Xiaomi

Mi Hrvatska/Mi Croatia

Peruneph uto 21.1.2020 09:12

Došle Mijia tenisice 3. generacije. Bile su 40 USD. Došle direktno na vrata za 20 dana od narudžbe. Iznenađujuće pošto su mi prije tjedan dana opalili PDV na naočale koje vrijede 153 kn.

Tenisice su mi se svidjele na prvi pogled. Izgledaju vrlo kvalitetno, a vrijeme će pokazati koliko su izdržljive. Imaju rupe za prozračivanje tako da ću ih intenzivnije koristiti tijekom toplijih dana. Zasad isprobane samo po kući. Veoma udobne iako nemam s čim usporediti jer nisam nikad kupovao neke skupe marke za trčanje.

Uzeo sam broj 42. Prethodno mjerio duljinu stopala 25.5 cm. Širina 10 cm, jbg imam malo šira stopala. Mrvicu me jače stišću po širini, ali su jako elastične tak da mislim da bi i deblje stopalo moglo ući bez problema.

Za 40 USD ja sam zasad super zadovoljan.

nansale uto 21.1.2020 10:37

U vezi romobila..ide ljepše vrijeme pa se spremam opet bajkom na posao (cca 12 km u jednom smjeru) ali bih možda probao i kombinaciju prijevoza prigradski vlak i romobilček.

Internet je pun svega ali sam nekak blizu Šajomiju..e sad ići na M365 ili M365 PRO?

Na jednom forumu sam pročitao da M365 PRO ima veći domet, malo jači motor ali i da je obicni m365 OK uz uvijet da se malo modificira pa ima i nesto vise snage te da je dobro staviti 10” gume umjesto 8,5” jer je onda dosta udobniji za voziti.

E sad..sve ovo i pišem jer imam mogućnost uzeti novi M365 po cijeni od 698 kn ili da idem na M365PRO po cijenama po kojima se inače i kreću (cca 3500 kn) -

Slijedi proučavanje i odluka dali uzeti ovaj obični pa ga malo "nabuđiti", dali uzeti obični pa ga frknuti na njuškalo i ciljati PRO ili uzeti obični i ništa ne kemijati već ga koristiti u stock stanju tj. glavno pitanje dali osjetna razlika u cijeni donosi toliku razliku i u krajnjem korištenju?

Igormaric uto 21.1.2020 10:58

Ja imam obicni i odlican je.

Instalirao sam mu custom firmware s kojim moze povuci do 30km/h po ravnom i 35km/h niz padinu. Domet mu je oko 20km.

Moj savjet ti je PRO model ako imas preko 80kg jer je jaci i domet mu je 30km prosjecno. Takodjer ima ekran s prikazom brzine i takodjer moze se flashati firmware za jacinu i vecu brzinu.

Veliki Brat uto 21.1.2020 11:44
nansale kaže...

E sad..sve ovo i pišem jer imam mogućnost uzeti novi M365 po cijeni od 698 kn ili da idem na M365PRO po cijenama po kojima se inače i kreću (cca 3500 kn)

Ako ti je to dilema, ja ti ju mogu odmah riješiti - uzmi taj obični za tu cijenu i ja ti ga odmah danas kupim za duplo

CyberDemonVZ uto 21.1.2020 12:02
nansale kaže...

E sad..sve ovo i pišem jer imam mogućnost uzeti novi M365 po cijeni od 698 kn ili da idem na M365PRO po cijenama po kojima se inače i kreću (cca 3500 kn) -

 Fali 1 ispred ovih 698?

Ako ne, uzmi deset komada, na svakom zaradi minimalno 1.000 kn. I onda uzmi Pro.

Ag008 čet 23.1.2020 14:05

Kakva su vam iskustva s Bijelić servisom?

 

Moj Redmi Note 7 je na servisu, u Bijeliću je tjedan dana, drugi put za istu stvar.
Sada zvao pitati kakvo je stanje, kažu poslali su ga u Poljsku, za ustvrditi nešto što može običan mjerač.

 

Znači Redmi Note 7 prema specifikaciji proizvođača podržava Quick Charge 4.0 punjenje, no puni se prema strandardu QC 2.0 odnosno bez ikakvog "brzog punjenja", uvijek sa 5.1V-6V 2A max.

Kada se puni s Xiaomijevim 9V punjačem, isto puni s 5V, već je drugi put u servisu, prvi put su mi "zamijenili bateriju" i vratili s jednakim problemom.
Puni se jednako brzo kao Chuwi star 4godine koji nema QC. Mi 9T, Note 8T, Note 8PRO itd se pune duplo brže od Note 7 a na papiru oboje podržavaju istu tehnologiju.


Ovi ostali bez problema pune s 12V 2A ili 9V 2.5A.

Ovo je max koji Note 7 povuče i to nije samo na mom problem, više youtube korisnika prijavljuje isti problem, to nije QC 4.0 standard

 

Glavno da fake napiše na ekranu "brzo punjenje" a nakon 50% napunjenosti, ne jednako već brže se puni sa običnim nego qc punjačem. Očajno.

davidovski čet 23.1.2020 16:11
Peruneph kaže...
Došle Mijia tenisice 3. generacije. Bile su 40 USD. Došle direktno na vrata za 20 dana od narudžbe. Iznenađujuće pošto su mi prije tjedan dana opalili PDV na naočale koje vrijede 153 kn.

Tenisice su mi se svidjele na prvi pogled. Izgledaju vrlo kvalitetno, a vrijeme će pokazati koliko su izdržljive. Imaju rupe za prozračivanje tako da ću ih intenzivnije koristiti tijekom toplijih dana. Zasad isprobane samo po kući. Veoma udobne iako nemam s čim usporediti jer nisam nikad kupovao neke skupe marke za trčanje.

Uzeo sam broj 42. Prethodno mjerio duljinu stopala 25.5 cm. Širina 10 cm, jbg imam malo šira stopala. Mrvicu me jače stišću po širini, ali su jako elastične tak da mislim da bi i deblje stopalo moglo ući bez problema.

Za 40 USD ja sam zasad super zadovoljan.

 Ja imam prvi model, onaj sa cipom i prezadovoljan sam njima. Lagane i udobne. Još sam si uzeo gumene vezice koje se stave pa se ne moraju ni vezati. 

Sa koje stranice si uzeo, ja sam gledao da bi ih uzeo, ali kad se zbroje davanja državi skupi to.

Ag008 uto 28.1.2020 14:23

Naravno da ne, šalješ u Kinu odnosno gdje si kupio.

Zato je po meni bolje dati malo više novaca, tih 100-200kn vrijedi puno više ako se pokvari, brže ga poprave i u Hrvatskoj je 24 mjeseca jamstvo, a kinesko je većinom 12mjeseci i u svom trošku šalješ u kinu

Kresaux uto 28.1.2020 23:34

Kad bi bilo 100-200 kn razlike između HR/CN cijena možda bi i stajala poanta, ali nije i nemojte više mlatit tog mrtvog magarca s usporedbama kad se cijene vide crno na bijelo. Npr. u mom slučaju OnePlus 7t Pro je razlika 1.800 kn Links/Gearbest.
P.S. Xiaomiji se ne kvare 😀

BoTiA sri 29.1.2020 17:51
Kresaux kaže...
          
P.S. Xiaomiji se ne kvare 😀

Mi A1, godina i pol kod mene, plastika oko ruba stakla je popucala sama od sebe ... srecom maskica ga jos drži u komadu

Mi 9T, nakon 3 mjeseca otišao LCD, srećom kupljen u HR i naš servis je to riješio u jamstvu (doduše trajalo je to ... mjesec dana skoro)...

 

Kresaux sri 29.1.2020 20:25

Naravno karikirao sam malo, ali moje iskustvo je baš pozitivno.
Znači u zadnje 4 godine isključivo Xiaomije koristio - mi 5s, mi 6, mix 2s i A2 lite naručeni s Aliexpresa/Gearbesta. Svakog po godinu dana i prodao dalje. U te 4 godine - 0 kvarova, ni štucnuo nijedan nije. Mislim da sam imao jedan nasumični restart kad sam bio na planini na -5, i to je to. Sad prešao na OnePlus čisto radi promjene, al imam od Xiaomija još band 3 i romobil, također bez kvarova.

CyberDemonVZ pet 31.1.2020 14:25
Cromaki kaže...

Upravo stigao Redmi AC2100 router, platio sam ga 35$ na Aliexpressu.

Poprilična nadogradnja za trenutni Mi Router 4C.

 1 Wan i 4 LAN porta?

 

Dugo čekam nešto takvo od Xiaomia, al još nisu imali kad sam gledao.

Cromaki pet 31.1.2020 18:27
CyberDemonVZ kaže...

 1 Wan i 4 LAN porta?

 

Dugo čekam nešto takvo od Xiaomia, al još nisu imali kad sam gledao.

 1 wan i 3 lan porta, konfiguracija je jako jednostavna preko GUI-a samo treba Google translate za neke napredne stvari jer na žalost ne podržava engleski jezik.

Avensac kaže...

 Jel i ovaj bedž dođe uz ruter? :D

 Na žalost ne, ali daje +1 Wifi coverage