Xiaomi

Xiaomi Pocophone F1

BladeRy čet 1.8.2019 07:55

Ako mislis na weekly beta updates, to su makli, jer su ljudi vise koristili betu nego stock.... jer, well, beta je weekly update, stock je mjesecni ako i to. I nisu davali feedback, jer je to kao bitno.

I da, 10.3.6 je zadnji update koji nije donio nista....opet.

BladeRy čet 1.8.2019 10:49

Navodno, beta postaje stable global i onda ce se global updateat. A kad vidimo kako jednu stvar poprave....ok, ne poprave nista, implementiraju novi bug i onda cekas mjesecima da nesto naprave.

Obevacali dark mode i notifikacije koje su radile u beti, mjesecima nista, i onda odjednom kazu da ce to bit feature za MIUI 11 koji ce doc tko zna kad.

MasterG pet 2.8.2019 08:00

sad vidim da je skinuo theme update...kao idem otvorit, regisjki zaključano...mislim nije da mi nešto treba, htio sam se malo poigrat temama. Ali apsolutno mi je apsurdno da je takva stvar regijski zaključana 

BladeRy pet 2.8.2019 08:20

Da to ti je njihov idiotizam. Opravdanja su im urnebesna, kao zasto ne radi face unlock, jer treba covjek iz xiaomia osibno izac na teren nesto sredit da zemlja dobije uporabnu dozvolu. A jel to kojim slucajem pisalo na kutiji, da mozda face unlock ne radi u nekim zemljama.

A teme? Neki dev je provalio da je to po velicini zemlje radi autorskih prava. Aha, znaci BiH ima teme jer je velicine kine i indije, a hrvatska i italija nemaju? 

Ma koga oni lazu. 

xiaomi007 pet 2.8.2019 14:15

Čuj ove gluposti, "oni lažu", kao da Xiaomi ne bi volio da se ne moraju zamarat s posebnim zakonima.
Daj nemoj lupetat nego malo istraži o čemu se radi, kakve veze veličina države ima s ičime? Kakvo izlaženje čovjeka na teren?

Postoje restrikcije samo u zemljama EU, jer HR i Italija su u EU, a Bosna nije ako slučajno nisi znao.
Otkad je uveden GDPR zakon u svim zemljama EU koji štiti privatnost korisnika Xiaomi je morao disejblat neke svoje usluge jer te iste usluge povlače neke privatne podatke.

Rješenje ne može biti jednostavnije, stavi regiju USA ili na bilo koju drugu državu koja nije u EU i gotovo, to nikako ne utječe na korištenje mobitela, a sve radi.

Tko god koristi Xiaomi mora biti spreman na neke kompromise, njihovi mobiteli ionako nisu namjenjeni prodaji po cijelom svijetu i zato ne žele plaćati hrpu raznih dozvola nego traže načine da ih zaobiđu.
Na taj način njihovi telefoni ostaju jeftini.

BladeRy pet 2.8.2019 16:57

Citaj im forum pa vidi sta developeri znaju izvaljivat kao opravdanja.

 

https://c.mi.com/thread-2285094-1-1.html

 

"Head of POCOPHONE Global mentioned that they need to send field tester and test before they enable it so the features can work properly in that region. But since people have to go each country it takes long time so they are adding country gradually."

 

Moze se kad se hoce? 

https://i.postimg.cc/ryK3X0QH/201008za9g33vv9jvjngvv-png-thumb.jpg

 

 

I Italija ima face unlock a isto je u EU, ako slucajno nisi znao. Ima i Spanjolska, Francuska, Poljska, UK (zasad), Srbija i BiH nije u EU pa isto nemaju face unlock (a ne podljezu GDPR zakonima). 

Ako je face unlock toliki security risk, jel ja mogu sam birat hocu reskirat ili ne, i otisci prstiju su user specific a to radi.

Teme isto ne rade a nemaju veze sa GDPR pa su region specific. 

 

Sta se tice mjenjanja regije, to nije rijesenje. To je bandaid fix. Mjenjanjem regije se mjenja kalendar i praznici na njemu, neke regije nabiju svoje aplikacije i smece. Jel Samsungu, Appleu, Huaweiu, itd, radi face unlock u EU? Il za njih GDPR ne vrijedi. Il su platili licence il whatever. 

Nebi nas trebao zanimat nikakav kompromis, nije ovo mob od 900kn il neko smece, iste probleme ima ekipa sa Mi Mix3 i skupljim modelima. Ili neka daju usluge koje reklamiraju il neka odjebu sa trzista. 

 

 

 

 

 

 

gusta21 pon 12.8.2019 00:39
cdark kaže...

Imate li svi problema sa najnovijim update-om na originalnom Poco ROM-u (update MIUI 10.3.6.0)?

Isplati li se updejtati ili bolje cekati novi update?

 ja ga imam na svom pocu i do sad niti jedan problem nisam imao-sve leti baterija vrhunska niti najmanje greske

cdark pon 12.8.2019 23:47
Roko B kaže...
Ja ga jucer vratio na tvornickei. Meni je touch zapinja kad sam napravio update na 10.3.6 i sad poslje vracanja na tvornicke radi odlicno.

 A kako si napravio restore svih aplikacija, podataka iz aplikacija, snimljene passworde...?

RedHill uto 13.8.2019 13:34

Zasto kad se brat sa svojim Pocom spoji na kucni wifi, sve uspori, doslovno nemozes otvorit stranicu preko Chrome, a kamoli igrati nesta online. Samo je njegov Poco u pitanju, dok moja sestra i ja sa RN4X i RN5Pro, nikakvi problemi

Roko B uto 13.8.2019 23:11

Slozio sam ga kao novi mob i sve ispocetka, play store mi jeponudio sve aplikacije koje sam imao, a mislim da google drive cuva sve tvoje.
Slike i videa WhatsApp i Viber sam kopirana SD karticu, a passworde imam zapisane.

NeoOS čet 15.8.2019 16:12

Ima netko da je instalirao YouTube vanced i da mu radi ok? Pokušao sam dva puta instalaciju. Međutim ne pokreće mi aplikaciju. Instalirao sam i dodatak za login u Google account. Ali ne radi kako treba. Trenutno sam ga opet obrisao, ali ako netko ima da je to riješio, molio bih savjet.

dodo_1911 čet 15.8.2019 22:47

https://www.xda-developers.com/youtube-vanced-apk/ 

 

tu je link za download, onda ides na microg downloads (ovu zadnju verziju kliknes), pa non root downloads, pa onda zadnju verziju tog microg skines pa instaliras i onda skrolaš niže i odaberes verziju youtubea. Eo prilažem i slike, pa mislim da nemos falit.