Windows

Windows 8 i 8.1 - problemi

Lazarus Long uto 17.7.2012 15:06

Finalna verzija Windowsa 8 je skoro gotova i trenutno ga imamo kao  Release Preview

 

I zato, vrijeme je da se otvori ovakva tema gdje ce se pisati o problemima sa ovim OS-om.   Molim vas, ostavite nepotrebne price o izbacivanju Starta i o tome kako vam se (ne) svida Metro vec se fokusirajte na problemima sa OS-om.

Na primjer bilo bi dobro da vidimo kako vam se hardware snasao sa novim Windowsima, imate li problema i tako to...

 

 

Lazarus Long uto 17.7.2012 20:36

Evo jedan problem i istovremeno resenje za njega. Dakle, kako "ubediti" Windowse da konacno shvate da ste vi administrator zato sto se desava ovo unatoc tome sto ste disejblali UAC

 

Win dugme + R > upisite > secpol.msc

Dvoklik na Local Policies > dvoklik na Security Options

Sa desne strane (skoro pri dnu) pronadite User Account Control: Run all administrators in Admin approval mode
dvoklik i odaberite Disabled
Restart i da bi ste provjerili da li ste zaista administrator upisite ovo u command promptu:

sfc /scannnow (moze se prekinuti u svako vrijeme)

Inace sa defaultnim postavkama ova komanda nece se pokrenuti. Trazi Admin privilegije.
Da rezimiram, M$ je malo vise ukopao "root" nacin rada u dubine MS Console time stiteci korisnike od samih sebe


PAZNJA: Ovim se dovodite u opasnost a Security Centar ce prigovarat da se narusila opca sigurnost sustava.

PAZNJA 2 (:

Nakon ovoga se, iz nekih cudnih razloga, onemogucava prikaz dialog prozora kada brisete neki file. To se lako sredi desnim klikom na Recycle Bin i odabir Display Confirmation Dialog

exe uto 17.7.2012 20:55

meni se je na hp pavilion dv9000 instalirao bez problema, svi driveri isto tako osim za geforce go ali i to se rješilo, uredno je i wirelles instalirao, prepoznao i spojio, sasvim zadovoljan osim male sitnice sa adminom ali eto to si ti sada rješio pa neće neke igrice ali to nije po mojem mišljenju problem winsa.

exe ned 22.7.2012 15:26

da nadodam, skinuo sam jedan pdf i poruka je sljedeća:

 

C:\Users\blabla\Documents\Katalog.pdf

This app can`t be activated when UAC is disabled.

 

skinuo sam adobe i rješio problem ali ako ima neko rješenje, nebi bilo na odmet.

Lazarus Long ned 22.7.2012 15:30
exe kaže...

da nadodam, skinuo sam jedan pdf i poruka je sljedeća:

 

C:\Users\blabla\Documents\Katalog.pdf

This app can`t be activated when UAC is disabled.

 

skinuo sam adobe i rješio problem ali ako ima neko rješenje, nebi bilo na odmet.

  Za sada nema resenja. Postavi UAC na najnize moguce da bi te aplikacije radile ili vrati natrag ona podesavanja o sigurnosti (moj post) i opet iskljuci UAC koji zapravo nece biti iskljucen

sirka666 sub 28.7.2012 16:46

Prilikom gašenja računala pojavi mi se ovo. Guglanjem nisam naišao na ništa pametno, pa sam otvoren za sve prijedloge. Problem nije velik samo eto malo iritantan.

 

Da popravin registry errore sa ccleanerom? Skenirao sam komp sa malwarebytesom i ništa nije našao na full.

Lazarus Long sub 28.7.2012 23:05
sirka666 kaže...

Prilikom gašenja računala pojavi mi se ovo. Guglanjem nisam naišao na ništa pametno, pa sam otvoren za sve prijedloge. Problem nije velik samo eto malo iritantan.

 

Da popravin registry errore sa ccleanerom? Skenirao sam komp sa malwarebytesom i ništa nije našao na full.

  Google kaze da je to proces od Logitech drivera

 

Makni Logitech drivere i nece biti problema

sirka666 čet 2.8.2012 13:40
Lazarus Long kaže...
sirka666 kaže...

Prilikom gašenja računala pojavi mi se ovo. Guglanjem nisam naišao na ništa pametno, pa sam otvoren za sve prijedloge. Problem nije velik samo eto malo iritantan.

 

Da popravin registry errore sa ccleanerom? Skenirao sam komp sa malwarebytesom i ništa nije našao na full.

  Google kaze da je to proces od Logitech drivera

 

Makni Logitech drivere i nece biti problema

Ipak nisu driveri već Logitech touch mouse server. Zahvaljujem.

kizo2703 čet 20.9.2012 11:06
Antifriz kaže...

Jel zna netko zasto ne mogu Personalizirati Metro. Uglavnom odem na metro pa na PC settings, i Personalize mi je onak zatamljen i ne mogu nista promijeniti....

Windowsi ti nisu aktivirani i zato ih ne možeš personalizirati.

Antifriz kaže...

A kaj sad velite:

 

 

Gledaj ,mogu ja sada ''aktivirati'' Osmicu i sve će izgledati isto ,ali opet će server tamo negdje ''znati'' da to nije to i neće mi dopustiti nikakve izmjene! Kužiš?

 

Zato ,pitanje: kako je tvoja Osmica aktivirana? S original ključem ili na neki ''alternativni'' način?!

Ako je u pitanju alternativa ,zaboravi Osmicu i nemoj uopće dalje ništa pitat ,jel riskiraš karton zbog pravila foruma:

 

Zakonom zaštićeni materijal - Stavljanje zakonom zaštićenog (copyrighted) materijala na ovaj forum nije dozvoljeno, kao ni linkova s kojih je moguće skinuti takav materijal. Traženje pomoći za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome, također nisu dozvoljeni. Prekršitelji ovog pravila bit će opomenuti ili će im biti trajno zabranjeno korištenje ovog foruma.  

Marsel007 čet 20.9.2012 17:08

Evo da ja stavim svoj problem nisam jos rjesenje nasao.

Dakle uđem u bios i postavim da je boot na dvd citacu, spremim postavke i kad se resetira komp pokaze se onaj plavi logo od windowsa i tako stoji oko minutu, pa se opet resetira komp i sve ispocetka pocne.

Guglanjem sam nasao da to ima veze sa procesorom i da treba nesto podesit u biosu ali nisam nasao tu opciju nigdje u biosu.

Navodno je to greska i trebalo bi biti ispravljeno u finalnoj verziji.

kizo2703 čet 20.9.2012 17:43
Marsel007 kaže...

Evo da ja stavim svoj problem nisam jos rjesenje nasao.

Dakle uđem u bios i postavim da je boot na dvd citacu, spremim postavke i kad se resetira komp pokaze se onaj plavi logo od windowsa i tako stoji oko minutu, pa se opet resetira komp i sve ispocetka pocne.

Guglanjem sam nasao da to ima veze sa procesorom i da treba nesto podesit u biosu ali nisam nasao tu opciju nigdje u biosu.

Navodno je to greska i trebalo bi biti ispravljeno u finalnoj verziji.

Umjesto je*enog  ''Učitavanje'' napiši koje komponente imaš ,pa ti se možda pomogne.

 

Ovo jeste finalna verzija Windows 8. {#}

Marsel007 čet 20.9.2012 17:52

Imas moj pc al evo:

 

 

Operativni sustav : Microsoft Windows 7 Ultimate

 

Procesor : DualCore AMD Athlon X2 265, 3300 MHz 

 

Grafička kartica : ATI Radeon HD 6750 1GB

 

Sistemska memorija ; 2048 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

 

 

kizo2703 čet 20.9.2012 18:00
Marsel007 kaže...

 

Imas moj pc al evo:

 

 

Molim?  Ne znam kaj bi to trebalo podesiti ,s obzirom da tvoj procesor u potpunosti podržava Osmicu.

Jel dobro spržen dvd i jesi ga možda isprobal na kojem drugom PC-u?

pirat čet 20.9.2012 18:17
Marsel007 kaže...

Evo da ja stavim svoj problem nisam jos rjesenje nasao.

Dakle uđem u bios i postavim da je boot na dvd citacu, spremim postavke i kad se resetira komp pokaze se onaj plavi logo od windowsa i tako stoji oko minutu, pa se opet resetira komp i sve ispocetka pocne.

Guglanjem sam nasao da to ima veze sa procesorom i da treba nesto podesit u biosu ali nisam nasao tu opciju nigdje u biosu.

Navodno je to greska i trebalo bi biti ispravljeno u finalnoj verziji.

Da je problem u procesoru onda bi dobio ovakvu poruku...

  ...i morao bi uključiti ovo.

To sa ja morao na sestrinom kompu uključiti kako bi mogao instalirati win.

 

S obzirom da nisi dobio takvu poruku mislim da te nešto drugo zeza.

Oldy čet 20.9.2012 18:19

A velim ja tebi Kizo da meni na krampu od lap-a sve radi..... Samo okolo nailazim na malo brdo problema te ovo ne radi te ono ne radi.... te Osmica nije finalna, te je BIOS kriv, te driveri u banani, te poplava u Africi.... :)

 

I onda još da čujem nekoga da moja sirotinja ne valja, a radio je i XP, i Vista i Sedmica i Osmica, sorry svima ali sam morao, A nisam Bog zna kakav expert a eto sve napravim. :)

 

 

 

Oldy čet 20.9.2012 18:50

Ne valja ti taj .ISO onda.

 

Daj probaj pokrenuti set up iz sedmice makar na taj način nećeš moći izabrati particiju jer to osmica kada se instalira iz OS-a nema instalira se na tu istu particiju u biti možeš tako napraviti upgrade.... za razliku od sedmice na kojoj možeš izabrati i neku drugu particiju kada instaliraš iz OS-a....

 

Samo da vidimo da li će tako krenuti u instalaciju makar do traženja ključa......

 

Edit: No raspakiraj taj .ISO sa Winraro-m i dvoklik na set up od osmice.... Ide? Neide? {#}:)

Marsel007 čet 20.9.2012 19:18

Valja iso jer sam probao upgradeati sa windowsa 7 i instalacija je prosla odlicno ali na kraju kad se komp resetira i onda bi se trebao upaliti win 8 i podesiti kako koko hocemo, ali meni se samo logo pojavi i onda se resetira i kaze da je instalacija bila neuspjesna i da vraca natrag windows7.

kizo2703 čet 20.9.2012 19:20
Marsel007 kaže...
Valja iso jer sam probao upgradeati sa windowsa 7 i instalacija je prosla odlicno ali na kraju kad se komp resetira i onda bi se trebao upaliti win 8 i podesiti kako koko hocemo, ali meni se samo logo pojavi i onda se resetira i kaze da je instalacija bila neuspjesna i da vraca natrag windows7.

Onda je definitivno .iso problem. Traži drugi ,yebi ga.

dalibor.kum.markovic pet 21.9.2012 13:17

Pozdrav svima!

Tek sam presao na Windows 8 i imam problem sa instaliranjem aplikacija preko Win Store... Izbaci mi error... Windows je svakako orginal.

Da li postoji nesto sto ne znam, da bi se to instaliralo :) 

Reseno! Firewall problem... Bio je ugasen. :))) 

mar123 pon 8.10.2012 11:04

dakle instaliro sam osmicu i aktiviro je, ali kad udem u ono metro sucelje nijedna stvar mi ne radi, samo se onako uveca ekran i pokaze tu ikonicu i opet me vrati u metro. govorim o onim stvarima tipa games, ie, photos, store itd.

DarkBoss pon 8.10.2012 11:15

Opet ja...

U Computer, pod "Network location" pojavljuje mi se laptop koji je povezan na WI-FI (moju mrežu). Kad se laptop gasi, ne prikazuje ga više. Na sedmici to nikad nije prikazivao. I, da, kaže ga kao "media server".

Hvala!

Oldy uto 9.10.2012 04:27
mar123 kaže...

dakle instaliro sam osmicu i aktiviro je, ali kad udem u ono metro sucelje nijedna stvar mi ne radi, samo se onako uveca ekran i pokaze tu ikonicu i opet me vrati u metro. govorim o onim stvarima tipa games, ie, photos, store itd.

  Dobro si je aktivirao. :)