gnomisa uto 25.2.2020 20:25
ocean77 kaže...
Mi9, Mi8...ostalo je kolega nabrojao.😁
Mozda sam neki izostavio...😄

 Odlično dakle cijela plejada. E sad ti želiš reći da je ova samsungova 108MP kamera daje bolje fotke od sonyeve 48MP iako baš svaki review do sada kaže suprotno?

ocean77 uto 25.2.2020 22:00

Ne marim vise za recenzije, imam svoj ukus i svoje kriterije i meni taj senzor ne ide u istu recenicu sa ovim.

Zbilja sam probao sve i svašta i jedino mi je Huawei Mate 20 PRO i P30 PRO po ukusu uz ovaj...da nemam njega vratio bi se vjerojatno na Mate 20 PRO jer mi vise odgovara 3x od 5x uvecanja.

 

Taj 48MP senzor sam imao u Mi9 i nije on los... jednostavno nije nivo ovoga.

Sa Gcam malo previse izoštrava, a sa Xiaomi cam previse dize ISO...ovaj mi je odlican cak i sa stock cam, a pogotovo u PRO mode...tu mu nijedan nije ravan.

thebatman sri 26.2.2020 20:58
gnomisa kaže...
ocean77 kaže...
Mi9, Mi8...ostalo je kolega nabrojao.😁
Mozda sam neki izostavio...😄

 Odlično dakle cijela plejada. E sad ti želiš reći da je ova samsungova 108MP kamera daje bolje fotke od sonyeve 48MP iako baš svaki review do sada kaže suprotno?

 Ajde molim te koji si to review nasao?

gnomisa čet 27.2.2020 00:49
thebatman kaže...
gnomisa kaže...
ocean77 kaže...
Mi9, Mi8...ostalo je kolega nabrojao.😁
Mozda sam neki izostavio...😄

 Odlično dakle cijela plejada. E sad ti želiš reći da je ova samsungova 108MP kamera daje bolje fotke od sonyeve 48MP iako baš svaki review do sada kaže suprotno?

 Ajde molim te koji si to review nasao?

Ovo su linkovi kojih sam se nabrzaka stigao sjetiti. Uglavnom ja sam pogledao masu recenzija i osim zooma tu nema nekih razlika u kvaliteti fotki. Dapače, u trenutnoj softverskoj verziji MI10/pro daje malo prejake boje (no to se da korigirati). Kažem, 108MP kamera je bolja ali koliko? Da se moraš zagledati...a najvljeno je kao nešto super uber. 48MP sa nativnim appom kaska u low light ali s gcam daje puno bolje fotke.

https://www.youtube.com/watch?v=S5E4zT3DbuY

https://www.youtube.com/watch?v=7F2lxt_G-4k&feature=emb_title

https://www.youtube.com/watch?v=XaHp0fvKVK4

thebatman čet 27.2.2020 07:17

Sve što je najavljeno je i ispunjeno:

- bolji dinamicki raspon

- bolji low light rezultati

- prirodni bohek

- odlicne crop mogucnosti

- enormno bolji video

- ONO NAJBITNIJE: mogucnosti u rucnom nacinu

 

Te "male razlike" koje ti nabrajaš se u svijetu fotografije placaju i po nekoliko tisuca eura u tijelu/objektivu aparata. 

gnomisa čet 27.2.2020 10:53
thebatman kaže...

Sve što je najavljeno je i ispunjeno:

- bolji dinamicki raspon

- bolji low light rezultati

- prirodni bohek

- odlicne crop mogucnosti

- enormno bolji video

- ONO NAJBITNIJE: mogucnosti u rucnom nacinu

 

Te "male razlike" koje ti nabrajaš se u svijetu fotografije placaju i po nekoliko tisuca eura u tijelu/objektivu aparata. 

 Gledajući usporedne full size sampleove ja ne vidim toliku razliku. Ovak na papiru to zvuči super ali realnost je nešto drugo, pogotvo ak se uzme u obzir da većina fotka na automatici i na dnevnom svjetlu. A molim te nemoj uspoređivat pro fotiće sa ovim malim senzorčićima na mobitelima. Neće to nikad doći na tu razinu osim ak ne počnu ljepiti velike objektive i senzore na mobitele. Realno, sada i ovi noviji mid-high mobiteli imaju odlične fotke i razlika (pogotovo među flagshipvima) je u nijansama (osim videa). Baš zato jer se i dalje radi o prilično malim senzorima. Ne kužim to lgorificiranj pogotovo samo zato jer netko nešto posjeduje pa to mora biti puno bolje, valjda da se opravda ne mala investicija od 4+ tkn. I nije sve u kameri. Ja eto nikad neću kupiti mob sa jebenim 2d ekranom. Osim ako ne nestanu ovi sa ravnim.

ocean77 čet 27.2.2020 11:47
gnomisa kaže...

 Gledajući usporedne full size sampleove ja ne vidim toliku razliku. Ovak na papiru to zvuči super ali realnost je nešto drugo, pogotvo ak se uzme u obzir da većina fotka na automatici i na dnevnom svjetlu. A molim te nemoj uspoređivat pro fotiće sa ovim malim senzorčićima na mobitelima. Neće to nikad doći na tu razinu osim ak ne počnu ljepiti velike objektive i senzore na mobitele. Realno, sada i ovi noviji mid-high mobiteli imaju odlične fotke i razlika (pogotovo među flagshipvima) je u nijansama (osim videa). Baš zato jer se i dalje radi o prilično malim senzorima. Ne kužim to lgorificiranj pogotovo samo zato jer netko nešto posjeduje pa to mora biti puno bolje, valjda da se opravda ne mala investicija od 4+ tkn. I nije sve u kameri. Ja eto nikad neću kupiti mob sa jebenim 2d ekranom. Osim ako ne nestanu ovi sa ravnim.

 

 

Sto ti znaci usporedjivanje sa PRO kamerama jer osobno znam neke fotografe kojima je to profesija i tako zaradjuju novce i fotkaju sa m4/3 (Olympus OM-D E-M10 Mark III).

Koristio sam godinama upravo taj sustav koji se velicinom senzora smjestio izmedju RX100 sto znaci 1 inch senzor i APS-C senzora (npr. Canon EOS serija).

Pojam PRO je rastezljiv jer navedeni Olympus savrseno odradjuje zadacu obzirom da je cest izbor profica kojima to nije naravno jedini alat jer cesto imaju i poneku Sony Alphu sa full frame senzorom.

 

Xiaomi Mi10 ili Mi Note 10 kao i Galaxy S20 Ultra su velicinom senzora dosli jakooo blizu 1 incha sto je vec klasa Sony RX100 koji se percipira kao kamera sa vecim senzorom tako da pojam senzorcici je vrijedio jos u doba iPhonea X koji je zaista imao mali senzorcic u odnosu na npr. ovaj u Mi10.

 

Ja osobno ni ne trazim u mobitelu full frame kvalitetu senzora niti ju ocekujem, ali dolazak nadomak razine RX100 pa cak i m4/3 je za mene vec dovoljan i Mi Note 10 koji trenutno imam je dosao jako blizu, a rezolucijom i detaljima je vec premasio te kamere...mislim na KIT objektiv.

Naravno da ako nasarafis neki kvalitetniji i skuplji objektiv na m4/3 tijelo mozes napraviti opet ogroman odmak i skok, ali ja pisem za KIT objektiv koji se isporucuje sa takvim kamerama jer 70% kupaca nikada ni ne ode dalje od toga.

gnomisa čet 27.2.2020 16:40
ocean77 kaže...
gnomisa kaže...

 Gledajući usporedne full size sampleove ja ne vidim toliku razliku. Ovak na papiru to zvuči super ali realnost je nešto drugo, pogotvo ak se uzme u obzir da većina fotka na automatici i na dnevnom svjetlu. A molim te nemoj uspoređivat pro fotiće sa ovim malim senzorčićima na mobitelima. Neće to nikad doći na tu razinu osim ak ne počnu ljepiti velike objektive i senzore na mobitele. Realno, sada i ovi noviji mid-high mobiteli imaju odlične fotke i razlika (pogotovo među flagshipvima) je u nijansama (osim videa). Baš zato jer se i dalje radi o prilično malim senzorima. Ne kužim to lgorificiranj pogotovo samo zato jer netko nešto posjeduje pa to mora biti puno bolje, valjda da se opravda ne mala investicija od 4+ tkn. I nije sve u kameri. Ja eto nikad neću kupiti mob sa jebenim 2d ekranom. Osim ako ne nestanu ovi sa ravnim.

 

 

Sto ti znaci usporedjivanje sa PRO kamerama jer osobno znam neke fotografe kojima je to profesija i tako zaradjuju novce i fotkaju sa m4/3 (Olympus OM-D E-M10 Mark III).

Koristio sam godinama upravo taj sustav koji se velicinom senzora smjestio izmedju RX100 sto znaci 1 inch senzor i APS-C senzora (npr. Canon EOS serija).

Pojam PRO je rastezljiv jer navedeni Olympus savrseno odradjuje zadacu obzirom da je cest izbor profica kojima to nije naravno jedini alat jer cesto imaju i poneku Sony Alphu sa full frame senzorom.

 

Xiaomi Mi10 ili Mi Note 10 kao i Galaxy S20 Ultra su velicinom senzora dosli jakooo blizu 1 incha sto je vec klasa Sony RX100 koji se percipira kao kamera sa vecim senzorom tako da pojam senzorcici je vrijedio jos u doba iPhonea X koji je zaista imao mali senzorcic u odnosu na npr. ovaj u Mi10.

 

Ja osobno ni ne trazim u mobitelu full frame kvalitetu senzora niti ju ocekujem, ali dolazak nadomak razine RX100 pa cak i m4/3 je za mene vec dovoljan i Mi Note 10 koji trenutno imam je dosao jako blizu, a rezolucijom i detaljima je vec premasio te kamere...mislim na KIT objektiv.

Naravno da ako nasarafis neki kvalitetniji i skuplji objektiv na m4/3 tijelo mozes napraviti opet ogroman odmak i skok, ali ja pisem za KIT objektiv koji se isporucuje sa takvim kamerama jer 70% kupaca nikada ni ne ode dalje od toga.

 S tobom se jedino može ozbiljna rasprava voditi. Dodatni objektivi su must kod fotića osim ako nije zajebancija neka u pitanju. Osim toga ako nemaš neki skupi stativ ili stablizator stick s mobom ćeš teško snimiti dobru snimku. ONda se opet postavlja pitanje praktičnosti.

Samo sam htio reći da nije baš tak velika razlika u kvaliteti fotki ovih zadnih flagshipova i prošlogodišnjih. Samo to. Onako realno. A osim toga većina fotki ne izađe van memorije mobitela pa je i naša rasprava prilično bezpredmetna.

zuper sub 29.2.2020 00:02

Imam ja pitanja pošto sam jako zainteresiran.
Kako mobitel leži u ruci? Obzirom na dimenzije, težinu i zakrivljenost trebao bi biti dosta sličan OP 7 Pro.
Dal su stereo zvučnici stvarno jako dobri?
Bežično punjenje testirano? Ako da, koliko mu treba da napuni i da li se dosta zagrijava?
Nešto posebno u vezi MIUI, a da se ističe nekom funkcijom?

CyberDemonVZ sub 29.2.2020 00:56
Cromaki kaže...

Ako imate kakvih konkretnih pitanja vezano uz Mi 10 Pro, slobodno pitajte.

Sad kroz koji dan ističe NDA pa ću moći i objavljivati fotografije na društvenim mrežama.

 Kad ćeš ga prodavat? 

 

Ima kakvih problema sa softverom? Dal je bio kakav day one update?

3dfx sub 29.2.2020 12:19
Cromaki kaže...

Ako imate kakvih konkretnih pitanja vezano uz Mi 10 Pro, slobodno pitajte.

Sad kroz koji dan ističe NDA pa ću moći i objavljivati fotografije na društvenim mrežama.

 da li ce neki HR operater imati ekskluzivu na Mi 10 Pro ili ce biti u ponudi kod svih, ili uopce nece biti u ponudit operatera?

 

Pitam zbog obicaja kupnje mobitela od operatera, pa prodaje na oglasima, gdje bi, u slucaju da budu u ponudi cijene mogle ici dolje jako brzo, pa bi se totalno jeftino mogao kupiti uredaj, nego to je to slucaj u ducanima

 

ako imas taj info

 

sto se samog uredaja tice, ne zanima me nista sve se zna 

CyberDemonVZ sub 29.2.2020 12:35
Crocopzmaj12 kaže...

...

cijena i kada će biti dostupan u europi...

3dfx kaže...
Cromaki kaže...

Ako imate kakvih konkretnih pitanja vezano uz Mi 10 Pro, slobodno pitajte.

Sad kroz koji dan ističe NDA pa ću moći i objavljivati fotografije na društvenim mrežama.

 da li ce neki HR operater imati ekskluzivu na Mi 10 Pro ili ce biti u ponudi kod svih, ili uopce nece biti u ponudit operatera?

.....

 Pretpostavljam da je dobio mobitel od proizvođača na testiranje.

 

Teško da je s njim dobio podatke o cijenama svakog dućana u EU, vremenu dobavljivosti i podatke o operaterima.

 

To ćemo morati čekati i vidjeti.

Pretpostavljam da će biti kao i do sad. Najisplativija kupnja iz Kine, putevima bez PDVa

Zatim će se pojaviti u nekim EU dućanima 500-1000 kn skuplje nego u Kini.

I na kraju u našim dućanima i kod operatera po nekim ludima cijenama.

MUĆAK ned 1.3.2020 13:25

Gledam na GSMAreni  usporedbu Mi10 vs Mi10 pro sve isto osim što Pro ima više kamera i malo brže punjenje a skuplji za 130 Eura ????

Isplati li se ta razlika .

Mobis ga uvrstio u prodaju ali još nema cijene .

 

 

gnomisa ned 1.3.2020 13:28
MUĆAK kaže...

Gledam na GSMAreni  usporedbu Mi10 vs Mi10 pro sve isto osim što Pro ima više kamera i malo brže punjenje a skuplji za 130 Eura ????

Isplati li se ta razlika .

Mobis ga uvrstio u prodaju ali još nema cijene .

 

 

 Procijeni koliko ti je bitan kvalitetan optički zoom. Meni je dobro došao kad sam bio na putovanju, s klincima u zoiloškom itd. Meni je malo idiotski da neki flagship nema optički zoom u 2020. g. Eto, iz principa bi kupio pro verziju.

3dfx ned 1.3.2020 13:57
MUĆAK kaže...

Gledam na GSMAreni  usporedbu Mi10 vs Mi10 pro sve isto osim što Pro ima više kamera i malo brže punjenje a skuplji za 130 Eura ????

Isplati li se ta razlika .

Mobis ga uvrstio u prodaju ali još nema cijene .

 

 

razlika ti je:

 

256GB 8GB RAM vs 128GB 8GB RAM za bazne modele

 


8 MP, f/2.0, (telephoto), 1.0µm, PDAF, Laser AF, OIS, 10x hybrid optical zoom
12 MP, f/2.0, (portrait), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, 2x optical zoom
20 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide)

 

 


13 MP, f/2.4, 12mm (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

 

 

generalno, ako ne koristis zoom za portrait fotke, ne treba ti

 

2x opticki nije nista specijalno, to Mi 10 odradi kropanjem kroz glavnu kameru

 

stvar je sto na Pro imas puno vise i bolje opcija, za one koji znaju sta rade, i jos dobijes 128GB vise pohrane

 

ako rokas fotke samo na automatskim postavkama, i ne koristis blagodati zooma kod portrait fotografije, ne treba ti Pro model

 

gnomisa ned 1.3.2020 19:07
zuper kaže...
I bolji zvučnici u Pro modelu

 Da, bolji je zvuk iako po speckama su kao isti. Vjerojatno se radi o istim zvučnicima samo su na pro modelu veći pa je zato glasniji zvuk, bolji bas ali i nešto malo manja baterija. Samo tko još roka glazbu na tim zvučnicima? Većina koristi sluške ionako je puno bolji zvuk na njima. A ako se baš želi slušat glazba na nekom druženju onda će se valjda mob spojiti sa nekim kvalitetnim externim BT zvučnikom.

Cromaki pon 2.3.2020 10:25

Prije svega odmah da upozorim da je ovo testni primjerak, zato ga još nema na globalnom tržištu.

A kada će doći, još se ne zna,dosta je toga prodrmao ovaj koronavirus i puno toga je pomaknuto za TBA. 

 

- Uređaj je estetski skoro pa 1:1 kopija Mi Note 10, osim što ima ovaj lijepi matte finish i ne ostavlja packe po njemu. Meni osobno ne predstavlja nikakav problem pri svakodnevnom korištenju, doduše već duže vrijeme koristim 6''+ uređaje tako da sam se stvarno navikao i odlično leži u ruci, njega nosim bez zaštitne maske dok recimo Mi Note 10 obavezno moram inače samo izleti iz ruke. U ove tehnične detalje ispod haube neću ulaziti jer govorim čisto o izgledu.

 

- Što se punjenja tiče, pošto je testni primjerak - nismo dobili wireless charger, a ni ovaj novi 55W+ brzi charger već samo uređaj.
Korisntim 30W punjač od Mi Note 10 i stvarno se napuni za čas, nisam iskreno do sada mjerio koliko mu treba 0-100 ali ispod 1h je definitivno.

 

- Zvuk je besprijekoran, stvarno do sada najbolje što sam imao prilike poslušati na Xiaomi uređajima, neusporedivo sa dosadašnjim mono zvučnicima 

 

- Što se softvera tiče, trenutno se testiraju nove full screen gesture (sad se može kretati između aplikaicija isto kao i na iOS) sve radi super glatko i ovih 90hz refresh rate je stvarno odlično, primijeti se velika razlika!