet 6.6.2019 13:40
Neuk kaže...
myroman kaže...

Ja sam opet primjetio da mi prilikom switchanja sa wifi-a na 4G padne brzina, odnosno zacvika se nešto pa uopće nema mobilnih podataka. Onda par puta airplane-mode pa proradi stvar.

Sad se spremam na tvornicki reset ali imam problema sa mi cloudom. Kako mi je ovaj free cloud pun, kupio bih za 36 HK$ 20 GB ali mi ne prolazi plaćanje paypalom.

Zna netko u čemu je problem i kako nadoplatiti mi account?

 

Ja sam isto mislio napraviti tvornički reset ali mi muka spašavati podatke.
Kontakte, Viber i Whatsapp mogu spasiti na Google Disk, ali za sve ostalo ne znam...  

Šta spašava uopće taj Mi cloud? vidim da ima dosta malen besplatni prostor pohrane. Šta se može backupirati kada bi se platilo tih 36 dolara? (mada mi je to bezobrazno puno)


36 HK$ ti je cca 36 HRK. Radi se o HongKong dolarima.

BTW, kod zadnjeg backupa ostao sam bez polovice podataka iz app-ova (nije sve završilo OK) tako da i mene zanima da li postoji koja alternativa backupu. Imam Titanium Premium app ali nemam rootan mob...

fromcelltohell čet 6.6.2019 23:26

Također, problemi s time i kod mene. Inače mi je reading mode stalno uključen, jednostavno mi bolje odgovara. I sada, kad pokrenem kakvu igru, isključuje reading mode i to je katastrofa za oči. Iritantno je. Pokušavao sam poriktati u opcijama, no bez uspjeha.

fromcelltohell čet 6.6.2019 23:46

Evo, tu sam pronašao par rješenja na probleme nakon updatea na Android Pitu :https://miblog.co/redmi-note-5-global-10-3-1-0-peimixm/

 

Tips:

ISSUE#1: “Choose update package” and “Reboot to Recovery mode” options gone in Updater on 10.3.1.0

 

SOLUTION#1: After clicking 10 times on the big colored “10” in Updater, “Additional update features” activated and missing options are visible again.

 

ISSUE#2: “Battery percentage” missing in Notification shade.

 

SOLUTION#2: As a temporary fix go to “Settings > Notifications & status Bar” and change the “Battery indicator” from “Graphical” to “Percentage”.

 

ISSUE#3: WiFi usage in Battery results seems active all the time even WiFi is disabled.

 

SOLUTION#3: Disable option: “Settings / Additional settings / Privacy / Location / Scanning / WLAN scanning”

 

ISSUE#4: GPS not accurate after Android 9 (Pie) Update

 

SOLUTION#4: Uninstall last update for Google Maps and do not let app to update itself. (Working version is 9.85.2)

 

ISSUE#5: Finger print stops working after 10.3.1.0

 

SOLUTION#5: Just restart your phone.

 

ISSUE#6: Battery drain after after Android 9 (Pie) Update.

 

SOLUTION#6: Apply steps in following article: Mi8 Battery Draining Tips 

 

*Reinstalling same (currently installed) ROM with “Download latest package” option from “Updater” might solve some kind of battery draining issues and any weird issues after upgrade. No data will be lost, it will take very short time to reinstall.

 

ISSUE#7: Screen flickering at low brightness.

 

SOLUTION#7: Use app called “OLED Saver” as a temporary fix.

 

ISSUE#8: “Auto Brightness” is not working as before after any Pie update.

 

SOLUTION#8: Use app called “OLED Saver” (Icon with 2 big eyes on white background) as a temporary fix.

 

ISSUE#9: “Mi Video” crashes while saving slow motion video in any Pie update.

 

SOLUTION#9: Use device with English language as a temporary fix.

 

ISSUE#10: “No signal” issue while using Bluetooth car interface after Pie update.

 

SOLUTION#10: As a temporary fix simply put your SIM from Slot 1 to Slot 2.

 

Neuk čet 20.6.2019 14:26

Pozz, zna li netko postupak svježe instalacije MIUI global stable rom-a.

Imam nekih zezancija poslje posljednje nadogradnje na Android 9 pa sam mislio odraditi nanovo clean install a to nisam prije radio. Zna li netko postupak ili ako me moze netko uputiti sa linkom na stranivu gdje je objasnjeno korak po korak.

P.S. Imam otkljucan bootloader, nemam root, radio sam dosad otkljicavanje camera2api pa znam neke sitnice, samo nisam nikad flashao citav ROM.

Hvala unaprijed na svakoj pomoci