love2ml86 sri 23.10.2019 13:59
MethodMan kaže...

Otvaram ovu temu za sve one koji imaju Xiaomi  MI A3 :) , da mozemo raspravljati nedostatke i dobre stvari na ovom mobitelu i sve ostale stvari. :)

Imam A2 i prodajem mobitele, između ostalog A3 i nažalost nema mi razloga prelaska. Nešto više mogućnosti s kamerom i AMOLED ekran su premalo da bi me prisililo na nadogradnju, s druge strane pad rezolucije (osim ako ne izađe A3 Pro) te i dalje nedostatak NFC-a je šteta.

darkborg sri 23.10.2019 14:13

Ja sam već neko vrijeme u dilemi uzeti ovaj telefon ili ne, trenutno imam galaxy A5 2017 koji mi je i dalje sasvim dovoljan za moje potrebe ali mi je već dosadio. E sad, ako mi netko pametan može reći jel to uopće ikakav upgrade?
Storage mi ne igra ulogu jer imam 64gb memorijsku koja je cijelo vrijeme poluprazna.
Dobivam dodatnu gigu rama što je dobro i bolju bateriju, gubim nfc koji mi nije presudan ali jbg fora je plaćati mobitelom 😁
E sad ne znam kolika je razlika u cpu/gpu dijelu?

love2ml86 sri 23.10.2019 14:16
darkborg kaže...
Ja sam već neko vrijeme u dilemi uzeti ovaj telefon ili ne, trenutno imam galaxy A5 2017 koji mi je i dalje sasvim dovoljan za moje potrebe ali mi je već dosadio. E sad, ako mi netko pametan može reći jel to uopće ikakav upgrade?
Storage mi ne igra ulogu jer imam 64gb memorijsku koja je cijelo vrijeme poluprazna.
Dobivam dodatnu gigu rama što je dobro i bolju bateriju, gubim nfc koji mi nije presudan ali jbg fora je plaćati mobitelom 😁
E sad ne znam kolika je razlika u cpu/gpu dijelu?

 Dovoljan ti je upgrade. Mid range Snapdragon 665 i bolje fotke. Ja volim stock android tako da sam pristran što se softwarea tiče.

darkborg sri 23.10.2019 15:09

Meni software ne igra baš neku ulogu, imao sam Redmi 3s, pa sad ovaj A5 a vidio sam i Android one kod brata i iskreno mi je to sve isti drek 😁

A recimo mi a3 vs Redmi note 8? Vidim da su cijenom tu negdje

Hornet_93 sri 23.10.2019 16:03

Najveci problem tog moba je ekran... 720p za tu velicinu ekrana je jednostavno premalo i ja sa -1 dioptrijom vidim pixele bez beda, to ne bi bio problem al to uzrokuje da je tekst nazubljen ili mutan... za mene ne to glavni razlog prodaje moba, nisam osoba koja povećalom gleda, ali se u svemu osim gledanju yt primjete ti pixeli. Rađe bi da su izbacili in-screen fingerprint, koji je ionako loš i hvata 6/10 pokušaja i stavili fhd ekran.

Android one sustav, super jer je čist i bez bloata nepotrebnog, ali po meni gubi smisao jer je prošlo 2 mj od izlaska androida 10, a mi a3 ga jos nema.

Opet, za 1600kn dobije se ok kamera, ultrawide je stvarno korisna, a gcam se može stavit za klasičnu kameru. Baterija je po meni najbolji plus, 2 puna dana drži bez beda, sam se duže puni jer org punjač nije quickcharge.

Po meni je bolje uzeti redmi note 7 ili 8 i stavit pixel experience. Šteta, taj android one je fora zamišljen al izvedba je malo štekava, još kad se upari sa ovakvim hardverom...

mzopg sri 23.10.2019 16:23
love2ml86 kaže...
MethodMan kaže...

Otvaram ovu temu za sve one koji imaju Xiaomi  MI A3 :) , da mozemo raspravljati nedostatke i dobre stvari na ovom mobitelu i sve ostale stvari. :)

Imam A2 i prodajem mobitele, između ostalog A3 i nažalost nema mi razloga prelaska. Nešto više mogućnosti s kamerom i AMOLED ekran su premalo da bi me prisililo na nadogradnju, s druge strane pad rezolucije (osim ako ne izađe A3 Pro) te i dalje nedostatak NFC-a je šteta.

 Ne bi se složio s tobom, Mi A3 je osjetno bolji uređaj i sa cijenom od cca 1100kn spada u best buy.

 

1. display nema bradu (traku) na dnu i traku na vrhu kao Mi A2 već ima samo kapljicu na vrhu. rezultat toga je nešto manji uređaj, a nešto malo veći ekran.

2. bolja ergonomija, uređaj koji većini korisnika savršeno "sjeda" u ruku, 4-5mm je uži i kraći

3. AMOLED ekran, niža rezolucija bolje trajanje baterije

4. hybridni SIM slot za microSD karticu

5. bolja selfie kamera

6. daleko bolja zadnja kamera + širokokutni senzor + senzor za dubinu

7. daleko bolja baterija, jedna od najboljih u klasi

8. 3.5mm ulaz za slušalice

9. daleko ljepši dizajn zadnje strane, a ujedno i prednje zbog veće iskoristivosti (display) prednje površine

 

Slažem se za NFC, ali već i ovo za tu cijenu je vrhunska ponuda.

mzopg sri 23.10.2019 16:30
Hornet_93 kaže...
Najveci problem tog moba je ekran... 720p za tu velicinu ekrana je jednostavno premalo i ja sa -1 dioptrijom vidim pixele bez beda, to ne bi bio problem al to uzrokuje da je tekst nazubljen ili mutan... za mene ne to glavni razlog prodaje moba, nisam osoba koja povećalom gleda, ali se u svemu osim gledanju yt primjete ti pixeli. Rađe bi da su izbacili in-screen fingerprint, koji je ionako loš i hvata 6/10 pokušaja i stavili fhd ekran.

Android one sustav, super jer je čist i bez bloata nepotrebnog, ali po meni gubi smisao jer je prošlo 2 mj od izlaska androida 10, a mi a3 ga jos nema.

Opet, za 1600kn dobije se ok kamera, ultrawide je stvarno korisna, a gcam se može stavit za klasičnu kameru. Baterija je po meni najbolji plus, 2 puna dana drži bez beda, sam se duže puni jer org punjač nije quickcharge.

Po meni je bolje uzeti redmi note 7 ili 8 i stavit pixel experience. Šteta, taj android one je fora zamišljen al izvedba je malo štekava, još kad se upari sa ovakvim hardverom...

Pišeš napamet, prema speckama ili si stvarno koristio Mi A3?

Pitam jer ja tu razliku ne vidim osim ako baš ne buljim sa par cm udaljenosti i ciljano uspoređujem sa fHD+ ekranom, ali u svakodnevnom normalnom korištenju to se ne vidi. Gledao sam blind test i ljudi jednostavno ne vide tu razliku.

 

Evo i cp sa jednog našeg portala, čovjek koji je recenzirao stotine uređaja ovako piše za HD+ IPS ekran koji ima novi Redmi 8:
"Spomenut ću i zaslon od 6,22 inča koji ima “samo” HD+ rezoluciju i odmah će neki graknuti kako je to premalo. E, pa nije. Ako netko uspije prostim okom vidjeti razliku između HD+ i FHD+ taj ima jaaaaako oštro oko. Ili drugim riječima – to neće moći prepoznati 99% korisnika. Vjerujte mi na riječ, HD+ je sasvim dovoljna rezolucija, više mi znači što ima Gorilla Glass 5, a manja rezolucija će manje trošiti bateriju te će video igre raditi bolje. Ili još bolje – kolika je rezolucija vašeg zaslona na laptopu (ako ga imate), te koja je njegova veličina? Priznajte, postali ste razmaženi :)"

 

Inscreen fingerprint radi dobro samo treba isti otisak snimiti više puta i onda nema problema.

 

Po meni je Mi A3 ipak bolji od RN7 i RN8.

mzopg sri 23.10.2019 16:33
love2ml86 kaže...
Redni note 8 ima MTK procesor koji inače nisu frendly za nadogradnje. Ja osobno iako imam 20/20 vid i trenutno imam A2 s FHD nisam vidio razliku u pixelima.

Redmi Note 8 ima Snapdragon procesor, a Pro verzija ima jako dobar MTK procesor. To je u principu nebitno većini korisnika jer će malo tko od njih stavljati custom ROM-ove i slične stvari.

Ovo drugo se potpuno slažem, ljudi gledaju samo specifikacije koje su često marketinški potezi, a u biti nebitne korisniku.

Hornet_93 sri 23.10.2019 16:48

Imao sam ga, i te naše recenzije su mi bile i vodilja pri kupnji, ali me uređaj razočarao. Tekst mi je bio primjetno zrnat. Osim toga, svjetlina ekrana je kriminal, vani i na max svjetlini traži nakretanje i traženje hlada.

Mislim ekran je preloš, a 99% vremena korištenja moba je gledanje u ekran. Opet kažem, rađe bi da su stavili klasični senzor otiska i makar manju batku u zamjenu za svjetliji i oštrtiji ekran.

Bila je neka priča da je za to kriva pentile amoled matrica sa specifičnim rasporedom pixela, da je neka druga, 720p bi bila dovoljna... Al to meni kao kupcu niš ne igra...

mzopg sri 23.10.2019 16:55
Hornet_93 kaže...
Imao sam ga, i te naše recenzije su mi bile i vodilja pri kupnji, ali me uređaj razočarao. Tekst mi je bio primjetno zrnat. Osim toga, svjetlina ekrana je kriminal, vani i na max svjetlini traži nakretanje i traženje hlada.

Mislim ekran je preloš, a 99% vremena korištenja moba je gledanje u ekran. Opet kažem, rađe bi da su stavili klasični senzor otiska i makar manju batku u zamjenu za svjetliji i oštrtiji ekran.

Bila je neka priča da je za to kriva pentile amoled matrica sa specifičnim rasporedom pixela, da je neka druga, 720p bi bila dovoljna... Al to meni kao kupcu niš ne igra...

 Možda je taj tvoj imao nekakvu "falingu". Ja nisam imao takvih problema, radio sam i usporedbu ekrana sa drugim Xiaomi uređajima koje imam RN4, Mi A1, Mi 9T, Mi Mix 3... i jedino je Mi Mix 3 odskakao sa kvalitetom displaya ostali su svi tu negdje. Na jakom suncu svima se ekran jedva vidi, na normalnom dnevnom osvjetljenju ekran je odlično vidljiv. Sad mi stiže i Mi 9 Lite, koji je u biti trebao biti Mi A3 Pro, pa napravim usporedbu.

MethodMan sri 23.10.2019 22:58

Evo ovako ,imao sam redmi note 7 i a3 u ruci pri dvoumljenju koji uzeti ,da odmah krenem na ekran ,gledajuci u ekran oba mobitela ,redmi note 7 ima nešto oštriji prikaz ali samo ako se trudite da to skužite ali meni osobno je mana ips lcd lcd jer su boje dosta isprane ,pustajuci videa na oba mobitela 1080p na rn7 i 720p na A3 ,,tih dodatnih 360 pixela na nesto veci mobitel(rn7) se primjete ali jako tesko i nije neka velika razlika osim ako vam nije pred ocima.fingerprint senzor moram priznati da je jako dobar ,pri postavljanju samo treba sve djelove prsta registrirati u mobitelu i onda sa koje god pozicije stisli radi ,ja sam inace osoba koja ima znojne prste i dlanove i ovaj senzor je otkljuca od 100 puta 98 ,znaci jako dobar ,sto se tice brzine ,dade se ubrzati jos nekoliko stotinki micanjem animacija koje usporavaju.i onda je mobitel tip top.PS KAMERE NA REDMI NOTE 7 ISPADAJU SA VISE DETALJA JER A3 NEMOZE PRIKAZATI SVE DETALJE KOJE USLIKA.Da cujem ko se slaze sa menom a ko ne :) 

mzopg čet 24.10.2019 17:37
MethodMan kaže...

Evo ovako ,imao sam redmi note 7 i a3 u ruci pri dvoumljenju koji uzeti ,da odmah krenem na ekran ,gledajuci u ekran oba mobitela ,redmi note 7 ima nešto oštriji prikaz ali samo ako se trudite da to skužite ali meni osobno je mana ips lcd lcd jer su boje dosta isprane ,pustajuci videa na oba mobitela 1080p na rn7 i 720p na A3 ,,tih dodatnih 360 pixela na nesto veci mobitel(rn7) se primjete ali jako tesko i nije neka velika razlika osim ako vam nije pred ocima.fingerprint senzor moram priznati da je jako dobar ,pri postavljanju samo treba sve djelove prsta registrirati u mobitelu i onda sa koje god pozicije stisli radi ,ja sam inace osoba koja ima znojne prste i dlanove i ovaj senzor je otkljuca od 100 puta 98 ,znaci jako dobar ,sto se tice brzine ,dade se ubrzati jos nekoliko stotinki micanjem animacija koje usporavaju.i onda je mobitel tip top.PS KAMERE NA REDMI NOTE 7 ISPADAJU SA VISE DETALJA JER A3 NEMOZE PRIKAZATI SVE DETALJE KOJE USLIKA.Da cujem ko se slaze sa menom a ko ne :) 

 Sve se slažem osim zadnje rečenice, Mi A3 ima osjetno bolju i prednju i zadnju kameru od RN7. 

M0by čet 24.10.2019 18:48

I ja sam imao dilemu uzet note 7 ili a3. Mislim da me vise privukao os na a3 i fingerprint. Malo mi losije radi otkljucavanje kako sam stavio zastitno staklo na njega, kao da mu duze treba da prepozna otisak prsta.
Ali sam dosta zadovoljan mobitel, fotografije su mu super, baterija mi izdrzi 2-3 dana ovisno o koristenju. Nemam bas zamjerki. Lijepo radi bez usporavanja.

MethodMan pet 25.10.2019 11:14

Jeli još tko stavljao kaljeno staklo ? Narucio sam si i sad cekam dolazak ,jeli može jos tko potvrditi kako funkcionira fingerprint sa kaljenim jer navodno stvarno mora biti ljepo stavljeno kaljeno radi zraka izmedu ekrana i kaljenog stakla .

Crojumper pet 27.12.2019 22:47

Nemam zaštitno staklo međutim na XDA najviše spominju:

Nillkin Amazing H+ Pro tempered glass screen protector for Xiaomi Mi CC9e (Mi A3)

 

Jedno pitanje:

Ima li itko problema s proximity sensorom u razgovoru..odnosno ekran se upali u tijeku razgovora pa ponekad obrazom prekinem razgovor ili uključim zvučnik ili mutam mikrofon.

Kupljen je na Honorbuy. Kolega s posla kupio u Hr i ima isti problem..malo iritira i vidim da dosta ljudi ima isti problem pa se nadamo da će ovaj bug biti ispravljen s androidom 10 koji vi trebao doći tokom siječnja..

Inače proximity sensor je testiran i sve uredno radi u testnim aplikacijama.

jukiii ned 16.2.2020 21:38

1. Baterija je izvrsna, dok sam prije gejmao.. inače automatic brightness.. izduralo bi oko cirka 9 ipo sati... sada bez igrica uz minimal app's negdje oko 11 SOT ili čak 12 ponekad uz surfanje, gledanje yt i tak. Stvarno nemam primjedbe.

2. Kamera je po danu izvrsna, po noći bez bljeskalice nije naročita... doduše recimo snimanje na koncertu je poprilično dobro ispalo, cura ima redmi note 7 koji se smatra bok uz bok ovom uređaju, snimio je lošije slike, i čak poveći šum se primjeti prilikom snimanja... tako da za ovaj cjenovani rang imho best buy...

3. A nemam ti pojma iskreno.. ne koristim navigaciju....

4. Android 10 bi trebao stići po službenim najavama kroz par dana.. uz ovaj february security patch navodno..., najkasnije do kraja mjeseca.

 

 

Lp

thebatman ned 16.2.2020 23:46
jukiii kaže...

1. Baterija je izvrsna, dok sam prije gejmao.. inače automatic brightness.. izduralo bi oko cirka 9 ipo sati... sada bez igrica uz minimal app's negdje oko 11 SOT ili čak 12 ponekad uz surfanje, gledanje yt i tak. Stvarno nemam primjedbe.

2. Kamera je po danu izvrsna, po noći bez bljeskalice nije naročita... doduše recimo snimanje na koncertu je poprilično dobro ispalo, cura ima redmi note 7 koji se smatra bok uz bok ovom uređaju, snimio je lošije slike, i čak poveći šum se primjeti prilikom snimanja... tako da za ovaj cjenovani rang imho best buy...

3. A nemam ti pojma iskreno.. ne koristim navigaciju....

4. Android 10 bi trebao stići po službenim najavama kroz par dana.. uz ovaj february security patch navodno..., najkasnije do kraja mjeseca.

 

 

Lp

 Mislim navigacija sustavom, da nije na onu tipku blesavu.