Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

mzopg sri 14.8.2019 17:05
CyberDemonVZ kaže...

Vi koji ste stavljali kaljeno staklo (pogotovo ako netko ima ono iz Goldwaya) mobitel je zakrivljen, a staklo ravno i na rubovima ne pokriva mobitel.

Svima je ovako? Može se to nekako popraviti?

Postoji drugačije staklo?

Haha nećeš vjerovati ja taman istražujem ta stakla. Do sada sam imao kaljeno staklo, ali sam ga maknuo jer mi je bezveze što ne ide od kraja do kraja pa glupo izgleda. Na kraju sam počeo koristiti mob bez stakla. Nedavno sam naletio na nekakav hydrogel, on navodno ide od kraja do kraja, evo primjer link ili taj link. Nemam pojma što im je to 15D, 20D... možda debljina? Za ovaj 15D piše da je front i back zaštita, a koliko vidim ima self-repair u roku od 24h.

 

Je li netko koristio taj hydrogel i kakav je u usporedbi sa kaljenim staklom?

mzopg sri 14.8.2019 17:07
gnomisa kaže...
mzopg kaže...

Kako cijene padaju, Redmi K20 Pro (6/64) se sada može nabaviti već od 300$, oko 2000kn za Redmi flagship. 

 Pričamo o cijeni sa poštarinom za Hr bez carine ili? I ako može link, molim....

Baš onako kako je CyberDemonVZ napisao.

Evo i link.

AmonZero sri 14.8.2019 17:09

Ja ga imam skoro godinu i po dana (poslovni) i nisam nikakvih problema imao. Same pohvale.

Sad sam si gledo da sebi osobno uzmem P20 PRO ili Mi9t. 

Gledam da za 2400 dobijem rabljeni P20 Pro sa godinu i po dana garancije ili novi Mi9t za 2100.

Ocekivao sam bolje performanse kamere na Mi9t kad su ga najavili, tak da zasad idem prema P20 PRO.

 

@gnomisa

Sto se tice videa, ono sto hocu snimit sa P20 PRO na brzinu izgleda i više neg dobro pogotovo što nudi i stabilizaciju, ali za snimanje videa od kojeg cu imat neke koristi (napravit neku montazu il nest ozbiljnije) koristim primarno akcijsku kameru.

kekec01 sri 14.8.2019 17:11
mzopg kaže...
gnomisa kaže...
mzopg kaže...

Kako cijene padaju, Redmi K20 Pro (6/64) se sada može nabaviti već od 300$, oko 2000kn za Redmi flagship. 

 Pričamo o cijeni sa poštarinom za Hr bez carine ili? I ako može link, molim....

Baš onako kako je CyberDemonVZ napisao.

Evo i link.

 To je cijena za kinesku verziju. Uređaj sa global Romom dođe 329$ pa još dodaj 27$ za DHL pa smo na 356$ što je cca 2350kn što opet nije puno. Takva cijena je već neko vrijeme. 

gnomisa sri 14.8.2019 17:34
AmonZero kaže...

Ja ga imam skoro godinu i po dana (poslovni) i nisam nikakvih problema imao. Same pohvale.

Sad sam si gledo da sebi osobno uzmem P20 PRO ili Mi9t. 

Gledam da za 2400 dobijem rabljeni P20 Pro sa godinu i po dana garancije ili novi Mi9t za 2100.

Ocekivao sam bolje performanse kamere na Mi9t kad su ga najavili, tak da zasad idem prema P20 PRO.

 

@gnomisa

Sto se tice videa, ono sto hocu snimit sa P20 PRO na brzinu izgleda i više neg dobro pogotovo što nudi i stabilizaciju, ali za snimanje videa od kojeg cu imat neke koristi (napravit neku montazu il nest ozbiljnije) koristim primarno akcijsku kameru.

P20 Pro ima moj kum i video mu je dosta trzav. To se vuče sad i na P30 seriji. Stabilizacija u videu isto nije na razini. Fotke su odlične ali opet na dnevnom svjetlu su razlike male u odnosu na ostatak flagshipa (ako ne računamo mogućnost većeg zooma što je više gimmick nego korist). P20pro nema gorilla glass već neku drugu zaštitu a koju, možemo samo nagađati da je to ona japanska konkurentska. Ali zašto to skrivaju kao informaciju? P20 pro je više usporediv sam Mi9 nego sa Mi9t i po performansama i po kameri. Ja na polovni ne bi išao nikad ali to je stvar osobnog izbora.

mzopg sri 14.8.2019 17:51
kekec01 kaže...
To je cijena za kinesku verziju. Uređaj sa global Romom dođe 329$ pa još dodaj 27$ za DHL pa smo na 356$ što je cca 2350kn što opet nije puno. Takva cijena je već neko vrijeme. 

Najpovoljnija opcija je 330$ sa poštarinom, to je oko 2225kn, super cijena za ovakav uređaj. U biti smiješna cijena za ovakav uređaj. 

Osobno tu verziju sa global ROM-om ne bi uzimao. Nije problem otključati mob i staviti globalni ROM. U protivnom bi radije čekao Mi 9T Pro.

gnomisa sri 14.8.2019 20:55
mzopg kaže...
kekec01 kaže...
To je cijena za kinesku verziju. Uređaj sa global Romom dođe 329$ pa još dodaj 27$ za DHL pa smo na 356$ što je cca 2350kn što opet nije puno. Takva cijena je već neko vrijeme. 

Najpovoljnija opcija je 330$ sa poštarinom, to je oko 2225kn, super cijena za ovakav uređaj. U biti smiješna cijena za ovakav uređaj. 

Osobno tu verziju sa global ROM-om ne bi uzimao. Nije problem otključati mob i staviti globalni ROM. U protivnom bi radije čekao Mi 9T Pro.

Najpovoljnija ako imaš živce da ti nešto ne rikne pa moraš slat u Kinu i nadat se da će ti se uopće javit (znam i za taj slučaj) plus kaj većina kineza daje samo 1g garancije. Ali to je cijena rizika. Ta niža cijena. Sad se Mi9 kod nas može naći za 3 soma a Mi9t je bio neki dan na akciji u 2-3 dućana za 2200kn, oba sa 24mj hr garancijom i zašto se onda zezati meni nije jasno...Da ne spominjem mogućnost plaćanja na rate bezkamatno kod nas jer ako se već ima 2tkn+ keša u ruci onda se možda može ići put njuškala....

16OR sri 14.8.2019 21:12

kad procitam kina mobitel i garancija tlak mi skace na 200

 

nije to tv il ves masina koju ces imat cca 10 god pa ajd garancija je bitna

 

daj shvati da ljude nije briga za to, ma da je 200kn razlike

 

 

kad si zadnji put nosio telefon na garanciju? osobno nokia 6300 prije vise od 10god i to prvi i jedini put

svaki telefon koji imam, imam ga min 2 god, 100x su vece sanse da cu ga razbit nego sto ce krepat u jamstvenom roku

 

 

zapravo kad malo bolje razmislim od svih cuda tehnike, eto u tih cca 10 god mi je krepao 1 telefon i 1 pisljivi cd dvd rom od 50kn

 

 

 

jeb.. te garancija NHF

gnomisa sri 14.8.2019 21:15
16OR kaže...

kad procitam kina mobitel i garancija tlak mi skace na 200

 

nije to tv il ves masina koju ces imat cca 10 god pa ajd garancija je bitna

 

daj shvati da ljude nije briga za to, ma da je 200kn razlike

 

 

kad si zadnji put nosio telefon na garanciju? osobno nokia 6300 prije vise od 10god i to prvi i jedini put

svaki telefon koji imam imam ga min 2 god, 100x su vece sanse da cu ga razbit nego sto ce krepat u jamstvenom roku

 

 

jeb.. te garancija NHF

 Malo si grub ali nema veze. Kolegi je crko jedan šaomi mislim redmi 4 je bio. I znam za još dva slučaja i to je to. Rijetko se događa ali što ako se baš tebi dogodi? Čak ne mora biti ni kvar već neka tvronička greška. Osim toga nekom je to psihički mir hehe. I ako baš hoćeš kad kupuješ iz Kine plaćaš kešom (paypal/keš) a kod nas ide i na rate. Nemaju svi para za skup/lji mobitel, nekom su prioriteti putovanja, hobiji itd.

16OR sri 14.8.2019 21:32

sve 5, zivot je grub

samo vidim vec u zadnje 2 stranice uhvatio si se te garancije kao da je ne znam sta

al zbilja ocito ima ljudi kao ja kojima to ne znaci apsolutno nista

 

ne razmisljam na takav nacin ''ali što ako se baš tebi dogodi'' nisam te srece :P

kekec01 sri 14.8.2019 22:33
16OR kaže...

sve 5, zivot je grub

samo vidim vec u zadnje 2 stranice uhvatio si se te garancije kao da je ne znam sta

al zbilja ocito ima ljudi kao ja kojima to ne znaci apsolutno nista

 

ne razmisljam na takav nacin ''ali što ako se baš tebi dogodi'' nisam te srece :P

 Budeš naletio. I ja sam. 

gkelekov sri 14.8.2019 23:36
16OR kaže...

kad procitam kina mobitel i garancija tlak mi skace na 200

 

nije to tv il ves masina koju ces imat cca 10 god pa ajd garancija je bitna

 

daj shvati da ljude nije briga za to, ma da je 200kn razlike

 

 

kad si zadnji put nosio telefon na garanciju? osobno nokia 6300 prije vise od 10god i to prvi i jedini put

svaki telefon koji imam, imam ga min 2 god, 100x su vece sanse da cu ga razbit nego sto ce krepat u jamstvenom roku

 

 

zapravo kad malo bolje razmislim od svih cuda tehnike, eto u tih cca 10 god mi je krepao 1 telefon i 1 pisljivi cd dvd rom od 50kn

 

 

 

jeb.. te garancija NHF

Kolega očito se nisi naučio kulturi ponašanja na forumu pa te molim da ovo boldano obrišeš sa svog posta. 

Kao drugo tko si ti da vadiš moralnu vertikalu da nikoga nije briga za garanciju? Ako tebe nije briga, nikoga nije? 
Ti si očito pametniji od svih komisija koje su rekle da garancija MORA postojati (u EU od 24mj), jer su i oni čak skužili da su današlje doba SVI uređaji shit kvalitete, da se napravljeni da se kvare i tako direktno forsiraju prodaju novih uređaja.

Da se imalo se nakupovao uređaja (ne samo mobitele) onda bi znao što garancija znači i koliko puta (i po nekoliko puta) nosiš nazad uređaj da popravljaju (ili auto u nekim slučajevima).
Jer u protivnom ti ostaje da platiš sam, a to je često skuplje nego kupit novi.

A što se kineskih mobitela tiče, osim garancije, kupuješ mobitel za Kinesko tržište, a u Kini za njih NEMA garancije, pa malo razmisli koliki je QC za te mobitele. Razmisli kakva je lista materijala koji se ne smijem koristit kada se prozvod prodaje u EU ili USA (od raznih teških metala, žive i olova). To u Kini sve prolazi, a ti to kupuješ.

Da bi ušparao 200-300kn da se vidi da imam, iako ga očito ne mogu kupiti (jer moram žrtvovati garanciju i kvalitetu da bi imao to ali nikako da kupim onda drugi jeftinij model).

16OR čet 15.8.2019 11:06

imaju moderatori pa neka brisu ili upozore

nisam nikoga vrijeđao,a i psovka jebote je napisana s tockicam, ajmo dalje

 

gdje si vidio da sam napisao da nikog nije briga, moralnu vertikalu ti glumis a ne ja

 

procitaj jos jednom moj post i sta sam pisao za garanciju, a da je garancija od velike vaznosti pri kupovanju xiaomia 95% ne bi isli na alliexpress, honorbuy il nesto trece, vec bi se drzali domacih shopova

 

ovo za kinu i za materijale si fulao ceo fudbal sto bi se reklo, i to nema veze sa xiaomijem

domac5 čet 15.8.2019 15:36
16OR kaže...

kad procitam kina mobitel i garancija tlak mi skace na 200

 

nije to tv il ves masina koju ces imat cca 10 god pa ajd garancija je bitna

 

daj shvati da ljude nije briga za to, ma da je 200kn razlike

 

 

kad si zadnji put nosio telefon na garanciju? osobno nokia 6300 prije vise od 10god i to prvi i jedini put

svaki telefon koji imam, imam ga min 2 god, 100x su vece sanse da cu ga razbit nego sto ce krepat u jamstvenom roku

 

 

zapravo kad malo bolje razmislim od svih cuda tehnike, eto u tih cca 10 god mi je krepao 1 telefon i 1 pisljivi cd dvd rom od 50kn

 

 

 

jeb.. te garancija NHF

 otic ce ti barem uzor za punjenje kroz te 2 godine, to mi se na svakom desilo.. postane toliko labav da moras jako oprezno stavljat punit inace ujutro veselje 

tictactoe kaže...

koristi li neko ili zna ima li neki glazbeni servis za skinit a da se ne placa, tipa deezer, al amo reci pirate varijanta, da ne placam ht-u 30-40kn svaki mjesec? 

 YouTube music premium za 1,5 eura mjesecno, imas na forumu temu kako se preplatit tako jeftino, ugl treba ti vpn na indiju i onda ti naplate po njihovoj tarifi, inace po hrv tarifi ispadne 70 kn

thebatman čet 15.8.2019 15:51

Kao neko tko dugo radi s telefonima šta prodaja, šta uvoz, šta servis, ovo s garancijom mi je vrh izjava

. Čovjeće svaki dan nam servis zaprimi preko 100 pošiljki sa mobitelima za jamstveno i ne jamstveno servisiranje. 

To što se tebi ne kvari ne znaci da se ne kvari opcenito.

 

Uvjek bi platio 50e više da imam garanciju a i prepordajna vrijednost je veca i lakše je prepodat uređaj.

gkelekov čet 15.8.2019 16:04
16OR kaže...

gdje si vidio da sam napisao da nikog nije briga, moralnu vertikalu ti glumis a ne ja

 

procitaj jos jednom moj post i sta sam pisao za garanciju, a da je garancija od velike vaznosti pri kupovanju xiaomia 95% ne bi isli na alliexpress, honorbuy il nesto trece, vec bi se drzali domacih shopova

 

ovo za kinu i za materijale si fulao ceo fudbal sto bi se reklo, i to nema veze sa xiaomijem

Kolega ti ili se praviš glup ili jesi isto. Da te citiram direktno:

"nije to tv il ves masina koju ces imat cca 10 god pa ajd garancija je bitna

daj shvati da ljude nije briga za to, ma da je 200kn razlike"

Što si tu reko? Garancije nije bitna za mobitel jer će se razbit prije nego garancije prođe? I nikoga nije briga za garanciju...
Lijepo pročitaj svoj vlasiti post još nekoliko puta prije nego ideš odgovarati kako ti to nisi reko ili da si nešto drugo napisao...

A što se Kine i dijelova tiče, to nema veze s Xiaomijem... Jesi ti pao s Marsa pa vjeruješ da to nije istina? Svi to rade, čak i Apple i Samsung koji imaju ogromnu zaradu po mobitelu, a jedan Xiaomi koji gotovo da nema zarade to ne radi... Razmisli malo glavom, nikoga nije birga za proizvod samo da zarade što više, pa da je 1$ jeftinije to će koristiti jer na 10000000 mobitela je to isto toliko novaca.

DzigiBau čet 15.8.2019 16:44
CyberDemonVZ kaže...

No, ajde da vidimo.

Kod kineskih mobitela vam je:

 

 

Prije 3 godine imao sam LG G4, u manje od godinu dana riknula je maticna, a zatim nakon pola godine i zvucnik. Garancija rijesila sve i zbog dodatnog produljenja garancije nakon zamjene maticne uredaj uspio prodati za znatno veci iznos. Nakon tog mobitela uzeo sam novi iPhone 7 koji mi se treci dan zacrnio i nije radio, iz apple-a me htjeli prevariti i uvaliti mi refurbished uredaj, ali sam odbio bilo kakvu zamjenu i vratio uredaj. Prije nekoliko mjeseci na novom acer swift 3 laptopu mi je isto tako riknula maticna i morao sam koristiti garanciju. 

 

Bez garancije vise ne uzimam nista skuplje od 500 kn, a kamo li mobitel koji dolazi iz Kine. Vjerujem da je mi9t super uredaj i mozda ga uzmem u Hr, ali kako je vec zakljuceno, xiaomi je sigurno prisiljen i nesto vise stedjeti na materijalima i sa quality checkom od ostalih igraca. Makar dobro znamo da to svi rade jer jedino tako se generira profit. Stavi sto jeftinije samo da radi, ostalo su bajke i price za malu djecu.

CyberDemonVZ čet 15.8.2019 16:44
Aceruser kaže...

Je li tko slucajno presao sa RN5 na ovaj uredjaj? Da napise kratku usporedbu i dojmove.

 Moja žena s Redmi Note 3 na Mi 9T.

Al tek jučer :D

 

Za sad se divi ekranu i kameri. (kamerama )

Sve je primjetno brže. Od punjenja, do slikanja, do pokretanja aplikacija.

Otisak prsta joj je fora, izgleda da radi bolje od očekivanja.

Ostalo za koji dan.

 

Nego, negdje sam vidio da postoji notifikacijsko svjetlo na mobitelu. Pa gjde? Ekran je kroz cijelu površinu.

kekec01 čet 15.8.2019 16:50
domac5 kaže...

 otic ce ti barem uzor za punjenje kroz te 2 godine, to mi se na svakom desilo.. postane toliko labav da moras jako oprezno stavljat punit inace ujutro veselje 

 Ja koristim kineske telefone raznih marki već godinama, od no name proizvođača do brand uređaja. Na ni jednom uređaju, nikada mi nije otišao utor za punjenje. Mojoj ženi i djeci rikava sve, od utora za punjenje, kablova kojima se odvoji izolacija kod spoja sa đekom pa i punjača ponekad. Zašto? Zato što čupaju kablove u svim smjerovima. Ako lijepo primiš za đek I ravno izvučeš kabel iz uređaja i punjača, nema šanse da se razvali. Ali da, garancija je bitna. Svatko tko naručuje telefon iz Kine pored domaćih i eu shopova ima svoje razloge zašto je to tako. Sumnjam da je zbog 100-200kn. 

gnomisa čet 15.8.2019 20:04
kekec01 kaže...
domac5 kaže...

 otic ce ti barem uzor za punjenje kroz te 2 godine, to mi se na svakom desilo.. postane toliko labav da moras jako oprezno stavljat punit inace ujutro veselje 

 Ja koristim kineske telefone raznih marki već godinama, od no name proizvođača do brand uređaja. Na ni jednom uređaju, nikada mi nije otišao utor za punjenje. Mojoj ženi i djeci rikava sve, od utora za punjenje, kablova kojima se odvoji izolacija kod spoja sa đekom pa i punjača ponekad. Zašto? Zato što čupaju kablove u svim smjerovima. Ako lijepo primiš za đek I ravno izvučeš kabel iz uređaja i punjača, nema šanse da se razvali. Ali da, garancija je bitna. Svatko tko naručuje telefon iz Kine pored domaćih i eu shopova ima svoje razloge zašto je to tako. Sumnjam da je zbog 100-200kn. 

 Kao sto je vec kolega napisao, preprodajna vrijednost je veca. Takodjer npr. neki hr ducani daju zamjenski mob dok je ovaj na servisu. Kad se kupuje kod nas moze se npr. kupiti na rate bezkamatno. 

 Nego, na drugoj temi nisam dobio odgovor pa mozda tu dobijem. Jer i dalje notifikacije na vrhu ekrana nestaju same od sebe ili je to fixano? Takodjer, jel su podigli audio bitrate na video snimkama? Bio je dosta slab, mislim 96 kbps....