Gam3r čet 10.10.2019 12:18
Pero kaže...

Ima tko da je probao novi Miui 11, vidim da eu rom nudi s novom verzijom? Čitao sam da radi ok jedino se spominje da baterija manje traje.

 

ja imam na Mi8 SE već par dana. Jako sam zadovoljan, u mom slučaju baterija je malo bolja nego prije jer sam bio na nekom starom xiaomi.eu romu. Dosta poboljšanja i noviteta i kao što rekoh imam osjećaj ko da imam novi mobitel. Dobro došlo osvježenje u svakom slučaju :)

mrki_man pet 11.10.2019 21:57
Gam3r kaže...
Pero kaže...

Ima tko da je probao novi Miui 11, vidim da eu rom nudi s novom verzijom? Čitao sam da radi ok jedino se spominje da baterija manje traje.

 

ja imam na Mi8 SE već par dana. Jako sam zadovoljan, u mom slučaju baterija je malo bolja nego prije jer sam bio na nekom starom xiaomi.eu romu. Dosta poboljšanja i noviteta i kao što rekoh imam osjećaj ko da imam novi mobitel. Dobro došlo osvježenje u svakom slučaju :)

Jel ima kakvih poboljšanja za navigaciju gestama? Meni je recimo na Mi8 uvijek tu i tamo zatrzavalo. Nije bilo baš glatko što se animacija tiče. Sad sam na Havoc ROM-u i tu su geste (OnePlus geste) glatke, što se animacija tiče. Nema trzanja.

I ostatak novog sučelja me zanima. Ako možeš malo podrobnije opisati :) tnx

Gam3r pet 11.10.2019 22:04

Naravno. Animacije su malo uljepšane, glađe su i sama navigacija po sučelju je onako fluidnija i bolja. I dalje su iste kao i prije ali malo je ljepše koristiti. Uz to novi font, nove postavke, globalni dark mode, poboljšane notifikacije i AOD. Ne znam jesam li još štogot zaboravio. Ako te što točnije još zanima recim rado ću odgovoriti :)

mrki_man sri 16.10.2019 08:07

Evo da i ja kažem koju o novom MIUI 11 - by Xiaomi.eu.

Prešao sam na njega s HavocOS-a. Čini mi se fluidniji nego MIUI 10. Ne znam je li to do samog MIUI-a ili do novog androida 10 (Q).

Baterija mi je bolja nego na zadnjem Havoc-u 2.9. Sviđa mi se što su ubacili opciju app-drawer u sustav tako da ne moram instalirati poco launcher.

Ubačen je i google feed lijevo od home screena, što isto pozdravljam, premda to prebacivanje lijevo u google feed nije fluidno kao kod Havoc-a. Uvijek postoji sitno zatrzavanje. Nije prestrašno, ali kad se usporedi sa Havoc-om ...primjeti se.

Magisk stable v20 radi, ako nekog zanima.

Što me najviše nervira je aplikacija Facebook i njen pokušaj automatskog update-a. U playstore-u je ugašena opcija auto-update, a u facebook app-u ne mogu naći opciju automatskog update-a da ju isključim. Svako malo u notifikacijama vidim poruku od playstore-a ... "updating features for facebook"...jako iritatntno, a ne znam to ugasiti/onemogućiti. Ako neko zna molim da napiše :)

 

lp

 

EDIT: nisam primjetio kašnjenje za viber ili whatsapp ako nekog zanima

DISPLAY sri 16.10.2019 10:49
mrki_man kaže...

Evo da i ja kažem koju o novom MIUI 11 - by Xiaomi.eu.

Prešao sam na njega s HavocOS-a. Čini mi se fluidniji nego MIUI 10. Ne znam je li to do samog MIUI-a ili do novog androida 10 (Q).

Baterija mi je bolja nego na zadnjem Havoc-u 2.9. Sviđa mi se što su ubacili opciju app-drawer u sustav tako da ne moram instalirati poco launcher.

Ubačen je i google feed lijevo od home screena, što isto pozdravljam, premda to prebacivanje lijevo u google feed nije fluidno kao kod Havoc-a. Uvijek postoji sitno zatrzavanje. Nije prestrašno, ali kad se usporedi sa Havoc-om ...primjeti se.

Magisk stable v20 radi, ako nekog zanima.

Što me najviše nervira je aplikacija Facebook i njen pokušaj automatskog update-a. U playstore-u je ugašena opcija auto-update, a u facebook app-u ne mogu naći opciju automatskog update-a da ju isključim. Svako malo u notifikacijama vidim poruku od playstore-a ... "updating features for facebook"...jako iritatntno, a ne znam to ugasiti/onemogućiti. Ako neko zna molim da napiše :)

 

lp

 

EDIT: nisam primjetio kašnjenje za viber ili whatsapp ako nekog zanima

 Pretpostavljam da si na 9.10.11 weekly rom?

Mozes li mi reci radi li gcam na tom romu, i kako ti se cini stabilnost(ima li neki fc, ili nekih zastajkivanja)

Hvala! :)

mrki_man sri 16.10.2019 12:30
DISPLAY kaže...

 Pretpostavljam da si na 9.10.11 weekly rom?

Mozes li mi reci radi li gcam na tom romu, i kako ti se cini stabilnost(ima li neki fc, ili nekih zastajkivanja)

Hvala! :)

 Da, na weekly romu sam 9.10.11 koji je na androidu Q.

Gcam radi. Imao sam od san1ty-ja F1v9.5 , a sada sam na F1v10.3. Opcijama je bolji F1v9.5.

Dosad fc-a nisam imao ni na jednoj aplikaciji. Zastajkivanja nema, koliko sam primjetio, jedino me malo živcira što sam napisao za google feed da zna trzat.

Primjetio sam da youtube vanced, kojeg sam instalirao kao Magisk module, ne radi najbolje kad je u pozadini. Ne pokazuje smanjeni ekran, niti se nalazi u recent apps, a zvuk se i dalje čuje. Možda je do Magiska ili do MIUI-a, ne znam. Adaway radi svoj posao :)

DISPLAY sri 16.10.2019 20:19

Evo koristim i ja par sati na svom mix2s-u

Animacije jesu malo fluidnije u odnosu na miui10 u ovo malo vremena sto sam koristio stvarno dobro radi.

I ja koristim youtube vanced probaj ugasiti fullscreen geste i trebalo bi raditi kao prije (i meni se ista stvar desavala sa gestama)

Mislim da je dobar korak naprijed, pogotovo ovako rana verzija :)

Inace bude weekly OTA, da ne moram preko kompa skidat?

DISPLAY pet 18.10.2019 15:32
thebatman kaže...

MIUI 11

ANDROID 10

 

Za sada sve ok.

 Jel ti mob ide u deepsleep?

Ja sam na toj verziji i izgleda da nece u sleep

EDIT: izgleda da ima neki bug sa BT, iako sam ga bio ugasio i dalje je drzao mob budnim. Reebotao i sada ide u deep sleep.

thebatman sub 19.10.2019 19:31

MIUI 11 par impresija nakon clean flasha, postavljanja svih aplikacija i usluga, draina do 0% i ponovnog punjenja do 100%

 

 * ANIMACIJEEEE dakle sve je prokleto animirano i fluidno, je inspiracija im je apple za to i neka je

 * CCA 5H SOT odlicno, bit ce i bolje

 * masu opcija za aod

 * prebacivanje između 30/60fps 720p/108p/4k video snimanja se obavlja jednostavnim klikom u okviru kamere bez potrebe za ulazak u postavke

 * dark mode može, ako želite, forsirati sve apliacije da koriste dark mode koji ga inace i ne podržavaju npr facebook

 * Jesam vec rekao kako je sve fino animirano i fluidno?

 

 

BTW citam negdje da xiaomi launcher podrzava google discover feed, jel netko skuzio kako se aktivira?

krokodil sub 19.10.2019 20:49
thebatman kaže...

MIUI 11 par impresija nakon clean flasha, postavljanja svih aplikacija i usluga, draina do 0% i ponovnog punjenja do 100%

 

 * ANIMACIJEEEE dakle sve je prokleto animirano i fluidno, je inspiracija im je apple za to i neka je

 * CCA 5H SOT odlicno, bit ce i bolje

 * masu opcija za aod

 * prebacivanje između 30/60fps 720p/108p/4k video snimanja se obavlja jednostavnim klikom u okviru kamere bez potrebe za ulazak u postavke

 * dark mode može, ako želite, forsirati sve apliacije da koriste dark mode koji ga inace i ne podržavaju npr facebook

 * Jesam vec rekao kako je sve fino animirano i fluidno?

 

 

BTW citam negdje da xiaomi launcher podrzava google discover feed, jel netko skuzio kako se aktivira?

 

daali je potreban root?
di skinuti MIUI 11?

 

Arci5 sub 19.10.2019 21:13
krokodil kaže...
thebatman kaže...

MIUI 11 par impresija nakon clean flasha, postavljanja svih aplikacija i usluga, draina do 0% i ponovnog punjenja do 100%

 

 * ANIMACIJEEEE dakle sve je prokleto animirano i fluidno, je inspiracija im je apple za to i neka je

 * CCA 5H SOT odlicno, bit ce i bolje

 * masu opcija za aod

 * prebacivanje između 30/60fps 720p/108p/4k video snimanja se obavlja jednostavnim klikom u okviru kamere bez potrebe za ulazak u postavke

 * dark mode može, ako želite, forsirati sve apliacije da koriste dark mode koji ga inace i ne podržavaju npr facebook

 * Jesam vec rekao kako je sve fino animirano i fluidno?

 

 

BTW citam negdje da xiaomi launcher podrzava google discover feed, jel netko skuzio kako se aktivira?

 

daali je potreban root?
di skinuti MIUI 11?

 

ali predlazem da sacekas kad ti stigne,nije bas pametno prije slagati

knight ned 20.10.2019 19:08
thebatman kaže...

MIUI 11 par impresija nakon clean flasha, postavljanja svih aplikacija i usluga, draina do 0% i ponovnog punjenja do 100%

 

 

Da li je tacno da je MIUI Launcher dobio app drawer? Negdje procitah, ali vise ne znam gdje...niti se to igdje vise istice...pa mi je jako sumnjivo.

thebatman ned 20.10.2019 19:48
knight kaže...
thebatman kaže...

MIUI 11 par impresija nakon clean flasha, postavljanja svih aplikacija i usluga, draina do 0% i ponovnog punjenja do 100%

 

 

Da li je tacno da je MIUI Launcher dobio app drawer? Negdje procitah, ali vise ne znam gdje...niti se to igdje vise istice...pa mi je jako sumnjivo.

 

Bugdom pon 21.10.2019 19:14

Na mi 8 koristim gcam sanity 9.5 i ne sviđa mi se što se javlja blur u indoor uvjetima kad je objekt malo pomičan. Npr. Slikanje male bebe. Lice, tijelo sve bude jako oštro, ali ruke koje pomiče budu zamućene...

Je li i drugima tako ili ima nekog načina da se to ispravi?

knight uto 5.11.2019 12:24
thebatman kaže...
knight kaže...
thebatman kaže...

MIUI 11 par impresija nakon clean flasha, postavljanja svih aplikacija i usluga, draina do 0% i ponovnog punjenja do 100%

 

 

Da li je tacno da je MIUI Launcher dobio app drawer? Negdje procitah, ali vise ne znam gdje...niti se to igdje vise istice...pa mi je jako sumnjivo.

 

Dobio sam MIUI 11 OTA, ali ja nemam ovu opciju izgleda, ili je ne znam pronaci. Koji region koristis?