gnomisa pet 6.3.2020 09:47
mariolla79 kaže...

Ja presao s op6t na mi 9..baterija ti je nesto bolja na 6t ali ja na mi9 nemamm zamjerke...notch mi nije smetao ni na op ni na mi9 a prije njih sam imao mi9t...navikao se..btw imas link od maske?

 Ovo je odlična maska za Mi9. Njuškalo.

gnomisa pet 6.3.2020 11:20
mariolla79 kaže...

Ja imam rouged crnu od spigena..nije bilo te prozirne...stavio spigen tough armor kaj sam imao na svom s10 mjesec dana prije nego ga prodao pa se niko nejavlja..dajem ju za 90 kn..platio 190

 Vlasniku S10 bi bilo bolje da si uloži u dobar powerbank neg u masku....

Ziga pet 6.3.2020 17:44
gnomisa kaže...
Ziga kaže...

 Ne kužim, došao vam je MIUI 11.0.5 a ja imam 11.0.8

 A čuj ja sam mob kupio u neutrinu....global verziju.....

 Ja u Instaru, isto global 6/128 verziju

 

 

ALVIN ned 8.3.2020 12:06

Šta imate uključen AI kod slikanja ? To bi trebalo prepoznati neke scene i poboljšati sliku

 

Ako ste isprobali MIUI 10 jeste li bili zadovoljniji nego sa MIUI 11 ?  Navodno je MIUI10 stabilniji jer je 11 još relativno nov

 

 

ALVIN ned 8.3.2020 15:33
Ag008 kaže...
Meni je hdr uključen, AI ne koristim jer lako kasnije urediš sliku

 HDR spaja više slika u jednu pa mu treba više vremena, zbog toga hdr nije idealan ni za pokretne mete, šta ne ? Inače ima hdr dobrih strana.

 

Ma radije bih da to AI brže odradi nego da ja poslije čačkam. Navodno AI malo istakne boje, kod selfie slikanja zagladi kožu da se mlađe izgleda

gnomisa ned 8.3.2020 19:14
ALVIN kaže...
Ag008 kaže...
Meni je hdr uključen, AI ne koristim jer lako kasnije urediš sliku

 HDR spaja više slika u jednu pa mu treba više vremena, zbog toga hdr nije idealan ni za pokretne mete, šta ne ? Inače ima hdr dobrih strana.

 

Ma radije bih da to AI brže odradi nego da ja poslije čačkam. Navodno AI malo istakne boje, kod selfie slikanja zagladi kožu da se mlađe izgleda

 Ma ai je "samsung" mode haha...hdr se odnosi na kontrast i kako se detalji vide u sjenama...

davidovski ned 22.3.2020 18:45

Mi 9 SE

zanimljivo imao sam 11.0.6 verziju i nije mi nudilo update iako na sluzbenoj stranici je bila vezija 11.0.13. Lijepo ja nju skinem i rucno updateam i odma mi nudi novi update 11.0.2.. Odradim ja to i sada imam andorid 10. Iako ne vidim bas neku razliku osim sto mi je sad i gmail dark mode imam zadnju sigurnosnu zakrpu (od veljace).

definho uto 24.3.2020 11:26

 koja je tebi trenutna MIUI verzija, ja sam trenutno na MIUI Global 11.3.4, i drugih update-a nema, cudno mi je da je security patch 2019-10-01, sta toliko kasne s update-om?

 

davidovski kaže...

Mi 9 SE

zanimljivo imao sam 11.0.6 verziju i nije mi nudilo update iako na sluzbenoj stranici je bila vezija 11.0.13. Lijepo ja nju skinem i rucno updateam i odma mi nudi novi update 11.0.2.. Odradim ja to i sada imam andorid 10. Iako ne vidim bas neku razliku osim sto mi je sad i gmail dark mode imam zadnju sigurnosnu zakrpu (od veljace).

 vi ste samostalno gore flashali veryiju MIUI-a s xiaomi.eu ili neki uredaji dolaze s tom verzijom MIUI-a?

16OR uto 24.3.2020 12:26

Miui.eu ? Nesto si ti pobrkao

 

Mislis na xiaomi.eu ili na miui eea rom

 

Citam vec par puta i ne kuzim o cem pricas

 

Njegov post je jednostavan, dok nije rucno skinio 11.0.13 android 9, nije mogao dobiti 11.0.2 koji je android 10, i radi se cisto o sluzbenim xiaomi romovima, sad jel to global ili eea rom, manje bitno

 

 

 

definho uto 24.3.2020 13:39

da, pobrkao sam, pod MIUI.eu sam mislio na xiaomi.eu, a zanima me je li to isto xiaomi sluzbeni ROM i dolaze li neki mobiteli odmah s tom verzijom MIUI-a?

na xiaomi.eu vidim skroz drugu verziju i verzioniranje i vidm da je Mi 9 Lite na Androidu 10. Znaci ja na svoj Mi 9 Lite takoder samostalno moram instalirati taj xiaomi.eu, jer sam ocito sad onda na Global verziji.

16OR uto 24.3.2020 13:59

Xiaomi.eu nikad nije bio sluzbeni, vec je custom rom baziran na kineskoj verziji sluzbenog roma

 

A tvoje je: il cekat sluzbeni rom sa androidom 10, il otkljucavaj bootloader i flashaj xiaomi.eu ako toliko jako zelis android 10

 

Ako ti telefon radi dobro, ja na tvom ne bi nista drugo nego cekao, i kad izadje sluzbeni 10, opet ne bi brzao, bolje pricekat pa pokupit informacije bilo sa mi communitija, telegram grupa, xda foruma i sl

U konacnici android 10 ne donosis nista vau, bez ceg ne mozes, dark mode na gmailu il takve neke sitnarije nisu razlog da trcis, ako ti telefon odlicno radi

 

Ovo govorim jer bolje bit pametan nego trcat i pojest gov...

Ag008 uto 24.3.2020 19:56
definho kaže...

 koja je tebi trenutna MIUI verzija, ja sam trenutno na MIUI Global 11.3.4, i drugih update-a nema, cudno mi je da je security patch 2019-10-01, sta toliko kasne s update-om?

 

davidovski kaže...

Mi 9 SE

zanimljivo imao sam 11.0.6 verziju i nije mi nudilo update iako na sluzbenoj stranici je bila vezija 11.0.13. Lijepo ja nju skinem i rucno updateam i odma mi nudi novi update 11.0.2.. Odradim ja to i sada imam andorid 10. Iako ne vidim bas neku razliku osim sto mi je sad i gmail dark mode imam zadnju sigurnosnu zakrpu (od veljace).

 vi ste samostalno gore flashali veryiju MIUI-a s xiaomi.eu ili neki uredaji dolaze s tom verzijom MIUI-a?

 Meni se nudio Android 10 na istom 11.3.4. (Mi 9 Lite) ali je povučen nakon par dana jer su korisnici prijavljivali bugove da se mobitel dodatno usprio i trajanje baterije je smanjeno

zed444 sri 25.3.2020 10:34

pokušavam po internetu naći koji je i zbog čega bolji, to mi je nekako u cjenovnom rangu, ali ne uspjevam se odlučiti. kupio bih jednog od tad dva.

stoga pitam ovdje, možete li mi vi s iskustvom korištenja i poznavanja samih aparata pomoći?

hvala!

thebatman sri 25.3.2020 12:38
zed444 kaže...

pokušavam po internetu naći koji je i zbog čega bolji, to mi je nekako u cjenovnom rangu, ali ne uspjevam se odlučiti. kupio bih jednog od tad dva.

stoga pitam ovdje, možete li mi vi s iskustvom korištenja i poznavanja samih aparata pomoći?

hvala!

 Nemaš se šta mislit, 9T  dolazi sa snažnijim GPU i CPU, o dev podršci da ne pricam.

Ag008 čet 26.3.2020 12:05

A verzija 7.xx ima bug na Mi 9 Lite (jer nema HAL3,Level 3 Camera 2 api podršku) da se jedva može koristiti, treba unlockati bootloader, rootati i urediti build prop da ima HAL3 podršku, ne znam zašto nije nativno podržan na Mi 9 Lite.

big smoke pet 27.3.2020 19:55
1337Raptor kaže...

GCAM verzije 6.xx vam ne rade na Androidu 10. Mogu raditi samo 7.xx verzije.

Ne mora nužno značiti, recimo 6.2.030 ( F1v9.5) od Sani1ty-a radi super na Poco na Android 10.

MGC_6.2.030_MI9SE_V4_plus2 na Mi 9 SE je bio odličan (jedino je imao problema sa lagom nakon nekoliko uzastopnih fotki).

medo_5 ned 29.3.2020 16:41

Pozdrav svima žena mi ima Mi9 star je 11 mjeseci kupio sam ga kod Honorbuya. 

Problem je što je napunila mob do daske slikama i video snimkama od djeteta mob ju je upozoravao stalno da je memorija puna, i tako joj to stoji mjesecima, ja sam joj rekao da prebaci slike na komp i nije.

Problem je što mob nemogu uopće upaliti restartira se stalno, evo danas cjeli dan dok god ima baterije.Zna se nekad upalit i tako 1 min radi i samo se opet restartira. Probao sam ući u boot menu da odaberem reboot ali opet se restartira ne da mi uopče odabrati ni wipe data ništa(mada bi trebao spasit dve slike i video inače će me žena ubit 😋). Neznam kaj da delam više, svaki savjet bi mi dobro došao. Inale mob je global version ona ga je samo updejtala, nismo flashali ni nikaj. 

 

mzopg ned 29.3.2020 16:46
medo_5 kaže...

Pozdrav svima žena mi ima Mi9 star je 11 mjeseci kupio sam ga kod Honorbuya. 

Problem je što je napunila mob do daske slikama i video snimkama od djeteta mob ju je upozoravao stalno da je memorija puna, i tako joj to stoji mjesecima, ja sam joj rekao da prebaci slike na komp i nije.

Problem je što mob nemogu uopće upaliti restartira se stalno, evo danas cjeli dan dok god ima baterije.Zna se nekad upalit i tako 1 min radi i samo se opet restartira. Probao sam ući u boot menu da odaberem reboot ali opet se restartira ne da mi uopče odabrati ni wipe data ništa(mada bi trebao spasit dve slike i video inače će me žena ubit 😋). Neznam kaj da delam više, svaki savjet bi mi dobro došao. Inale mob je global version ona ga je samo updejtala, nismo flashali ni nikaj. 

 

Možeš li ga spojiti kabelom na komp pa na brzinu prebaciti podatke?

 

Ako to ne ide možeš staviti TWRP, pa ga pokreneš i tamo imaš backup opciju na SD karticu pa tako prebaciš podatke i onda napraviš "wipe data".