VWalentino sri 6.11.2019 09:15

Instalirao tek sinoć Update, i isto ga nema pa sam pokušao sa Activity Launcherom pokrenuti i nema ga ni tamo.

 

Sada sam pročitao da se navodno tek testira na China ROMu, i ako želiš koristiti sada app drawer treba se instalirati Poco Launcher.

16OR sri 6.11.2019 18:42
knight kaže...
Svakako sam instalirao Poco zbog toga, ali volio bih koristiti "cisti" MIUI.
Valjda ce uskoro doci opcija i kod nas.

pa i poco je cisti miui na pocu :P

 

double tap za paljenje i gasenje ekrana je must have za mene jos od LGa iz 2013

tako da poco uvijek bio app drawer il ne na cistom miui-ju

knight sri 6.11.2019 18:49
16OR kaže...
knight kaže...
Svakako sam instalirao Poco zbog toga, ali volio bih koristiti "cisti" MIUI.
Valjda ce uskoro doci opcija i kod nas.

pa i poco je cisti miui na pocu :P

 

double tap za paljenje i gasenje ekrana je must have za mene jos od LGa iz 2013

tako da poco uvijek bio app drawer il ne na cistom miui-ju

Pa jest, ali eto, mene puca neki minimalizam. :D

U svakom slucaju slazem se za POCO da je odlican.

knight sri 6.11.2019 18:52

Jeste li skontali kako je sad konfigurisan Hide notch?

Nekad davno kad sam kupio Mi 8, bila je opcija Hide notch, koja je bila sasvim pristojna. Tj. notch je "zamracen", ali je iskoristen za prikaz status bara. 

Zatim su sa updateom skroz ukinuli tu opciju. Potom sa novim updateom vratili, ali na meni grozan nacin - sve, ukljucujuci i status bar pomjeri dole i doslovno skrati ekran za visinu notcha.

Sada su dodali opcije: 1. notch, 2. hide notch ali ostavi status bar 3. hide notch ali spusti status bar.

Pa kako se kome svidja. 

pacijent007 pet 8.11.2019 22:59

Pozz ekipa, s obzirom da me izdaje polako galaxy s7 u potrazi sam za novim mobom i posljednjih godinu dana mi je xiaomi jedini izbor. Sad me zanima vaše mišljenje je li bolje uzeti mi8 ili mi9 lite za istu cijenu?
Konkretno zanima me ima li tko iskustva s obje kamere tj ima li utjecaja pixel binning na mi9 lite I njegova 48mpx kamera u odnosu na mi8? I kako se nosi sd710 vs sd845?

mrki_man sub 9.11.2019 08:07

Ja bi radije uzeo mi8. Sd710 nije na razini sd845, a mi8 ionako ima dobru kameru, pogotovo ako koristiš gcam. Nisam koristio mi9 lite, ali ipak mislim da je mi8 bolji. A sad je i relativno jeftin za nabaviti.

mrki_man čet 14.11.2019 12:29
monitor22 kaže...

Dali je mi8 bolji u kameri nego mi9 ili k20 pro...

Razmisljam da promjenim

Mislim da je OIS koji ima jako bitan tu

 

Kad se stavi gcam na njih svi okidaju dobre slike, ali koje su razlike ne znam. I nisam siguran da OIS kod Mi8 igra neku ulogu kad se koristi gcam i ako ima ne vjerujem da je neka velika razlika. Mi9 i K20 imaju veći senzor tako da... :-/

thebatman čet 14.11.2019 12:57
mrki_man kaže...
monitor22 kaže...

Dali je mi8 bolji u kameri nego mi9 ili k20 pro...

Razmisljam da promjenim

Mislim da je OIS koji ima jako bitan tu

 

Kad se stavi gcam na njih svi okidaju dobre slike, ali koje su razlike ne znam. I nisam siguran da OIS kod Mi8 igra neku ulogu kad se koristi gcam i ako ima ne vjerujem da je neka velika razlika. Mi9 i K20 imaju veći senzor tako da... :-/

 mi9/k20 su inferiorni kad se gleda gcam. Luduju sa ISO vrijednostima i cesto falivaju wb.

Mi8/poco/mix3 koriste identican senzor kao i pixel 3, zato je na njima gcam puno stabilniji, pouzdaniji.

Prednost oisa na mi8 se vidi najvise u night sightu koji dopušta sporije okidanje i niži iso radi toga.

Mi9/k20 imaju prednost u ultrawide kameri koja odlicno dođe pogotovo za video.

mrki_man pet 15.11.2019 18:42

Jel netko instalirao najnoviji xiaomi.eu rom, weekly? Ja sam danas i nakon toga ne mogu instalirati magisk. Mislim mogu flashat u twrpu, sve prođe bez greške. Ali nakon reboota u magisk manageru stoji da magisk nije instaliran, nemam root ovlasti.

MASVA pet 15.11.2019 20:52
mrki_man kaže...
Jel netko instalirao najnoviji xiaomi.eu rom, weekly? Ja sam danas i nakon toga ne mogu instalirati magisk. Mislim mogu flashat u twrpu, sve prođe bez greške. Ali nakon reboota u magisk manageru stoji da magisk nije instaliran, nemam root ovlasti.

 meni radi...

manager 7.4.0

magisk 20.1

zalman1 pet 22.11.2019 21:28

Pitanje, na poslu mogu birati između Mi8 i Honora 10.

Nekako više naginjem na Mi8 ali me zanima kakva je situacija s notifikacijskim ikonama.

 

Znam kad sam pratio prije par mjeseci taj model da je bilo problema s time jer se ikone nakratko pojave i onda nestanu i zamjeni ih sat, to je valjda radi notcha, ne stane sve.

Dakle kakva je situacija danas s najnovijim updejtovima koji postoje, jel se šta promjenilo što se toga tiče?

 

P.S. Ne mislim ništa rootat i zezat se nekim profi procedurma da bi mi se te ikone prikazivale, htjeo bi da sve šljaka out of the box na global romu.

 

Hvala.

knight sri 27.11.2019 18:17

U MIUI 11 je dosta popravljena situacija s notifikacijskim ikonama. Ne nestaju vise, ako je samo jedna, npr gmail ona stoji pored sata. Ako je vise, onda se umjesto ikonice pojave 3 tackice. Uglavnom dovoljno da znas da imaju notifikacije.

Bugdom sri 4.12.2019 18:26

Postoji li neki način da GCAM tool bude stalno aktivan, aplikacija se ugasi nakon nekog vremena i onda GCAM fotografije stavlja u milijun foldera. Također, zanima me je li moguće te foldere prebaciti u jedan "normalni"?

Punti sub 4.1.2020 14:45

Stigao mi je Mi 8 kupljen u Alzashopu oko Božića. Došao me oko 1800 Kn. Ne mogu vjerovati koliko je dobar ovaj uređaj, mislim da je najbolji od svih mobitela koje sam do sad imao. MIUI 11 se odmah instalirao, stavio sam ranije spomenuti Gcam, totalno ludilo. MIUI mi leži puno bolje od čistog Androida, a mogućnosti prilagodbe su stvarno nevjerojatne. Sve u svemu, nemam riječi 😁.

knight pet 14.2.2020 16:59

- Jucer stigao update na Android 10. Nista vidljivo novo (MIUI k'o MIUI) - osim sto sam primijetio da napokon radi dark mode na Gmail app.

- Jutros stigao update za system launcher - sada ima opciju da se ukljuci app drawer, setovanje velicine ikonica i sl. (skoro identicno sve kao na Poco Launcher, par stvari nedostaje mozda).