medo_5 ned 29.3.2020 17:48

Nemogu ga spojit na komp odma se restartira,probao sam ali nikaj. 

Nisam nikad radio sa TWRP i opcenito nisam flashao mobove. 

Da li baš mora na karticu sd ili se može na komp prebaciti sa twrp?Nemamo karticu sd. 

Problem mi je što mob u recavery modu neda odabrati niti jednu opciju uopce ne prima power tipku kao ok.. 

 

 

 

mzopg ned 29.3.2020 18:18
medo_5 kaže...

Nemogu ga spojit na komp odma se restartira,probao sam ali nikaj. 

Nisam nikad radio sa TWRP i opcenito nisam flashao mobove. 

Da li baš mora na karticu sd ili se može na komp prebaciti sa twrp?Nemamo karticu sd. 

Problem mi je što mob u recavery modu neda odabrati niti jednu opciju uopce ne prima power tipku kao ok.. 

 

 

 

https://www.getdroidtips.com/root-twrp-recovery-xiaomi-mi-8/ 

Kreni od "Steps to Install TWRP Recovery on Xiaomi Mi 8"

 

Moguće je i samo preko ADB-a napraviti backup, ali ne znam da li ćeš uspjeti s obzirom da se mob reboota sam od sebe:

https://ww.9to5google.com/2017/11/04/how-to-backup-restore-android-device-data-android-basics/

medo_5 ned 29.3.2020 19:47

Pozdrav,ne kužim kaj ja tu sve moram.Vidim ima tu toga more,počevši od boot loadeera to prvo ne kužim,ne radi mi instalacija od TWRP-a itd.

Neznam kaj napravit,ja ne mogu ugasit mog dok ne krepa baterija a u tom vremenu on se restarta milijun puta..

mzopg ned 29.3.2020 23:06
medo_5 kaže...

Pozdrav,ne kužim kaj ja tu sve moram.Vidim ima tu toga more,počevši od boot loadeera to prvo ne kužim,ne radi mi instalacija od TWRP-a itd.

Neznam kaj napravit,ja ne mogu ugasit mog dok ne krepa baterija a u tom vremenu on se restarta milijun puta..

Koliko imaš slobodnog mjesta na mobitelu? Ne kužim zašto se stalno restarta.

 

Probaj savjete s ovog linka:

https://www.techjunkie.com/guide/xiaomi-redmi-note-4-device-keeps-restarting-what-to-do/

 

Da bi instalirao TWRP prvo moraš otključati bootlock, u slučaju da ti je zaključan jer inače ne možeš staviti custom loader kao što je TWRP.

Upute https://www.getdroidtips.com/unlock-bootloader-xiaomi-mi-8/

 

Ali prije toga treba ugasiti mob i instalirati ADB...

 

MASVA pon 30.3.2020 13:31

a dajte mu savjete ono...

kako će uključiti developer opcije i onda kroz njih povezati postojeći mi račun s mobom?

pošto sam kaže da nema pojma o flešanju a ne vjerujem da mu žena to napravila na mobu

zeznuta situacija...

ili ja nisam u toku, svašta je moguće...

možda ima neko bolji savjet

 

 

thebatman pon 30.3.2020 14:00

Pokreni telefon u safe modu

 

  1. 1.Power off the device
  2. 2.Press and hold the power button
  3. 3.When you see the Xiaomi logo release the power button, press and hold volume down button
  4. 4.Release the button when you see safe mode on the bottom left corner

Tako bi trebao moc prebacit sve

mzopg pon 30.3.2020 15:07
MASVA kaže...

a dajte mu savjete ono...

kako će uključiti developer opcije i onda kroz njih povezati postojeći mi račun s mobom?

pošto sam kaže da nema pojma o flešanju a ne vjerujem da mu žena to napravila na mobu

zeznuta situacija...

ili ja nisam u toku, svašta je moguće...

možda ima neko bolji savjet

 

 

Pa ima tih minutu vremena za uključiti dev opcije i logirati se u mi račun. 

Za flashanje ne treba završiti fakultet ima korak po korak objašnjeno, sve se shvati u 10-15min. Nitko od nas to nije znao prije nego je prvi put probao.

 

thebatman kaže...

Pokreni telefon u safe modu

 

  1. 1.Power off the device
  2. 2.Press and hold the power button
  3. 3.When you see the Xiaomi logo release the power button, press and hold volume down button
  4. 4.Release the button when you see safe mode on the bottom left corner

Tako bi trebao moc prebacit sve

Kaže da mu ne radi "power button", ne znam zašto ne radi (fizički kvar?), ali tako je napisao.

medo_5 pon 30.3.2020 15:56

Pozdrav, da se javim da sam rješio problem. Mob je bio totalno neupotrebljiv, dobijem recovery mod i opet nikaj, nemožeš stisnuti nikaj od opcija jer se automatski restartira milijun puta, za poludit. Skužio da kad uđem u recovery mod da moram nabrzinu stisnuti 10,15 puta power tipku i tek onda reagira power kao Ok tipka, strašno.Reboot je rješio problem. Hvala svima na pomoći.

Da Vas pitam za taj root i flash, znam da se prvo mora otključati bootloader to znam napravit, e a kaj onda dalje? Da li se mora stavit neki custom room ili kaj(neznam kaj je to android ili kaj) u biti da skratim priću, kaj se dobiva s tim flashanjem ili rootanjem. Mob je global version, jel se može nekaj bolje stavit na njega od ovoga kaj je na njemu.Da nemislite da sam gotovan čitao sam po forumu dosta toga o tome, neke stvari kužim neke ne. Izvinjavam se na ovom dugom postu i ako vas zamaram. Hvala. 

mzopg pon 30.3.2020 19:58
medo_5 kaže...

Pozdrav, da se javim da sam rješio problem. Mob je bio totalno neupotrebljiv, dobijem recovery mod i opet nikaj, nemožeš stisnuti nikaj od opcija jer se automatski restartira milijun puta, za poludit. Skužio da kad uđem u recovery mod da moram nabrzinu stisnuti 10,15 puta power tipku i tek onda reagira power kao Ok tipka, strašno.Reboot je rješio problem. Hvala svima na pomoći.

Da Vas pitam za taj root i flash, znam da se prvo mora otključati bootloader to znam napravit, e a kaj onda dalje? Da li se mora stavit neki custom room ili kaj(neznam kaj je to android ili kaj) u biti da skratim priću, kaj se dobiva s tim flashanjem ili rootanjem. Mob je global version, jel se može nekaj bolje stavit na njega od ovoga kaj je na njemu.Da nemislite da sam gotovan čitao sam po forumu dosta toga o tome, neke stvari kužim neke ne. Izvinjavam se na ovom dugom postu i ako vas zamaram. Hvala. 

Odlično, bitno da je sad sve ok. 

 

Root radiš ukoliko želiš stavljati aplikacije koje ne možeš instalirati preko google trgovine ili koje traže root pristup uređaju. Recimo da tako možeš instalirati "piratske" aplikacije koje bi inače morao platiti ili ih uopće ne bi mogao skinuti sa google trgovine.

 

Flash radiš kako bi instalirao drugi ROM. Za Androide postoji puno različitih ROM-ova, ti sad vjerojatno imaš MIUI, ali ako želiš isprobati drugi onda ga preko TWRP-a možeš instalirati. Neki od popularnijih su LineageOS, Pixel Experience, Havoc...

 

Na taj uređaj ti se isplati staviti Gcam za kameru, ako već nisi stavio. Slike će ti biti drastično bolje, posebno kod lošijeg osvjetljenja.

zed444 čet 9.4.2020 12:27

kako mi je bitna zaštita od vlage, a u vrhu mi je i dobar gps te da ima bar 6 GB  Xiaomi redmi note 8 Pro mi je izletio kao idealno rješenje. No, sada čitam i čujem da taj model ima nekakvih problema s GPS-om (nigdje ne nalazim nešto konkretno). E sad, alternativa mi je 500 kuna skuplji 9T. Može li mi netko reći kakav je po pitanju GPS-a i eventualne zaštite od vlage. (tu je i model 9 lite, ali on i nije baš za preporuju).

 

Molim komentare ako netko može po moći. Hvala!

Ziga uto 14.4.2020 22:31
XXX-Man kaže...

Ima problem sa wireless punjenjem, ne radi više.

 

Dal je netko imao takav problem?

 Kod mene radi (da pokucam) ali ima nekih mušica općenito:

 

- navečer stavim mobitel na bežično punjenje, ujutro ga uzimam (sve pet) no desi se da recimo sedmi dan isto to napravim

  ujutro a mobitel je vruć vruć (i tko zna koliko dugo je kroz noć bio takav) - punjač je original Xiaomijev (dešava se par puta mjesečno, zašto nemam pojma)

- slider za osvijetljenje nema nikakve funkcije i onda proradi nakon 15-20 potezanja lijevo-desno

- kad se vraćam na desktop/home screen često nema ničega na ekranu i onda se to pojavi nakon 3-4 sekunde kašnjenja

  (stavio sam Pocolauncher ali ista stvar se počela događati i tu)

- pregledavam video zapise iz albuma (desi se da nakon 10og albuma se aplikacija smrzne)

- danas 32% battery drain u 4sata, a nikakvo korištenje uređaja nije bilo

- web-prikaz sustava Andorid u google marketu se instalirava danima i nikako da se instalira (dođe na 99% ili čak 100% i stane)

 

 

GrimReaperKC uto 14.4.2020 22:38

imam mobitel od lipnja prosle god, koristim xiaomi 20w punjac gotovo od prvog dana i nikad nisam imao problema s punjenjem.

 

savrseno radi.

 

sad dal je do vasih primjeraka, moguce da su i punjaci u pitanju (neznam kakve koristite).

Ziga uto 14.4.2020 22:42
GrimReaperKC kaže...

imam mobitel od lipnja prosle god, koristim xiaomi 20w punjac gotovo od prvog dana i nikad nisam imao problema s punjenjem.

 

savrseno radi.

 

sad dal je do vasih primjeraka, moguce da su i punjaci u pitanju (neznam kakve koristite).

 Moj je original 20W, kupio sam njega i power bank 10000mAh pro kad sam bio u Francuskoj pred kraj prošle godine

XXX-Man sri 15.4.2020 01:35
Ziga kaže...

 Kod mene radi (da pokucam) ali ima nekih mušica općenito:

 

 Koji rom je gore?

Nisam nikad imao takvih problema.

GrimReaperKC kaže...

imam mobitel od lipnja prosle god, koristim xiaomi 20w punjac gotovo od prvog dana i nikad nisam imao problema s punjenjem.

 

savrseno radi.

 

sad dal je do vasih primjeraka, moguce da su i punjaci u pitanju (neznam kakve koristite).

 2x Xiaomi 20W wireless kućni punjač sa 27W zidnim punjačem, xiaomi 20W wireless auto punjač, Xiaomi Wireless Power Bank

 

Punio se uvijek ok, dok nije prestao.

thebatman sub 25.4.2020 14:29
mariolla79 kaže...

Mislio da ga rijesavas radi batke....po meni jedini minus mi9 je manja batka

 U pravu si, baterija je jedino sto mi je losije od mi9t pro ( i 2x kamera je nesto mekša), ostalo je odlicno. 

 

Moj je star 2 mjeseca, 64GB, crne boje. Stavit cu ga za 2000kn na njušku. 

GrimReaperKC sub 25.4.2020 23:00
mariolla79 kaže...

Stavi za vise..moj je 2350..nude mi 2100 sam ga ja neprodajem neg mjenjam za note 10 mi ili mate 20 pro.

 ja sam prodavao novi zapakiran sa 2 god gare za 2500kn prije 7mj pa sam tek nakon tjedan dana uspio prodat i to prvome koji se javio