mzopg sri 21.8.2019 14:47
Jehonan kaže...
mzopg kaže...
gnomisa kaže...

 Kod nas je Mi9 već dosta pao i teško da će ići još dolje, bar ne ove godine. Mi 9s neće biti ispod 4 tkn a malo sam i rekao. Jer imat će i 5G a to će ga poskupiti dosta.

 Bumo videli, teško je predvidjeti poteze tih kineskih kompanija. Ako ćemo gledati HR nepotrebno žure s tim 5G jer kod nas i 4G malo gdje postiže punu brzinu. 

A eto.

 

I meni osobno je prebrzo, al' što ćeš, to ti je napredak, nema stajanja, ako staneš mrtav si.

 

Opet, da se ravnamo po nama, blagi bože, još bi se beljili u dialup, a "Hans" bi nas uvjeravao kao je to "ono nešto", tako da, samo nek ljudi koji žele raditi rade, a mi ćemo jahati na nekom od harmonika.

 Ma da, ja se taman odlučim za kupovinu novog moba i onda najave novi model pa opet čekam... imam osjećaj da su počeli svaka 2-3 mjeseca izbacivati nove modele.

 

4G ako se ne varam ide do 150Mbit/s to je oko 19MB/s, za sada ne vidim upotrebu te brzine na mobu, nije baš da ću na njemu gledati 4k ili 8k filmove. Za download to je oko 1GB po minuti, meni više nego dovoljno. 

Jehonan sri 21.8.2019 15:02
mzopg kaže...
Jehonan kaže...
mzopg kaže...
gnomisa kaže...

 Kod nas je Mi9 već dosta pao i teško da će ići još dolje, bar ne ove godine. Mi 9s neće biti ispod 4 tkn a malo sam i rekao. Jer imat će i 5G a to će ga poskupiti dosta.

 Bumo videli, teško je predvidjeti poteze tih kineskih kompanija. Ako ćemo gledati HR nepotrebno žure s tim 5G jer kod nas i 4G malo gdje postiže punu brzinu. 

A eto.

 

I meni osobno je prebrzo, al' što ćeš, to ti je napredak, nema stajanja, ako staneš mrtav si.

 

Opet, da se ravnamo po nama, blagi bože, još bi se beljili u dialup, a "Hans" bi nas uvjeravao kao je to "ono nešto", tako da, samo nek ljudi koji žele raditi rade, a mi ćemo jahati na nekom od harmonika.

 Ma da, ja se taman odlučim za kupovinu novog moba i onda najave novi model pa opet čekam... imam osjećaj da su počeli svaka 2-3 mjeseca izbacivati nove modele.

 

4G ako se ne varam ide do 150Mbit/s to je oko 19MB/s, za sada ne vidim upotrebu te brzine na mobu, nije baš da ću na njemu gledati 4k ili 8k filmove. Za download to je oko 1GB po minuti, meni više nego dovoljno. 

Ah, ja sam poodavno odustao od takvog razmišljanja tj. ne isplati se.

 

Jer ako pogledaš, ono što možeš kupiti na otvorenom tržištu, oni već u labosu imaju nešto što ja bar 1/3 bolje, brže, štedljivije, naprednije, tako da...

 

Onda, kupiš što je trenutno na tržištu najbolji omjer dobiveno/uloženo i to ti je to tj. popustiš jer jednostavno ne možeš protiv tolike količine marketinga koji non stop govori, da, treba vam baš ovo i ne znam kako ste do sada živjeli bez toga, a dojučerašnji Pedro kojega su isto tako dizali u nebesa, a neka vidi, on ne valja više niš.

 

Tako da, neka on vrti bez problema aplikacije bar dvije godine, neka se ne raspadne i radi uredno u tome vremenu i ako samo to bude, to je već ispunilo moja očekivanja.

O_O_O sri 21.8.2019 15:12
mzopg kaže...
gnomisa kaže...

 Kod nas je Mi9 već dosta pao i teško da će ići još dolje, bar ne ove godine. Mi 9s neće biti ispod 4 tkn a malo sam i rekao. Jer imat će i 5G a to će ga poskupiti dosta.

 Bumo videli, teško je predvidjeti poteze tih kineskih kompanija. Ako ćemo gledati HR nepotrebno žure s tim 5G jer kod nas i 4G malo gdje postiže punu brzinu. 

Ne bi bas rekao, barem iz osobnog iskustva. Split i dalamcija i otoci, uvijek vise manje imam maksimalnu brzinu 75 Mb/s (na bonove) ili oko 200 Mb/s kad sam na mobu sa pretplatom. Ne treba mi kucni internet.

Dok recimo u Velikoj Britaniji na najvecem operateru EE ako dobijem 20-50 Mb/s, ako je stvarno dobar signal.

Jehonan sri 21.8.2019 22:17
mzopg kaže...
Jehonan kaže...
Bumbilek kaže...
mzopg kaže...
Bumbilek kaže...
tomislav10 kaže...
Ja sam drugačije čuo ovdje na forumu. I kakve veze ima ide li Njemačku ili neku drugu državu EU?

Dostava, ako uzmeš sa tim EU priority, bez carine i poreza se odnosi isključivo, ako je odredište Njemačka. Možda i Austrija, ne znam. Govorim iz prve ruke, jer sam kupio 2 uređaja na takav način.

 I kako si došao do uređaja? Otišao na put do Njemačke? 

 

Ja sam kupio na desetke uređaja, dobar dio skupljih je išao preko "Priority Line" i odredište HR i nikada nikakvih problema. Ovo što si ti napisao sigurno ne vrijedi, barem ne za GearBest i GeekBuying.

 

Uređaji se šalju u Njemačku, ali se od tamo prepakirani dalje šalju na tvoju adresu.

Baš ne, nego imam rodbinu tamo.

Koristio sam razne kodove za popuste, koje je bilo moguće realizirati preko Priority line, ako pošiljka završi u Njemačkoj.

 

Sad mi zbilja ništa nije jasno!

 

Jel se sad na kraju može naručiti mobitele sa dotičnih web trgovina ili ne te ako da, koji to tip dostave treba izabrati?!

 

Ja razgovarao s agentom na GeraBestu gdje sam ga pitao baš koji tip dostave odabrati zbog svega toga i on mi veli, "mi isporučlujemo u HongKong", što god to značilo?!?!

 Naravno da se može naručiti, tip dostave "Priority Line" kako sam ranije napisao. Evo i slikice.

Ti kinezi na chatu i engleski znaju biti luda kombinacija, tko zna kako je on shvatio tvoje pitanje. 

 

Trenutno ti je na GB Mi 9 6/64 sa dostavom i osiguranjem oko 2400kn. Kod nas je od 3100kn ali 128GB verzija. Odluka je na tebi.

 

Uskoro stiže i Mi 9S pa računaj da će cijena Mi 9 možda biti još niža, a i taj Mi 9S će biti odličan stroj, samo treba vidjeti koja će biti cijena.

Evo, beštija naručena. Sada ostaje samo čekati.

Jehonan čet 22.8.2019 10:09
thebatman kaže...

Mi9s i mi mix 4 bi mogle bit baš beštije.

Da, vjerujem da će biti, nema razloga da ne budu.

 

Ja onako, kada gledam taj Mi9, samo mi je žao što nije vodootporan te što nema stereo zvučnike.

Ma da je i 50$ skuplji, to bi vrijedilo, bar meni.

 

Također me zanima kako će izgledati MIUI 11 sa svim tim novim optimizacijama, animacijama, mogućnostima te hoće li ispuniti "obećanje" o drastičnom uklanjanju bloatwera i reklama?!

 

Al' eto, živi bili pa vidjeli, jel' tako...

gnomisa pet 23.8.2019 16:34
ocean77 kaže...

Baterija na Mi9 je čudo, svjetlina na max, ugasena stednja baterije.

 Slažem se. Na papiru nije jaka ali u praksi odlična. Meni traje dan i pol a sad i prčkam po njemu (kamera, web, youtube, sinkronizacija maila, watsap aktivno na grupi, testiranje PUBG i FIFA).

ocean77 pet 23.8.2019 16:49
gnomisa kaže...
ocean77 kaže...

Baterija na Mi9 je čudo, svjetlina na max, ugasena stednja baterije.

 Slažem se. Na papiru nije jaka ali u praksi odlična. Meni traje dan i pol a sad i prčkam po njemu (kamera, web, youtube, sinkronizacija maila, watsap aktivno na grupi, testiranje PUBG i FIFA).

 

 

Upravo zbog toga ga mnogi zaobilaze, misle da ce dobiti autonomiju slicnu Samsungu S9+, a baterija mi traje gotovo kao i na P30 PRO koji ima cak 4000 mah.

Ocito je MIUI odlicno optimiziran.

Jehonan pet 23.8.2019 20:54
ocean77 kaže...
gnomisa kaže...
ocean77 kaže...

Baterija na Mi9 je čudo, svjetlina na max, ugasena stednja baterije.

 Slažem se. Na papiru nije jaka ali u praksi odlična. Meni traje dan i pol a sad i prčkam po njemu (kamera, web, youtube, sinkronizacija maila, watsap aktivno na grupi, testiranje PUBG i FIFA).

 

 

Upravo zbog toga ga mnogi zaobilaze, misle da ce dobiti autonomiju slicnu Samsungu S9+, a baterija mi traje gotovo kao i na P30 PRO koji ima cak 4000 mah.

Ocito je MIUI odlicno optimiziran.

Da! Upravo tako. Slažem se.

Iskreno, meni je drago kada počnem čitati ovakve stvari, kako o xiaomiju tako o bilo kojoj drugoj firmi iz te branše, jer to zapravo znači da su prilično dobro optimizirali tu neku koheziju hardwarea i softwarea, a što i nije baš tako lagano.

Jako dobro i u biti samo pokazuje koliko se malo ide na samu optimizaciju, a sve na račun sirove procesorske snage.

 

A što se tiče smao MIUI-a, iskreno govoriće, tamo negdje kada sam imao Mi4, zbilja mi je išao na živce. No, polako, kako su i oni sazrijevali, sada tek vidim kada usporedim MIUI, čisti android, EMUI, One UI, ama vidim da je on po performansama alpari svima ovima ili čak i uglađeniji, brži, a po nekim sitnicama i ispred!

 

Samo da izbace te proklete reklame i skoro su na samome vrhu, i po kvaliteti i po omjeru dobiveno/uloženo.

 

Vidjeti ćemo.

 

Za sada, izgleda prilično dobro!

 

Ja evo baš gledam da bih uzeo i onaj njihov usisivač na baterije, a ako netko zna, ima informaciju iz prve ruke, nek' podijeli. Također sam pročitao da je prilično dobar i solidan.

gnomisa pet 23.8.2019 21:49

Da, imao sam i ja mi4 i fakat je tad MIUI bio dosta ubananiran. Ali sad je to druga priča a pljuju ga ljudi koji su prčkali po njemu 5 minuta ili uopće nisu. Itekako je on optimiziran. MIUI 11 će navodno biti "najlakši" do sada a kad uzmemo u obzir da nadolazeći xiaomi top modeli dolaze sa brutalnim kamerama (koje rade u suradnji sa samsungom) onda je jasno da će biti još veći best buy (ako zadrže politiku s cijenama).

Jehonan sub 24.8.2019 11:35
gnomisa kaže...

Da, imao sam i ja mi4 i fakat je tad MIUI bio dosta ubananiran. Ali sad je to druga priča a pljuju ga ljudi koji su prčkali po njemu 5 minuta ili uopće nisu. Itekako je on optimiziran. MIUI 11 će navodno biti "najlakši" do sada a kad uzmemo u obzir da nadolazeći xiaomi top modeli dolaze sa brutalnim kamerama (koje rade u suradnji sa samsungom) onda je jasno da će biti još veći best buy (ako zadrže politiku s cijenama).

Da, otprilike je to tako.

Zbog toga osobno i ne volim komentirati ništa što nisam sam isprobao, bar neko vrijeme.

 

Nego, budući da nisam podavno ništa naručivao sa Gearbesta, koliko treba paketiću do RH od njih tj. kakva su vaša iskustva iz prakse?

gnomisa pon 26.8.2019 23:26
andreas11 kaže...
funny games kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Gdje bi bilo najbolje kupiti Xiaomi mi9 u Hrvatskoj?

 Pogledaj instar informatiku. Prosli tjedan je bio po 3134kn 6/128gb.

 Trenutno nema nigdje ispod 3400kn 128gb verzija. Ja bi uzeo u Neutrino mobile, malo je skuplji ali imaju svoj servis u baštijanovoj (ne šalju u Poljsku ko ostali) i daju zamjenski mob. Također ide i na rate do 36mj bezkamatno (ZABA). Meni su takve stvari bitne.

Btw, ja uzeo 64GB i više nego dovoljno mi je.

maks0806 uto 27.8.2019 10:23
gnomisa kaže...
andreas11 kaže...
funny games kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Gdje bi bilo najbolje kupiti Xiaomi mi9 u Hrvatskoj?

 Pogledaj instar informatiku. Prosli tjedan je bio po 3134kn 6/128gb.

 Trenutno nema nigdje ispod 3400kn 128gb verzija. Ja bi uzeo u Neutrino mobile, malo je skuplji ali imaju svoj servis u baštijanovoj (ne šalju u Poljsku ko ostali) i daju zamjenski mob. Također ide i na rate do 36mj bezkamatno (ZABA). Meni su takve stvari bitne.

Btw, ja uzeo 64GB i više nego dovoljno mi je.

 Radje bih sam popravio nego dao Neutrino "serviserima" da prčkaju po njemu.Evo primjer ne jedinog, ali zadnjeg negativnog iskustva sa njima. Nosio Note 4 na garanciju zbog mrtvih piksela. Stavili su lošiji panel, luft između kućišta i ekrana je bio dostatan da nokat stavim između, te kapacitivne tipke nisu svjetlile kao prije. Nosio sam ga opet, pa su opet napravili loše, žalio se i nakon mjesec dana prepiranja sam dobio pravo na zamjenu za drugi te vrijednosti. A jednom sam sam mjenjao ekran na istom mobu i ispao mi je kudikamo bolje nego njima. E da, servis im traje prosječno 30 dana, a ovaj koji se šalje u Poljsku 2-3 tjedna. Zamjenski mob? To je novost nije bilo tako prošle godine otkad ih izbjegavam. 
EDIT: da ne govorim o tome kako su mi uz mi note 3 dali neki grozni spori adapter umjesto originalnog (kineskog), koji se pokvario nakon mjesec dana... 

gnomisa uto 27.8.2019 14:03
maks0806 kaže...
gnomisa kaže...
andreas11 kaže...
funny games kaže...

Pozdrav ljudi.

 

Gdje bi bilo najbolje kupiti Xiaomi mi9 u Hrvatskoj?

 Pogledaj instar informatiku. Prosli tjedan je bio po 3134kn 6/128gb.

 Trenutno nema nigdje ispod 3400kn 128gb verzija. Ja bi uzeo u Neutrino mobile, malo je skuplji ali imaju svoj servis u baštijanovoj (ne šalju u Poljsku ko ostali) i daju zamjenski mob. Također ide i na rate do 36mj bezkamatno (ZABA). Meni su takve stvari bitne.

Btw, ja uzeo 64GB i više nego dovoljno mi je.

 Radje bih sam popravio nego dao Neutrino "serviserima" da prčkaju po njemu.Evo primjer ne jedinog, ali zadnjeg negativnog iskustva sa njima. Nosio Note 4 na garanciju zbog mrtvih piksela. Stavili su lošiji panel, luft između kućišta i ekrana je bio dostatan da nokat stavim između, te kapacitivne tipke nisu svjetlile kao prije. Nosio sam ga opet, pa su opet napravili loše, žalio se i nakon mjesec dana prepiranja sam dobio pravo na zamjenu za drugi te vrijednosti. A jednom sam sam mjenjao ekran na istom mobu i ispao mi je kudikamo bolje nego njima. E da, servis im traje prosječno 30 dana, a ovaj koji se šalje u Poljsku 2-3 tjedna. Zamjenski mob? To je novost nije bilo tako prošle godine otkad ih izbjegavam. 
EDIT: da ne govorim o tome kako su mi uz mi note 3 dali neki grozni spori adapter umjesto originalnog (kineskog), koji se pokvario nakon mjesec dana... 

 To je moralo biti prije dosta vremena. Sad ne preuzimam ako sve nije po psu. I ako se bahate odmah im šaljem inspektorat pa nek zajebavaju nekog drugog.

gnomisa uto 27.8.2019 23:51
josipst kaže...

Zna li netko zasto na Mi9 nema slike preko cijelog zaslona fotoaparata, samo format 4:3 i 16:9.? Na Mi9T ta opcija postoji ukljuciti, na mi 9 ne?

 Iskreno, 4:3 je najbolja kvaliteta i prirodni format za fotke (video je druga prica). Zasto degradirat kvalitetu a i ne vidim prednost sirih slika od 4:3 pa ni od 16:9 koliko telke najsire idu.

mzopg pet 30.8.2019 19:35
EZY-E kaže...

Od kuda ga je najjeftinije za naručiti uz garanciju?

6/64 model.

Goldway?

Najjeftiniji je trenutno na GB oko 2250kn (335$ + dostava).

Kod nas je oko 25% skuplji (2840kn), trenutno akcija na ekupi uz Zaba karticu.

mzopg pet 30.8.2019 19:48
gnomisa kaže...
josipst kaže...

Zna li netko zasto na Mi9 nema slike preko cijelog zaslona fotoaparata, samo format 4:3 i 16:9.? Na Mi9T ta opcija postoji ukljuciti, na mi 9 ne?

 Iskreno, 4:3 je najbolja kvaliteta i prirodni format za fotke (video je druga prica). Zasto degradirat kvalitetu a i ne vidim prednost sirih slika od 4:3 pa ni od 16:9 koliko telke najsire idu.

Da malo to proširimo. 

Kad su u pitanju mobiteli najbolji odabir je i dalje 4:3 jer je senzor u tom omjeru, tako da odabir bilo kojeg drugog omjera znači kropanje/kidanje izvorne fotografije.

 

E sad zašto 4:3? Omjer koji u današnje vrijeme sigurno nije najbolji odabir s obzirom da malo tko razvija slike, a svi uređaji su u wide omjerima, bilo to 16:9 za TV ili monitor, ili današnji mobitel sa omjerom 19.5:9.

 

4:3 je odabran prvenstveno zbog troškova proizvodnje, to je najpovoljniji omjer koji se uz omjer 1:1 dobije prilikom izrade senzora. 1:1 fotografima nije zanimljiv, u pitanju je kvadrat, pa je odabir pao na 4:3.

 

Kada stane takmičenje sa megapixelima i što većim brojem kamera na uređaju možda se proizvođači posvete razvoju senzora, pa dobijemo barem 3:2 omjer.