manutdsnak3 uto 20.8.2019 12:42
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

ocean77 uto 20.8.2019 14:23
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 

 

To ti i pravi problem, mobitel sa otkljucanim BL predstavlja sigurnosni rizik pa je onemogućeno dodavanje kartica za mobilno plaćanje...moja zena ima Mi8 sa otkljucanim BL, a ja sam do nedavno imao sa zakljcanim BL i najnormalnije placao sa Google pay.

kameni_zg uto 20.8.2019 14:28
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

 Koliko se sjecam ja sam kupio global verziju. Tocno nemam pojma i ne razumijem se bas u to pa ni ne znam jel kineska verzija ili ne, ali bootloader mi je otkljucan to sam siguran.

Znaci ne preostaje mi nista od opcija za osposobit gpay?

manutdsnak3 uto 20.8.2019 23:03
kameni_zg kaže...
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

 Koliko se sjecam ja sam kupio global verziju. Tocno nemam pojma i ne razumijem se bas u to pa ni ne znam jel kineska verzija ili ne, ali bootloader mi je otkljucan to sam siguran.

Znaci ne preostaje mi nista od opcija za osposobit gpay?

 Navodno bi na kutiji od moba trebao biti crveni sticker na kojem piše da je global verzija. isto bi trebalo na mobu iza pisati iza Xiaomi Communications Co., Ltd..., kineske verzije valjda imaju kineske znakove (nisam nikad provjeravao taj dio pa ne znam). uglavnom, ako si voljan malo prčkati, na xiaomi.eu ti radi gpay

thebatman ned 25.8.2019 19:33
kameni_zg čet 29.8.2019 18:39
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

 Koliko se sjecam ja sam kupio global verziju. Tocno nemam pojma i ne razumijem se bas u to pa ni ne znam jel kineska verzija ili ne, ali bootloader mi je otkljucan to sam siguran.

Znaci ne preostaje mi nista od opcija za osposobit gpay?

 Navodno bi na kutiji od moba trebao biti crveni sticker na kojem piše da je global verzija. isto bi trebalo na mobu iza pisati iza Xiaomi Communications Co., Ltd..., kineske verzije valjda imaju kineske znakove (nisam nikad provjeravao taj dio pa ne znam). uglavnom, ako si voljan malo prčkati, na xiaomi.eu ti radi gpay

 

Nasao sam danas vremena da se pozabavim s tim, jer bi fakat htio osposobit taj google pay.

I nasao sam si neki tutorial na youtube, ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=p_RmZGQ-l2M

Sve super, al dok dodjem do djela sa powershellom, ugasim mob, spojim USB, upalim ga u fastboot mode, upisem komandu "./fastboot.exe flash recovery twrp.img" i stisnem enter, al ne dogadja se nista. Slika: https://i.imgur.com/WfLTGyi.png

 

Usb debugging je on

Mob je otkljucan, https://i.imgur.com/l7gJplR.png

 

Probao sam malo googlati, i instalirati usb drivere s ovog linka: https://www.xiaomigeek.com/download-xiaomi-usb-driver-windows.html

Nisam uspio dobiti neku promjenu tako da svaka pomoc je dobrodosla :) 

thebatman pet 30.8.2019 09:40
Pero kaže...
thebatman kaže...

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

 Pa dobro meni na global romu drži 5.5-6h. Vidim ti imaš Havoc il nešto slično?

 Nope. eu rom, ima novi interface.

AOD

Svjetlina 75%

4G/GPS/BT

Fenomenlano. 

Pero pet 30.8.2019 10:09
thebatman kaže...
Pero kaže...
thebatman kaže...

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

 Pa dobro meni na global romu drži 5.5-6h. Vidim ti imaš Havoc il nešto slično?

 Nope. eu rom, ima novi interface.

AOD

Svjetlina 75%

4G/GPS/BT

Fenomenlano. 

Probaj isključiti AOD pa onda vidit koliko daje ekrana, jer AOD vrijeme isto računa pod ekran. Čisto za usporedbu, jer moj je rezultat bez AOD-a.

Vidim da ti se prikazuju obavjesti gore, jel to defaultno na eu romu ili imaš vanjsku aplikaciju koja prikazuje te ikonice obavijesti?

thebatman pet 30.8.2019 10:34
Pero kaže...
thebatman kaže...
Pero kaže...
thebatman kaže...

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

 Pa dobro meni na global romu drži 5.5-6h. Vidim ti imaš Havoc il nešto slično?

 Nope. eu rom, ima novi interface.

AOD

Svjetlina 75%

4G/GPS/BT

Fenomenlano. 

Probaj isključiti AOD pa onda vidit koliko daje ekrana, jer AOD vrijeme isto računa pod ekran. Čisto za usporedbu, jer moj je rezultat bez AOD-a.

Vidim da ti se prikazuju obavjesti gore, jel to defaultno na eu romu ili imaš vanjsku aplikaciju koja prikazuje te ikonice obavijesti?

 AOD se ne racuna pod zaslon, jer bi onda imao 12h ekrana. Automatski na eu romu prikazuje notifikacije.

thebatman pet 30.8.2019 11:28
Pero kaže...

Ne znam kolko mi se sad isplati prebacivati jer MIUI 11 samo što nije stigao. A i ne znam kolko bi to bilo komplicirano s obzirom da imam kinesku verziju s global romom.

 Pa zapravo vrlo jednostavno jer imaš unlockan bl:

 

Preko fastboota flashat i bootat twrp

format data

kopirat rom na mob

flashat i to je to, 5min posla

Pero sub 7.9.2019 19:44
josipst kaže...

Čudo od mobitela, oduševljen sam, ne zaostaje puno za mi 9, čak mu je trajanje baterije bolje.

 Ovaj eu rom je luđački optimiziran, 2h više ekrana se dobije u odnosu na global.

josipst uto 10.9.2019 17:02

Ima eu rom koji se stavi naknadno nakon otkljucavanja bootloadera, on je isto globalni.

Globalna verzija dolazi sa global rom-om.

A ima i globalni rom za evropsko trziste, ali prilikom kupnje na aliexpresu treba paziti jer ima i kineski rom(CN).

Najbolje je kupit na njuskalu star par miseci, ima ih vec od 1600kn.