Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 4

MUĆAK ned 9.6.2019 11:55


Dakle u mom Xiaomi RN4 SD 625 star 1 god. od početka imam Tele2 SIM, signal i brzine su mi u stanu od min 5 do 40 Mbps a u gradu Crikvenici ponegdje znaju biti i do 90 Mbps,
da bi isprobao signal i brzine od HT Tmobile neki dan sam u drugi utor stavio njihovu SIM karticu i brzine su živi očaj 
cca. do 10 Mbps isto tako je bilo i u Rijeci gdje sam  kupio SIM karticu u HT centru i na otvorenom prostoru isto je bilo.
Nekako sumnjam da ovaj mob možda ne podržava B20 band na kojem HT ide sa 4G , jer a

Network cell info

mi za HT pokazuje samo UMTS signal u B1 i B8 bandu a za Tele2 4G evo dolje prikaz.
Čudno mi je to , a čitao sam negdje da Kineski mobiteli ne podržavaju band B20 a među njima je čini se i RN4.
Pozdrav.

H3rc0 sri 19.6.2019 08:50

Zanimljivo. Baš sam bio u HR prošli vikend na odmoru, HT - ista stvar. Do 10Mbps, gdje god toliko je. U Splitu, okolici, Trogir, Čiovo. S drugim operaterima nisam ni pokušavao. 

Kod mene je RN4X, globalna verzija. 

BTW: Doduše meni je prikazivalo 4G signal. Možda je jednostavno u tim trenutcima bila opterećena mreža. Ali opet 4 dana da je konstantno brzina ispod 10Mbps mi nije baš ok.

Jezats čet 20.6.2019 22:07

Pozdrav svima! 

 

Zna li netko rješenje sljedećeg problema: 

Ekran radi, ali nakon reboota samo dvije sekunde pokazuje boje. Poslije postane sav sivi. Vibracija radi, Tipke za zvuk i gašenje rade, normalno prikazuje opcije za gašenje (reboot, power off, airplane i silent), 

mobitel zvoni ali nije se moguće javiti jer je ekran sav sivi i ništa ne pokazuje osim znakova života. Isto tako, alarm zvoni ali ne mogu ga ugasiti. 

Rješenja na internetu sugeriraju restart iz safe modea ali to ne pomaže, isto kao ni trik s baterijom i mijenjanjem brightnesa (jer ništa se nikako ne vidi).

Na jednom od upita na internetu za potencijalno isti problem, čovjek je pisao da se nakon par sati stanje unormali, i onda krene ponovo. Postoji li šansa za to i u ovom slučaju? Što napraviti tada? Ima li dovolnno vremena za updejt MIUI-a jer pretpostavljam da je sve ovo posljedica neke loše verzije MIUI-a. 

 

Također, ako je jedini način data wipe, zna li netko kako spasiti podatke? MIUI cloud ne koristim, a nisam radio redovne backupe. 

Isto, koliko bi koštalo da se svi podatci profesionalno vrate? 

Hvala svima unaprijed!

 

mbaksa ned 18.8.2019 16:27
hoz kaže...

u zadnjih dva tjedna mobitel neće sinhronizirati gmail i you tube ne povezuje na internet.ima li netko savjet ili riješenje. 

MTK ili Snapdragon?

 

Imaš dovoljno slobodnog prostora na sistemskoj particiji?


Jesi probao napraviti očistiti keš Cleanerom?

 

Jesi Gmail i YouTube ažurirao na posljednju verziju?

 

A ako ništa od toga nije pomoglo, jesi probao resetirati mobitel (vratiti na "tvorničke postavke")?

T700 pet 1.11.2019 14:19

Ekipa može pomoč

 

Prijateljici je tipka za paljenje postala teška, tj treba jako stiskati da bi se ekran upalio ili ugasio.

 

ja sam joj naručio tipku, na njenom mobu sam vidio da piše da ima Xiaomi redmi note 4.  dakle u postavkama, i opis operativnog sustava i tamo piše redmi note 4.

 

no sad problemi

 

prije toga sam gledao tutorial na youtubeu, čisto da vidim unapre sto sve treba uradit za njen mob i primjetim razliku.

 

redmi note 4 na videu ima dva šarafa dolje na dnu pored microusb, a njen nema to.

 

otvorim ipak mob i izvadim tipku  i vidim da tipka koju sam naručio n ije ista kao i njena na mobu, drugačije je oblikovana, to ne mogu staviti jer nebude  dobro sjelo . Nakon toga sam odustao.

 

Kako da provjerim koji mob ona točno ima da bi naručio pravu tipku ? ?????

 

kiki_b pet 1.11.2019 15:53
T700 kaže...

Ekipa može pomoč

 

Prijateljici je tipka za paljenje postala teška, tj treba jako stiskati da bi se ekran upalio ili ugasio.

 

ja sam joj naručio tipku, na njenom mobu sam vidio da piše da ima Xiaomi redmi note 4.  dakle u postavkama, i opis operativnog sustava i tamo piše redmi note 4.

 

no sad problemi

 

prije toga sam gledao tutorial na youtubeu, čisto da vidim unapre sto sve treba uradit za njen mob i primjetim razliku.

 

redmi note 4 na videu ima dva šarafa dolje na dnu pored microusb, a njen nema to.

 

otvorim ipak mob i izvadim tipku  i vidim da tipka koju sam naručio n ije ista kao i njena na mobu, drugačije je oblikovana, to ne mogu staviti jer nebude  dobro sjelo . Nakon toga sam odustao.

 

Kako da provjerim koji mob ona točno ima da bi naručio pravu tipku ? ?????

 

Koji procesor ima? Settings - about phone
Jer dvije verzije su izašle, sa Snapdragon procesorom i Mediatek.


Uz Redmi Note 4, ima i Redmi Note 4x. Jer u Kini su ga zvali Note 4x, a kod nas je bio Note 4 (globalna verzija sa SD625).

Po procesoru ćeš najlakše znati koji je.

 

Vidi ovaj video za fizičke razlike
https://youtu.be/IqgseDOlJjc

fer-de-lance pet 24.1.2020 00:05

Trebao bih odgovoriti 8 puta na 8 pitanja, ali ne da mi se 

Imam ja taj problem, i mislim da nema veze općenito s mobitelom, to je nekaj do mreže, jer se događa točno samo kad dolazim doma, i nigdje drugdje kad mi se to dogodi ne moram to radit, sami se opet uključe mobilni podaci.

I nisam na tvorničkom romu, a ti vjerovatno jesi na miui.

 

 

mali od foruma pet 24.1.2020 08:33

Sunce mu kalajisano, što je ovo bilo? 8 puta post. Neki admin briše.

Sad na problematiku, meni se to događa manje više svugdje i na tvorničkom zadnjem ROMu za RN4 international.

Totalna banana. Svako jutro kad izlazim iz garaže moram stati na izlazu da ih pokrenem, jer mi trebaju podaci za live traffic na navigaciji.

zdravkomali sub 28.3.2020 09:27

Kupio sam polovni mobitel. Zelio sam ga otkljucati i isprobavat razne custom ROM-e. No nisam obracao paznju i kad sam preuzeo mobitel prijasnjem vlasniku je ostao ulogiran Mi account. Da li se ikako moze otkljucati mobiel u ovim okolnostima?

mind_challenge sub 28.3.2020 13:58
zdravkomali kaže...

Kupio sam polovni mobitel. Zelio sam ga otkljucati i isprobavat razne custom ROM-e. No nisam obracao paznju i kad sam preuzeo mobitel prijasnjem vlasniku je ostao ulogiran Mi account. Da li se ikako moze otkljucati mobiel u ovim okolnostima?

 Jedino ako ti prijasnji vlasnik da svoje podatke.