Xiaomi

Redmi Note 7 / pro

Luka123 pon 29.7.2019 10:04

Pozdrav imam problem da mi je slušalica od moba pri pozivu ultra smanjena, a pojačano je do kraja?? Pokušao sam clear cache, reset mobitela, ugasit ga upalit etc.
Neznam do čega je..
Doslovno jedva čujem kad me netko nazove i prislonim mobitel na uho. Ima li netko sličan problem, kupio sam mob i sancta domenice...

Lisac1606 sri 31.7.2019 08:51
Luka123 kaže...
Ag008 kaže...
Pomakni ga malo gore dolje po uhu, moguće da ga držiš krivo

 Poprilično sam siguran da u zadnjih 15+ god znam držati mob pri uhu...

 

Note 7 ima problema sa senzorima blizine. Nisi prvi koje se žali na to. Jedino riješenje ti je ugasiti ekran tipkom za gašenje nakon što se javiš na poziv.

sakho sri 31.7.2019 12:59

Oba redmi note 7 kod mene imaju isti, stalno se pali ekran kod poziva. Jel ima kakve nade da će se to ispravit kakvim updateom ili je hardverski problem? Jel to problem samo na MIUI Global romu ili na svima?

Luka123 sri 31.7.2019 13:33
Lisac1606 kaže...
Luka123 kaže...
Ag008 kaže...
Pomakni ga malo gore dolje po uhu, moguće da ga držiš krivo

 Poprilično sam siguran da u zadnjih 15+ god znam držati mob pri uhu...

 

Note 7 ima problema sa senzorima blizine. Nisi prvi koje se žali na to. Jedino riješenje ti je ugasiti ekran tipkom za gašenje nakon što se javiš na poziv.

 Thx, znaci proximity senzor u banani. 

Pokušati ću ugasiti ekran i to je to.

Luka123 sri 31.7.2019 16:19

Samo sam htio javiti da je problem sa zvukom riješen, znači kao što je kolega predložio zaključati mob prvi javljanju i zvuk je super. Očito im nešto nije uredu sa proximity senzorom.

LP i hvala kolegi.

BinHex sri 31.7.2019 17:34

Jel taj problem vezan samo za RN7 ili i za Redmi 7, te RN7 Pro?
Jel se problem uvijek pojavljuje ili samo u random slucajevima koliko cesto  i tako to. Vec sam si bio narucio RN7 ali eto igrom slucaja imali su samo crveni pa sam odustao privremeno. Ne znam da odustanem ako ima takvih problema.

red_bull sri 31.7.2019 21:09

Moja preporuka je da ne riskiraš. Ima drugih možda boljih alternativa sa manje potencijalnog rizika.. Recimo staklo na ekranu koliko god oni srali da se radi o gorilla glass-u garantiram da lažu.. moje se izgrebalo u roku dan dva.. počeli su štedjeti na svemu..

Iwa1001 sri 31.7.2019 23:49

Evo da se i ja javim vezano za proximity senzor. Nakon malo guglanja našao sam rješenje (nadam se trajno).

Ode se call settings>incoming call settings>proximity sensor ugasiti, reboot telefona i onda ponovo upaliti senzor.

Isprobao maloprije na ženinom RN7 i stvar radi kako treba, a budemo vidjeli koliko dugo. :)

BinHex čet 1.8.2019 18:15
red_bull kaže...

Moja preporuka je da ne riskiraš. Ima drugih možda boljih alternativa sa manje potencijalnog rizika.. Recimo staklo na ekranu koliko god oni srali da se radi o gorilla glass-u garantiram da lažu.. moje se izgrebalo u roku dan dva.. počeli su štedjeti na svemu..

 Imaš nešto za predložiti?

doky01akablava pet 2.8.2019 06:33

Izvinite ćete ako je bilo pitano već bezbroj puta,nisam baš često na forumima,narucujemo ja i frend preko AliExpressa goldway,dalje se ne plaća PDV i carina ako se uzmi DHL shipping opcija ?

Drugo,mogu li uzeti China rom koji je jeftiniji 250-300 kn i onda flashati global rom i da rade on the air updateovi ?
Koliko je teško flashnuti global ?

I ima li treća opcija odakle naručiti sa sličnom cijenom ?

dalja46 pet 2.8.2019 10:04

Pa imaš ga kod nas za cca 1400-1500kn 4/64 verziju, ekupi, abrakadabra..

Ja uzeo prošli tjedan na ekupi jedan, za dva dana je kod tebe. 

A vjerujem da i ako bi i bio 100-200kn skuplji opet bi vrijedilo uzeti kod nas ako zbog iceg drugog onda zbog hr garancije od 2 god. i dostave tako reći drugi dan. 

red_bull pet 2.8.2019 10:17
Iwa1001 kaže...

Evo da se i ja javim vezano za proximity senzor. Nakon malo guglanja našao sam rješenje (nadam se trajno).

Ode se call settings>incoming call settings>proximity sensor ugasiti, reboot telefona i onda ponovo upaliti senzor.

Isprobao maloprije na ženinom RN7 i stvar radi kako treba, a budemo vidjeli koliko dugo. :)

 Evo isprobao i meni sad senzor uopće ne radi... Znaci ugasio senzor rebootao ponovo upalio senzor i ne radi... 

red_bull pet 2.8.2019 13:49
BinHex kaže...
red_bull kaže...

Moja preporuka je da ne riskiraš. Ima drugih možda boljih alternativa sa manje potencijalnog rizika.. Recimo staklo na ekranu koliko god oni srali da se radi o gorilla glass-u garantiram da lažu.. moje se izgrebalo u roku dan dva.. počeli su štedjeti na svemu..

 Imaš nešto za predložiti?

 samsung a serija. da sad kupujem definitivno bi mi prvi izbor bio a50. malo više košta ali mislim da je i kvalitetniji..

Luka123 pet 2.8.2019 13:51
Iwa1001 kaže...

Evo da se i ja javim vezano za proximity senzor. Nakon malo guglanja našao sam rješenje (nadam se trajno).

Ode se call settings>incoming call settings>proximity sensor ugasiti, reboot telefona i onda ponovo upaliti senzor.

Isprobao maloprije na ženinom RN7 i stvar radi kako treba, a budemo vidjeli koliko dugo. :)

 Meni se senzor opet zblesao, pali gasi mi se tijekom poziva. Jednostavno cu ga ostaviti isključenim i zaključati mob tijekom poziva. Nema smisla ovo više.

Hvala svima na trudu.

Baldrick76 pet 2.8.2019 16:45

Ja vozim Pocophone cca 8 mjeseci a žena Redmi note 7. Oba sa stock romom apdejtanim na najnoviju verziju, debloatanim od mase xiaomi i google sranja i mobiteli lete! Heavy viber, whats up i youtube smo useri i baterija drzi fenomenalno. 4 dana. Gcam za mog poca je fantastican i slike su odlicne. Kamera na redmiju jos i bolja. Covjeku preporucam poca jer je proc snapdragon 845 jos medu najboljima. Pao mi je bar pet puta onako ozbiljno i direkt na ekran i niti čmrgice. Tako da se događa, ali ti si nazalost dobio neispravan primjerak i trebao si to reklamirati odma. Quality control sigurno nije na samsung ili apple nivou i losi primjerci puno češće izađu van, al to ne znači da su mobovi u globalu loši...dapače.

BinHex pet 2.8.2019 16:54
red_bull kaže...
BinHex kaže...
red_bull kaže...

Moja preporuka je da ne riskiraš. Ima drugih možda boljih alternativa sa manje potencijalnog rizika.. Recimo staklo na ekranu koliko god oni srali da se radi o gorilla glass-u garantiram da lažu.. moje se izgrebalo u roku dan dva.. počeli su štedjeti na svemu..

 Imaš nešto za predložiti?

 samsung a serija. da sad kupujem definitivno bi mi prvi izbor bio a50. malo više košta ali mislim da je i kvalitetniji..

 A dobro, vrlo vjerojatno jeste kvalitetniji. Ali 20+% više na moju žalost meni nije malo više već dosta više.

 

A što se tiče samong RN7 vidim da se masa ljudi žali na taj senzor tako da je velika vjerojatnost da naletiš na ne baš u potpunosti ispravan uređaj.

big smoke ned 4.8.2019 19:51

Ima li netko problema sa dodavanjem prečaca kontakta (izravni kontakt) na home screenu na RN7 ?  Problem se javlja samo kad se koristi Poco launcher.

Znači kada odaberem "Prikaži kontakt", uredno ga stavi na home screen, ali izravni poziv nikako.

Verzija je 10.3.5.0 dok recimo na Mi 9 SE (10.2.9.0) gdje isto koristim Poco launcher uredno dodaje prečace kontakta bilo da se radi o "Prikaži kontakt" ili "Izravni kontakt" .