tomislav10 uto 9.7.2019 10:34
old05snake12 kaže...

Bok ekipa. Planiram uzeti Xiaomi Mi 9 preko gearbesta(https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009307421898.html?wid=1349303) Sad gledam pod stavkom" local area network" mreže koje su NAVODNO podržane kod nas i piše samo VIP i HT. Da li to možda znači da TELE2 kartice neće raditi? moja pretpostavka je da ne bi trebalo biti problema sa ostalim mrežama, ali tko pita ne skita...

 Koliko vidim podržava B20 frekvenciju, a to ti je bitno. Sa ove stranice plaćaš PDV i  troškove carinjenja, to znaš ...

Wolf88 sri 10.7.2019 09:39

Koji su ovi iz google idioti, stavili su regionalne restrikcije za android auto, tako da se iz hrvatske nemože instalirati.

Preko VPN kad stavim SAD ili neku zapadno europsku državu normalno mi instalira aplikaciju

RenyDB sri 10.7.2019 10:01

Ljudi, evo planiram nakon par godina s Mi5 da predjem na Mi9 sto bi bio veliki pomak..

Istina, jedino sto ce mi falit je 3.5mm jack ali navikne se covjek na sve .. 

Xiaomi MI 9 6GB/128GB, Ocean blue (447$) sveukupno. Da li je ovo dobra ponuda? Koliko sam uspio prelistat sve cini mi se da je.

Kakvi su vasi generalni utisci na mobitel, je li vrijedan tih para, i je li baterija stvarno najveci problem ili je solidna?

 

GrimReaperKC sri 10.7.2019 12:29
RenyDB kaže...

Ljudi, evo planiram nakon par godina s Mi5 da predjem na Mi9 sto bi bio veliki pomak..

Istina, jedino sto ce mi falit je 3.5mm jack ali navikne se covjek na sve .. 

Xiaomi MI 9 6GB/128GB, Ocean blue (447$) sveukupno. Da li je ovo dobra ponuda? Koliko sam uspio prelistat sve cini mi se da je.

Kakvi su vasi generalni utisci na mobitel, je li vrijedan tih para, i je li baterija stvarno najveci problem ili je solidna?

 

 

 tolko sam i ja platio isti takav , dobra je cijena.

naručio sa goldwaya (aliexpress),dhl dostava bez pdva-i dodatnih daća. stiglo mi za jedno 10-tak dana. 

uređaj je meni vrh. stigao mi je pred nekih 2 tjedna i  oduševljen sam.

 

dolazim sa samsung note 4 i androida 6 pa mi je sve ovo wow,super glatko i optimizirano. 

 

jack mi ne fali jer imam wireless bluetooth slušalice. 

 

nisam ga rootao jer ne vidim zasad potrebu,al vj budem kad entuzijast u meni pocne podbadati. 

optimzirao sam ga odma al mi je baterija curila najvise na battery radio. durao mi je 2 do 2 i pol dana. sad pred par dana je dosao miui update i nakon njega mi baterija full odlična.

neznam sad jel to rezultat updatea ili deep learninga mojih navika i potreba.

uglavnom trenutno mi je 2 dana i 5 sati bez punjaca, 43% baterija sa 3 sata SoT-a. 

 

naručio sam i wireless pad za njega,čekam da mi dođe. na kabel i njegov 18w punjac se jako brzo puni.

ono kaj me smeta su nestanak notifikacija (opce poznati problem), i što je mobitel magnet za packe i otiske. 

 

ako ima jos kakvih pitanja stojim na raspolaganju.

 

edit: reny vidim da te isto interesira k20 pro. 

on je kompletniji uređaj, ja sam ga isto želio. ali uzeo sam MI9 jer nemogu čekati, na taj nacin bi uvijek nekaj novo čekao. riskirat sa kineskom verzijom ti ne preporucam,iako ima global rom. 

a global ako ikad i bude bit ce tek na jesen. meni se nije dalo cekat, i eto mi 9 me svejedno odusevio. 

GrimReaperKC sri 10.7.2019 16:22
tolka kaže...

Koju verziju MIUI-a imas? Meni jos nije stigao update...
Trenutno imam 10.2.26 i baterija je dosta losa zbog Cell standby-a. Tj. i dalje to crpi bateriju. Najcesce imam oko 4h SOT-a.

 kod mene 10.2.12. a bila prije 10.2.09

btomaso8 čet 11.7.2019 10:51

Mogu samo pitat. U cemu je problem ako je kineska verzija moba s instaliranim globalnim rom? Cisto me zanima. Znam da mi necak ima takvi mi8, sad je godinu dana mobu, nema nikakvih oroblema. Gledam i ja novi uređaj pa me zanima to ako je kineska verzija s globalnim rom.

FiTop pet 2.8.2019 11:36

Prvo sam imao original maskicu koja dode s mobitelom, al je ubrzo postala labava i skuzio sam da imam jednu crtu po jednoj od kamara otraga. Tako da sam uzeo s ebaya neku tvrdu s debljim zubom na kameri da vise vi ogrebem. Ovo pisem za 9 SE,  mislim da je taj dio kamera isti.

Ivan(4) sub 3.8.2019 01:22
btomaso8 kaže...

Mogu samo pitat. U cemu je problem ako je kineska verzija moba s instaliranim globalnim rom? Cisto me zanima. Znam da mi necak ima takvi mi8, sad je godinu dana mobu, nema nikakvih oroblema. Gledam i ja novi uređaj pa me zanima to ako je kineska verzija s globalnim rom.

 Najčešća razlika je ta što uređaji za različita tržišta podržavaju različite noseće frekvencije mobilnog signala (u zavisnosti od toga šta se gde koristi). Rezultat je da kineskoj verziji obično nedostaje poneka frekvencija uobičajena u Evropi. Najčešće je u pitanju tzv B20 opseg koji se često koristi za 4G u ruralnim krajevima. Kakav je tačno slučaj sa Mi 9 bih morao da izguglam (ili ima negde ranije u temi).

btomaso8 ned 4.8.2019 11:58

Znam za te stvari s frekvencijom. Mislio sam da ima nešto drugo, neki sigurnosni rizik ili nešto. A moj upit je bio vezan uz k20pro. Znam da nema b20 frekvenciju, mislio sam da li ima još nešto. Nije uopće vezano za mi9, on ima global rom, neće nitko pored njega gledat za kupovat kinesku verziju.

PlayMaker10 pon 5.8.2019 20:22
btomaso8 kaže...

Znam za te stvari s frekvencijom. Mislio sam da ima nešto drugo, neki sigurnosni rizik ili nešto. A moj upit je bio vezan uz k20pro. Znam da nema b20 frekvenciju, mislio sam da li ima još nešto. Nije uopće vezano za mi9, on ima global rom, neće nitko pored njega gledat za kupovat kinesku verziju.

 Nećeš moć koristit aplikacije za plaćanje tipa za banku jer ne smije bit root-an mob. Da b ise na Kineski stavio Global rom mislim da je bootloader otključan ili tako neka fora je, barem mi je tako rečeno.

GrimReaperKC ned 11.8.2019 13:57

jedini način da se kupi original punjač 27w je da se uzme u provjerenom shopu i to kao paket sa wireless padom.

 

sve ostalo su kopije.

 

naravno da sam se i ja opekao. punjac izgleda ko original, finish mu je dobro napravljen (nema fušanja). kad punim mob preko njega piše turbo charging.

 

al puni sporije nego original punjac kojeg sam dobio sa mi9.

 

mjerenja sa ampere aplikacijom također ukazala da se radi o kopiji.

 

odustao sam od nabavljanja posto mi zaista ne igra ulogu brzina punjenja, al čisto da podijelim iskustva sa vama da se ne razočarate

gnomisa ned 11.8.2019 14:15
GrimReaperKC kaže...

jedini način da se kupi original punjač 27w je da se uzme u provjerenom shopu i to kao paket sa wireless padom.

 

sve ostalo su kopije.

 

naravno da sam se i ja opekao. punjac izgleda ko original, finish mu je dobro napravljen (nema fušanja). kad punim mob preko njega piše turbo charging.

 

al puni sporije nego original punjac kojeg sam dobio sa mi9.

 

mjerenja sa ampere aplikacijom također ukazala da se radi o kopiji.

 

odustao sam od nabavljanja posto mi zaista ne igra ulogu brzina punjenja, al čisto da podijelim iskustva sa vama da se ne razočarate

 Ne. Na par linkova se može kupiti originalni punjač u svom originalnom pakiranju kao i cijeli paket s wifi punjačem u originalnom pakiranju. Cijene su 85 odn. 220 kn. To su originali. Kopije su jeftinije i fali im gore navedena okomita oznaka kod kineskih slova. S linka s kojeg sam uzeo imam potvrdu od 2 amera koji su uzeli 5-6 komada da je jedino s tog linka stigao original. Uglavnom kao što rekoh ako nije ide refund. Imam sav potreban alat za mjerenje.

gnomisa uto 13.8.2019 16:09

Bio u dućanu i mrcvario kameru od Mi9 jer me samo taj dio muči (sad imam S8). Ostalo vidim da je top. Mogu reći da je kamera u lošijim uvjetima umjetne rasvjete (dućan) osjetno bolja nego na S8 a i prednja bome. A to mi je dovoljno. Koliko sam vidio iz recenzija na netu (Franc prije svega koji sve kropa i mrcvari) Mi9 ipak ima lošije fotke indoor i noćne fotke od trenutnih foto kingova (P30 pro i S10+) ali to je razumljivo. U pola cijene je. Osim toga gcam tu malo poboljšava situacjiu (indoor i noćne). Tako da mislim da ću ga uzet jer ima sve glavne uvjete koje tražim (velik i RAVAN amoled ekran, brzi proc, ne grije se jako ni kod zahtjevnijih radnji, solidna baterija, kamera blizu najboljih, odlična cijena itd.). Mislio sam ga uzet iz Kine ali tamo je (ako se ide na "ziher" i DHL - nema carine) cca 2900 kn a kod nas se nađe za 3100-3300kn a tu se ipak dobije 24j gara.

thebatman sri 14.8.2019 08:46
bill_jobs kaže...

Mi9 sigurno nema bolju kameru od tog S8 kojeg trenutno imaš, malo si zabrijao.

 Daj ne pricaj svašta, imao sam jedan i drugi i mi9 daje bolje fotke, ima bolji portret mod o night modeu da i ne govorim. 

 

gnomisa sri 14.8.2019 08:56
bill_jobs kaže...

Mi9 sigurno nema bolju kameru od tog S8 kojeg trenutno imaš, malo si zabrijao.

 Nisam ja nista zabrijao. Okinuo sam desetak fotki s oba u ducanu i zoomirao skroz da vidim detalje closeup i mi9 ne da je bolji nego osjetno bolji pogotovo prednja kamera. S8 ima ois ali glavna fora kod kamere je ipak senzor. Ono sto sam vidio do sad mi9 ima kameru negdje ko s9, osim videa di je samsung kralj. Jasno, to sve pisem za stock cam. Gcam necu komentirat sad. S8 ima istu kameru kao S7. Gledao sam i P30 a njemu bas kao i P30pro video trza. Huawei ima problema tu velikih. A probao sam u 3 duckasa za svaki slucaj.

Sad kad dodje mi mix 4 s onim ogromnim senzorom i mi9s s oisom bit ce super. A culi smo i da rade na onom monstruoznom senzoru sa samsungom (Isocell 108mp, 6k).

bill_jobs sri 14.8.2019 09:04
thebatman kaže...

 Daj ne pricaj svašta, imao sam jedan i drugi i mi9 daje bolje fotke, ima bolji portret mod o night modeu da i ne govorim. 

 Pričam iz prve ruke, koristio sam S8 do nedavno, prije 2 mjeseca uzeo Mi9 i mogu reći reći da nisam ništa dobio s tom kupovinom.

S8 mi je u svemu bio bolji pa tako i u kameri, fotke su prirodnije i detaljnije na S8...... Prvom prilikom se vraćam na neki samsung.

Istina, nisam isprobao taj gcam koji se često spominje, možda on poboljša neke stvari.