Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

gnomisa pet 13.9.2019 15:02
mario16 kaže...

Držao sam ga nedavno u ruci i moram reći da je u odnosu na moj MI5 osjetno teži, ali MI5 je stvarno ultra lagan. Sumnjam da je tako velika razliku u odnosu na ostale nove xiaomije.

 Prije kupnje sam isprobavao njega i Mi9 i tih 20g razlike se osjeti u džepu. Al mislim da bi se naviknuo. To i nije tako bitan podatak. Ja ne kužim zakaj su se vlasnici Mi9t tak digli na noge, pa nitko nije pljuvao po mobu. Svakako odličan mob za te pare. Svako kupuje što želi i to je njegova stvar ali tvrditi da su male razlike između modela različitog razreda je prodavanje magle.

simsis pet 13.9.2019 17:42

Ne znam, meni ne sjeda ta velicina i tezina nikak. Mob je u svem ostalom savrsen, al nemam sitne ruke i nemrem dohvatiti gumbe dolje. Ni gore. I dok citam i skrolam mi dlan dotice ekran i pocne risajzat. Ne mozes ga drzati na pola za laksi pristup gumbima dolje jer se gornji dio hoce prevalit pa na pod..

Nije mi jasno za kog rade te mrcine. Tezina povlaci neugodu u drzanju i bol u prstima. Navikao sam se na torbicu, al i dalje je drzanje problem...

Cesare pet 13.9.2019 18:13

Mislim se bi li prešao na Mi9 sa Mi9t,dajte mi razlog da ostanem na Mi9t...vi koji ste koristili oba moba...jer uz manju nadoplatu se može već zamijenti za Mi9...iako mi se već čini da ću ga zadržati,ako ništa zbog trajanja baterija,kvragu i 855 procesor,igrice ne igram..znam da bi kompromis bio Mi9t pro...ali treba pričekati da mu padne cijena...

kekec01 pet 13.9.2019 21:49

Bude ti @gnomisa odgovorio pa će ga svi popljuvati hahaha. Ja sam u bio u nedoumici između Mi 9, 9t i 9t pro i odlučio sam za Mi 9. Čekam samo da mu još malo padne cijena ako bude moguće. Uglavnom ono malo što sam probao, Mi9 je lakši, tanji, kompaktniji i jednostavno super izgleda. I u svemu je bolji od Mi 9t. Bolja kamera, procesor. Pop up kamera na 9t je fora ali ništa da ti jezik ispadne. Sigurno će biti veći užitak koristiti Mi9. Ne ubrajam tu nedostatak utora za sluške, infrared ili ostale điđe. Tko to koristi birati će neki uređaj koji to ima taman i sa slabijim procesorom. Meni osobno smeta što Mi9 nema stereo, Dolby, neke bolje zvučnike. Da ima ne bih čekao ni sekunde. 

btomaso8 sub 14.9.2019 15:10
kekec01 kaže...

Bude ti @gnomisa odgovorio pa će ga svi popljuvati hahaha. Ja sam u bio u nedoumici između Mi 9, 9t i 9t pro i odlučio sam za Mi 9. Čekam samo da mu još malo padne cijena ako bude moguće. Uglavnom ono malo što sam probao, Mi9 je lakši, tanji, kompaktniji i jednostavno super izgleda. I u svemu je bolji od Mi 9t. Bolja kamera, procesor. Pop up kamera na 9t je fora ali ništa da ti jezik ispadne. Sigurno će biti veći užitak koristiti Mi9. Ne ubrajam tu nedostatak utora za sluške, infrared ili ostale điđe. Tko to koristi birati će neki uređaj koji to ima taman i sa slabijim procesorom. Meni osobno smeta što Mi9 nema stereo, Dolby, neke bolje zvučnike. Da ima ne bih čekao ni sekunde. 

 Ja sam se isto mislio između mi9, mi9t i k20pro, jer tada jos nije izaša mi9t pro. I na kraju izabra Oneplus 7 😃

knez_b sub 14.9.2019 22:56

Pozdrav ekipa,

imam nekoliko upita/molbi za sve one koji imaju Mi9T:

1) Da li imate zaštitno staklo na mobu, ako imate da li lošije radi čitač otiska prstiju ispod zaslona?

Molim link na zaštitno staklo tko je kupio iz vana a zadovoljan je s njim.

2) Da li imate zaštitnu masku na mobitelu a da nije ona koja se dobije, kupio bi nekakvu koja je malo hrapavija da bolje leži u ruci.

Ako netko ima kupljenu iz vana molio bi link.

3) Da li netko ima bežične slušalice i da li je zadovoljan s istima? Ako je, molio bi link za iste.

Hvala svima na odgovorima i prijedlozima 😊

 

Kregol ned 15.9.2019 09:24

Znaci njihov korisnik sam od pocetka (tele2) kad su dosli na nase trziste. Uz najjaci paket (sve flat) nude mi mob za 95kn/24mj plus 70kn jednokratno. Ispadne isto kao da ga u ducanu kupim!

Jebena prilika! :

MUĆAK ned 15.9.2019 09:43
Kregol kaže...

Znaci njihov korisnik sam od pocetka (tele2) kad su dosli na nase trziste. Uz najjaci paket (sve flat) nude mi mob za 95kn/24mj plus 70kn jednokratno. Ispadne isto kao da ga u ducanu kupim!

Jebena prilika! :

 ALELUJA .....

 

Isto je i kod mene  na tarifi sam Raspali i Bezbroj GB znači FULL 

i upišem svoj broj kad ono 95 kn i 1 kn  odmah

( ja sam bolje prošao)

znači mobitel me dođe 2280 kn.

Ne kužim što im ono znači 240 kn uštede ??? u odnosu na što je ta ušteda ????  mislim se možda na one lopove po Tele2  trgovinama di hvataju  budaletine koji pojma nemaju što je što...

Ludilo brale ....

MUĆAK ned 15.9.2019 10:15

Da nebi bilo zabune ipak je Tele2 u pretplati na 24 mj. u  Flat  tarifi najeftiniji od ova dva lopova

A1 i HT iako bi trebali biti još povoljniji sa cijenom mobitela da bi im netko bio pretplatnik 24 mj.

 

Evo vam čiste usporedbe za Mi9T

 

Tele2

Tarifa RASPALI          85 kn/mj
Paket BEZBROJ GB  84 kn/mj
Opcija uređaj.            95 kn/mj
Ukupno mj.= 264 kn
24 x 95                  =  2280 kn.
24x169.                 = 4056 kn
Ukupno za 24 mj = 6336 kn

A1

Uređaj = 60 kn x 24.              =1440 kn
Tarifa L  ( flat ) 269 mj x 24 =6456 kn
Ukupno za 24 mj                   = 7896 kn

 

Dakle jasno je da je 

A1 je skuplji u 24 mj. = 1556 kn

vlado051 ned 15.9.2019 10:57

najvise se isplati u aliexpressu u mi global storeu gdje je plavi mi9t 128gb 323usd (2200kn) s plaćenom carinom jer se salje preko uk dhlom

salju isti dan, dobio za 8 dana. sto se tice garancije vjerojatno vrijedi global garancija.

 

ovo gore su sve neke kombinacije s pretplatama ali uzet cisto samo mobitel sumnjam da se igdje ovdje moze jeftinije kupit od 2200kn a sto se tice dostave i to je tu negdje jer sumanjm da bi dobio i ovdje brze.

 

dmanz ned 15.9.2019 11:19

Dobro al nekome ne treba bezbroj giga mjesečno, meni je mojih 15gb sasvim dovoljno na srednjoj tarifi za 169kn mjesečno i jos k tome ne moram placati uređaj svaki mjesec

ne volim placati na rate, radije platim jednokratko i onda dobijem jos dodatnih 100kn popusta na uređaj

dmanz ned 15.9.2019 11:42

Nije problem cijena mobitela u A1 nego cijene tarifa.. ovo da je M tarifa u A1 jednaka najjacoj flat tarifi u Tele2 sve govori. Svako malo u A1 izlaze nove tarife koje su svaki put sve skuplje a zapravo ne daju nista vise. Mislim ja imam na ovih 15gb prometa jos 10gb za inozemstvo i 5000 minuta/poruka prema svim mrezama koje nikad ne iskoristim niti do pola. Mislim da 99% korisnika ne treba nista vise od toga

Cesare ned 15.9.2019 12:22
knez_b kaže...

Pozdrav ekipa,

imam nekoliko upita/molbi za sve one koji imaju Mi9T:

1) Da li imate zaštitno staklo na mobu, ako imate da li lošije radi čitač otiska prstiju ispod zaslona?

Molim link na zaštitno staklo tko je kupio iz vana a zadovoljan je s njim.

2) Da li imate zaštitnu masku na mobitelu a da nije ona koja se dobije, kupio bi nekakvu koja je malo hrapavija da bolje leži u ruci.

Ako netko ima kupljenu iz vana molio bi link.

3) Da li netko ima bežične slušalice i da li je zadovoljan s istima? Ako je, molio bi link za iste.

Hvala svima na odgovorima i prijedlozima 😊

 

 Imam zaštitno staklo ali nije od ruba do ruba,pa čekam da mi dođe novo sa aliexpressa,ima i hidrogel folija,isto se čini kao dobro rješenje..uglavnom nosim mobitel bez kaljenog stakla...pa kud puklo da puklo...

 

HRK 13.16 21%OFF | 6D Full Glue Cover Tempered Glass For XiaoMi Mi 9T Pro Redmi K20 Screen Protector Protective Film For Redmi K20 Note 8 Pro Glass
https://s.click.aliexpress.com/e/rxyDu87W

HRK 9.89 35%OFF | Soft Hydrogel Film Screen Protector For Xiaomi mi 9t pro 9 t mi 9 se mi9 t mi9t Tempered Glass For Xiaomi mi 9x cc9 cc9e A3 MiA3
https://s.click.aliexpress.com/e/F4yumYV6

 

Cesare ned 15.9.2019 12:32

Masku imam ovu,sasvim ok...uglavnom na aliexpressu imaš recenzije kupaca pa  se malo zabaviš traženjem...obično uzimam maske sa magnetom jer držim mobitel na otvoru od ventilacije auta,povežem se bluetoothom ,pa preko njega gledam video,slušam muziku ili mi služi kao navigacija u autu...

 

HRK 11.69 10%OFF | Whyes Soft Silicone Case For Xiaomi Mi 9T Pro Carbon Fiber ShockProof TPU Cover For Xiaomi Mi 9T Case
https://s.click.aliexpress.com/e/5WusaqfW

 

HRK 16.17 19%OFF | MI9 Case For Xiaomi mi 9 Shell TPU business With finger ring Magnetism Holder Phone Back Cover For Xiaomi mi9 mi 9 SE Coque
https://s.click.aliexpress.com/e/lXqPpIog

kekec01 ned 15.9.2019 13:17

Ja sam godinama na bonovima jer ne vidim nikakvu računicu da budem na pretplati. Uređaji nisu ništa povoljniji, a deru na tarifama. Na bonove si sam odaberem tarifu koja mi odgovara i to za puno manje novaca. Recimo na Tele 2. Imam slagalicu za 79kn mjesečno. Ako uzmem pretplatu zbog nekog uređaja onda me dođe cca 170kn. Imam li u toj tarifi više svega? Naravno da imam, ali mi ne treba. Za mobitel si ušparam ili si ga kupim na rate. I kad me zovu i nude pretplatu ja lijepo pitam zašto bih prešao za više novaca na istu stvar kažu mi da se ne moram zezati sa nadoplatom računa na bonove nego lijepo dobijem uplatnicu. Pa rekoh na aplikaciji od banke nadoplatim za minutu. Brzo smo mi gotovi. Još nisam našao kombinaciju uređaja i pretplate da mogu reći kako je povoljno. 

mzopg pon 16.9.2019 00:24
kekec01 kaže...

Ja sam godinama na bonovima jer ne vidim nikakvu računicu da budem na pretplati. Uređaji nisu ništa povoljniji, a deru na tarifama. Na bonove si sam odaberem tarifu koja mi odgovara i to za puno manje novaca. Recimo na Tele 2. Imam slagalicu za 79kn mjesečno. Ako uzmem pretplatu zbog nekog uređaja onda me dođe cca 170kn. Imam li u toj tarifi više svega? Naravno da imam, ali mi ne treba. Za mobitel si ušparam ili si ga kupim na rate. I kad me zovu i nude pretplatu ja lijepo pitam zašto bih prešao za više novaca na istu stvar kažu mi da se ne moram zezati sa nadoplatom računa na bonove nego lijepo dobijem uplatnicu. Pa rekoh na aplikaciji od banke nadoplatim za minutu. Brzo smo mi gotovi. Još nisam našao kombinaciju uređaja i pretplate da mogu reći kako je povoljno. 

 

Tako je i kod mene, imam još onu tele2 tarifu na bonove za 39kn, ne potrošim trećinu toga 

MUĆAK pon 16.9.2019 01:41

Ja mobilni internet koristim za mobitel,tablet i laptop dakle nemam fiksni jer mi ne treba napravim nekoliko stotina GB mjesečno prometa  i to za You tube,Iptv stream ,internet ,nema torenta niti igara

, pretplatnik jesam kod Tele2 ali ne na ugovor ,a da mi ponude osjetno jeftiniji kvalitetni mobitel koji ja hoću onda bih išao na ugovor a ovako po ovim cijenama sigurno ne.

Šalju mi SMS poruke za ugovor za neke bezvezne mobitele po povoljnoj cijeni

i odmah ih odjebem da mogu to što mi nude baciti u smeće.

maxy0 pon 16.9.2019 12:30
vlado051 kaže...

najvise se isplati u aliexpressu u mi global storeu gdje je plavi mi9t 128gb 323usd (2200kn) s plaćenom carinom jer se salje preko uk dhlom

salju isti dan, dobio za 8 dana. sto se tice garancije vjerojatno vrijedi global garancija.

 

ovo gore su sve neke kombinacije s pretplatama ali uzet cisto samo mobitel sumnjam da se igdje ovdje moze jeftinije kupit od 2200kn a sto se tice dostave i to je tu negdje jer sumanjm da bi dobio i ovdje brze.

 

 4. dan vec i jos ne pise da je shipped 🙄

vlado051 pon 16.9.2019 13:04
maxy0 kaže...
vlado051 kaže...

najvise se isplati u aliexpressu u mi global storeu gdje je plavi mi9t 128gb 323usd (2200kn) s plaćenom carinom jer se salje preko uk dhlom

salju isti dan, dobio za 8 dana. sto se tice garancije vjerojatno vrijedi global garancija.

 

ovo gore su sve neke kombinacije s pretplatama ali uzet cisto samo mobitel sumnjam da se igdje ovdje moze jeftinije kupit od 2200kn a sto se tice dostave i to je tu negdje jer sumanjm da bi dobio i ovdje brze.

 

 4. dan vec i jos ne pise da je shipped 🙄

neznam, mozda ih nemaju vise na lageru. meni su poslali isti dan ali prije toga sam im poslao poruku da sam stornirao narudžbu na goldwayu jer sam ih cekao 15dana da pošalju i ako ih nemaju na lageru da ga posalju u roku od 2-3 dana da necu ni kupovati. rekli su da imaju i da mogu odmah poslati i tako su i napravili kad sam platio i dobio sam za 8 dana.

 

inace i prije sam narucivao od njih i uglavnom je bila dostava oko 15dana.

 

mozda bi bilo dobro im poslati poruku da vam treba hitno i ako ga nemogu poslat u roku par dana da ce te stornirat narudzbu da nebi dosli u situaciju ko ja na goldwayu kad sam cekao 2 tjedna i ništa.

 

ali inače na mi storeu mi se nikad nije dogodilo neko cekanje ni prije ni sada uvijek je to bilo brzo poslano u roku od par dana za razliku od goldwaya gdje sam probao prvi put i nikad više.

kekec01 uto 17.9.2019 01:14

Od Goldwaya sam naručio samo jednom i opet bih da mi treba a cijena je dobra. Vlado...Goldway posluje u Kini, ima naruđbe iz cijelog svijeta. Da na svakom telefonu ima 1$ več je mogao zatvoriti trgovinu i otići u zadnji kutak svijeta sa deset mladih djevica i ostalom pratnjom, pod uvjetom da je "Goldway" muškarac ;-)) Sigurno se dogodi  da zbog prevelikih naruđbi ne može sve namiriti pa se treba malo pričekati. Isto tako vjerujem da ne može svima ni odgovoriti na mail koliko ima upita. Ja mislim da ima važne ljude kao što je "Ilion" na nekoj listi s kojima se trudi komunicirati a ostali čekaju pa kad dođu i ako dođu na red. Na Facebooku također postoji hrvatska stranica podrške Goldwayu tako da mislim da je sve legit i nema brige. Ako ne odgovara dobit će te uređaje sa zakašnjenjem. A ako se i dogodi da pukne i nestane i netko ostane zakinut za uređaj i lovu, tu je opet Aliexpress koji će uskočiti i refundirati novce. Jedini je eventualni problem kaj se izgubi malo vremena, ali zato možeš reći svima da si uređaj platio ohohohohoho manje. To je samo pogled iz mog kuta, ali shvačam gnjev i razočaranje. Namjeriš se na neki uređaj, veseo što si ipak uspio izabrati u moru modela i trgovaca, i onda čekaš kao majmun a nitko ništa. A platio si.

ocean77 uto 17.9.2019 13:36
love2ml86 kaže...

Radi li vam Google Pay na NFC?

 

 

Ja sam uzeo Mi9 prije mjesec dana i Google Pay mi je radio a unazad par dana mi ne radi...sve postavke podesene, NFC upaljen...koji ti imas problem?