Windows

Windows 8 i 8.1 - problemi

Prince-Artas uto 26.4.2016 15:05

Kad mi se boota PC dočeka me crni ekran i ne mogu ništa. Miš i tipkovnica ne reagiraju. U BIOS mogu normalno ući ali kako da uđem u safe mode? Pokušao sam preko USB-a koji sadrži instalaciju Win8 ali tamo pod opcijom repair nemam opciju za safe mode? Koga su boga uklonili F8 shortcut...

Uspio doći do izbornika za safe mode. Kada odaberem safe mode imam isti problem, crna slika i ne mogu ništa. Pokušao na drugom ekranu i s drugim kablom tako da do tog nije.

Markić7 čet 26.5.2016 10:05

Imam problem, pa bi volio da mi čim prije pomognete ako znate.

 

Na na farmi imam kompjutor star preko godinu dana na kojem je windows 8.1  imao neku gresku u nekoj aplikaciji i ja ono resertiram komp jer bas nekad zna ta aplikacija zaštekati tj rušenje aplikacija preko task managera ne pomaže jer zablokira. I ja ono idem resertirati i pri paljenju mi se pokreće

Dijagnostic & repair Tool

 

Ne pronalazi nikakvu grešku tj ništa mi ne napiše ali mi daje opcije da ponovno resertiram ili da idem na advanced. Kada idem na adwanced onda probam ici na ono da pokrenem u safe modu ali opete dodje do toga tj dijagnostic tool & repair. 

 

Mogu ja ići na reset da se sve vrati na tvorničke postavke ali ne želim. Imam jednu aplikaciju instaliranu tj koja upravlja sa hranilicom a ta aplikaciju je tesko ponovno instalirati. Jer evo, kada instaliram onda trebam ključ koji ne mogu tako lako dobiti. Moram ja zvati čovjek tj jednog servisera te opreme za farmu i njemu dam ključ koji je komp izgenerirao i on to pošalje u svoje sjediste pa oni vračaju nazad ključ za aktivaciju. Naravno to ne dobim odma (za 4dana)  a i dosta je komplicirano sve to podesiti jer treba komp podesiti da radi kako spada sa hranilicom. 

A  meni treba odma tj da riješim taj problem.

 

Dali možda znate di je greška ?? Dali to mogu kako obnoviti sa windows 8.1 ali samo taj dio koji služi za bootanje windowsa a da sve ostalo ne diramo ? 

 

 

Markić7 čet 26.5.2016 16:42

Odvrtio 

 

Ubacio windows 8.1 usb koji sam danas skinuo i odvrtio 

 

Chkdsk /r

 

(trajalo skoro 2 sata jer ima puno podataka) 

 

i jos

 

odradio

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

 

I na kraju vidim da nije ništa pomoglo

 

Može preporuka što da jos odradim ?? Gugle mi više nije od pomoči. Makar i amaterski savjet.

 

Vidio da postoji opcija 

Osviježi windows nešto piše da će podaci ostati netaknuti e sad a što sa programima koji su instalirani i driveri ? 

 

 

edit

 

system restore ne mogu jer nisam spremio sliku za obnovu. Opcija je bila isklučena. 

 

 

 

 

 

Markić7 čet 26.5.2016 18:18
djigibao kaže...
Jesi probo s naredbom:
sfc /scannow

 evo sada sam probao i odvrtilo je do kraja i ništa.

Kada dignem preko usb sticka windows 8.1 onda idem na ono comamand prompt i upisem C:  i tu naredbu . Jel to oke tako ? u biti možda trebauz naredbu biti neka putanja ili nešto ? 

 

Markić7 čet 26.5.2016 19:19
djigibao kaže...
Jesi probao?
Start-up repair
Startup settings

Sta se desava s tim opcijama?

 jesam

 

startup repair radi isto sto i windows pri paljenju i ne pronalazi gresku, Nakon sto odvrti daj opciju restart i da ugasim.

 

a sto se tiće ovo drugo startup settings meni pise drugačije  Postavke UEFI firmvera, e kada idem na to zatraži restart i odvede me u bios.

a ova druga slika pokazuje za Refresh, vidim da ne mogu vratiti kako je bilo. 

 

Markić7 čet 26.5.2016 19:26
djigibao kaže...
Trebao bi u BIOS promijenit/iskljucit taj UEFI ili tako nesto.

 što bi pomoglo to ??? 

Računalo je doslo uz windows 8.1 i postavke u biosu su po defaultu. Što bi dobio sa isklučenjem UEFIja ?? 

Do sada evo preko godinu dana je radilo oke.  

 

 

mario.L_hr pet 27.5.2016 21:27
Markić7 kaže...

isto neče u safe modu, gle ispada da nemam izbora idem refreshati OS. 

 

Zaašto ne pokušaš upgrade na Windows 10. Prije upgrade-a kloniraš disk sa sadašnjim sustavom (da ga možeš ponovno restorati bez problema). Niti jedan upgrade mi nije radio probleme (do sada).

Markić7 sub 28.5.2016 00:34
mario.L_hr kaže...
Markić7 kaže...

isto neče u safe modu, gle ispada da nemam izbora idem refreshati OS. 

 

Zaašto ne pokušaš upgrade na Windows 10. Prije upgrade-a kloniraš disk sa sadašnjim sustavom (da ga možeš ponovno restorati bez problema). Niti jedan upgrade mi nije radio probleme (do sada).

 preko noči sam napravio refresh i vratio kao da sam napravio hard reset + podaci  koji su bili na njemu ali sam aplikacije morao iznova instalirati. 

 

Imam jednu aplikaciju koja je komplicirana, evo ja imam backup od te aplikacije barem osnovno za kofiguiranje a to mi neče raditi na novom windowsu, Nije nemoguče ali tada treba nesto brisati i ponovno podesiti. U biti dosta je kompliciranije a i iskreno nema potrebe stavljati windows 10.

Ionako mi to nije os za uobičajenu radnju nego samo da upravlja sa hranilicom + videonadzor. 

Sredili smo danas tu aplikaciju da radi kao probna verzija a aktivirati i dalje treba tj treba upisati kod koji mi budu poslaili kada oni dobe onaj koji je aplikacija izgenerirala. 

 

Hvala na pomoči, sada budem radio na tome da izbjegnem opet to. Pokušat ču spremiti nekako koompletnu sliku (windows + aplikacije + svi kofiguracisjki fileovi) da samo mogu obnoviti onako kakako je bilo. 

 

 

HrcaA3000 čet 7.7.2016 12:04

Evo ja imam problem sa explorerom u windows 8.1.On se osvježava svake 3-5 min.Baš iritirajuće.Radna površina zabljeska(ne zaslon radna površina) i onda nakon 3-5 min opet.Taj Windows 8 je pun problema, već si razmišljam da se prebacim na Linux.U linuxu fino instaliraš i odmah možeš radit.Kakve instalacije drajvera i ostala sranja.Instaliraš i radiš i točka.

SEYOboy pon 27.3.2017 09:04

windows 8.1 mi je sam promjenio sata mode iz ahci u ide te nisam mogao bootati windows. otisao sam u bios i promjenio nazad u ahci i sve radi.

mene zanima kako je uopce doslo do ove automatske promjene. mozda neki windows update?

nicky.sl pon 27.3.2017 09:32
SEYOboy kaže...

windows 8.1 mi je sam promjenio sata mode iz ahci u ide te nisam mogao bootati windows. otisao sam u bios i promjenio nazad u ahci i sve radi.

mene zanima kako je uopce doslo do ove automatske promjene. mozda neki windows update?

 Još za takav slučaj nisam čuo stoga mi pada na pamet da si nešto prčkao po biosu il mu je otišla baterija na ploči pa je bios otišao na tvorničke postavke

nicky.sl pon 27.3.2017 09:51
SEYOboy kaže...

nisam nista dirao u biosu. imam ssd na kojem je windows i jos 3 hdd-a.

sve je radilo ok 2 godine otkad sam instalirao windows 8.1 na ssd.

kako provjeriti je li otisla baterija?

 Istikaj ga iz zida na par minuta pa vidi koliko je sati i koji je datum kad ga ponovo upališ

SEYOboy pon 27.3.2017 17:30
nicky.sl kaže...
SEYOboy kaže...

nisam nista dirao u biosu. imam ssd na kojem je windows i jos 3 hdd-a.

sve je radilo ok 2 godine otkad sam instalirao windows 8.1 na ssd.

kako provjeriti je li otisla baterija?

 Istikaj ga iz zida na par minuta pa vidi koliko je sati i koji je datum kad ga ponovo upališ

 pokazuje tocno vrijeme i datum. vazno je da radi :D 

KER ned 30.4.2017 21:29

vec sam postavio pitanje u yasebnoj  temi ali.............

 

 

Jos jedna nedoumica

 

posto na  ms stranici ya download win 8.1 iso  nema ponudjene odgovarajuce veryije win 8.1 with bing  64 bit

 

mogu li skinuti neku drugu ponudjenu veryiju,  hoce li biti vayeci oem key

 

ili gdje pronaci netaknuti win 8.1 with bing  64 bit  ISO ya download

 

 

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA................

 

 

jeli ovo mozda odgovor

ljink

 

HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

softwaremaniac ned 21.5.2017 17:53

WU me tlači na laptopu od frendice (HP). Sve prolazi, ali Quality Rollups nikako. SFC i DISM čisti, sve drugo patchano, appsi updateani, reinstaliro .NET Framework, skido ručno i probao, ide, prolazi, ali zapne ne konfiguraciji svaki put i rollbacka.

Provjeravao Farbarovim Service Scannerom, kaže sve okej, restarto WU servise, rebooto, probo opet, stroj inače radi bez greške.

Ideje?