Windows

Windows licence will expire soon - problem

alleinichev sri 27.3.2019 17:44

Imam problem sa Windows 10 Pro, iskače mi plavi prozor sa natpisom:


"Your Windows licence will expire soon. You need to activate Windows in Settings."

 

Pokusavao sam da to rijesim, medjutim neuspjesno. Zadnji su mi update-i, sve uredno.

 

Da li se iko susretao sa ovim problemom ?

 

 

Ajar sri 27.3.2019 19:11
alleinichev kaže...

pa kako ? pise da je aktiviran! a prijavljuje gresku kao da nije lol

ne, nije pogreška. probni rad je, mislim, 30 dana (ili?) poslije čega prestaju s radom ako ih ne aktiviraš "zaozbiljno", tj. trajno. to možeš učiniti na dva načina: legalno, kupnjom licence (serijskog broja; bio je oglas za to neke firme tu na portalu) i ilegalno, u što te prema pravilima foruma ne smijem uputiti. sori. no ima nešto u postovima kolega iznad (pqweasdyxc) što te može usmjeriti prema rješenju. 

Igzy20 sri 27.3.2019 19:30

Ček, jel nije da se Win 10 može neograničeno koristiti nelicenciran?

Ja ga imam na laptopu, skinut sa official stranice i osim ono watermarka kod sata i nemogućnosti mjenjanja nekih gluposti nisam našao ništa što bi me spriječilo za normalan rad.

 

Na PC-u imam licencu još sa faksa, za laptop nisam kupovao jer mi služi samo ovak za net i neke gluposti, pa se nisam zamarao sa tim.

 

Doduše, za ove piratske verzije i điđa miđa keyevi ne znam kak funkcioniraju.

 

 

Silent horror1992 sri 27.3.2019 19:53
alleinichev kaže...

ma brate skinuto s interneta kao i svako drugi sto skine, 10000 puta sam tako radio, nikad nije bilo problema

 

Kupi sebi key na ebay za 3-4 dolara i problem riješen dugoročno.

Windows se nikad ne skida sa "interneta" nego direkt sa Microsoft pejdža.

Imaš Microsoft Creation Tool i sa njim sve odradiš.

Svaki drugi način je krivi nsčin.

Marko :D sri 27.3.2019 20:03
Igzy20 kaže...

Ček, jel nije da se Win 10 može neograničeno koristiti nelicenciran?

Ja ga imam na laptopu, skinut sa official stranice i osim ono watermarka kod sata i nemogućnosti mjenjanja nekih gluposti nisam našao ništa što bi me spriječilo za normalan rad.

 

Na PC-u imam licencu još sa faksa, za laptop nisam kupovao jer mi služi samo ovak za net i neke gluposti, pa se nisam zamarao sa tim.

 

Doduše, za ove piratske verzije i điđa miđa keyevi ne znam kak funkcioniraju.

Možeš. Forumaš koji je postavio pitanje ima Windows aktiviran preko KMS-a; koristio je program koji mijenja aktivacijski server i zato mu se pojavljuje da je licenca istekla.