Xiaomi

Xiaomi Pocophone F1

Genius10 pon 18.5.2020 13:36

Meni 11.0.8.0 u svakom slučaju radi dosta bolje od prijašnjih 11.0.6.0 i pogotovo 11.0.4.0 na kojem se znao freezati Chrome, pa lagani stutter kod scrollanja i čudno zagrijavanje. Iako, najradije bih vratio na MIUI 10 s kojim je fon barem djelovao brže, a čak je i 4G/4G+ signal bio bolji.

Genius10 sri 20.5.2020 11:25
NeoOS kaže...
Genius, jel ti se još freeza Chrome? Jer sad imam 11.0.4.0 i sad mi nudi update na 11.0.8.0.

A Chrome mi malo malo zašteka al vrati se na početni screen i otvorim ponovno pa proradi.

 

Za sada ne freeza, ili barem nisam primijetio, dok je na ove dvije prijasnje verzije bilo dosta ucestalo (pogotovo ako je stranica puna gifova i videa). Mob djeluje nesto brze, napravio sam testove u 3DMarku pa se i tu vidi pomak na bolje.

 

Da nije najavljen MIUI12 koji bi trebao stici kroz mjesec-dva (i da mi Poco nije jedini izvor interneta) definitivno bi flashao neki custom rom ili bar zadnju stabilnu MIUI10 verziju. Performanse su ok, ali kvaliteta 4G signala je pala (na lokacijama gdje je prije bio 4G+ sa 140 Mbps sada se jedva vuce 4G sa 15 Mbps). To valjda korona sabotirala MIUI ili nase odasiljace

Genius10 pet 22.5.2020 19:40

Baš je to najčudnije, nema verzije koja je svima bila zadovoljavajuća. Uvijek dio ima probleme dok drugima sve perfektno. Onda dođe update pa se samo uloge zamijene. Čitam po drugim forumima za ovu verziju ista stvar - nekima je tek sada počelo štekati i zagrijavati, a neki imaju poboljšanje performansi bez zagrijavanja.

Roko B pet 22.5.2020 21:09

Evo i ja digao update, za sada nikakvih problema. Da bas kao sto kazes ima razlicitih iskustava sa ovim zadnjim updateom, nekima radi dobro, a neki imaju problema. U mene je sve standardno, nikakvih promjena teme, lounchera i drugih dodataka mozda iz tog razloga svaki update meni radi dobro.

Cromaki sub 23.5.2020 22:28
acmilan2 kaže...

Da li je za factory reset dovoljno samo u settingsu ili je bolje napraviti hard reset kao na ovom videu?

Ili je zapravo svejedno jer je isto? Ili grijesim mozda?

 Isto ti je, najbolja metoda za "clean install" je otključati bootloader i napraviti instalaciju fastboot ROM-a sa Mi Flash.

acarnoje sub 23.5.2020 23:13

Instalirao danas pixel+ 10. I sve doslovno leti... Baterija odlična. Radi face unlock Ali ne mogu naći opciju raise to wake. Ali imam jedan problem. Speed test mi ide Max na 110mbps. A imam brzinu od 500. Ne znam jeli do Roma ili? Jer prije je radilo full brzinom. I BTW, tipkovnica je ultra odziv. Prvi put od kad imam ovaj telefon... 

zoharbizo ned 24.5.2020 10:26
acarnoje kaže...

Instalirao danas pixel+ 10. I sve doslovno leti... Baterija odlična. Radi face unlock Ali ne mogu naći opciju raise to wake. Ali imam jedan problem. Speed test mi ide Max na 110mbps. A imam brzinu od 500. Ne znam jeli do Roma ili? Jer prije je radilo full brzinom. I BTW, tipkovnica je ultra odziv. Prvi put od kad imam ovaj telefon... 

Od nedavno ima i screen unlock, radi uredno?

Koji kernel koristiš, ako je stock koji je u pe 10+?

Koliko sati sot-a sa 4G i automatskim osvjetljenjem?

Radi li quick charge kako treba(koliko ma sa baterry accu), ima li kakvih mana?

Geekbench score?

Dosta ljudi se žali na probleme, zato i nisam instalirao, 9tka radi bez ikakvih problema, jedino mi magisk s vremena na vrijeme zablokira ekran, pa resetiram( jednom u tjedan dana).

acarnoje ned 24.5.2020 11:16

Kernel Sam stavio Optimus drunk 10.20. jer nije radio fast charging... Još uvijek ne radi. Sit ne znam jer sam još kasno sinoć stavio tom. Ali sada mi je baterija na 77 posto a sot je trenutno 1:15.

Sve ostalo radi ok. Osim brzina WiFi je samo oko 110 mbps. Kao da ima neku blokadu. Ampere pokazuje da puno oko 1500. Sad mi se ne da instalirati opet sve da stavim 9. Koliko često izlaze updateovi za ovaj rom? Ako ne tako često onda ću staviti 9. Mada ovi problemi što imam nisu tako strašno za korištenje, jer je sot čini mi se odličan...

mind_challenge ned 24.5.2020 14:10
acarnoje kaže...

Kernel Sam stavio Optimus drunk 10.20. jer nije radio fast charging... Još uvijek ne radi. Sit ne znam jer sam još kasno sinoć stavio tom. Ali sada mi je baterija na 77 posto a sot je trenutno 1:15.

Sve ostalo radi ok. Osim brzina WiFi je samo oko 110 mbps. Kao da ima neku blokadu. Ampere pokazuje da puno oko 1500. Sad mi se ne da instalirati opet sve da stavim 9. Koliko često izlaze updateovi za ovaj rom? Ako ne tako često onda ću staviti 9. Mada ovi problemi što imam nisu tako strašno za korištenje, jer je sot čini mi se odličan...

 Moguce da ti taj kernel radi problem s brzinom. Probaj sa stock kernelom od tog Pixel ROM-a pa vidi kako radi.

zoharbizo ned 24.5.2020 16:17

Skini NGK, rootaj ga i skini app.

Onda će ti raditi još brže charge, preko 3000ma.

To imam i ja.

Koji je stock kernel za pe+, i dalje illusion, vjerojatno 5.1?

Kad to gore odradiš uključi thermal opciju u aplikaciji, svaki put kad resetiraš telefon, da ti brže puni.

acarnoje ned 24.5.2020 16:59

Budem probao. Samo ako možeš dat link di je taj ngk. I što je to. Nisam s tim upoznat. Roktan mi je mob. Magisk... Sve 5 radi. Sad sam WiFi testirao. Full speed. 500/200. Možda mi je do providers bilo.

zoharbizo ned 24.5.2020 18:11
acarnoje kaže...

Budem probao. Samo ako možeš dat link di je taj ngk. I što je to. Nisam s tim upoznat. Roktan mi je mob. Magisk... Sve 5 radi. Sad sam WiFi testirao. Full speed. 500/200. Možda mi je do providers bilo.

klik

 

Radi se o custom kernelu(ti sada imaš illusion pixel exp kernel), sa aplikacijom ngk s kojom dosta toga možeš podesiti.

Skini oboje, zadnja verzija 1.5.5 za oboje, custom kernel instaliraš kroz twrp a aplikaciju regularno, skineš preko browsera.

Sve ti je u temi na linku, skini za android 10(Q).

acarnoje pon 25.5.2020 21:25

Došao update za pixel. 210 MB. Brzina WiFi 500. Kako i treba. Punjenje oko 2800 mA. Znači sve 5. Za sad ne vidim nikakvih mana, a prednosti puno. Najbolje mi je od svega kako mi je nestao lag na tipkovnici. Nevjerojatno. Instant klik. Dok sam na miui imaonlag kao da imam Galaxy s3.... Haha. Tel sad vidim koliko je miui njesra. Jedino mi fali raise to wake... 

 

Evo i geekbench score. Molim te reci koliko je kod tebe.

acarnoje pet 29.5.2020 22:14

Nakon nekoliko dana korištenja pixel pixa, očaran Sam brzinom odziva tipkovnice. I još više razočaran xiaomiem. Cijelo vrijeme sam mislio da je u digitizeru problem a zapravo je software ... Probao sam neko dan i MIUI 12. Onaj port sa mi8. Po meni ništa posebno..

amd freak pon 1.6.2020 07:42

Pa uzmi rađe note 9s novi...super je uređaj za male novce, novo je novo.

 

Ok poco im super procesor ali sve drugo je lila. Ja ga imam sad godinu dana, ali bi ga mijenjao jer sa gotovo svakim drugim ažuriranjem nekaj shebu.

Hornet_93 pon 1.6.2020 09:27
Hunjak kaže...
Pozdrav koji mobitel uzeti Xioami mi A3 ,redmi note 8t ili pocophone F1 sa 1,5 godinom garancije,hvala unaprijed

 također za note 9s, mislim da je nekih 200 kn razlike u odnosu na note 8t, definitivno se isplati. f1 je star uređaj kojeg se ne isplati uzimat pored današnjih mid range telefona. a3 nemoj ni pomišljati uzimati, fon sa najšrotnijim ekranom (čak i redmi note 4x kojeg sam koristio pred 4 godine ima svijetliji i oštriji ekran ) od navedenih, gubi smisao jer mu je glavni adut android one - a nadogradnja na andorid 10 kasni dobrih 7 mjeseci...

 

 

edit: evo ima u mp elektronici za 1600kn note 9s, za te novce mislim mu i nema neke konkurencije...