Jehonan uto 10.9.2019 09:47
kekec01 kaže...

Ne kužim se u kamere ali meni su slike stvarno jako dobre. 

Ja se pomalo kužim al' vjerujem da bar u ovom slučaju baš i nema mjesta nekim velikim prigovorima, jer opet ako ideš na ovo prigovarati onda mi to sve skupa pomalo liči na ono "...a nije bilo od jabuke..." .

 

Osim toga, pomalo svi zaboravljaju da je ovo MOBITEL, a ne foto aparat koji ima decidiranu i samo baš tu svrhu te se osim toga pazi i mazi, čuva od truna prašine, a ovo peri deri, po džepu, stolovima, autu, ... pa mislim?!

gnomisa uto 10.9.2019 13:44
ocean77 kaže...

Da, stavio sam ovu od 22.8. sto je imala zadnji update.

Ta mi se pokazala jako dobra...ima neke minorne bugove, ali samo fotkanje je bez greske.

 A vidiš ja koristim ovu drugu. A za ovu tvoju treba još skinut neke fajlove kolko vidim...

kekec01 sri 11.9.2019 08:52

Ne kužim se ja u to, to je za mene viša matematika :-) Znam samo da mogu donijeti račun u firmu i da mi vrate iznos pdv-a za kupljenu robu jer im to ide u trošak pa dobro njima a i meni. Sada sam se sjetio da moram platiti samo u gotovini tako da ne igra ta opcija. Bilo bi super dobiti Mi9 za 1800kn. Ali ni za 2200kn nije tako loše ;-) 

gnomisa sri 11.9.2019 10:25
Jehonan kaže...

Evo, ako tko želi napraviit update na MIUI Global 10.2.30 | Stable 10.2.30(PFAEUXM) može to tako da prvo skine ROM sa ovog linka.

 

Potom napravi direktorij "downloaded_rom" na internoj memoriji i u njega iskopirate ROM koji ste upravo skinuli skinuli.

 

Nakon toga odete na Settings->About phone->System update koj vam nakon toga odmah ode u online potragu za novim ROM-om, a da bi mu rekli da potraži ROM lokalno, kliknete 10 puta na VELIKI broj 10 i taj manifetluk vam otvori odatne opcije koje se nalaze u gornjem desnom kutu unutar one tri točkice. E, jedna od njih je i ta da odaberete ROM koji ste upravo skinuli i iskopirali na mobitel (Choose update package).

 

Nakon ovoga, vjerujem da sve znate, tj. odaberete taj paket, velite OK, on prvo provjeri checksum od skinutog paketa i ako je sve OK traži da da reboota u recovery i pokrene upgrade!

 

I nakon par min. to je to, ništa ne morate dirati, dapače, to je i krajnje poželjno!

 

Promjene koje su uključene u ovom zadnjoj iteraciji su, bar najvažnije:

 

-Smanjenje šuma kod niske razine glasnoće, kako kod slušalica tako i kod zvučnika.

-Nadogradnja Android sigurnosne zakrpe na listopad mjesec 2019. god.

-Optimizacija odziva senzora otiska prsta.

-Ispravljanje povremenog nepojavljivanja icone za otključavanje na zaključanom displayu.

 

Eto...

 

P.S.

 

Da, oficijelni je ROM, potpuno sigurno, samo što nije još puštena OTA verzija dotičnoga tako da ako hoćete biti sigurni u ishod, ovo vam je difinitivno bolja verzija, prva najbolja poslije fastboot verzije, jel'.

 

Evo, na mom uređaju se veselo vrti, ako to što znači kome.

 

Dodatak:

Evo, vidim da se pojavila i nova opcija u podešavanju, za proizvoljno uključivanje odnosno isključivanje DC dimminga unutar podešavanja za Display. Korisno.

 

Dodatak 2:

Opet po dobrom starom Xiaomijevom običaju imaju izgleda nekog preumornog, zaboravnog ili "baš me briga, to je nebitno, kozmetika" developera. Naime, ako ste primjetili, pojavio se novi folder "ramdump", a koji ako se izbriše, prilikom idućeg reboota, iznova se kreira. Hoću reći, već je to viđeno ne drugim modelima. Ako ništa, a ono odaje dozu šlampavosti, a što ipak ne bi trebalo biti slučaj na ovome modelu jel'!

PFAEUXM je EU rom (EEA - Euopean economic area, stable) a ne GLOBAL standard (global standard je PFAMIXM, tako je kod mene na verziji prije btw).

Malo detaljnije o razlikama u te dvije verzije. U biti oni koji imaju global standard verziju vrlo vjerojatno ne bu mogli instalirat ovu verziju. Bar ne ovako direktno bez bloadera.

Jehonan sri 11.9.2019 14:38
gnomisa kaže...
Jehonan kaže...

Evo, ako tko želi napraviit update na MIUI Global 10.2.30 | Stable 10.2.30(PFAEUXM) može to tako da prvo skine ROM sa ovog linka.

 

Potom napravi direktorij "downloaded_rom" na internoj memoriji i u njega iskopirate ROM koji ste upravo skinuli skinuli.

 

Nakon toga odete na Settings->About phone->System update koj vam nakon toga odmah ode u online potragu za novim ROM-om, a da bi mu rekli da potraži ROM lokalno, kliknete 10 puta na VELIKI broj 10 i taj manifetluk vam otvori odatne opcije koje se nalaze u gornjem desnom kutu unutar one tri točkice. E, jedna od njih je i ta da odaberete ROM koji ste upravo skinuli i iskopirali na mobitel (Choose update package).

 

Nakon ovoga, vjerujem da sve znate, tj. odaberete taj paket, velite OK, on prvo provjeri checksum od skinutog paketa i ako je sve OK traži da da reboota u recovery i pokrene upgrade!

 

I nakon par min. to je to, ništa ne morate dirati, dapače, to je i krajnje poželjno!

 

Promjene koje su uključene u ovom zadnjoj iteraciji su, bar najvažnije:

 

-Smanjenje šuma kod niske razine glasnoće, kako kod slušalica tako i kod zvučnika.

-Nadogradnja Android sigurnosne zakrpe na listopad mjesec 2019. god.

-Optimizacija odziva senzora otiska prsta.

-Ispravljanje povremenog nepojavljivanja icone za otključavanje na zaključanom displayu.

 

Eto...

 

P.S.

 

Da, oficijelni je ROM, potpuno sigurno, samo što nije još puštena OTA verzija dotičnoga tako da ako hoćete biti sigurni u ishod, ovo vam je difinitivno bolja verzija, prva najbolja poslije fastboot verzije, jel'.

 

Evo, na mom uređaju se veselo vrti, ako to što znači kome.

 

Dodatak:

Evo, vidim da se pojavila i nova opcija u podešavanju, za proizvoljno uključivanje odnosno isključivanje DC dimminga unutar podešavanja za Display. Korisno.

 

Dodatak 2:

Opet po dobrom starom Xiaomijevom običaju imaju izgleda nekog preumornog, zaboravnog ili "baš me briga, to je nebitno, kozmetika" developera. Naime, ako ste primjetili, pojavio se novi folder "ramdump", a koji ako se izbriše, prilikom idućeg reboota, iznova se kreira. Hoću reći, već je to viđeno ne drugim modelima. Ako ništa, a ono odaje dozu šlampavosti, a što ipak ne bi trebalo biti slučaj na ovome modelu jel'!

PFAEUXM je EU rom (EEA - Euopean economic area, stable) a ne GLOBAL standard (global standard je PFAMIXM, tako je kod mene na verziji prije btw).

Malo detaljnije o razlikama u te dvije verzije. U biti oni koji imaju global standard verziju vrlo vjerojatno ne bu mogli instalirat ovu verziju. Bar ne ovako direktno bez bloadera.

Opovrgnuto u praksi, iz vlastitog iskustva!

Ne trebaju nikakava otključavanja bootloadera, custom recovery ili bilo što drugo!

 

Sve stock!

 

Osim toga, kao što je i čovjek napisao na tom reddit postu, osnovna razlika između ta dva ROM-a je naoko prilagođenost EEA verzije famoznom GDPR-u koji je trenutno na snazi unutar EU pa tako i RH.

Uzgred budi rečeno, Kinezi su to lukavo odradili jer su na taj način otvorili put opciji otključavanja mobitela sa licem, a što je i bila glavna prepreka za ostvarenje toga.

 

Isto tako, postoji još jedna "mala" distinkcija između ta dva ROM-a, a to je da j po svemu sudeći ovoj EEA verziji ovaj dio od konfiguracije modema bolje prilagođen EU zemljama pa bi shodno tome u većini EU zemalja trebao vez problema raditi VoLTE i VoWiFi te isto tako sam konfiguracija 4G/LTE modema bi trebala biti smislenija EU području (napominjem da ovdje ne govorim o samim freq. bandovima, to nema veze s ovom pričom tj. to imaš samo ako si kupio Globalnu tj. EU verziju mobitela, a na onu za Kinesko tržište, al' to je dio neke druge priče)

 

Dakle, kada je meni došao mobitel, nakon što sam ga izvadio iz kutije, upalio, aktivirao gore je bila GLOBAL standard  dakle miui_CEPHEUSGlobal_V10.2.13.0.PFAMIXM verzija ROM-a!

 

Za divno čudo, znaš koja mi je OTA verzija ROM-a pristigla, dakle bez ikakve intervencije ili prčkanja po bilo čemu sa moje strane tj. odmah par minuta nakon aktivacije tj. uključenja mobitela?!

PFAEUXM!!!

I to, točnije rečeno, OTA od miui_CEPHEUSEEAGlobal_V10.2.28.0.PFAEUXM verzije ROM-a!

 

Bezi ikakve intervencije sa moje strane!!!

 

Nakon toga, ja sam manuelno, kao što sam i napisao te opisao postupak podigao ovu zadnju miui_CEPHEUSEEAGlobal_V10.2.30.0.PFAEUXM recovery verziju i reviziju ROM-a.

 

Eto, to su provjerene i prokušane informacije

Dakle rezime bi bio, sve je OK, tj. možete staviti verziju koju god želite dok imate HARDWARE-ski Globalnu tj. EEA verziju mobitela.

 

Bilo Global ili EU, svejedno je, nema potrebe za otključavanjem, custom recoveryem, ničim, sve tvornički, sigurno i bez opasnosti.

gnomisa sri 11.9.2019 14:57

Sad imam drugo pitanje. Koliko često dolaze nadogradnje za EEA a koliko često za global standard? I koja buduća OTA verzija će meni doći nakon nadogradnje na EEA verziju putem tvojeg linka (manualno)?

FiTop sri 11.9.2019 16:12

Trenutno na 10.3.4. PFBEUXM globar stable romu (kupljen iz Kine ali global versiom) i sad bi htio preci pr Xiaomi EU rom, znaci li to da mogu bez unlocka i ostaloh dida mida? Malo me ljuti ovaj rom zbog sitnica kao sto su AOD itd koje rade ne Xiaomi eu romu. Hvala!

mzopg sri 11.9.2019 17:01
kekec01 kaže...

Nije baš pitanje za ovu temu. Zna li netko ako se kupi Mob iz eu skladišta, može li se uzeti na firmu i tražiti R1 račun? 

 Iz EU skladišta nekog od ovih kineskih shopova ili regularne EU tvrtke?

 

Ukoliko kupuješ od regularne EU tvrtke koja ima svoj VAT ID dostaviš im svoj VAT ID i oni će ti skinuti svoj PDV i platiti ćeš manje, naravno dobiti ćeš i račun.

 

Po pitanju kineskih EU skladišta, to je siva zona, po meni švercana roba na koju nije plaćen VAT i uz koju nećeš dobiti nikakav račun, a kamoli legalni račun trgovine sa svim potrebnim podacima. Možda ima izuzetaka, ali s ovih par najrazvikanijih sam dosta puta radio i tu možeš zaboraviti račun. Volio bi čuti ukoliko netko ima drugačije iskustvo.

Jehonan sri 11.9.2019 17:26
gnomisa kaže...

Sad imam drugo pitanje. Koliko često dolaze nadogradnje za EEA a koliko često za global standard? I koja buduća OTA verzija će meni doći nakon nadogradnje na EEA verziju putem tvojeg linka (manualno)?

Po logici stvari i dosađašnjem iskustvu, ako gledamo samo stabline verzije ROM-ova, prvo dolaze nadogradnje za njihovo domicilno tržište, dakle Kinu, a potom za Globalno tj. EEU.

 

S tim, čisto ako gledaš brojačanu nomenkalturu, ako to u stvarnosti išta znači al' pretpostavimo da da, ovaj ROM za EEA je uvijek, bar do sada, prednjačio, tako da u njega po svemu sudeći stavljaju novije kompajliran kernel, popratne bin fajlove, ..., nego u ovaj Globalni ROM.

 

Također, EEA vele neće imati tako česte nadogradnje kao Globalni al' ako ve radi, meni to bolje, a ne lošije. Iako, ako ćemo gledati dosadađnje iskustvo, Global i EEA izađu u isto vrijeme, čini mi se. Al' dobro, to se možda i promijeni.

Kao što i rekoh, dakle meni je na Globalnu verziju stigla OTA od EEA verzije, a onda sam ja ponukan s tim gore puknuo noviju reviziju te iste EEA verzije ROM-a tj. najnoviju.

 

Inače, isto tako, ako gledamo u samu sigurnost uspjeha instaliranja novog ROM-a, preko staroga, onda bi to izlgedalo ovako:

1. fastboot verzija, najsigurnija i praktički ravna tvorničkoj

2. recovery verzija, malo nesigunija zbog toga što se djelomično oslanja na ispravan rad recoverya ali također birše sve sistemske fajlove, formatira particije, radi sve ono što joj skripta kaže i za izvrđavanje toga oslanja se na recovery program, a ne kao faatboor verzija na vanjsko računalo

3. OTA verzija, najnesigurnija, fizički najmanja, unutar nje se nalaze samo promijenjene datoteke, a koje onda recovery pomoću opisne skripte stavlja na mjesto već identičnih postojećih datoteka i shodno tome računa nove RSA i ine ključeve.

 

Po logici stvari, treba ti gore stići OTA od EEA ROM-a.

 

Eto, sada jasnije?!

gnomisa sri 11.9.2019 19:28

To što je EEA novija verzija ne znači da je bolja. Čitam na netu da je bugovitija od global verzije koja dobije češće update. S OTA nadogradnjama nisam nikad imao problema. Treba vidjeti i jel mi koji imamo hr garanciju kršimo uvjete reklamacije kod manualne instalacije druge verzije ROMa. Svakako ne vidim potrebu za time jer sve radi odlično na zadnjem OTA global standard verzije.

Jehonan sri 11.9.2019 20:43
gnomisa kaže...

To što je EEA novija verzija ne znači da je bolja. Čitam na netu da je bugovitija od global verzije koja dobije češće update. S OTA nadogradnjama nisam nikad imao problema. Treba vidjeti i jel mi koji imamo hr garanciju kršimo uvjete reklamacije kod manualne instalacije druge verzije ROMa. Svakako ne vidim potrebu za time jer sve radi odlično na zadnjem OTA global standard verzije.

A dobro mislim ono ne!

Bože dragi, radi kako god želiš, nitko ti nije prislonio "utoku" na glavu i rekao FLASHAJ!

Ja nisam niti rekao da si ti imao ili da općenito ima problema sa OTA nadogradnjama, ja sam ti samo opisao kako stvari stoje sa stanovišta same tehnologije tj. što je što.

Ako ti ne vidiš potrebu, a tko sam ja da ti namećem istu?!

 

Baš me briga, oš ti šarcu davat bijelo ili crno vino, il' ćeš možda vodu, tvoja odluka!

 

Isto tako to što ti ne vidiš potrebu, to baš i nije nešto po čemu se puno ljudi ravna, ja sigurno ne!

 

Ja recimo naprotiv vidim, jer uređaj radi još uglađenije, bolje, pojavila se opcija za DC dimming, vele da su ispravili još neke greške, iako ih ja nisam uočio, al' eto, valjda ljudi znaju iako ja ne vidim potrebu za tim .

 

Apropo cijelog ovog "razgovora", ne znam čemu takav antagonizam, ono, ja ne vidim potrebu, ja ovo, ja ono i sve suprotno, valjda da bi se ispalo inteligentno suzdržano pametan, što li?!

Pa mislim, ako ne znaš, a pitao si i nekakav odgovor dobio, a onda sam odvagni, odluči kojim ćeš smjerom, to je onda tvoj smjer, a ne u stilu, što ti znaš, za tim nema potrebe, itd...

kekec01 sri 11.9.2019 22:50

Ma pusti, netko mu je sa strane nešto poremetio pa si ti dobio porciju. Mislim čemu služi forum nego razmjenjivanju iskustva. Svakako je dobro saznati iskustva iz prve ruke. Mislim da si postavio dobro pitanje vezano za garanciju. Xiaomi nema problema sa instaliranjem romova na svoje uređaje ali tko zna što su naši serviseri smislili. 

Jehonan čet 12.9.2019 09:39
gnomisa kaže...

Čemu ljutnja? Od onog superljubaznog upita do ove eskalacije..... Da stvar bude gora nisam ti ni proturječio već samo iznio svoje mišljenje.

Ma jok!

 

Nema ljutnje, nego brate mili čemu tjerati stvari do apsurda?!

 

Eto vidiš, super ljubazan tip, a onda stubokom promijenio ponašanje!

 

Ako ništa, a ono se zapitaš, a tko tu koga, jel'?!

 

U svakom slučaju, ako sam te uvrijedio, povrijedio, moja isprika jer zbilja mi to nije bila namjera!

ALVIN čet 12.9.2019 13:13

Ja sam odavno citao, poznato je, da je fastboot metoda najcistija, samo sto je najkompliciranija i zahtjeva otkljucani bootloader, pa se vecini ne da tako raditi.

Ovu manual metodu koju si naveo sam smatrao jednakom kao OTA, super ako je pouzdanija ! Nju cu odraditi.

Meni je MI9 SE glavna meta. Ovdje sam procitao i za gearbest kao opciju bez dodatnih troskova. Manji mob mi je prioritet, a s obzirom kako su danas svi veliki mi sa manjim i komotnim mobitelima cemo biti posebni i vec vidim da ce biti puno pitanja "koji ti je to mob"

Jehonan čet 12.9.2019 20:24
EZY-E kaže...

Ja svog SE još uvijek čekam, 11 dana već prošlo, sad je u Njemačkoj, zna netko kad bih ga mogao očekivati?

Sa Gearbesta je naručen.

Mislim da je meni u DE "stojao" nekih 4-5 dana, onda mu je trebalo 2-3 dana da se pojavi i sistemu HP-a nakon što je došao u RH te nakon toga manje od 48 sati da dođe k meni na vrata.

 

Također Gearbest narudžba.

Jehonan čet 12.9.2019 20:37
ALVIN kaže...
Ja sam odavno citao, poznato je, da je fastboot metoda najcistija, samo sto je najkompliciranija i zahtjeva otkljucani bootloader, pa se vecini ne da tako raditi.

Ovu manual metodu koju si naveo sam smatrao jednakom kao OTA, super ako je pouzdanija ! Nju cu odraditi.

Meni je MI9 SE glavna meta. Ovdje sam procitao i za gearbest kao opciju bez dodatnih troskova. Manji mob mi je prioritet, a s obzirom kako su danas svi veliki mi sa manjim i komotnim mobitelima cemo biti posebni i vec vidim da ce biti puno pitanja "koji ti je to mob"

A da vidi, je, zahtjeva otključan bootloader al' ta metoda se i tako koristi ako si zapao u neku veliku gabulu pa ove dvije metode ne prolaze.

 

Da, mnogi to misle, da je recovery ROM i OTA ROM isto, a nije.

 

Dakle, OTA i je zamišljena kao ROM koji će doći, kako mu samo ime kaže "over the air" te zbog toga mora biti čim manji, a onda se pribjegava tome da se flashaju samo one datoteke kod kojih je učinjena razlika i da se možda u nekom manjem omjeru dodaju neke nove. Naravo, sve diskrepancije u checksumima datoteka te pripadajućim ključevima mora odraditi recovery po navođenju skripte i tu zna dođi do probema ako si radio neke "nedozvoljene" stvari na mobitelu tj. ukratko ako si stavio custom recovery ili mijenjao particije jer ta skripta tada to ne očekuje i eto ti belaja.

 

Što se tiče veličine mobitela, a što ja znam, gledano čisto osobno, u mojim rukama ne izgleda veliko (al' istina i Bog, 197 cm/ 98 kg i tome pripadajuće "rukice" tako da vjerujem da i nisam baš objektivan) al' opet Bože moj, zbog toga i postoji taj mobitel tj. ako ti je ovaj velik, a ti uzmi taj...zbilja ne znam što bih pametnije rekao

 

Da, ja sam tako riješio mobitel, Gearbest, bez dodatnih troškova.

ALVIN pet 13.9.2019 06:28

Nisam mislio kao loše, nego kao prednost, to što ćemo biti posebni sa manjim mobitelima. Pošto je Iphone bio prepoznatljiv po manjim uređajima, prvo će ekipa pomisliti da imamo neki Iphone, npr. XS ili X model, koji su podjednaki dimenzijama kao Mi9 SE.

 

Kao primarni mobitel koji svaki dan nosim po đžepovima, jer ne koristim pederuše i slične torbe, komotnije mi je da je manji i lakši, a ne želim kompromitirati kameru, pa je izbor takvih mobitela pao na dva slova. Za sekundarni mobitel je druga priča, takav mi više služi umjesto tableta, i stoji mi doma ili koristim na poslu, ali ga ne nosim po đžepovima sa sobom. I da, ugodniji mi je za držanje manji iako imam veće šake, ok sigurno ne velike kao ti.

 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_lite_is_the_cc9_for_europe_coming_september_16-news-39166.php

Mi9 Lite će biti naziv za globalnu verziju onog kineskog CC9.

FiTop pet 13.9.2019 07:51
Jehonan kaže...

Ja recimo naprotiv vidim, jer uređaj radi još uglađenije, bolje, pojavila se opcija za DC dimming, vele da su ispravili još neke greške, iako ih ja nisam uočio, al' eto, valjda ljudi znaju iako ja ne vidim potrebu za tim .

 

 

Imam identicni ROM ali na Mi9SE i nema mi ove opcije za DC dimming moguce, da je to samo za Mi9? Primijetio sam da mi treperi kad je brightness na low, znaci da radi?

Jehonan pet 13.9.2019 08:21
FiTop kaže...
Jehonan kaže...

Ja recimo naprotiv vidim, jer uređaj radi još uglađenije, bolje, pojavila se opcija za DC dimming, vele da su ispravili još neke greške, iako ih ja nisam uočio, al' eto, valjda ljudi znaju iako ja ne vidim potrebu za tim .

 

 

Imam identicni ROM ali na Mi9SE i nema mi ove opcije za DC dimming moguce, da je to samo za Mi9? Primijetio sam da mi treperi kad je brightness na low, znaci da radi?

Na žalost, čini mi se da ne!

 

Naime, kada ne radi DC dimming funkcija, to znači da se za kontroliranje intenziteta osvjetljenja displaya koristi PWM (puls width modulation=širinska modulacija impulsa) te zbog toga možeš uočiti treperenje u nekim situacijama.

 

Naprotiv, kada radi DC dimming funkcija, to znači da se za kontroliranje intenziteta osvjetljenja displaya ne koristi PWM već se kontinuirano-linearno mijenja struja tj. napon koji dolazi do pojedinog pixela tj. osvjetljenja no to za sobom zbog same tehnološke izvedbe i prirode OLED displaya dovodi do određene diskoloracije tj. neuniformnosti boja na displayu.

 

Sada. jeli to samo za Mi9, a ne i za Mi9SE, to zbilja ne bih znao ali koliko sam shvatio ako hardware mobitela to podržava, oni će to u dogledno vrijeme implementirati tako da možda se ta opcije i pojavi u slijedećoj itereaciji ROM-a.

gnomisa pet 13.9.2019 08:47
ALVIN kaže...

Nisam mislio kao loše, nego kao prednost, to što ćemo biti posebni sa manjim mobitelima. Pošto je Iphone bio prepoznatljiv po manjim uređajima, prvo će ekipa pomisliti da imamo neki Iphone, npr. XS ili X model, koji su podjednaki dimenzijama kao Mi9 SE.

 

 Tebe stvarno dira kaj će neko pomisliti kad te vidi s mobitelom u ruci?

 

 @Jehonan - ja imam vid sokola i nisam skužio nikakvo treperenje na ekranu u bilo kakvom režimu rada.

Jehonan pet 13.9.2019 09:13
gnomisa kaže...
ALVIN kaže...

Nisam mislio kao loše, nego kao prednost, to što ćemo biti posebni sa manjim mobitelima. Pošto je Iphone bio prepoznatljiv po manjim uređajima, prvo će ekipa pomisliti da imamo neki Iphone, npr. XS ili X model, koji su podjednaki dimenzijama kao Mi9 SE.

 

 Tebe stvarno dira kaj će neko pomisliti kad te vidi s mobitelom u ruci?

 

 @Jehonan - ja imam vid sokola i nisam skužio nikakvo treperenje na ekranu u bilo kakvom režimu rada.

A vidi, očito sam ja povrijedio tvoje osjećajčiće ili je ovo prirodan način tvoje komunikacije tj. konstantno kontriranje u svemu što god ti netko kaže?!

 

U svakom slučaju, opet velim, sve je to tvoj i samo tvoj izbor!

 

Osim toga, sve što sam napisao, nisam izmislio ja (samo studirao) već neki drugi ljudi.

 

Isto tako, ja bih se zapitao, a zbog čega to idu implementirati svi malo renomiraniji proizvođači ako je to baš totalna budaleština?!

 

Ja naprotiv jesam primjetio treperenje, nemam dodatne optike al' sumnjam da imam "oko sokolovo".

 

Sada, jeli to dobro ili loše tj. što to govori o kvaliteti moga vida, to ostaje za vidjeti.

 

Eto, drago mi je što imaš vid sokola, to je lijepo iako bi to značilo da kao sokol imaš dva vidna centra (makule), jedan za centralni i drugi za periferni vid te da vidiš praktički svih 360º odjednom!

 

Ako je tome tako, svaka čast!

 

Addendum:

 

I da, to si u pravu tj. nije mi baš jasna potreba komparacije sa Appleom ili s bilo čim drugim na kraju krajeva al' opet, ista stvar, tko sam ja da.... tj. svatko ima svoje veselje...