Xiaomi

Xiaomi Pocophone F1

Umbel pet 7.2.2020 20:47
alen4430 kaže...

GCAM verziju koristim 6.2.0 sa ovog linka. Navedeni problem nisam imao, kamera i Gcam aplikacija radi normalno.. Jedino od bugova mi je problem prijevod, neki puta ne radi dijeljenje aplikacije (dual apps).. Očekivao sam iskreno da će još ispeglaniji biti Android 10..

 "sve radi ali ocekivao sam da ce više"

zoharbizo pon 10.2.2020 10:40

Sudeći po svemu, ovo će mi biti prvi telefon koji imam dvije godine, pa i više.

Uskoro ide 10tka, PE ili nešto slično, mislim da je to najbolja opcija.

Samo treba gledati da radi IR, 10tka PE radi Google-a i sigurnosnog rizika ne koristi istu, dok verzija 9 koristi.

big smoke pon 10.2.2020 16:42

Zna li netko šta bi moglo zauzimati toliko memorije ?

Nije moj mob ali moguće da je problem nastao poslije updatea na android 10.

Sve šta sam mogao obrisati, obrisao sam... Imate kakvu ideju šta bi moglo biti ? Probao bi izbjeći hard reset

 

MasterG uto 11.2.2020 14:52

od zadnjeg update-a, mi glareija i kamera nešto zbrčakano...nekad se okinuto uopće ne pojavi u galeriji, nekad moram prvo kliknut unutar aplikacije kamere da se pojavi u galeriji, a nekad nema niti tamo :/

antimadridista sri 11.3.2020 18:34

Prešao na ovaj PixelROM, Android 10 i prezadovoljan sam. Kao da mi se baterija poboljšala, a i sve je fluidnije nekako. Inače dosad s tim nadogradnjama Androida bi imao osjećaj da je sve brže, ali samo u prvih 10-ak dana. Ali ovaj Android 10 imam više od mjesec dana i jako dobro radi. Nema ni trunke zapinjanja kod animacija, sve jako fluidno.

zoharbizo čet 12.3.2020 10:43
antimadridista kaže...

Prešao na ovaj PixelROM, Android 10 i prezadovoljan sam. Kao da mi se baterija poboljšala, a i sve je fluidnije nekako. Inače dosad s tim nadogradnjama Androida bi imao osjećaj da je sve brže, ali samo u prvih 10-ak dana. Ali ovaj Android 10 imam više od mjesec dana i jako dobro radi. Nema ni trunke zapinjanja kod animacija, sve jako fluidno.

Koristio MIUI prije ili neki drugi custom rom?

Ja osobno koristim Pixel Exp i illusion kernel koji ide s njim, 6-8 SOT 4G, sve leti, verzija 9.0 Plus sa dark modom.

Pretpostavljam da je iskustvo slično, rom je čudo, imam masu aplikacija pa ne želim na 10tku, jer moram wipeati sve.

A i IR camera ne radi...Google je isključio u 10tci.

acmilan2 ned 22.3.2020 19:37

Ja koristim original MIUI sto je bilo na telefonu otkako sam ga kupio.

Međutim, sad, nakon zadnjeg updatea na MIUI 11, mobitel se nešto počeo gubiti, 5 stvari sam najviše primijetio:

 

1. Baterija se puno brze prazni nego je to bilo do sad, prije bih bateriju napunio jednom kroz dan, sad moram i dva put (nije da ga ne mogu punit, samo znam da prije nisam morao)

2. Cesto se freeza sve, bas sve, svijetli on i dalje, al stogod da stisnem, nista se ne desava, isto recimo u messengeru kad slikam nesto, treba mu skoro minuta da isprocesuira, i onda kad posalje, napise mi da se aplikacija Messenger srusila, zelim li pricekati ili ugasiti

3. Događa se da kad nesto pisem, odjednom samo stane pisanje rijeci, znaci ja mogu pisat i dalje, ali mi to ne prikazuje, ko neki freeze u pisanju

4. Signal se izgubi, odjednom ja u centru Zagreba nemam nista, samo x pokaze i onda moram rucno ic traziti mrezu i onda se spojim opet ispocetka. 

5. Upalim DND - znaci nd zelim nikakav zvuk niti vibraciju niti ista drugo. Meni dolaze poruke i pozivi, sve kresti na sav glas. Moram stisnut onda na one opcije zvuka multimedije, zvona i alarma i tamo onda stisat sve od zvona i multimedije zasebno, iako je sve u sivoj boji, a ne plavoj, kao iskljuceno...

zoharbizo ned 22.3.2020 21:31

Tvoje rješenje je...

Unlock bootloadera

Instalacija TWRP-a

Instalacija zadnjeg firmwarea za Android Pie

Instalacija custom roma Pixel Experience Plus, 9.0 verzija, kompletno moguć crni meni

Instalacija Lawrun kernela 10.1 65HZ

Nema laga, žvače sve bez problema, auto brightness on, 4g on, 6-7H SOT.

Neznam kakav je A10 ali A9 radi besprijekorno, meni je u pogonu non stop sa masom poziva, mailova, banking aplikacija, koristim ga u službene svrhe...

Drugi telefon sa custom romom, PE.

 

 

zoharbizo ned 22.3.2020 23:39

Radi na A Pie 9.0, zato ju i koristim.

Plus verzija ima opciju unlocka licem, double tap wake i sleep.

10tka ju nema, google je uklonio opciju za IR kameru iz sigurnosnih razloga.

Ako znaš vratiti telefon u prvotno stanje, garancija nije upitna.

Osim ako ne krepa dio bez kojega nemožeš obaviti isto.

 

acmilan2 pon 23.3.2020 09:12
zoharbizo kaže...

Radi na A Pie 9.0, zato ju i koristim.

Plus verzija ima opciju unlocka licem, double tap wake i sleep.

10tka ju nema, google je uklonio opciju za IR kameru iz sigurnosnih razloga.

Ako znaš vratiti telefon u prvotno stanje, garancija nije upitna.

Osim ako ne krepa dio bez kojega nemožeš obaviti isto.

 

 Kako to sve napraviti? Neki tutorial korak po korak?

zoharbizo pet 17.4.2020 16:26

Već mjesec dana tražim razlog za promjenu telefona, nemogu ga pronaći nikako.

9.0 PE Plus, LawRun 10.1 69HZ, 6/64GB model, bez roota.

4G, auto brigtness, sync on, 6-7H SOT.

Slike odlične sa 6.2 GCAMOM, a bome i video, 2160P/1080P - 30-60FPS EIS.

Vidim da još ima sitnih problema sa 10 PE Plus pa još neću prijeći, iako su vratili IR cameru.

Ima li tko kakvih preporuka?

 

antimadridista pet 17.4.2020 16:30

Isti slučaj i kod mene. Ovo je definitvno smartphone koji ću koristiti najduže. Sa custom romom mi radi savršeno od prvog dana. Kamera sa gcamom sasvim pristojna, ne treba mi bolja u mobitelu. Baterija još uvijek izdrži 6-7 sati SOT-a, mobitel je brz u svakoj radnji. Mislim da ću ga koristiti jo№ najmanje godinu dana ako se ne razbije ili pokvari.

amd freak pet 17.4.2020 20:29
zoharbizo kaže...

Već mjesec dana tražim razlog za promjenu telefona, nemogu ga pronaći nikako.

9.0 PE Plus, LawRun 10.1 69HZ, 6/64GB model, bez roota.

4G, auto brigtness, sync on, 6-7H SOT.

Slike odlične sa 6.2 GCAMOM, a bome i video, 2160P/1080P - 30-60FPS EIS.

Vidim da još ima sitnih problema sa 10 PE Plus pa još neću prijeći, iako su vratili IR cameru.

Ima li tko kakvih preporuka?

 

 Iskreno ja sam razmišljao da ubodem rabljeni galaxy note 9, radi istog proca, više meme slične baterija ali boljeg ekrana...cijena mu je oko 2 soma vipe manje..

 

Međutim nema matematike jer se poco prodaje po 1200kn kaj je ono dupla razlika u cijeni.

acmilan2 sri 22.4.2020 07:38

Skinuo sam i instalirao GCam za pocophone pa bih zamolio nekog, ako nije problem, da napravi screenshot kako najbolje unutar GCam-a postaviti postavke da slike budu sto bolje pa postavi ovdje u prilog? Unaprijed zahvaljujem.