Xiaomi

Redmi Note 7 / pro

MASVA ned 16.6.2019 11:57

prvo otključaj bootloader

preuzmi eu ROM na komp

zatim flešaj twrp

bootaj u twrp

formatiraj data particiju da makneš enkripciju

opet restart u twrp

kopiraj ROM na mob

flešaj ROM

uživaj sa hladnom žujom

 

Hornet_93 ned 23.6.2019 18:36

evo ovak; instalirao sam adb drivere 1.4.3. na laptop (win 7), preimenovao twrp lavander u recovery.img u istoj dadoteci, pokrenuo u istom folderu command prompt i kad napišem adb devices ne izbaci mi niš, ne prepozna da je note 7 spojen na laptom prek oriđiđi kabela.

 

mobitel mi se neće bootat u fastboot mode i nemam načina kak da flasham twrp. bootloader jutros otključan, u opcijama uključeni usb debugging, usb debugging (safe settings) i install via usb.

 

ima tko ideju kak da krenem dalje? volio bih instalirat ovaj xiaomi.eu, jer mi xiaomi network framework radi veliki battery drain, probao hard reset i ne pomaže. hvala!

 

Hornet_93 pon 24.6.2019 17:15

evo napravio sam po tim koracima i bootao u prek adb boot recovery.img bootao u u twwrp i sad me traži password... kojeg ne znam. pin nije, lock screen password nije, nije ni default_password, ni password... kaj sad da radim?

Hornet_93 uto 25.6.2019 07:23

Nisam imao tipku back jer imam navigacije gestama, samo crna tipkovnica i polje za pass. Ugl, drzao sam power i gornji volume gumb, usao u xiaomi recovery i wipe all data...sto mi je hard resetalo mob. Inace kad god bi restartao dok je bio u twrp, tj trazio da unesem pass, opet bi bootao u twrp u isti taj screen sa passom...

tintin uto 25.6.2019 09:31

Potraži na netu je bilo nešto o tome pisano.
Ako se ne varam situacija se događa ponekad kad se pokuša napraviti dirty flash...bez format data koraka.
Ostaju na mobu podaci o pinu, fingerprintu, facelocku..i to ga zbunjuje.
Ostaje ti da preko compa (adb + fastboot) pokušaš te fajlove pobrisati ili vidi ako se tako da napraviti format data pa probaj onda uči u twrp.

tintin čet 27.6.2019 08:26

Meni je 5ica bolje legla.
Sad je kod sina i ne pristaje na trampu.
Iskreno i ne vidim neki napredak prelaskom na 7icu.
Pozicija led notifikacije na dnu 7ice je katastrofa.
Na oba moba je custom ROM i gcam tako da je to u biti sve isto.

Zulko čet 27.6.2019 11:35

Pozdrav,

da li je netko uspio omoguciti otkljucavanje putem BT?

Spojim slušalicu i normalno koristim,ali pod otkljucaj putem BT nemam uopce dostupnih uređaja.

I još jedna stvar,ne mogu na viber-u postaviti drugi zvuk obavijesti za poruke,u postavkam vibera je sve kako treba biti,ali zvuk je uvijek default viberov.

Hornet_93 sub 29.6.2019 16:49

Napokon uspio staviti xiaomi.eu. sad je ovo druga prica, nema vise battery draina od cell stand by-a i xiaomi frameworka, tako da sad imam uz isto koristenje 3 sata sot i 60% baterije, a na globalu sam imao oko 30-35% baterije... Jako zadovoljan, iako mislim da bi barem u europi trebali ovaj rom po defaultu isporucivat, bez kineskog bloata

Hornet_93 sub 29.6.2019 16:49

Napokon uspio staviti xiaomi.eu. sad je ovo druga prica, nema vise battery draina od cell stand by-a i xiaomi frameworka, tako da sad imam uz isto koristenje 3 sata sot i 60% baterije, a na globalu sam imao oko 30-35% baterije... Jako zadovoljan, iako mislim da bi barem u europi trebali ovaj rom po defaultu isporucivat, bez kineskog bloata

hahhaajaads sub 29.6.2019 17:04

Imam pitanja sto se tice rootanja tj. unlockanja bootloadera na redmi note 7. 

 

Da li se mobitel "zakljuca" u tim narednim satima koji se cekaju i moze se ponovno koristit tek kad se bootloader otkljuca nakon onoliko sati koliko mi da na onom programu?

Isto tako, nedavno sam probao to napravit, ali kad sam otvorio program, ukljucio usb debugging, oem unlocking i stavio ono da se primi moj acc, fast boot i sl. ali program jednostavno ne "prepoznaje" mobitel, tj. sve radi i kad se dodje do tog dijela samo se usb disconnecta. Pokusavao sam nekakve zezancije stavljanja u C folder i sl. i nakon sto niti to nije radilo sam odustao. Pa bi sad opet to pokusao, ali ako se mora cekat te sati onda bi pricekao sa tim jer za 2-3 tjedna nisam kuci pa bi mi mobitel bio potreban. Isto bi vjerovatno isao na eu rom poslije 

Hornet_93 sub 29.6.2019 20:46

Mob normalno korisitiš za vrijeme čekanja da se otključa, a kad to vrijeme prođe, ipet ponvljaš postupak otključavanja, neće sam po vremenu isteka postat otključan.

Kaj se tiče samog procesa instaliranja roma, trebas skinut i instalirat minimal adb and fastboot tools, skinut twrp za rn7 (ne pro), preikonovat taj file u twrp.img, sskopirat ga tamo kamo si instalirao ove adb toolse.

Nakon toga bootat mob u fastboot ( dugo držiš power tipku da dodjes u shut down meni, pustit tu tipku i onda istovremeno držat tipke power i volume down), onda spojit mob i pc usb kabelom, otvoriti command prompt u folderu gdje si instalirao adb tools ( shift + desni klik i u izborniku open command prompt ili power shell) i tamo ukucaš "fastboot flash recovery twrp.img"

Cekas par sec i pisat ce ti da je uspjesno flashao image i vrijeme koliko mu je trebalo.

Istekaš kabel iz mobitela, i drži istovremeno volume up i power. Kad mob zavibrira manki prst sa power, ali i dalje drzi volume up. Kada vidiš twrp logo, pusti i tu tipku, mob se se jos jednom resetirat i opet se sam bootat u twrp.

Tamo ides na wipe i swipe to factory reset, tap na home i spoji mob na pc, kopiraj zip fajl roma u root folder moba, nakon cega ides na install i odaberes taj zip fajl. Instalira par min, kad zavrsi kliknes na reboot system i to je to.

I kad otkljucas bootloader, naravit ce hard reset, naoon cega omogucis developer opcije i tamo omogucis usb debugging i ubs debugging (security setting).

hahhaajaads sub 29.6.2019 23:21
Hornet_93 kaže...
Mob normalno korisitiš za vrijeme čekanja da se otključa, a kad to vrijeme prođe, ipet ponvljaš postupak otključavanja, neće sam po vremenu isteka postat otključan.

Kaj se tiče samog procesa instaliranja roma, trebas skinut i instalirat minimal adb and fastboot tools, skinut twrp za rn7 (ne pro), preikonovat taj file u twrp.img, sskopirat ga tamo kamo si instalirao ove adb toolse.

Nakon toga bootat mob u fastboot ( dugo držiš power tipku da dodjes u shut down meni, pustit tu tipku i onda istovremeno držat tipke power i volume down), onda spojit mob i pc usb kabelom, otvoriti command prompt u folderu gdje si instalirao adb tools ( shift + desni klik i u izborniku open command prompt ili power shell) i tamo ukucaš "fastboot flash recovery twrp.img"

Cekas par sec i pisat ce ti da je uspjesno flashao image i vrijeme koliko mu je trebalo.

Istekaš kabel iz mobitela, i drži istovremeno volume up i power. Kad mob zavibrira manki prst sa power, ali i dalje drzi volume up. Kada vidiš twrp logo, pusti i tu tipku, mob se se jos jednom resetirat i opet se sam bootat u twrp.

Tamo ides na wipe i swipe to factory reset, tap na home i spoji mob na pc, kopiraj zip fajl roma u root folder moba, nakon cega ides na install i odaberes taj zip fajl. Instalira par min, kad zavrsi kliknes na reboot system i to je to.

I kad otkljucas bootloader, naravit ce hard reset, naoon cega omogucis developer opcije i tamo omogucis usb debugging i ubs debugging (security setting).

 Hvala na pojasnjenu, ali mozes mi objasnit  kako popravit to da mi program prepozna uopce mobitel da moze vrijeme unlockanja pocet, ili si to vec rekao pod ovim zutim+nastavak ? Za sad mi je samo najbitnije da mi mobitel bude otkljucan i rootan, jer mi je potrebno zbog youtubea u autu.

hahhaajaads ned 30.6.2019 22:24
Hornet_93 kaže...

 Nije mi cijeli dan radio ovaj podforum pa evo me opet. Proradio je ali tek na laptopu, a na kompu mi prepozna znaci usb, porekenm taj program i odma disconnecta mobitel i nema sanse da proradi (probao sam nekakve drivere skidat, stalvjat u C folder i sl.) ali ajde rijesio sam problem. 

 

Evo bas sad upravo otkljucao mob, znaci otkljucan je insta bez iti jednog sata cekanja, karma is a bitch 

red_bull pon 1.7.2019 19:19

Nedavno sam kupio rn7 4/64 i ostao sam dosta razočaran. Naime do sad sam imao rn3 i telefon je bio bez greške. Prvo što kod ovog nije na razini prijašnjeg je definitivno ekran. Razins osvjetljenaj je znatno niza nego kod rn3 te je sam touch katastrofalan. Ko da ima lag po rubovima. U sredini je ok no kod recimo tipkanja slova a osjeti se lag gotovo od pol sekunde.. užas..

Druga katasteofalna stvar je senzor blizine.. kod poziva mi se stalno ukljucuje ekran te "tipkam ušima"...

Neznam dal je to hw ili sw greška, no iritantno je i ispod razine Xiaomi kvalitete bar dosadašnje...

 

hahhaajaads uto 2.7.2019 11:25
Hornet_93 kaže...
Mob normalno korisitiš za vrijeme čekanja da se otključa, a kad to vrijeme prođe, ipet ponvljaš postupak otključavanja, neće sam po vremenu isteka postat otključan.

Kaj se tiče samog procesa instaliranja roma, trebas skinut i instalirat minimal adb and fastboot tools, skinut twrp za rn7 (ne pro), preikonovat taj file u twrp.img, sskopirat ga tamo kamo si instalirao ove adb toolse.

Nakon toga bootat mob u fastboot ( dugo držiš power tipku da dodjes u shut down meni, pustit tu tipku i onda istovremeno držat tipke power i volume down), onda spojit mob i pc usb kabelom, otvoriti command prompt u folderu gdje si instalirao adb tools ( shift + desni klik i u izborniku open command prompt ili power shell) i tamo ukucaš "fastboot flash recovery twrp.img"

Cekas par sec i pisat ce ti da je uspjesno flashao image i vrijeme koliko mu je trebalo.

Istekaš kabel iz mobitela, i drži istovremeno volume up i power. Kad mob zavibrira manki prst sa power, ali i dalje drzi volume up. Kada vidiš twrp logo, pusti i tu tipku, mob se se jos jednom resetirat i opet se sam bootat u twrp.

Tamo ides na wipe i swipe to factory reset, tap na home i spoji mob na pc, kopiraj zip fajl roma u root folder moba, nakon cega ides na install i odaberes taj zip fajl. Instalira par min, kad zavrsi kliknes na reboot system i to je to.

I kad otkljucas bootloader, naravit ce hard reset, naoon cega omogucis developer opcije i tamo omogucis usb debugging i ubs debugging (security setting).

 Napravio sam sve kako si rekao sto se tice instaliranja roma ali nikak da mi "prepozna" mobitel kad udjem u shift+ desni klik i onda powersheel, jednostavno pise kao da to ne postoji tj. da nije moguce...

jurica_m uto 2.7.2019 14:04

Evo, bas sam red bullu poslao vodic kako instalirati xiaomi eu ROM: Evo link gdje skines ROM: https://xiaomi.eu/community/threads/9-6-27.51171/

Na toj stranici su ti i uputstva. Kolko se sjecam, prvo moras otkljucati bootloader, onda instaliras TWRP recovery i na kraju flesas ROM. Izgleda komplicirano, ali nije. Isplati se. To ti je MIUI ROM prilagodjen nasem trzistu.
Evo i vodica i to detaljnog: https://miui.blog/redmi-note-7/install-xiaomi-eu-miui-rom-lavender/

hahhaajaads uto 2.7.2019 16:39
jurica_m kaže...
Evo, bas sam red bullu poslao vodic kako instalirati xiaomi eu ROM: Evo link gdje skines ROM: https://xiaomi.eu/community/threads/9-6-27.51171/

Na toj stranici su ti i uputstva. Kolko se sjecam, prvo moras otkljucati bootloader, onda instaliras TWRP recovery i na kraju flesas ROM. Izgleda komplicirano, ali nije. Isplati se. To ti je MIUI ROM prilagodjen nasem trzistu.
Evo i vodica i to detaljnog: https://miui.blog/redmi-note-7/install-xiaomi-eu-miui-rom-lavender/

 Ma dosao sam ja do tog dijela da vec flasham to. Znaci evo ukratko... Omogucio usb debugging (i onaj security settings) i install via usb. Skinuo najnormaline onaj adb najnoviji (1.4.3 verzija) i smjestio ga u C: folder. Skinuo twrp (konkretno odavde https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/recovery-unofficial-twrp-touch-recovery-t3921637 ), preimenovao ga u twrp.img i stavio u mapu di se nalazi adb tools. Iskljucio mob, stavio ga u fastboot mod i spojio ga sa kompom. Usao u ADB folder di mi se nalazi i taj twrp.img, stisnuo shift+desni klik i otvorio onaj powershell. Ukucao prvo adb devices (tj. da vidim jel mi uopce prepoznaje mobitel) i uglavnom prepoznao ga je i vidio da je u fastboot modu, nakon toga kopirao doslovno " fastboot flash recovery twrp.img " stavio tamo i dobio error kao da se to nemre napravit (uglavnom nesto crvenim slovima, prvo sam mislio to napravit opet da vam pokazem error ali nemam volje...). Bootloader je otkljucan jucer (nisam imao potrebe cekat, pod dev postavkama pise da je bootloader otkljucan).

sale3 uto 2.7.2019 19:46
red_bull kaže...

Nedavno sam kupio rn7 4/64 i ostao sam dosta razočaran. Naime do sad sam imao rn3 i telefon je bio bez greške. Prvo što kod ovog nije na razini prijašnjeg je definitivno ekran. Razins osvjetljenaj je znatno niza nego kod rn3 te je sam touch katastrofalan. Ko da ima lag po rubovima. U sredini je ok no kod recimo tipkanja slova a osjeti se lag gotovo od pol sekunde.. užas..

Druga katasteofalna stvar je senzor blizine.. kod poziva mi se stalno ukljucuje ekran te "tipkam ušima"...

Neznam dal je to hw ili sw greška, no iritantno je i ispod razine Xiaomi kvalitete bar dosadašnje...

 

 

Isto sam malo razočaran, a posebno nakon novog update-a. Sad proximity senzor uopće ne radi, prije toga se ponašao isto ovako kao što si opisao. Također sam primijetio da po rubovima touch ne reagira normalno.

I notifikacije za whattsapp su počele kasniti. Prije update-a je sve radilo ok. Isprobao sam ona standardna podešavanja koja se nude kao rješenje, ali još uvijek ne radi kako treba.

 

Ako netko ima sličan problem i poneki pametan savjet nek slobodno javi kako ovo riješiti.

XXX-Man uto 2.7.2019 22:47
hahhaajaads kaže...

 Ma dosao sam ja do tog dijela da vec flasham to. Znaci evo ukratko... Omogucio usb debugging (i onaj security settings) i install via usb. Skinuo najnormaline onaj adb najnoviji (1.4.3 verzija) i smjestio ga u C: folder. Skinuo twrp (konkretno odavde https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/recovery-unofficial-twrp-touch-recovery-t3921637 ), preimenovao ga u twrp.img i stavio u mapu di se nalazi adb tools. Iskljucio mob, stavio ga u fastboot mod i spojio ga sa kompom. Usao u ADB folder di mi se nalazi i taj twrp.img, stisnuo shift+desni klik i otvorio onaj powershell. Ukucao prvo adb devices (tj. da vidim jel mi uopce prepoznaje mobitel) i uglavnom prepoznao ga je i vidio da je u fastboot modu, nakon toga kopirao doslovno " fastboot flash recovery twrp.img " stavio tamo i dobio error kao da se to nemre napravit (uglavnom nesto crvenim slovima, prvo sam mislio to napravit opet da vam pokazem error ali nemam volje...). Bootloader je otkljucan jucer (nisam imao potrebe cekat, pod dev postavkama pise da je bootloader otkljucan).

 Zašto ne pratiš vodič sa linka koji ti je jurica dao?

Ima tamo link kako instalirati twrp

https://miui.blog/redmi-note-7/install-twrp-root-lavender/

Treba bootati twrp, ne flashati...

hahhaajaads sub 6.7.2019 18:18
XXX-Man kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ma dosao sam ja do tog dijela da vec flasham to. Znaci evo ukratko... Omogucio usb debugging (i onaj security settings) i install via usb. Skinuo najnormaline onaj adb najnoviji (1.4.3 verzija) i smjestio ga u C: folder. Skinuo twrp (konkretno odavde https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/recovery-unofficial-twrp-touch-recovery-t3921637 ), preimenovao ga u twrp.img i stavio u mapu di se nalazi adb tools. Iskljucio mob, stavio ga u fastboot mod i spojio ga sa kompom. Usao u ADB folder di mi se nalazi i taj twrp.img, stisnuo shift+desni klik i otvorio onaj powershell. Ukucao prvo adb devices (tj. da vidim jel mi uopce prepoznaje mobitel) i uglavnom prepoznao ga je i vidio da je u fastboot modu, nakon toga kopirao doslovno " fastboot flash recovery twrp.img " stavio tamo i dobio error kao da se to nemre napravit (uglavnom nesto crvenim slovima, prvo sam mislio to napravit opet da vam pokazem error ali nemam volje...). Bootloader je otkljucan jucer (nisam imao potrebe cekat, pod dev postavkama pise da je bootloader otkljucan).

 Zašto ne pratiš vodič sa linka koji ti je jurica dao?

Ima tamo link kako instalirati twrp

https://miui.blog/redmi-note-7/install-twrp-root-lavender/

Treba bootati twrp, ne flashati...

 Danas mi se vratila volja i uspio sam stavit twpr i eu rom, samo sam bio glup u jednoj jako laganoj stvari... Uglavnom ja kad sam preimenovao recovery.img u twrp.img, znaci prakticki nisam trebao stavljat ovaj ".img" na kraju nego sam skuzio da je ta datoteka sama po sebi vec img i eto proradilo je... Malo sam se mucio sa TWPRom, sve napravio dobro, restarto mob, prekopirao rom na internu, iskljucio mob, drzao power+up i stalno mi je nudio onaj stock recovery (tam ima samo nekakav pc ai suit, reboot i wipe i to je to) ali nekak sam uspio rijesit. Uglavnom iskreno, lagano je i stvarno je vrijedilo stavljat ovaj eu rom, preporuka