Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Deutsch sri 5.7.2017 13:46

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9120&idPhone2=8893 

Snapdragon 636 - Octa-core 1.8 GHz Kryo 260

Adreno 509

 

-INDIJSKA VERZIJA

64 GB, 4/6 GB RAM 

Dual: 12 MP (f/2.2, 1.25 μm) + imx 486 ,nadogradnja na imx 386 koju koristi mi note 3, mi6, mi max 2...

5 MP (f/2.0, 1.12 μm), ....

selfie kamera -20 MP (f/2.0, 1/2.8"), LED flash, - sekundarna kamera koju koristi 1+5t

 

-KINESKA VERZIJA

64 GB, 4/6 GB RAM or 32 GB, 3 GB RAM

kamere

Dual: 12 MP (f/1.9, 1.4 μm) - samsungov senzor - S5K2L7

5 MP (f/2.0, 1.12 μm),  - samsungov senzor za bokeh - S5K5E8

selfie - 13 MP, LED flash, - korisit glavnu kameru iz rn4x - OV13855

 

U sustini kamera za kinesku verziju koju cemo mi moci kupiti je puno bolja od indijske verzije

CyberDemonVZ ned 27.8.2017 11:43
Zupy kaže...
Ovo idu samo downgrade na downgrade :(

 Bolji procesor, bolja grafička, brže punjenje, bolji fotoaparat.

Najveći minus Redmi Note seriji je bio fotić. Ako to poprave, napravili su odličan posao. Vidio sam dosta ljudi po forumima koje je to jedino odbijalo od kupnje Note 3 i 4.

 

Ne vidim downgrade.

Zupy pon 28.8.2017 14:19

A što je sa 435 i 625 te koliko će koštati taj sa 660 ( koji opet nije neki skok - cca 100k na antutu a 650 je imao 75-80).

Zašto na račun brzog punjenja ubiti bateriju - rađe da traje nego da ga mogu brzo napuniti .

ALVIN sri 30.8.2017 15:41

Pogledao sam i pročitao više komentara o ovom mobitelu koji još nije službeno objavljen. Dakle, doći će Note kao i inače u više verijanti, 3/32, 4/64.

Od procesora najčešće spominju SD 630, ali kažu da će možda izdati također i jaču verziju SD 660, što bi bilo dobro, nek si ljudi biraju. Negdje spominju da će ponuditi i Mediatek Helio P25.

 

Baterija će biti malo manjeg kapaciteta 3790 mAh, ali kažu da će svejedno imati podjednak SOT i izdržljivost kao i Redmi 4X Note, zbog toga što je procesor još energetski štedljiviji, i modemi su napredniji. Imati će podržano brzo punjenje ali takav punjač navodno neće biti u paketu.

 

Za ekran kažu da će biti bolja vidljivost na suncu i bolji kontrast-prikaz boja.

 

Kučište koliko sam skužio slično kao 4X Note, metalno ali sa linijama za antenu, ne znam da li će ti mali djelovi gore i dole biti plastični.

Zbog manje baterije će mob biti dosta tanji, ali nitko ne spominje hoće li biti lakši i kraći, nadajmo se. Jedan recenzent na youtube je rekao da će biti gorilla glass...ma, ja bi radije da ga i nema samo da bude lakši

 

Fingerprint će biti sprijeda na središnjoj tipki, što je ok, ali ne preferiram baš takve tipke koje se mogu fizički stisnuti.

Cijena oko 200$, podjednaka ili malo skuplja od prethodnika.

 

Sve u svemu lijep napredak:

- Bolje obe kamere

- Malo ljepša vidljivost ekrana

- Tanji, vjerujem time i ljepši.

- Procesor nijansu bolji čime baterija ostaje podjednako jaka kao i kod prethodnika. Ako je sat vremena manji SOT mi nije katastrofa, samo da nije slabije od toga. Neki spominju da će ostati baterija od 4100 mAh, ali takvi su u manjini.

- Podrška za brzo punjenje

 

 

 

Deutsch sri 30.8.2017 20:06
ALVIN kaže...

Pogledao sam i pročitao više komentara o ovom mobitelu koji još nije službeno objavljen. Dakle, doći će Note kao i inače u više verijanti, 3/32, 4/64.

Od procesora najčešće spominju SD 630, ali kažu da će možda izdati također i jaču verziju SD 660, što bi bilo dobro, nek si ljudi biraju. Negdje spominju da će ponuditi i Mediatek Helio P25.

 

 

 

 

 ako ne ponude taj procesor onda stvarno kao da nisu nista napravili..

ukay1000 sri 30.8.2017 20:30

SD625 nije nimalo loš soc. Jeste da je downgrade u odnosu na 650, ali je napravljen u nizem proizvodnom procesu pa je i dosta štedljiviji i sa android nougatom radi perfektno. Mi max 2 ima taj soc i za razliku od jedinice nema nikakve razlike u odnosu na 650, osim SoT-a koji je mrcinski na dvojki. Ako note 5 izađe sa 660 to ce biti odlican mob + ako jos kameru poboljsaju... Best buy.

ALVIN sri 30.8.2017 21:31

Ako SD 630 bude imao sat vremena bolji SOT od SD 660, ja dajem prednost štedljivijem u odnosu na neprimjetno brži procesor. E sad jedino ako SD 660 bude davao nijansu bolje fotke, onda će mi biti dvojba. Ali s obzirom da će 660 biti i nešto skuplji, bliži bih bio uzeti 630.

 

Vidjet ćemo gdje će biti kapacitivne tipke, negdje sam vidio da će opcionalno zauzimati mjesto na ekranu, a da će ispod biti samo jedna centralna tipka. Ne volim ih na ekranu nikako,  nadam se da će centralno dugme sve obavljati (i kao back dugme), slično kao kod meizu mobitela.

Deutsch čet 31.8.2017 19:54
ALVIN kaže...

Ako SD 630 bude imao sat vremena bolji SOT od SD 660, ja dajem prednost štedljivijem u odnosu na neprimjetno brži procesor. E sad jedino ako SD 660 bude davao nijansu bolje fotke, onda će mi biti dvojba. Ali s obzirom da će 660 biti i nešto skuplji, bliži bih bio uzeti 630.

 

Vidjet ćemo gdje će biti kapacitivne tipke, negdje sam vidio da će opcionalno zauzimati mjesto na ekranu, a da će ispod biti samo jedna centralna tipka. Ne volim ih na ekranu nikako,  nadam se da će centralno dugme sve obavljati (i kao back dugme), slično kao kod meizu mobitela.

pa 630 je brz kao 625, barem ja mislim tako???

660 je brz kao 820, jedino u grafici je bolji 820..

 

630 i 660 su rađeni u 14nm tehnologiji sto znaci da ne bi trebalo biti veliko odstupanje u sotu...

ALVIN ned 10.9.2017 15:12
Deutsch kaže...
ALVIN kaže...

Ako SD 630 bude imao sat vremena bolji SOT od SD 660, ja dajem prednost štedljivijem u odnosu na neprimjetno brži procesor. E sad jedino ako SD 660 bude davao nijansu bolje fotke, onda će mi biti dvojba. Ali s obzirom da će 660 biti i nešto skuplji, bliži bih bio uzeti 630.

 

Vidjet ćemo gdje će biti kapacitivne tipke, negdje sam vidio da će opcionalno zauzimati mjesto na ekranu, a da će ispod biti samo jedna centralna tipka. Ne volim ih na ekranu nikako,  nadam se da će centralno dugme sve obavljati (i kao back dugme), slično kao kod meizu mobitela.

pa 630 je brz kao 625, barem ja mislim tako???

660 je brz kao 820, jedino u grafici je bolji 820..

 

630 i 660 su rađeni u 14nm tehnologiji sto znaci da ne bi trebalo biti veliko odstupanje u sotu...

 Na ovom youtube videu LINK  kaže da će imati podjednak SOT bez obzira na malo manju bateriju, jer su komponente efikasnije, ne znam na što točno misli, ali negdje sam pročitao da taj novi modem prima odlično signal i sasvim moguće da se kod tog prijema troši manje energije.

mmmnnn kaže...

ima li kakvih informacija o izlasku?

 Najnoviji youtube video kaže .09.2017. Znači svaki čas. Samo da ne bude opet nesavršenosti displaya, a ovo za različite senzore u istom modelu navodno rade i drugi poznatiji proizvođači.

ALVIN pon 18.9.2017 16:44

Talijanski razumijem i jasno kaže da ova informacija nije došla sa službenih izvora.
Drugo, za očekivati je da će biti i mediatek verzija ovog telefona, kao naravno i snapdragon. Samo polako, ne može sve odjednom. Treba prvo izdati mediatek da ljudi na euforiju novog note 5 pokupuju tu verziju....razmišljajmo malo kao biznismeni, tko bi kupio kasnije mediatek ako odmah izdaju snapdragon ? Možda da ako je jeftiniji ili ima kvalitetnije kučište, kao što je bio slučaj kod Note 4.


Četvrto. Redmi 3 Note je imao SD 650 ako se ne varam, ali treba kužiti da je rađen u starijoj tehnologiji, vjerovatno 28 nm, a sada se rade procesori u 14 nm što ima dosta prednosti, od manjeg zagrijavanja i dužeg trajanja baterije i sigurno još toga.....najbolji SD 835 je tehnologija od 10 nm

Deutsch sub 23.9.2017 11:08
ALVIN kaže...
Talijanski razumijem i jasno kaže da ova informacija nije došla sa službenih izvora.
Drugo, za očekivati je da će biti i mediatek verzija ovog telefona, kao naravno i snapdragon. Samo polako, ne može sve odjednom. Treba prvo izdati mediatek da ljudi na euforiju novog note 5 pokupuju tu verziju....razmišljajmo malo kao biznismeni, tko bi kupio kasnije mediatek ako odmah izdaju snapdragon ? Možda da ako je jeftiniji ili ima kvalitetnije kučište, kao što je bio slučaj kod Note 4.


Četvrto. Redmi 3 Note je imao SD 650 ako se ne varam, ali treba kužiti da je rađen u starijoj tehnologiji, vjerovatno 28 nm, a sada se rade procesori u 14 nm što ima dosta prednosti, od manjeg zagrijavanja i dužeg trajanja baterije i sigurno još toga.....najbolji SD 835 je tehnologija od 10 nm

 a mislim da bi mogao bit p23, p30 jer su ih tek nedavno objavili https://www.anandtech.com/show/11770/mediatek-helio-p23-helio-p30-midrange-socs , ali vrlo je lako moguce surge s2