Xiaomi

Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nena pon 20.5.2019 00:04
AmonZero kaže...
Naravno, app skinio neki dan, a verziju software sam provjerio cim prvi put nisam mogo pronac history parametara

 A da li imaš u postavkama Mi home appa lokaciju mainland China? 

 

Meni isto oduvijek normalno prikazuje temp. history...

floki26 sri 22.5.2019 17:38

Stigla "pila" jucer 

 

S obzirom da ,kao i vecina muskaraca, bjezim od usisavaca tako nisam neki expert,ali zena prezadovoljna.Cak sam i ja probao i sa njime bi cak i ja ponekad mogao usisavati.Uzeo ga preko aliexpressa,bila akcija 209$,shipping iz Poljske te je stigao za 6 dana od narudzbe.Uz cashback izasao me oko 1250 kn sto je zbilja i vise nego dobra cijena,iako i u redovnoj prodaji nije puno skuplji,od 1450-1550 kn

acmilan2 čet 6.6.2019 12:17

Mislim da imam nekih problema sa GPS-om na stratosu.

Znaci jucer kako mi je dosao sam ga napunio na 100% i onda postavio sa aplikacijom Amazfit Watch te updateao sve sto sam imao (kako sam upalio aplikaciju mi je odmah ponudilo update) i sad sam probao sa opcijom location i prvo mi u Zagrebu na gornjem gradu trazi lokaciju 2min, malo duze cak, i onda mi izbaci da idem na open space. Slike u prilogu. Ima li tko kakav savjet?

 

Isto tako, kad udjem u meni sportova, tipke na satu mi nisu za navigaciju nego sa gornjom tipkom mi ide na home, srednjom odabirem i donjom mi se samo vraca za jedan unazad.

Nakon factory reseta stratosa me nije pitalo za update, a rucno sam probao i isto tako pise pa je najnoviji instaliran.

papinijanus čet 6.6.2019 14:45

Ima netko ideju kako brzo nabaviti bateriju za Xiaomi mi mix? BM4C model.

 

Nema na njuškalu, nema po raznim shopovima koji prodaju Xiaomi mobitele ili rade servis... Servis Bijelić ne odgovara na mail, ali u ostalim servisima kažu da nemaju ni kod Bijelića bateriju za taj model...

Znam za opciju iz kine za cca. 30 dana, ali ako ima nešto gdje može ranije. 

thebatman čet 6.6.2019 15:28
papinijanus kaže...

Ima netko ideju kako brzo nabaviti bateriju za Xiaomi mi mix? BM4C model.

 

Nema na njuškalu, nema po raznim shopovima koji prodaju Xiaomi mobitele ili rade servis... Servis Bijelić ne odgovara na mail, ali u ostalim servisima kažu da nemaju ni kod Bijelića bateriju za taj model...

Znam za opciju iz kine za cca. 30 dana, ali ako ima nešto gdje može ranije. 

 Kako nema, evo decko iz ST

 

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mobiteli-dijelovi/xiaomi-mi-mix-baterija-orginal-bm4c-oglas-28180723

papinijanus čet 6.6.2019 15:38
thebatman kaže...
papinijanus kaže...

Ima netko ideju kako brzo nabaviti bateriju za Xiaomi mi mix? BM4C model.

 

Nema na njuškalu, nema po raznim shopovima koji prodaju Xiaomi mobitele ili rade servis... Servis Bijelić ne odgovara na mail, ali u ostalim servisima kažu da nemaju ni kod Bijelića bateriju za taj model...

Znam za opciju iz kine za cca. 30 dana, ali ako ima nešto gdje može ranije. 

 Kako nema, evo decko iz ST

 

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mobiteli-dijelovi/xiaomi-mi-mix-baterija-orginal-bm4c-oglas-28180723

 haha. Super :)

 

Prije 3 sata je stavio oglas.

 

Hvala

David87 pet 7.6.2019 21:00
Cromaki kaže...
David87 kaže...

 Sad se još samo čeka FCC mod i ima da leti preko 6 Km

 Ma dobar je ovako, na CE mi potegne 3km 

 Ja sam uspio 3.5 Km, al nije da mi baš treba veća udaljenost, ovo je ok, nego mi treba bolji FPV, jer je signal oslabljen i onda se i slika bolje gubi. S ovom opcijom to bude puno bolje šljakalo ;)

JuXo sub 8.6.2019 14:50

Imam ga vec sigurno 6 mjeseci i prezadovoljan, brz, ne steka, uzeo 128 gb verziju sa honorbuya

Imam i doma i glupi ipad pro od firme i u svemu mi je bolji xiaomi

 

I ono najvaznije baterija traje li ga traje, koristi ga cura cca sat dnevno, punim ga jednom ili dvaput mjesecno

Ghost777 sub 22.6.2019 20:04
JuXo kaže...

Imam ga vec sigurno 6 mjeseci i prezadovoljan, brz, ne steka, uzeo 128 gb verziju sa honorbuya

Imam i doma i glupi ipad pro od firme i u svemu mi je bolji xiaomi

 

I ono najvaznije baterija traje li ga traje, koristi ga cura cca sat dnevno, punim ga jednom ili dvaput mjesecno

 Koliko sam upucen ne postoji globalna verzija, koliko je tesko instalirati i da li imas problema s google-ovim servisima na tabletu ?

CyberDemonVZ uto 25.6.2019 21:04

Nakon 3 mjeseca stajanja, napokon sam ugradio stropnu svjetiljku (plafonjeru, luster....).

https://www.gearbest.com/flush-ceiling-lights/pp_1163128.html

(Dostava iz EU)

 

Postoje 3 veličine: 450mm, 480mm i 650mm.

Osim veličine, prve dvije su iste, i postoje u verziji sa zvjezdicama ili bez. Ja sam uzeo 480mm sa zvjezdicama (vidi na slikama)

 

650mm je drugačija jer ima i RGB ambijentalno svijetlo, ali i košta skoro 100USD više (više nego dvostruko skuplja)

https://www.gearbest.com/flush-ceiling-lights/pp_1119115.html

 

(Postoji još i Philips verzija, ali je godinu dana starija, pa ne znam kakva je u usporedbi s ovima)

https://www.gearbest.com/flush-ceiling-lights/pp_009540038587.html

 

Izbušio sam dvije rupe u stropu, zašarafio sa priključenim tiplama i šarafima i spojio žice.

5 puta se treba ugasiti i upaliti i onda se svjetiljka resetira (u uputama piše 7 puta..?)

Prekidač naravno, od onda treba uvijek biti uključen i svjetiljka se kontrolira daljinskim ili mobitelom. Naravno, može se koristiti i kao normalna rasvjeta sa tipkom, ako se ne žele te dodatne mogućnosti.

 

Kad je resetirana se može spojiti na daljinski (klikne se OFF + M na daljinskom i onda se upare) ili na mobitel. Početna veza je bluetooth.

Postoji Yelight aplikacija, namjenjena samo njihovoj rasvjeti (radi odlično)

Ili ako imate već neke Xiaomi uređaje, onda Mi Home. Teže ga je podesiti - nije htio uopće pronaći svjetiljku prije nego sam lokaciju u aplikaciji prebacio na kinesko područje. A i sve traje duplo dulje. Vjerojatno zbog sapajanja na server u kini.

Poslije prvog spajanja preko bluetooth veze, odabire se lokalna mreža i upisuje se šifra. I od onda se spaja preko WiFia.

 

Mogućnosti podešenja odlične (sunce i mjesec - ovisno o jačini svjetla)

I onda za svaki od njih dodatna podešenja temperature, jačine, i ima nešto kao simulacija treperenja svijeće.

 

Svjetli dosta jače nego prošla gola 40W žarulja.

Nalazi se u manjoj spavaćoj sobi od 10-tak kvadrata i na full je jača nego treba.

Za veće prostorije bi ih trebalo dvije (mogu se uparati na isti daljinski ili mobitel) ili uzeti 650mm verziju.

 

Evo, igranje s jačinama svjetlosti.

acmilan2 sri 26.6.2019 14:13
bloodborne kaže...

K20p odakle ga je najbolje naruciti ? 

 Gdje je najbolji omjer cijene/garancije. I naravno, ne extreme digital i neutrino - tamo rijetko kad mozes dobit nesto na osnovu garancije zato sto uvijek TEBE okrive sto nisi rukovao mobitelom na nacin kako je predvidio proizvodjac.

bloodborne čet 27.6.2019 08:11
acmilan2 kaže...
bloodborne kaže...

K20p odakle ga je najbolje naruciti ? 

 Gdje je najbolji omjer cijene/garancije. I naravno, ne extreme digital i neutrino - tamo rijetko kad mozes dobit nesto na osnovu garancije zato sto uvijek TEBE okrive sto nisi rukovao mobitelom na nacin kako je predvidio proizvodjac.

 E. Digital mi je ducan gdje nebi maskicu za mob kupio kamoli nesto vise. Neutrino je pak ducan o kojem nikada nisam ni razmatrao unatoc niskim cijenama.

Kresaux čet 27.6.2019 19:47

U Neutrinu sam prije par godina imao jednu zamjenu ekrana koju sam skupo platio, tada su samo oni servisirali Xiaomije u Hrvatskoj. Trebalo im je 3 tjedna za posao koji traje 15 minuta i još su uspjeli zajebat. Nešto su krivo centrirali tako da senzori blizine nisu radili.
To su dosta brzo popravili, ali od tada me nisu vidjeli.

Peruneph pet 28.6.2019 00:14

Kad smo već krenuli u tom smjeru da kažem i ja svoje iskustvo s Neutrinom. Sestri se brickao Redmi 4x kupljen u Neutrinu. Pošto je još bio pod garancijom odnijele ga je njima. Držali su ga oko 50 dana, sam Bog zna gdje je bio i šta su radili. Utjesno je da je nakon 50 dana dobila funkcionalan mobitel.