gnomisa pet 10.1.2020 20:01
Ziga kaže...

MI9 skinem ujutro u 7 s punjača, cijeli dan 4G, slikanje, surfanje, emailovi, telefonski pozivi..navečer u ponoć idem spavati. Status baterije nikad nije bio manji od 20%

 

 

 Isto iskustvo. Eto odgovorio si liku prije sebe. Nije slaba baterija nego xioami modeli imaju jako dobre baterije, neki još bolje (kao npr. Mi9t). Probajte neki samsung tipa S9 ili S10 pa da vidite što je slaba baterija. O brzini punjenja da ne pišem.

mzopg sri 15.1.2020 16:18
EZY-E kaže...

Netko upsio rootati stock miui11 android 10?

ode mi mob u bootloop, vratio se sa custom roma a da nisam brisao internal storage, vjerojatno je zbog toga.

Drugo si wipeao cache/dalvik/system?

Ne bi trebalo biti radi internal storage, ali nikad se ne zna.

 

Inače bolji je MIUI od većine, ako ne i svih tih custom ROM-ova.

Ja baš zadnjih mjeseci testiram sve po redu i nisam još pronašao jedan custom ROM koji mi bolje odgovara od MIUIa, najbliži mu je trenutno LineageOS.

EZY-E sri 15.1.2020 21:20
mzopg kaže...
EZY-E kaže...

Netko upsio rootati stock miui11 android 10?

ode mi mob u bootloop, vratio se sa custom roma a da nisam brisao internal storage, vjerojatno je zbog toga.

Drugo si wipeao cache/dalvik/system?

Ne bi trebalo biti radi internal storage, ali nikad se ne zna.

 

Inače bolji je MIUI od većine, ako ne i svih tih custom ROM-ova.

Ja baš zadnjih mjeseci testiram sve po redu i nisam još pronašao jedan custom ROM koji mi bolje odgovara od MIUIa, najbliži mu je trenutno LineageOS.

 Misliš nakon instalacije magiska? Nisam jer to nikad nisam radio, a i u uputama nije pisalo da treba.

I da, MIUI stvarno je najbolji, bio neko vrijeme na Pixel Experiencu al uvijek ima nekih problema/nedostataka sa tim romovima, dosta nekih malih stvari ali kad se to sve skupi i nije baš neprimjetno.

mzopg sri 15.1.2020 22:36
EZY-E kaže...

 Misliš nakon instalacije magiska? Nisam jer to nikad nisam radio, a i u uputama nije pisalo da treba.

I da, MIUI stvarno je najbolji, bio neko vrijeme na Pixel Experiencu al uvijek ima nekih problema/nedostataka sa tim romovima, dosta nekih malih stvari ali kad se to sve skupi i nije baš neprimjetno.

Mislio sam prije flashanja ROM-a.

 

Meni isto najviše fale te "sitnice" koje MIUI ima, a i na njemu mi je baterija najduže trajala.

EZY-E sri 15.1.2020 22:59
mzopg kaže...
EZY-E kaže...

 Misliš nakon instalacije magiska? Nisam jer to nikad nisam radio, a i u uputama nije pisalo da treba.

I da, MIUI stvarno je najbolji, bio neko vrijeme na Pixel Experiencu al uvijek ima nekih problema/nedostataka sa tim romovima, dosta nekih malih stvari ali kad se to sve skupi i nije baš neprimjetno.

Mislio sam prije flashanja ROM-a.

 

Meni isto najviše fale te "sitnice" koje MIUI ima, a i na njemu mi je baterija najduže trajala.

 Swipeao sam Factory Reset na twrpu, ništa dodatno nisam kliknuo.

Googlao sam i ekipa kaže da je najbolje sa formatom (valjda misle komplet) ponovno instalirati rom al mi se trenutno ne da baš, iako kad-tad budem jer mi treba 84Hz i AdAway :D

 

Edit: Izgleda da sam rješio Adaway problem sa Blokada-om.

mzopg sri 15.1.2020 23:32
EZY-E kaže...

 Swipeao sam Factory Reset na twrpu, ništa dodatno nisam kliknuo.

Googlao sam i ekipa kaže da je najbolje sa formatom (valjda misle komplet) ponovno instalirati rom al mi se trenutno ne da baš, iako kad-tad budem jer mi treba 84Hz i AdAway :D

Imaš opciju prije flashanja Wipe (što si napravio) pa onda na Advanced wipe i tamo poklikaš data, system, dalvik cache, cache, manje više sve osim internal storage.

 

Evo vidi tu, to je pod Tip #5:

https://android.gadgethacks.com/how-to/ultimate-guide-using-twrp-only-custom-recovery-youll-ever-need-0156006/

 

Vidi i druge 'tipove' sa linka, možda neki od njih pomogne.

gnomisa pon 20.1.2020 09:20
16OR kaže...
gnomisa kaže...
danko155 kaže...

Mi 9 je akciji u Sancta domenici.

 2700 kn kaže mi buraz..super cijena...

 Reci ti bratu da je akcija....2.299kn

 

:P

 ahahha vidi fakat...jaoo...

 

btw pa to je totalni no brainer...takav mob za te pare je brutalan deal

 

maks0806 pon 27.1.2020 10:30

Dečki, zna li tko možda riješenje za ovaj problem:

Naime prijateljica je kupila Mi9Se sa Xiaomi global storea na aliju i ne radi kamera. Piše can't connect to camera. Sad, ima li kakav način da se to riješi bez slanja? I kako uopće poslati? Kada sam poslao poruku sa opisom problema, odgovaraju samo besmislice i šalju neke popuste. Ima li tko kakva iskustva? Hvala ;)

GrimReaperKC pon 27.1.2020 12:51
Marko04 kaže...

Pozdrav. Dobiva li itko kakve nove update-e? Čini mi se da su nekako spori sa tim.

 frend tek prekjučer dobio android 10 na samsung note 9, njegova cura tek pred 2 tjedna na p30 pro.

ja ga imam od 1.11.2019. tak da ne da nisu spori nego su vrh.

I dobio sam zadnje patch za prosinac (android security) i sve ok radi, jedino me smeta kod otkkljucavanja prstom ona animacija (više nije menu instant).

 

 

gnomisa pon 27.1.2020 13:59
GrimReaperKC kaže...
Marko04 kaže...

Pozdrav. Dobiva li itko kakve nove update-e? Čini mi se da su nekako spori sa tim.

 frend tek prekjučer dobio android 10 na samsung note 9, njegova cura tek pred 2 tjedna na p30 pro.

ja ga imam od 1.11.2019. tak da ne da nisu spori nego su vrh.

I dobio sam zadnje patch za prosinac (android security) i sve ok radi, jedino me smeta kod otkkljucavanja prstom ona animacija (više nije menu instant).

 

 

 Zato sam si ja složio kombinaciju double tap i face detection i otvara trenutno. Face unlock sam probao na jedno 30 osoba uključujući i brata koji mi je jako sličan i nije nitko uspio otključat svojim licem.

Ziga pon 27.1.2020 20:00
GrimReaperKC kaže...
, jedino me smeta kod otkkljucavanja prstom ona animacija (više nije menu instant).

 

 

 I mene isto...

 

+ često se desi kad iz Whatsappa ili neke aplikacije se vraćam na home screen..nema ikona (samo pozadinska slika) i onda se sve pojavi za 5 sekundi..iritantno!

 

Marko04 uto 28.1.2020 10:04

Generalno je sve ok. Sitnice tipa kad notifikacijsku traku jednom potegnem, sve blank pa kad je spustim do kraja, pojave se ikone i opet sve ok; zatim lag (trzanje) kod svipe-a ulijevo, odnosno za otvaranje krajnje lijeve početne stranice (kratkog pregleda, prečaca, notesa itd.); miui forum app uopće ne radi; tu i tamo se pojavi obavijest o facebooku - neki update od par kb koji se neda update-at.

 

Kažem, fakat sitnice. Mob odlično i fluidno radi. Napravio sam prijelaz sa OnePlus-a pa sam samo malo razmažen valjda :) Mogli bi popeglat te neke iritantne sitnice, samo to.

16OR uto 28.1.2020 11:20
gnomisa kaže...
GrimReaperKC kaže...
Marko04 kaže...

Pozdrav. Dobiva li itko kakve nove update-e? Čini mi se da su nekako spori sa tim.

 frend tek prekjučer dobio android 10 na samsung note 9, njegova cura tek pred 2 tjedna na p30 pro.

ja ga imam od 1.11.2019. tak da ne da nisu spori nego su vrh.

I dobio sam zadnje patch za prosinac (android security) i sve ok radi, jedino me smeta kod otkkljucavanja prstom ona animacija (više nije menu instant).

 

 

 Zato sam si ja složio kombinaciju double tap i face detection i otvara trenutno. Face unlock sam probao na jedno 30 osoba uključujući i brata koji mi je jako sličan i nije nitko uspio otključat svojim licem.

 Da imas brata blizanca otkljucao bi ti telefon, uvijek i svaki put :p

 

Btw...kome smeta fp otkljucavanje tj animacija icona, neka stavi poco launcer, njega jos uvijek nisu ujebali kao miui launcer

16OR uto 28.1.2020 18:32
Ziga kaže...

Kako na MI9 imati istovremeno neki drugi launcher + App Vault s lijeve strane home screena?

 

 

Tako sto instaliras poco i ukljucis app vault isto kao i u stock miui lancheru

Sam poco je xiaomi launcher, po meni bolja verzija od miuia jer ti daje double tap za gasenje i paljenje ekrana + ladicu sa aplikacijama

 

Kad ga instaliras, ako ga instaliras, obavezno resetiraj telefon, ili ugasi-upali ponovo, hoce se pogubit pa animacija ikonica i bedjevi ikonica zajebavaju i ne rade kak spada

16OR uto 28.1.2020 19:22

bome da, nisam ni znao da je novi app vault, dugo koristim poco, otkako je izasao, a app vault ugasio cim su dali uopciju da se moze gasiti, pa ni ne poznajem ga kao takvog redizajniranog

 

hebi ga 

 

znam da xiaomi ima i neki mint launcer pa probaj šnjim sto bi rekao inspekor primorac

Shajm sri 29.1.2020 15:32

Ekipa da li je možda riješen problem loše kvalitete zvuka kod snimanja videa (nizak bitrate)?

Koliko sam na nekom stranom foumu pročitao nije riješeno sa updatom softwarea...

 

To bi mi mogao biti dealbreaker da uzmem p30 kojeg mogu naći za 200 kn više.

sk0ls čet 30.1.2020 07:03

Kupio sam neki dan Mi 9 lite i muči me potrošnja baterije, primjetio sam da mi puno baterije trosi Messenger, pa sam skinuo Messenger lite, al ista stvar, SOT mi je nekih 3-4 ..

 

U prilogu su 2 slike..

 

Do sad sam koristio Mi 5 Plus i sot mi je bio nekih 6-7h

Mob je global version, kupljen sa honorbuya

thebatman čet 30.1.2020 09:59
sk0ls kaže...

Kupio sam neki dan Mi 9 lite i muči me potrošnja baterije, primjetio sam da mi puno baterije trosi Messenger, pa sam skinuo Messenger lite, al ista stvar, SOT mi je nekih 3-4 ..

 

U prilogu su 2 slike..

 

Do sad sam koristio Mi 5 Plus i sot mi je bio nekih 6-7h

Mob je global version, kupljen sa honorbuya

 Zabrani aplikaciji auto start i rad u pozadini.