mrki_man sub 13.7.2019 13:22

Ja od neki dan sam opet na HavocOS-u v2.7. zasad zadovoljan. Bio sam dugo na njemu, do verzije 2.5 koja je stvarno bila super. Onda sam se zaželio promjene pa se vratio na Xiaomi.eu weekly. I sad od prije par dana opet Havoc 😁

display name ivo pon 15.7.2019 07:55
feel like kaže...

da li netko ima problema sa google pay?

kod mene radi pola pola. Znaci doslovno 50% puta mi uspije kada u trgovini pokusam otkljucati mobitel da platim gpay-om, i 50% samo mi se otkljuca mob bez da potegne gpay za placanje.

 

 Meni od prvog dana radi savršeno. Global stable ROM, Mi8. Jedino me tu i tamo traži unos lozinke mobitela, ne mogu skužiti čime to uvjetuje jer je stvarno nasumično. Ono, 4-5 puta samo prislonim i ok, onda idući puta traži lozinku pa opet 4-5 puta bez lozinke.

feel like uto 16.7.2019 00:39

meni je otkljucavanje otiskom prsta. ja ga prislonim na uredaj i uvijek moram otkljucati prstom. kada se otvori zaslon onda dode ona slicica opd pbz napravi krug onaj i kvacica i prode, a 50% puta ajde mozda cak i manje mozda kao i tebi 25% puta samo mi se otvori zaslon bez da potegne onu sliku s karticom. tu mi dode problem jer ga mogu zakljucavat otkljucavat i nece nikako tada pa moram po karticu. najveci problem mi je sta se ne mogu osloniti samo na ovo placanje pa stalno moram i novcanik nositi u trgovinu :/

display name ivo uto 16.7.2019 06:57
feel like kaže...

meni je otkljucavanje otiskom prsta. ja ga prislonim na uredaj i uvijek moram otkljucati prstom. kada se otvori zaslon onda dode ona slicica opd pbz napravi krug onaj i kvacica i prode, a 50% puta ajde mozda cak i manje mozda kao i tebi 25% puta samo mi se otvori zaslon bez da potegne onu sliku s karticom. tu mi dode problem jer ga mogu zakljucavat otkljucavat i nece nikako tada pa moram po karticu. najveci problem mi je sta se ne mogu osloniti samo na ovo placanje pa stalno moram i novcanik nositi u trgovinu :/

Nisam baš skužio što želiš reći... Ali uglavnom, ako ne znate, plaćanje do 100kn proći će i bez otključavanja zaslona mobitela ali je potrebno probuditi zaslon (znači klik na power tipku da se upali ali ne otključaš zaslon), dok je za iznose preko 100kn potrebno imati otključan zaslon u trenutku kada približite mobitel POS uređaju.

DISPLAY sri 17.7.2019 14:56

Ljudi visok vam je cell standby. Odite u postavke about phone - pa internal memory(tap dok ne otvori skriveni meni) - zatim phone information od kartice koju koristite. I provjerite network type da vam nije kineski TC-CMA. Evo kako je kod mene.

Preko 7 sati SOT-a, Zadnji global stable, debloato sam ga i regija svicarska(nema reklama). Mob je Mi Mix2s ali to je to :)

thebatman sri 17.7.2019 17:54
DISPLAY kaže...

Ljudi visok vam je cell standby. Odite u postavke about phone - pa internal memory(tap dok ne otvori skriveni meni) - zatim phone information od kartice koju koristite. I provjerite network type da vam nije kineski TC-CMA. Evo kako je kod mene.

Preko 7 sati SOT-a, Zadnji global stable, debloato sam ga i regija svicarska(nema reklama). Mob je Mi Mix2s ali to je to :)

 Trebao si dodati i screen da vidimo tokom kolikog perioda je ova potrošnja.

domac5 ned 28.7.2019 01:29
DISPLAY kaže...

Ljudi visok vam je cell standby. Odite u postavke about phone - pa internal memory(tap dok ne otvori skriveni meni) - zatim phone information od kartice koju koristite. I provjerite network type da vam nije kineski TC-CMA. Evo kako je kod mene.

Preko 7 sati SOT-a, Zadnji global stable, debloato sam ga i regija svicarska(nema reklama). Mob je Mi Mix2s ali to je to :)

 Meni je bilo ovak namjesteno, jel to ok? 

goran0904 čet 1.8.2019 17:52

Ne možeš jer kad je jedan sim aktivan drugi je pasivan .
Treba ti mobitel koji ima oba sima aktivna ( što znači da mora imati duple antene ,modeme i sve što još treba ) nekad je bio jedan Asus mob čini mi se.
Možda i sad imaju neki modeli ali ne pratim pa ne znam

razjaren pet 2.8.2019 00:11
feel like kaže...

opet ja s pitanjem :)

koristim dual sim. sim1 A1 pozivi, sim2 Tcom data.

da li nekako mogu namjestiti da mi ne prekine prijenos podataka od sim2 kada sim1 primi poziv?

hvala na odgovorima!

 

 mislim da Mi 8 može , ako je volte poziv ... ima tu opciju u postavkama ... osobno, nisam isprobavao radi li.

 

 

goran0904 pet 2.8.2019 12:34

Da. Preko volte može ako mu A1 pusti volte pozive ( mislim da to nemaju korisnici na bonove ili se treba zvati da puste , nisam siguran. Može neko ko to koristi potvrditi ) ja imam Tele2 a oni nemaju uopće omogućen volte

manutdsnak3 ned 4.8.2019 22:35
feel like kaže...

opet ja s pitanjem :)

koristim dual sim. sim1 A1 pozivi, sim2 Tcom data.

da li nekako mogu namjestiti da mi ne prekine prijenos podataka od sim2 kada sim1 primi poziv?

hvala na odgovorima!

 

 Mogu potvrditi da radi s bonbonom na volte/vowifi

andreas11 ned 4.8.2019 23:04
manutdsnak3 kaže...
feel like kaže...

opet ja s pitanjem :)

koristim dual sim. sim1 A1 pozivi, sim2 Tcom data.

da li nekako mogu namjestiti da mi ne prekine prijenos podataka od sim2 kada sim1 primi poziv?

hvala na odgovorima!

 

 Mogu potvrditi da radi s bonbonom na volte/vowifi

 Kako koristiti vowifi?

manutdsnak3 pon 5.8.2019 09:42

Zaboravio sam napisati da je to na Pixel3ROM gdje je već sve složeno, trebalo je samo upaliti u postavkama.
Ali slagao sam i na xiaomi.eu

Potrebno je podesiti profile- https://android-hubo.de/thread/8781-volte-und-wificalling-xiaomi/?l=2 - bila je negdje i eng verzija teme na xda, nažalost ne mogu je pronaći.
na xiaomi.eu romu se povremeno pojavljuje vowifi opcija (valjda ovisno o updateu), ako nije dostupna trebaš pronaći magisk modul za aktivaciju iste.

Samo nakon svakog updatea sam morao ponavljati postupak

kameni_zg sub 17.8.2019 18:30

Pozdrav, trebala bi mi mala pomoc s mojim mi8. :)
Pokusao sam si sloziti google pay ali mi ne prihvaca karticu za contactless pay, ovo je error koji dobijem: LINK

 

Citao sam malo na netu, i skuzio sam da je to najvjerovatnije jer je mob kineska verzija, doduse ne pise tako,

pise ako je rootan ili nesto, a nisam to radio. Kako bi to mogao rijesiti?

display name ivo pon 19.8.2019 16:09

Vrlo vjerojatno da imaš kinesku verziju kojoj je otključan bootloader da bi se instalirao global ROM. Global ROM ne ide na taj mobitel ako se ne otključa bootloader, a s otključanim bootloaderom ne radi gpay. Ne znam kako je sa xiaomi.eu ROM-om, probaj si to malo istražiti.

kameni_zg uto 20.8.2019 10:57

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.