gnomisa sri 14.8.2019 10:36
bill_jobs kaže...
thebatman kaže...

 Daj ne pricaj svašta, imao sam jedan i drugi i mi9 daje bolje fotke, ima bolji portret mod o night modeu da i ne govorim. 

 Pričam iz prve ruke, koristio sam S8 do nedavno, prije 2 mjeseca uzeo Mi9 i mogu reći reći da nisam ništa dobio s tom kupovinom.

S8 mi je u svemu bio bolji pa tako i u kameri, fotke su prirodnije i detaljnije na S8...... Prvom prilikom se vraćam na neki samsung.

Istina, nisam isprobao taj gcam koji se često spominje, možda on poboljša neke stvari.

 Gledaj, ja sam radio side by side usporedbu fotki i Mi9 ima više detalja. Ovo za prirodnije boje je smiješno. Upravo je suprotno. Samsung daje prenabrijane boje i kontrast tako da su fotke oku ugodnije ali kad ih usporediš sa stvarnom scenom skužiš da Mi9 dje realnije boje. BTW, ja taj edge više nemrem gledat svojim očima, nikad više. O bijednoj bateriji da ne pišem.

BTW, ti si fakat prešao na MI9 samo radi kamere?

bill_jobs sri 14.8.2019 10:50
gnomisa kaže...
BTW, ti si fakat prešao na MI9 samo radi kamere?

 Prešao sam jer mi je dosadio S8, koji je i dalje odličan uređaj.

Koliko ti traje baterija na S8? Nemoj misliti da ćeš imati puno bolju bateriju s Mi9, malo duže traje ali ništa extra.

ocean77 sri 14.8.2019 11:38

Neznam za Mi9, ali Mi8 ima bolju glavnu kameru od Note 9 ako govorimo o fotkama...naravno sa Gcam. 

Mi8 ima odlican Sony senzor dok Samsung ima svoj, a i procesor je S845 naspram Samsungovog, a i on je dio price o IQ. 

 

Ja sam bio jako zadovoljan sa Note 9, sve je na njemu odlicno, ali kamera u losijem svjetlu nije na nivou Gcam na Mi8. 

 

 

gnomisa sri 14.8.2019 14:19
ocean77 kaže...

Neznam za Mi9, ali Mi8 ima bolju glavnu kameru od Note 9 ako govorimo o fotkama...naravno sa Gcam. 

Mi8 ima odlican Sony senzor dok Samsung ima svoj, a i procesor je S845 naspram Samsungovog, a i on je dio price o IQ. 

 

Ja sam bio jako zadovoljan sa Note 9, sve je na njemu odlicno, ali kamera u losijem svjetlu nije na nivou Gcam na Mi8. 

 

 

 Mi9 ima bolju kameru čak i stabilizaciju na videu jer mu EIS radi bolje od OISa na MI8. I ja sam se iznenadio ali tak sam vidio. Doduše ima bolji senzor na kameri a to je najbitnija stavka.

gnomisa sri 14.8.2019 14:47
ocean77 kaže...

Ne znam, senzor je novi, veci i sa vise MP, ali Mi8 ima odlican senzor koji je savršeno kompatibilan sa Gcam pa se nebih bas kladio u nuzno bolje rezultate sa Mi9. 

 Pa imaš na tubu secirali su gcam port za Mi9...također daje bolje fotke noću i indoor od stock kamere dok je stock po danu i dalje odlična. BTW, isti taj sonyev senzor iz MI9 imaš u oneplus 7.....

ocean77 sri 14.8.2019 16:15

Slaba mi je to referenca da je isti senzor i u OP7  jer ni on nije bas poznat po nekim mogućnostima...Mi8 recimo dijeli senzor sa Google Pixel 3...nije nivo Huaweia P30 PRO, ali je bolji od velike vecine. 

gnomisa sri 14.8.2019 17:29
ocean77 kaže...

Slaba mi je to referenca da je isti senzor i u OP7  jer ni on nije bas poznat po nekim mogućnostima...Mi8 recimo dijeli senzor sa Google Pixel 3...nije nivo Huaweia P30 PRO, ali je bolji od velike vecine. 

 Franc aka nitpicker na tubeu secirao gcam na mi9 s tim da sad ima nova verzija. Uglavnom indoor i nocne ispale bolje nego na s10 s gcam. Slicna sema kao sa mi8. Sad mi samo nemoj rec da mi8 daje bolje fotke od mi9 jer ima ois jer vidio sam masu usporedbi a i sam sam fotkao s oba. Btw mi8 ima losiju stabilizaciju videa od mi9 unatoc oisu sto znaci da puno toga ovisi i o tome kako je imokementiran ois odn. eis.

ocean77 sri 14.8.2019 20:09

Ja govorim o fotkama a ne o videu.

 

S10 i Gcam nisu uopce dobra kombinacija kao Mi8 i Gcam jer Mi8 ima isti hardware kao i Pixel, isti senzor kamere i isti procesor i sam Gcam je prvenstveno radjen za taj hardware. 

gnomisa sri 14.8.2019 20:47
ocean77 kaže...

Ja govorim o fotkama a ne o videu.

 

S10 i Gcam nisu uopce dobra kombinacija kao Mi8 i Gcam jer Mi8 ima isti hardware kao i Pixel, isti senzor kamere i isti procesor i sam Gcam je prvenstveno radjen za taj hardware. 

 MA mi9 + gcvam vs S10 je bilo. Imas i link gore stavio sam u jedan post. 

gnomisa sri 14.8.2019 23:26

Jesu rijesili onaj problem sa notifikacijama koje same od sebe nestanu s gornjeg dijela ekrana? I jer i dalje snima audio na videu od 96 kbps? Btw sad izlazi Miui 11 i navodno niti jedna trenutna gcam verzija ne radi na tom updejtu...

Bumbilek čet 15.8.2019 10:43
tomislav10 kaže...
Ja sam drugačije čuo ovdje na forumu. I kakve veze ima ide li Njemačku ili neku drugu državu EU?

Dostava, ako uzmeš sa tim EU priority, bez carine i poreza se odnosi isključivo, ako je odredište Njemačka. Možda i Austrija, ne znam. Govorim iz prve ruke, jer sam kupio 2 uređaja na takav način.

mzopg pet 16.8.2019 16:45
Bumbilek kaže...
tomislav10 kaže...
Ja sam drugačije čuo ovdje na forumu. I kakve veze ima ide li Njemačku ili neku drugu državu EU?

Dostava, ako uzmeš sa tim EU priority, bez carine i poreza se odnosi isključivo, ako je odredište Njemačka. Možda i Austrija, ne znam. Govorim iz prve ruke, jer sam kupio 2 uređaja na takav način.

 I kako si došao do uređaja? Otišao na put do Njemačke? 

 

Ja sam kupio na desetke uređaja, dobar dio skupljih je išao preko "Priority Line" i odredište HR i nikada nikakvih problema. Ovo što si ti napisao sigurno ne vrijedi, barem ne za GearBest i GeekBuying.

 

Uređaji se šalju u Njemačku, ali se od tamo prepakirani dalje šalju na tvoju adresu.

Jehonan pet 16.8.2019 20:01
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

Što odabrati od ponuđenog na Gearbestu, a da bi se "izbjegla" carina i dodatna davanja?

 To što ti je odabrano "Priority Line".

 

Ima tu detaljnije objašnjenje:

https://escolhasegura.com/en/como-comprar-gearbest-banggood-geekbuying/

Dobro.

 

Hvala ti, kako na odgovoru tako i na linku!

 

Inače, čak sam "popričao" i s njhovim agentom al' tip nije bio siguran, a niti mi je dao ovaj link kao ti, na kojemu je sve objašnjeno.

 

Hvala još jednom!