Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

domac5 sub 17.8.2019 18:14
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Platis 180-200 kn slanje u kinu da poprave i kad ti ga posalju natrag onda ti lupe carinu.. treba pratit akcije kao prosli vikend u linksu, za 2250 je isao mi 9t koji vani kosta oko 1800 +- 50 kn jer vani cijena ovisi o boji i na to 177 kn dhl-u i onda jos banka uzme provizije oko 50 kn zbog konverzije valute.. e onda neces zbog 200 kn razlike nacekavat taj mob 10-15 dana i prolazit kroz pakao s garancijom ako se sta desi kasnije.. kad je razlika 600-1000 kn onda bih riskirao kupnjom vani

Uglavnom sam pisao vezano za Gearbest garanciju, oni će ti refundirati tih 180kn koje potrošiš za poštarinu, a uređaj ti pošalju ponovno preko "Priority Line" tako da nema dodatnih troškova. Naravno to će sve malo potrajati. Za AliExpress bi trebalo proučiti njihove uvjete, ima tu nešto link i tu link.

 

Ovo drugo vezano za MI 9t se potpuno slažem, nema se tu netko što misliti, ako ga se može dobiti kod nas za 2250kn, a iz Kine je 1800-1900kn. Inače banka ti neće uzeti 50kn za konverziju ako koristiš paypal i odabereš "use card currency conversion".

 

 

 na ali expressu ne mozes to namjestat

thebatman ned 18.8.2019 09:32
kekec01 kaže...

@thebatman.....Gdje ima Mi 8 za 1500 kn?? 

 

2happy2beu kaže...

Bio je u njega prije 15 dana :)

@bloodborne nismo se razumili, ja uzmem 10 postenih ali svaki platim jeftinije :) 

 :D

 

2happy2beu naleti do mene na poslu sam do 3 akos vidit mi9 vs mi9t 

mzopg ned 18.8.2019 11:29
domac5 kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Platis 180-200 kn slanje u kinu da poprave i kad ti ga posalju natrag onda ti lupe carinu.. treba pratit akcije kao prosli vikend u linksu, za 2250 je isao mi 9t koji vani kosta oko 1800 +- 50 kn jer vani cijena ovisi o boji i na to 177 kn dhl-u i onda jos banka uzme provizije oko 50 kn zbog konverzije valute.. e onda neces zbog 200 kn razlike nacekavat taj mob 10-15 dana i prolazit kroz pakao s garancijom ako se sta desi kasnije.. kad je razlika 600-1000 kn onda bih riskirao kupnjom vani

Uglavnom sam pisao vezano za Gearbest garanciju, oni će ti refundirati tih 180kn koje potrošiš za poštarinu, a uređaj ti pošalju ponovno preko "Priority Line" tako da nema dodatnih troškova. Naravno to će sve malo potrajati. Za AliExpress bi trebalo proučiti njihove uvjete, ima tu nešto link i tu link.

 

Ovo drugo vezano za MI 9t se potpuno slažem, nema se tu netko što misliti, ako ga se može dobiti kod nas za 2250kn, a iz Kine je 1800-1900kn. Inače banka ti neće uzeti 50kn za konverziju ako koristiš paypal i odabereš "use card currency conversion".

 

 

 na ali expressu ne mozes to namjestat

 Zaboravio sam da tamo nema PayPal opcije.

Što ti banka uzme 50kn kad plaćaš na AliExpresu? Meni ništa ne uzme, samo klasična konverzija prema trenutnom tečaju.

gnomisa ned 18.8.2019 12:05
thebatman kaže...
kekec01 kaže...

@thebatman.....Gdje ima Mi 8 za 1500 kn?? 

 

2happy2beu kaže...

Bio je u njega prije 15 dana :)

@bloodborne nismo se razumili, ja uzmem 10 postenih ali svaki platim jeftinije :) 

 :D

 

2happy2beu naleti do mene na poslu sam do 3 akos vidit mi9 vs mi9t 

 pls kad budes imao vremena baci neku usporedbu ta 2 moba jer mi9t je jako zanimljiv mob za tu lovu

domac5 ned 18.8.2019 12:19
mzopg kaže...
domac5 kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

 Inače banka ti neće uzeti 50kn za konverziju ako koristiš paypal i odabereš "use card currency conversion".

 

 

 na ali expressu ne mozes to namjestat

 Zaboravio sam da tamo nema PayPal opcije.

Što ti banka uzme 50kn kad plaćaš na AliExpresu? Meni ništa ne uzme, samo klasična konverzija prema trenutnom tečaju.

 ovisi kolko je skup mob koji kupujem jer oni konvertiraju po kupovnom tecaju msm.. ne osjetis to na jeftinim stvarima, do 1000 kn oko 30 uzmu, zadnji put sam platio 2400 sve i tu je oko 80-90 kn njihova provizija 

thebatman ned 18.8.2019 13:54
gnomisa kaže...
thebatman kaže...
kekec01 kaže...

@thebatman.....Gdje ima Mi 8 za 1500 kn?? 

 

2happy2beu kaže...

Bio je u njega prije 15 dana :)

@bloodborne nismo se razumili, ja uzmem 10 postenih ali svaki platim jeftinije :) 

 :D

 

2happy2beu naleti do mene na poslu sam do 3 akos vidit mi9 vs mi9t 

 pls kad budes imao vremena baci neku usporedbu ta 2 moba jer mi9t je jako zanimljiv mob za tu lovu

 Nisu neke ogromne razlike.

Napisao sam ranije da mi9t nije nista sporiji nego poco ili mi8, no naspram mi9 se osjeti razlika. Mi9 je osjetno fluidniji, npr kad si u whatsapp i ides attachat sliku i sad scrollas po slikama u tome izborniku se na mi9t osjeti štucanje, na mi9 ne. Otkljucavanje licem je puno brze na mi9, logicno jel. Mi9 ima autofocus na ultrawide kameri i podrzava do 32sec ekspoziciju na utrawide kameri dok mi9t nema autofocus i ide shutter do 0.5sec. Ako primjetim jos nešto javim. 

Ivan(4) ned 18.8.2019 21:18

Mislim da je to individualna stvar. Proizvođač je isti, materijali su isti, SoC je isti, dijagonala, tip i rezolucija ekrana su iste, glavna kamera je ista, a stvari koje prave razliku su stvar ličnih preferenci. Nekome se sviđa tanji, lakši uređaj, nekome se sviđa veća baterija, neko ne voli notch, neko ne voli pokretne delove, nekome je bitan 3.5mm jack, nekome je to totalno nebitno, a isto ide i za IC blaster, FM radio i wireless charging.

 

Najbolje ti je da popišeš razlike (ili nađešlistu) i onda vidiš šta je tebi bitno, a šta ne i eventualno postaviš konkretno pitanje vezano za određenu karakteristiku, ako imaš nedoumica.

gnomisa ned 18.8.2019 21:43
kekec01 kaže...

Pitao sam na drugoj temi ali pitati ću i ovdje. Recimo da Mi 9 i K20 pro koštaju jednako. Koji bi bio bolji izbor i zašto? 

 Uzmi Mi9 jer će sad Mi 9t Pro bit skuplji od ovog kojem je već i pala cijena...razlike su male, Mi9 t pro ima 3.5 mm, pop-up kameru umjesto notcha, bolju bateriju, teži je i malo deblji....

thebatman pon 19.8.2019 08:45
gnomisa kaže...
kekec01 kaže...

Pitao sam na drugoj temi ali pitati ću i ovdje. Recimo da Mi 9 i K20 pro koštaju jednako. Koji bi bio bolji izbor i zašto? 

 Uzmi Mi9 jer će sad Mi 9t Pro bit skuplji od ovog kojem je već i pala cijena...razlike su male, Mi9 t pro ima 3.5 mm, pop-up kameru umjesto notcha, bolju bateriju, teži je i malo deblji....

 Na kraju se sve svede na cijenu, koji ti bude jeftiniji uzmi.

Mi9 6/128 je sad u instara 3100kn, to je fenomenalna cijena.

kekec01 pon 19.8.2019 15:13

Napisao sam da cijena nije faktor, nego čisto koji bi bio bolji i zašto. Ali dobro..... Budući da ovako na daljinski je to ipak samo komentiranje specki i tu i tamo koje subjektivno mišljenje otišao sam u trgovinu i u živo pogledao Mi9 I Mi 9t budući da još nema Mi 9t pro. Notch na Mi9 je stvarno neprimjetan, telefon je tanji, lakši, elegantniji. Ekran bolje svijetli na max rezoluciji, kamera je bolja, ne sviđa mi se jedino što nema virtualne tipke za nazad i ostalo ali to je stvar navike. Dojam bi bio još bolji da nije na leđima bilo ono govno za zaštitu od krađe. Mi 9t je isto ok, samo je teži i deblji kako to i drugi kažu. Mislio sam kako je bolji dojam sa pop-up kamerom ali šipak. Meni osobno totalno razočaranje, djeluje mi čudno, bez veze a i kasni neko vrijeme dok se prebaci. Ostalo je više manje ok. Očekivao sam od oba puno više koliko god to možda čudno zvučalo. Nemojte sad odmah drvlje i kamenje da što bi ja htio, da su to uređaji kraljevi za tu cijenu i slično. Imam Nubiu z17 lite koja me razmazila do bola sa opcijama koje taj uređaj ima i to sve za cca 950kn. Jedino mi baš na plaži fali malo svjetla na ekranu i bolja kamera u low-light uvjetima. Ostalo je super. Ima quick charge, telefon je full pun za manje od 2 sata, 6GB Rama, 64GB memorije... Ne prodajem, samo se hvalim hahaha. Samo mi je glupo riješiti ga se i dati još cca 1500kn a bez onog wow efekta i spoznaje da sam kupio puno bolji uređaj. Dobro da sam išao pogledati jer sam već skoro naručio Mi 9. Mislim da ću još neko vrijeme pričekati. 

kekec01 pon 19.8.2019 16:12
thebatman kaže...

Slabo si ti to pogledao :) svaki xiaomi ima opciju biranja gesta ili tipki za nagigaciju. A usporedjivat sd653 sa sd730 ili sd855 nema smisla. 

 Pa da, i nisam baš... Ne uspoređujem ja te procesore i ne guram ih u isti koš. Samo kažem da je meni subjektivno Nubia jako dobro zaokružen uređaj i nisam bio oduševljen nakon što sam Mi9 koristio par minuta. Interesantno je da sam wow efekat imao držeći Redmi note 5 prije par mjeseci. Čini se da je do mene hahaha

Ivan(4) pon 19.8.2019 17:21
kekec01 kaže...

... Mislio sam kako je bolji dojam sa pop-up kamerom ali šipak. Meni osobno totalno razočaranje, djeluje mi čudno, bez veze a i kasni neko vrijeme dok se prebaci. ...

 Čudno, kad sam ga isprobavao u prodavnici, moj utisak je bio da se baš lepo otvara. Štaviše, kad sam prvi put aktivirao selfi kameru, dok sam podigao pogled sa ekrana ka kameri, već je bila u potpunosti izašla. Da ne bude zablude, kamera ne iskače kao da je na federu, ali nisam primetio nikakvo usporenje ni zadržavanje.

kekec01 pon 19.8.2019 18:23

Ništa ne šteka i ne zastajkuje, samo kažem da brže prebaci sa zadnje na prednju da je kamera na prednjem zaslonu a ne pop-up. I to je možda sekunda, ništa više. To je samo moj dojam. Uređaji su sasvim ok. Da kupujem, uzeo bih Mi9. Samo kažem da je kod mene izostao wow efekt, ništa drugo. Sada će navodno izaći Redmi Note 8. I onda ti odluči. Prokleti napredak. 

Robiant sri 21.8.2019 11:02

Mi 9T stigao ima par dana pa evo par dojmova ako netko planira kupiti..

Fokusirat ću se više na  stvari s kojima nisam baš oduševljen.

 

1. Kad pričam na mobitel apsolutno svi u krugu od 10 metara oko mene čuju što mi sugovornik govori. Probao sam sa smanjivati ali ne pomaže( onda ja ne čujem). Igrom slučaja sam bio na testu sluha prije dva mjeseca tako da nije u tome problem:-)

2. Žiroskop ili njegovo softversko podešavanja su apsolutno preosjetljivi. Kad mobitel držim u jednoj ruci  i kad ga spustim od lica jer moram nešto natipkati odmah rotira ekran premda i nisam prešao preko osi ( Ne, ne želim držat ekran zaključan)

3. Lag.. u nedostaku boljeg izraza upotrijebit ću ovaj. Npr. u youtube kad scrolam prema dolje, thumbnailovi videa se pojavljuju sa malom zadrškom. Isto tako kad otvorim nekakvu web stranicu npr. 24 sata, kod scrollanja prema dolje vidim prvo naslove a tek onda sa zadrškom se otvaraju slike.

4.Postavljanje audio jacka na vrh mobitela... kad si u ležećem položaju i čačkaš po mobitelu sa uključenim slušama  kabel konstantno pada preko ekrana

5. Postavljanje power buttona odmah ispod volume down tipke..mislim da ni ne moram objašnjavat zašto je ovo toliko iritantno

 

Sve ostalo je vrlo dobro ili odlično

mzopg sri 21.8.2019 14:17
Robiant kaže...

Mi 9T stigao ima par dana pa evo par dojmova ako netko planira kupiti..

Fokusirat ću se više na  stvari s kojima nisam baš oduševljen.

 

1. Kad pričam na mobitel apsolutno svi u krugu od 10 metara oko mene čuju što mi sugovornik govori. Probao sam sa smanjivati ali ne pomaže( onda ja ne čujem). Igrom slučaja sam bio na testu sluha prije dva mjeseca tako da nije u tome problem:-)

2. Žiroskop ili njegovo softversko podešavanja su apsolutno preosjetljivi. Kad mobitel držim u jednoj ruci  i kad ga spustim od lica jer moram nešto natipkati odmah rotira ekran premda i nisam prešao preko osi ( Ne, ne želim držat ekran zaključan)

3. Lag.. u nedostaku boljeg izraza upotrijebit ću ovaj. Npr. u youtube kad scrolam prema dolje, thumbnailovi videa se pojavljuju sa malom zadrškom. Isto tako kad otvorim nekakvu web stranicu npr. 24 sata, kod scrollanja prema dolje vidim prvo naslove a tek onda sa zadrškom se otvaraju slike.

4.Postavljanje audio jacka na vrh mobitela... kad si u ležećem položaju i čačkaš po mobitelu sa uključenim slušama  kabel konstantno pada preko ekrana

5. Postavljanje power buttona odmah ispod volume down tipke..mislim da ni ne moram objašnjavat zašto je ovo toliko iritantno

 

Sve ostalo je vrlo dobro ili odlično

1. da ti nije ostao upaljen speakerphone  

3. pretpostavljam da je u pitanju lazyload, znači slike se učitavaju tek kad su u vidljivom dijelu ekrana, ukoliko je internet veza malo sporija može se primijetiti efekt koji si upisao. meni npr. i bug.hr na mobu tako radi, zaskrolam, vidim tekst i "rupu" gdje treba biti slika i tek onda se slika učita, nekad to traje i dvije tri sekunde.

4. bluetooth sluške pa si miran, taj kabel uvijek smeta kako god ga okreneš, ili je kratak ili pada preko ekrana ili nešto treće.

5. to ti je stvar navike, jesi li prije ovog moba imao Xiaomi mob? Na mom je isto tako i nikakvih problema nemam s tim.

 

Inače jedna od zamjerki koju bi ja imao na svoj stari Redmi je štelanje volumena, jako teško je naštimati pravu jačinu alarma, notifikacije i zvuka za glazbu.

Ivan(4) sri 21.8.2019 14:42
mzopg kaže...

... Inače jedna od zamjerki koju bi ja imao na svoj stari Redmi je štelanje volumena, jako teško je naštimati pravu jačinu alarma, notifikacije i zvuka za glazbu.

 Da, tiho do pred kraj opsega i onda par velikih skokova. Valjda je na novijim uređajima bolje.

mzopg sri 21.8.2019 14:52
Ivan(4) kaže...
mzopg kaže...

... Inače jedna od zamjerki koju bi ja imao na svoj stari Redmi je štelanje volumena, jako teško je naštimati pravu jačinu alarma, notifikacije i zvuka za glazbu.

 Da, tiho do pred kraj opsega i onda par velikih skokova. Valjda je na novijim uređajima bolje.

 Nekako mi se čini da je to više vezano uz software (MIUI). Znam da mi se nakon zadnje veće nadogradnje maksimalna jačina zvuka osjetno povećala. Ranije bi morao do kraja pojačati kad bi slušao glazbu, a sada za tu istu jačinu je potrebno oko 2/3 snage. E sad ili sam ja pročuo u zadnje vrijeme ili se programeri igraju s tim postavkama.   Problem mi je to smanjivanje, kako si napisao, ili je preglasno ili se ne čuje, nikako pogoditi zlatnu sredinu.

Wox sri 21.8.2019 15:38

Ja sam malo bio zbunjen oko ove telephoto kamere. Nakon malo korištenja sam pomislio da je fejk kamera i zapravo koristi 48Mp kameru , a zatim  izreže središnji dio  veličine 8MP. Onda sam malo tražio po internetu i pronašao dosta komentara koji se isto pitaju. Dakle zaključak je da nije fejk ali se telephoto kamera koristi samo kada je izvrsno osvjetljenje. Čim je malo slabije osvjetljenje koristi 48Mp kameru i radi ono što sam već  prije zaključio. Sve se može dokazati prekrivanjem pojedinih kamera prstima. Kamera na vrhu na kojoj piše 48MP je zapravo telephoto , srednja je wide 48MP i donja je ultrawide. Po meni telephoto kamera je skroz bezveze i nepotrebna.

 

Primjetio sam i da je zvučnik slabiji nego na Redmi note 5 AI. RN5 može reproducirati dublje tonove , a MI 9t samo visoke . Ako pokušam sa nekom aplikacijom koristiti equalizer da pojačam basove onda krči , a na RN5 ne krči nego stvarno pojača basove.

 

Zamjeram xiaomiju i to što je EIS omogučio samo za svoju kameru i ne dozvoljava ni jednoj drugoj kameri sa trgovine da ga koristi . Za razliku od RN5 gdje stock kamera čak ne podržava snimanje 4k videa ali recimo sa  Open Camerom se može snimati 4K 30fps uz EIS i snimka je stabilnija nego na MI 9t.

 

Da ne bude sve tako crno drago mi je što na MI 9T mogu koristiti bilo koji live wallpaper i na zaključanom zaslonu bez promjene regije za razliku od RN5.

Ivan(4) sri 21.8.2019 15:55

AFAIK, to nije samo kod ovog uređaja. Ne sećam se konkretnih primera, pošto te stvari čitam usputno (osim kad baš rešim da nešto kupim), sam nailazio na to u recenzijama da telefoto kamera radi samo po dobrom svetlu, a po lošijem se uređaj automatski prebacuje na glavnu i radi "digitalni zum" ili crop ili nešto treće. Sve te dodatne kamere su uglavnom nižeg kvaliteta, sa malenim senzorima koji mogu da prođu po dobrom svetlu, ali ne i po lošem, tako da je ovo ponašanje razumljivo i uobičajeno.

thebatman sri 21.8.2019 16:46
Ivan(4) kaže...

AFAIK, to nije samo kod ovog uređaja. Ne sećam se konkretnih primera, pošto te stvari čitam usputno (osim kad baš rešim da nešto kupim), sam nailazio na to u recenzijama da telefoto kamera radi samo po dobrom svetlu, a po lošijem se uređaj automatski prebacuje na glavnu i radi "digitalni zum" ili crop ili nešto treće. Sve te dodatne kamere su uglavnom nižeg kvaliteta, sa malenim senzorima koji mogu da prođu po dobrom svetlu, ali ne i po lošem, tako da je ovo ponašanje razumljivo i uobičajeno.

 Da, p30 pro radi istu stvar.

mzopg sri 21.8.2019 16:54
thebatman kaže...
Ivan(4) kaže...

AFAIK, to nije samo kod ovog uređaja. Ne sećam se konkretnih primera, pošto te stvari čitam usputno (osim kad baš rešim da nešto kupim), sam nailazio na to u recenzijama da telefoto kamera radi samo po dobrom svetlu, a po lošijem se uređaj automatski prebacuje na glavnu i radi "digitalni zum" ili crop ili nešto treće. Sve te dodatne kamere su uglavnom nižeg kvaliteta, sa malenim senzorima koji mogu da prođu po dobrom svetlu, ali ne i po lošem, tako da je ovo ponašanje razumljivo i uobičajeno.

 Da, p30 pro radi istu stvar.

 Koliko znam tako je kod manje više svih uređaja koji imaju telephoto kameru. iPhone, OP 7 Pro... ista stvar.

 

Nego što se ne koristi telephoto leća i za portret mode i određivanje žarišne duljine?

thebatman sri 21.8.2019 19:24
maxy0 kaže...

Pisao sam u par drugih tema, nisam ni znao da ova postoji... Isplati li se preci sa galaxy s9 na 9t, najvise me privlaci baterija koja je za dupli bolja od s9

 S9 je super mob lose baterije, ja iskreno ne bi. 

maxy0 sri 21.8.2019 19:31
thebatman kaže...
maxy0 kaže...

Pisao sam u par drugih tema, nisam ni znao da ova postoji... Isplati li se preci sa galaxy s9 na 9t, najvise me privlaci baterija koja je za dupli bolja od s9

 S9 je super mob lose baterije, ja iskreno ne bi. 

 Doslovno jedino to ne valja na s9, ali vec mi polako pocinje ic na zivce stalno mob nadopunjavat... Gdje god da odem ako nema 100% moram gledat da stedim. Ti imas 9t?