Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

RenyDB sri 10.7.2019 10:27

Oprostite, moze li mi netko molim vas objasniti samo sta onda ne stima s K20 Pro preko AliExpressa ( sveukupno 433$) , pise GLOBAL ROM .. 

Razmisljam se izmedju Mi 9 i ugledao sam ovaj mobitel i ova Pro verzija mi je stvarno mrak, + svidja mi se sto ima 3.5mm jack koji Mi 9 nema .. koja je fora sad s Mi9 T / Pro? 

Koja je razlika izmedju Mi9 T Pro i K20 Pro, jedan je kao za europsko trziste ( i sta to tocno znaci ) a drugi za ostale?

 

EDIT: Ok malo sam proguglao, i koliko sam skuzio zbog cega neki nisu narucili K20 Pro je taj sto ne podrzava B20 frenkvenciju, je li to jedini razlog ? Jer ako je meni to ne igra ulogu, ja sam Tele2 mreža kojoj 4G radi na B3 1800MHz, znaci sve ce raditi ok, spreman sam za narudzbu??

thebatman sri 10.7.2019 10:53
RenyDB kaže...

Oprostite, moze li mi netko molim vas objasniti samo sta onda ne stima s K20 Pro preko AliExpressa ( sveukupno 433$) , pise GLOBAL ROM .. 

Razmisljam se izmedju Mi 9 i ugledao sam ovaj mobitel i ova Pro verzija mi je stvarno mrak, + svidja mi se sto ima 3.5mm jack koji Mi 9 nema .. koja je fora sad s Mi9 T / Pro? 

Koja je razlika izmedju Mi9 T Pro i K20 Pro, jedan je kao za europsko trziste ( i sta to tocno znaci ) a drugi za ostale?

 Vec samo par puta objasnjavali, ugl mi9t pro NE POSTOJI, k20 pro global NE POSTOJI

Sve su to kineske verzije, modificiranog softvera, koje ne podržavaju sve EU frekvencije i možeš imat problema sa signalom.

 

 

RenyDB sri 10.7.2019 10:56
thebatman kaže...
RenyDB kaže...

Oprostite, moze li mi netko molim vas objasniti samo sta onda ne stima s K20 Pro preko AliExpressa ( sveukupno 433$) , pise GLOBAL ROM .. 

Razmisljam se izmedju Mi 9 i ugledao sam ovaj mobitel i ova Pro verzija mi je stvarno mrak, + svidja mi se sto ima 3.5mm jack koji Mi 9 nema .. koja je fora sad s Mi9 T / Pro? 

Koja je razlika izmedju Mi9 T Pro i K20 Pro, jedan je kao za europsko trziste ( i sta to tocno znaci ) a drugi za ostale?

 Vec samo par puta objasnjavali, ugl mi9t pro NE POSTOJI, k20 pro global NE POSTOJI

Sve su to kineske verzije, modificiranog softvera, koje ne podržavaju sve EU frekvencije i možeš imat problema sa signalom.

 

 

 Taman sam editirao post kad si mi ti odgovorio, ok razumijem, nisam ni rekao da postoji K20 Pro global nego da dolazi s "global rom" verzijom bez kineskih app ocito i ostalih pizdarija.. a sto se tice moje Tele2 mreze trebalo bi normalno radit? Hvala na brzom odgovoru. :)

Gam3r sub 13.7.2019 10:56

ja ne kužim stvarno vas koji plačete radi B20 frekvencije... Iskreno imam MI8 SE i nikad nisam imao situacija da mi je taj B20 bio presudan u nečemu. Kaj strimate 4K da vam treba 4G ili? 3G van grada ako nema B20 obavlja odličan posao iskreno. Stvarno ne vidim zašto tilika hajka oko toga kad ionako nećete ni osjetiti to u svakodnevnom korištenju...

RenyDB sub 13.7.2019 16:45
Gam3r kaže...

ja ne kužim stvarno vas koji plačete radi B20 frekvencije... Iskreno imam MI8 SE i nikad nisam imao situacija da mi je taj B20 bio presudan u nečemu. Kaj strimate 4K da vam treba 4G ili? 3G van grada ako nema B20 obavlja odličan posao iskreno. Stvarno ne vidim zašto tilika hajka oko toga kad ionako nećete ni osjetiti to u svakodnevnom korištenju...

 Upravo to, ni ja ne razumijem da to moze biti presudno da se ne naruci mobitel..
Evo moj K20 Pro je na putu, narucen s AliExpressa preko DHL-a Mi Store, javim dojmove kad dodje.. 

EZY-E pon 15.7.2019 12:27

Ja si mislim između Black Sharka 2 i mi9, gledao sam i mi9t, ali ono u čemu je mi9 bolji od mi9t/k20:

 

-bolji odaziv zaslona na dodir

-mogućnost overclocka zaslona sa 60hz na 84hz

- bolji zvuk na slušalicama

-kamere (meni nebitno al ajd)

-osjećaj u ruci, isprobao oba u mi storeu i mi9t/k20 se osjeća nekako debelo i manje premium u usporedbi sa mi9

-mislim da je i zvuk na zvučniku bolji na mi9

 

Uglavnom, mi9 je pravi flagship, k20/mi9t je neki kompromisni upgrade.

Mogućnost clocka na 84Hz mi je dovoljan razlog da ostavim 3.5mm i veću bateriju.

thebatman pon 15.7.2019 13:52
EZY-E kaže...

Ja si mislim između Black Sharka 2 i mi9, gledao sam i mi9t, ali ono u čemu je mi9 bolji od mi9t/k20:

 

-bolji odaziv zaslona na dodir

-mogućnost overclocka zaslona sa 60hz na 84hz

- bolji zvuk na slušalicama

-kamere (meni nebitno al ajd)

-osjećaj u ruci, isprobao oba u mi storeu i mi9t/k20 se osjeća nekako debelo i manje premium u usporedbi sa mi9

-mislim da je i zvuk na zvučniku bolji na mi9

 

Uglavnom, mi9 je pravi flagship, k20/mi9t je neki kompromisni upgrade.

Mogućnost clocka na 84Hz mi je dovoljan razlog da ostavim 3.5mm i veću bateriju.

 Ovaj overclock ekrana ce definitivno s vremenom ubit ekran, a i vec slabašna baterija mi9 ce bit jos slabašnija. 

EZY-E pon 15.7.2019 18:12
thebatman kaže...
EZY-E kaže...

Ja si mislim između Black Sharka 2 i mi9, gledao sam i mi9t, ali ono u čemu je mi9 bolji od mi9t/k20:

 

-bolji odaziv zaslona na dodir

-mogućnost overclocka zaslona sa 60hz na 84hz

- bolji zvuk na slušalicama

-kamere (meni nebitno al ajd)

-osjećaj u ruci, isprobao oba u mi storeu i mi9t/k20 se osjeća nekako debelo i manje premium u usporedbi sa mi9

-mislim da je i zvuk na zvučniku bolji na mi9

 

Uglavnom, mi9 je pravi flagship, k20/mi9t je neki kompromisni upgrade.

Mogućnost clocka na 84Hz mi je dovoljan razlog da ostavim 3.5mm i veću bateriju.

 Ovaj overclock ekrana ce definitivno s vremenom ubit ekran, a i vec slabašna baterija mi9 ce bit jos slabašnija. 

 Ne vidim razloga zašto bi, čitao sam malo komentare ostalih na taj overclock i zaključak mi je da nema brige, zasloni su napravljeni da ako ne podržavaju neki refresh rate se samo ne upale, vrate na prethodne postavke i bok.

Ljudi već peglaju po par tjedana s tim modom i sve 5.

Kao i sa overclockom monitora, i ta ekipa pegla bez problema sa 10-ak Hz više.

saintmarcus9 pon 15.7.2019 21:33

Moj monitor je riknuo za par dana kada sam ga stavio na 75hz kako su rekli da ide. Stoga nekakav overclock zaslona telefona nebi stavljao kao prednost. Pogotovo kada mi je trajanje baterije i sa 60hz ekranom smiješno.

A da ne govorimo o nuspojavama sporijeg fp otključavanja koje ni do sada nije bilo bajno,diskolorizacije ekrana,raznoraznih tintova,crne boje postaju nijanse sivih,zapinjanja u youtube,pbugu itd

EZY-E pon 15.7.2019 23:27
saintmarcus9 kaže...
Moj monitor je riknuo za par dana kada sam ga stavio na 75hz kako su rekli da ide. Stoga nekakav overclock zaslona telefona nebi stavljao kao prednost. Pogotovo kada mi je trajanje baterije i sa 60hz ekranom smiješno.

A da ne govorimo o nuspojavama sporijeg fp otključavanja koje ni do sada nije bilo bajno,diskolorizacije ekrana,raznoraznih tintova,crne boje postaju nijanse sivih,zapinjanja u youtube,pbugu itd

 Navodno je problem s bojama nepostojeći na aosp romovima, fp otključavanje mi nije nešto bitno, ljudi već tjednima vrte tako da mi se čini ok.

toninho uto 16.7.2019 12:38
EZY-E kaže...
domac5 kaže...

zasto bi netko uopce htio overclockat ekran? prvi put cujem za to

 isprobaj oneplus 7 pro pa ćeš shvatit.

 Ok ako to dolazi standardno, ali opet za sta? Da ti se poruke fluentnije pisu? Ne kazem da je lose, ali to mi spada pod ono, uzeo sam 144 Hz monitor jer mi excel bolje vrti tablice, a da ne spominjem da taj isti 1+ 7pro tada pocinje imat probleme sa baterijom. 

Ja osobno i dalje lupam f5 da vidim kakvu vijest o sluzbenoj pro verziji za EU.

zalman1 uto 16.7.2019 12:48
toninho kaže...

 Ok ako to dolazi standardno, ali opet za sta?

 Kako misliš za šta, pa za potrebe preseravnja, da može okolo pričat kako ima "toliko i toliko" hz osvježnje ekrana na mobitelu.

Eto fingerprint senzor koji je osnova korištenja mobitela mu nije bitan ali mu je bitno koliko hz ima ekran, lol.

 

 

 

EZY-E uto 16.7.2019 22:05

Pa ja ne znam zašto onda pišete u ovoj temi uopće, ako ćemo tako ne treba vam ni 1080p zaslon, ni kamera na izvlačenje, ni zaslon preko 4", ni amoled.

Ako ćeš mob koristiti za poruke slobodno uzmi galaxy s4 ili xperiu z3 ako hoćeš veliku bateriju.

toninho sri 17.7.2019 11:28
EZY-E kaže...

Pa ja ne znam zašto onda pišete u ovoj temi uopće, ako ćemo tako ne treba vam ni 1080p zaslon, ni kamera na izvlačenje, ni zaslon preko 4", ni amoled.

Ako ćeš mob koristiti za poruke slobodno uzmi galaxy s4 ili xperiu z3 ako hoćeš veliku bateriju.

 Malo sam pretjerao u svom postu ali opet ne dolazi mi na pamet da na takvom sitnom ekrancicu gledam folmove ili ikakav dulji video. A sad bas dok citam nesto nije da mi tih 90Hz predstavlja nesto revolucionarno. Da nema nikakvih losih strana sigurno bi koristio ali cim mi se smanjuje ergonomija baterije i povecava sansa da ekran ode onda to za mene nije nesto sto bi koristio. Tebi ako to predstavlja zadovoljstvo slobodno, tko sam ja ili itko drugi da ti kazem nesto protiv.

Xiaomi sri 17.7.2019 12:38

Pozdrav ekipa,

Evo mene prvi puta na ovom forumu i baš s "Kinezom".

 

Kupio sam ga u ponedjeljak preko ekupi 6/128, za 2750kn (370eura) i mob je ok za te pare. (može i 200-300kn niže ako se da zaje s Kineskim trgovinama)

Izgleda atraktivno u plavoj boji, i unatoč 6.4" ekranu nije toliko glomazan... Zanimljivo nije mi uopce sklizak i mogao bi ga koristiti bez maskice, a pogotovo bez one sklizave koja se dobije u paketu.

Ekran je zaista dobar, dobra svjetlina na suncu...

Baterija odlicna s mojim korištenjem (koje uključuje sve osim igrica) izdrži 24h s preko 7h uključenog zaslona.

Kamere su ok, dalo bi se tu još s pokojim updejtom srediti npr. stabilizaciju videa i noćne fotografije ali sve u svemu ok.

Zvučnik iako samo jedan, solidan je, čist i jasan hehehe

Čitač otiska prsta radi vrlo dobro, znatno bolje nego na Samsung mobitelima...

MIUI je meni ok, brz i jasan... Ok, fali ladica s aplikacijama ali ja i onako koristim mozda 20-ak aplikacija na dnevnoj/tjednoj/mjesecnoj razini pa ih drzim u foledrima. Nije problem instalirati NovaLauncher ali mislim da nemam potrebe (za sada).

Sve u svemu jedan solidno zaokružen uređaj koji ce biti jos atraktivniji kada bude malo bliže 300€.

 

Jedini problem na koji sam naišao jest Always on display ili Xiaomi verzija Ambient Display koji radi odlicno kada su u pitanju notifikacije pozivi/sms, gmail i whatsap ali sto se tice Vibera i Messengera tu je nazalost zakazao, odnosno ne prikazuje uopce. Za messenger me zaobli ali za Viber mi je baš problem jer barem 50% mojih kontakata koristi Viber.

Nadam se da će to riješiti s MIUI 11...

 

gkelekov sri 17.7.2019 13:30
EZY-E kaže...

 Ne vidim razloga zašto bi, čitao sam malo komentare ostalih na taj overclock i zaključak mi je da nema brige, zasloni su napravljeni da ako ne podržavaju neki refresh rate se samo ne upale, vrate na prethodne postavke i bok.

Ljudi već peglaju po par tjedana s tim modom i sve 5.

Kao i sa overclockom monitora, i ta ekipa pegla bez problema sa 10-ak Hz više.

Kolega ne bude mi drago kada ćeš krenut za par mjeseci pljuvat po Xiaomiu jer eto riknuo je ekran. Nadam se da se ne bude desilo ali generalno povećao si rizik toga za barem 300%.
Ekran možda i jest dizajniran da radi na 90 Hz-a ali elektronika koja ga napaja ne, i nju ćeš sjebati kroz par mj s overclockom.
A ovaj overclock je hack i kao takav će uvijek startat ekran, ali ako pretjeraš imat će skip frameova i degradaciju boja. Ne bude se ekran ugasio jer ne podržava refresh jer nema defaulta, njega si prebrisao.
Plus vrlo lako može biti da su ovo discardani ekrani koji bi trebali radit na 90 Hz, ali pošto nisu pozdani Xiaomi ih dobio jeftinije i stavio na 60 Hz gdje rade super, jer da nije tako vjerovatno bi se Xiaomi odavno hvalio da imaju ekrane na 90Hz. (negdje moraju ušparati na cijeni)

Slažem se sa kolegama da je možda glupo riskirati ekran (koji je gotovo sigutno otkazati ili imati artifakte kroz par mjeseci)  i 30% manje trajanje baterije radi 24Hz-a (a pitanje da li to daje pravih i fluidnih 84Hz).

EZY-E sri 17.7.2019 19:38
gkelekov kaže...
EZY-E kaže...

 Ne vidim razloga zašto bi, čitao sam malo komentare ostalih na taj overclock i zaključak mi je da nema brige, zasloni su napravljeni da ako ne podržavaju neki refresh rate se samo ne upale, vrate na prethodne postavke i bok.

Ljudi već peglaju po par tjedana s tim modom i sve 5.

Kao i sa overclockom monitora, i ta ekipa pegla bez problema sa 10-ak Hz više.

Kolega ne bude mi drago kada ćeš krenut za par mjeseci pljuvat po Xiaomiu jer eto riknuo je ekran. Nadam se da se ne bude desilo ali generalno povećao si rizik toga za barem 300%.
Ekran možda i jest dizajniran da radi na 90 Hz-a ali elektronika koja ga napaja ne, i nju ćeš sjebati kroz par mj s overclockom.
A ovaj overclock je hack i kao takav će uvijek startat ekran, ali ako pretjeraš imat će skip frameova i degradaciju boja. Ne bude se ekran ugasio jer ne podržava refresh jer nema defaulta, njega si prebrisao.
Plus vrlo lako može biti da su ovo discardani ekrani koji bi trebali radit na 90 Hz, ali pošto nisu pozdani Xiaomi ih dobio jeftinije i stavio na 60 Hz gdje rade super, jer da nije tako vjerovatno bi se Xiaomi odavno hvalio da imaju ekrane na 90Hz. (negdje moraju ušparati na cijeni)

Slažem se sa kolegama da je možda glupo riskirati ekran (koji je gotovo sigutno otkazati ili imati artifakte kroz par mjeseci)  i 30% manje trajanje baterije radi 24Hz-a (a pitanje da li to daje pravih i fluidnih 84Hz).

 Eto ekipa fura taj mod već 3 tjedna i nitko se ne žali da mu je crkao zaslon, ne kažem da ne postoji šansa, ali je isto glupo biti toliko uvjeren da bude.

I da, daje pravih, punih 84Hz.

Xiaomi čet 18.7.2019 08:22
Xiaomi kaže...

Pozdrav ekipa,

Evo mene prvi puta na ovom forumu i baš s "Kinezom".

 


 

Jedini problem na koji sam naišao jest Always on display ili Xiaomi verzija Ambient Display koji radi odlicno kada su u pitanju notifikacije pozivi/sms, gmail i whatsap ali sto se tice Vibera i Messengera tu je nazalost zakazao, odnosno ne prikazuje uopce. Za messenger me zaobli ali za Viber mi je baš problem jer barem 50% mojih kontakata koristi Viber.

Nadam se da će to riješiti s MIUI 11...

 

 

Ispravak netočnog navoda Na AOD-u radi i Messenger. Znači poziv/sms, messenger, gmail, whatsaap ali VIBER nažalost ne. (barem ne kod mene ako je tko kupio 9T ili K20 neka potvrdi)

 

gkelekov čet 18.7.2019 10:34
EZY-E kaže...

 ... ne kažem da ne postoji šansa, ali je isto glupo biti toliko uvjeren da bude...

Mudar čovjek je jednom reko da je povijest majka učiteljica. 

 

S tvojeg gledišta glupo je vjerovati vjerovatnosti, statistici i povijesti, jer ima ljudi na forumu kojima to radi 3 tjedna (a nisi spomenuo koliko ih napisalo da vide green tint umjesto crne boje, ili da im max white brightness više nije kao prije).


Čisto statistički, šansa da ti rikne ekran unutar 2 godine, je recimo 10%, a s ovim overclockom si to podigao na 60%. Statistički sam više uvjeren da bude riknuo, nego da ne bude jel. Fascinantno je da ljudi (velika većina) kada i vide postotke i dalje će sam sebi reć da se to njemu ipak ne bude desilo.


Mislim da je svakom mudrom čovjeku jasno da su sve komponente na svim mobitelima što jeftinije, a da zadovoljavaju minimum specifikacija. I zato, Xiaomi i njegovih 2000 inžinjera nije bezvezete "vrhunske i skupe ekrane" ograničio na 60Hz jer im je to lakše (rado bi se oni hvalili da njihov flagship ima 90Hz - kao konkurencija OnePlus-u, ali nisu financijski očito mogli ugurati prave testirane 90Hz ekrane u cijenu, a ovo su vjerovatno testni ekrani koji su trebali raditi na 90Hz, ali su očito na testovima failali, pa da ih se firma riješi, Xiaomi uzeo jeftinije od njih i složio da rade na 60Hz dobro i pouzdano - to rade svi, sa svim komponentama), nego jer mogu samo pouzdano raditi na 60Hz.

Plus kad je frekvencija osvježavanja toliko jako bitna (bitnija i od baterija i kvalitete i dugotrajnosti ekrana), što nisi onda kupio OnePlus koji ima 90Hz i amen?